|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   (pre)dolg spanec
23.5.2008 13:41:26   
madasa
pozdravljene,
mene pa zanima kolikokrat se še ponoči dojijo vaši 3 mesečniki. Naša že cca 7 dni spi celo noč od 21 - 6. Ali ni to malo predolgo? Jutri bo dopolnila 3 m. Ali bi jo mogla zbuditi kdaj vmes? Redi se kar lepo (polna lička), res pa je da čez dan spi 4x po 15 min (tako nekako).

Lep dan še naprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 13:41:51   
Lunc_a
če se lepo redi ,nimaš otroka kaj zbujat :)

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 13:45:59   
srečka nosečka
Niti slučajno ni predolgo. user posted image  za dober spanec, če bi bila lačna, bi se ziher zbudila. Nikar je ne budi. Naša spi celo noč že od rojstva. No, zadnji mesec ga malo svira in gre spat ob 20,00 in spi do 8,00 z enim hranjenjem vmes.

_____________________________

Od srečke nosečke k srečni mamici
Hvala moj zaklad LANA


(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 13:46:10   
copatek
Nič zbujat, sploh če ima lepo polna lička.user posted image Zahvali se malčku, ki lepo prespi noč in se mirno naspi.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 13:48:26   
lili8
Jaz je na tvojem mestu ne bi zbujala. Če čez dan dovolj poje, ima tudi za ponoči dovolj zaloge. Nočem te strašit, ampak naša je v tej starosti tud nekje od 22.30 pa 7.00 spala, potem se je pa to spremenilo, in je spet potrebovala nočni obrok.

(odgovor članu copatek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 14:08:37   
Naja31
Vse kar lahko rečem je "blagor tebi!user posted image .

Ne jo zbujat in bodi vesela, da tako lepo spi ponoči.

(odgovor članu lili8)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 14:44:59   
racman2
Naša spi od 7 tedna od 19.30-5h, se podoji in spi do 7.30h.
Spat gre spet ob 9-10h in nato ob 12-15.30 in še enkrat ob 16.45-17.30, stara je par dni več kot 4 mesece in ima tak ritem že od 2,5 meseca.user posted image user posted image
Ful pridna v primerjavi s prvim otrokom.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 14:51:24   
kristinaj
naša od 3m naprej prespi celo noč. je bila na am....

če se tudi tvoja lepo redi, ne je zbujat, odpočij si še ti.....

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 15:14:21   
ZmajTolovaj
Nič je ne zbujaj, vesela bodi in spi, spi spiiiiii, dokler je tako user posted image  

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 15:45:18   
Emcek
IZVIRNO SPOROČILO: lili8

Jaz je na tvojem mestu ne bi zbujala. Če čez dan dovolj poje, ima tudi za ponoči dovolj zaloge. Nočem te strašit, ampak naša je v tej starosti tud nekje od 22.30 pa 7.00 spala, potem se je pa to spremenilo, in je spet potrebovala nočni obrok.


Tud pri nas je bilo takouser posted image

(odgovor članu lili8)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 15:51:32   
BAMBINA_
Samo za info; pri morebitnem nezadostnem vnosu kalorij, dojenčki maščobo najpozneje izgubijo na ličkah, zato se ne smeš zanašati na to, da se dovolj naje, če ima polna lička! Večji pokazatelj so npr. izguba maščobnih blazinic na rokicah, stegnih, podbradku..
Tudi to ni res, da se otrok zbudi, če je lačen, ker je lahko za to preprosto prešibek.
Ne govorim, da je tvoj otrok sestradan, vendar dejstvi, da ima polna lička ter da se celo noč ne prebudi, ne pomenita, da mogoče ni lačen... Najbolj se boš o tem prepričala samo s tehtanjem.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 16:00:01   
skuštrana
Samo za info; pri morebitnem nezadostnem vnosu kalorij, dojenčki maščobo najpozneje izgubijo na ličkah, zato se ne smeš zanašati na to, da se dovolj naje, če ima polna lička! Večji pokazatelj so npr. izguba maščobnih blazinic na rokicah, stegnih, podbradku..
Tudi to ni res, da se otrok zbudi, če je lačen, ker je lahko za to preprosto prešibek.
Ne govorim, da je tvoj otrok sestradan, vendar dejstvi, da ima polna lička ter da se celo noč ne prebudi, ne pomenita, da mogoče ni lačen... Najbolj se boš o tem prepričala samo s tehtanjem.



Joj, Bambina, ne je tako strašit.

Če prespi celo noč ni nič nenavadnega in če je drugače razigrana, vesela dojenčica potem te nima kaj skrbet. Dojenček mora imeti priblišno 6 polulanih plenic dnevno, tako da če je to v redu in normalno lula potem je vse ok.
Moja prvorojenka je prespala noč od pribliđno 4m naprej, medtem ko je drugorojenec drugačno testouser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 16:03:58   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Samo za info; pri morebitnem nezadostnem vnosu kalorij, dojenčki maščobo najpozneje izgubijo na ličkah, zato se ne smeš zanašati na to, da se dovolj naje, če ima polna lička! Večji pokazatelj so npr. izguba maščobnih blazinic na rokicah, stegnih, podbradku..
Tudi to ni res, da se otrok zbudi, če je lačen, ker je lahko za to preprosto prešibek.
Ne govorim, da je tvoj otrok sestradan, vendar dejstvi, da ima polna lička ter da se celo noč ne prebudi, ne pomenita, da mogoče ni lačen... Najbolj se boš o tem prepričala samo s tehtanjem.



Joj, Bambina, ne je tako strašit.

Če prespi celo noč ni nič nenavadnega in če je drugače razigrana, vesela dojenčica potem te nima kaj skrbet. Dojenček mora imeti priblišno 6 polulanih plenic dnevno, tako da če je to v redu in normalno lula potem je vse ok.
Moja prvorojenka je prespala noč od pribliđno 4m naprej, medtem ko je drugorojenec drugačno testouser posted image


Ma ne, moj namen še zdaleč ni strašiti, pač pa samo realno povedati, da je splošno prepričanje o tem, da polna lička in dolg spanec pomenita dovolj nahranjenega dojenčka, zmotno. Seveda je pa res, če je otrok čez dan zadovoljen in nejokav, potem gotovo ni lačen user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 16:08:15   
ZARA
Moja pupa je spala do 6 meseca tudi po 20 ur na dan. Prvič je prespala je noč pri 5 tednih, je pa res, da ni bila dojena. No, vsega skupaj mogoče ene 14 dni, tako bolj na pol. Nikoli je nisem zbujala, da bi jo nahranila, pa je spala tudi po 5 ur skupaj. Vedno je bila živahna, sicer bolj suhica, ampak zdrava. Taka je moja izkušnja, upam, da sem ti kaj pomagala. Aja, pa tehtala je nisem nikoli, ker to je samo za psihirat se dobro. Sploh, če se redi, pomoje ni nobene panike.

lpZ

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 17:34:39   
mateyka
čist user posted image naša je bla ista, hvala bogu user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 17:38:31   
mama_milchy
madasa,
naš Žiga je od tretjega tedna prespal celo noč; oziroma od 21 do 06, smo se napapali in naprej do 09; tako, da ne user posted image  zbujat ponoči, naj spi, kar seveda pomeni tudi za mamico, da se naspi.

user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 17:57:55   
jajula
tud jst mislim, da je ne zbujat. če si v dvomim glede teže, pa jo pelji v zdravstveni dom samo stehtat, tko da boš bolj mirna(v našem ZD so sestre ful prijazne in jo lahko kadarkoli prinesem stehtat). jst poznam samo eno, ki je morala zbujat user posted image ponoči, pa je bila res ful drobna, na to pa jo je opozoril pediater. tko da bodi srečna, da imaš user posted image , ki prespi noči!!!user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: (pre)dolg spanec
23.5.2008 21:21:34   
Netopirčy81
Ja, the best. Pridno punco mašuser posted image . Naša tut počasi pričenja spati skoraj celo noč.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: (pre)dolg spanec
25.5.2008 22:34:39   
dabe
Nikar je ne zbujaj! Naša tudi od tretjega tedna spi celo noč ( na začetku od 22-5, zdaj pa od 21-6, stara je 6 mesecev). Če je čez dan dobre volje in če teža lepo napreduje ni panike - nikar ne zbujaj!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj zlati sonček Ajda

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: (pre)dolg spanec
25.5.2008 23:27:24   
Zofy
Moja tudi včasih prespi celo noč (ima 2 m in 1 t) in sicer  večinoma od 22h do 5h, včasih od 22h do 6h, danes je celo do 7.30 spala in mi na kraj pameti ne pade, da bi jo zbudila, temveč sem neskončno srečna in hvaležna, da imam tako pridno punčkouser posted image .
Pa se je kljub spanju zredila 1200g v 1 mesecu. Tako da nikar buditi, če otrok raste in se redi!

(odgovor članu dabe)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?