|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedez?
30.5.2008 11:17:28   
*erika*
mogoce tema ne spada sem,ampak bom vseeno vptasala,danes grem kupit svoji puncki avtosedez,ker je lupinca ze premajhna in ze ima 9 kg,pa me zanima kateri sedez je dober in katere ve uporbljate.js sem gledala od concorda avtosedez in me zanima,ce je dober in varen?

_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedez?
30.5.2008 11:25:05   
Splet.Ka
Mi imamo Maxi Cosi Tobi v enem avtu, v drugem pa Romer king. Babica ima sedež Nania.

Ti povem, da je tale Maxi Cosi Tobi pravi "mercedez" gklede na ostale. Trakci se prilagajajo zelo enostavno, celo "pokonci" stojijo, da jih ne iščeš pod otrokom, ko ga posadiš v sedež. Pritrdi se enostavno, hitro, nakloni se lahko z enim potegom spreminjajo. Pri obeh ostalih je to prava magija. user posted image

Vsekakor bodi pozorna na:
a) velikost avta...Maxi Cosi je precej večji in prijatelji, ki ga imajo v Cliotu, pravijo, da če vozi mož, punčka nima prostora za nogice. V našem karavanu s tem ni težav.
b) na material stolčka, da ne bo otrok ves prepoten v njem...tudi Tobiji so različnih materialov in smo "prešlatali" precej stolčkov, da smo našli primernega.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedez?
30.5.2008 12:57:38   
*Junona*
Se pravi, da otroci veliko hitreje prerastejo  lupinico, kakor zagotavljajo izdelovalci oz. proizvajalciuser posted image

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedez?
30.5.2008 13:02:27   
sandra85
mi imamo concord ultimax (0-18kg) in smo ful zadovoljni!
mali je komot pa še zelo dobre ocene ima


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedez?
30.5.2008 14:36:51   
Anonimen
Romer Safefix Plus. Drag, toda vreden svoje cene. Danes se je prvič peljal v njem in lahko rečem samo, da je bil to res dober nakup. user posted image

user posted image

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedez?
30.5.2008 17:46:00   
Jenny Anny
Tudi mi imamo Roemer (Duo plus) in smo zelo zadovoljni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedez?
30.5.2008 19:53:30   
mlavla
jutri bo v BC v akciji maxi cosi Tobi..znižan bo za 15%..sam toliko v vednost..
mi ga bomo že kar sedaj kupili..

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu Jenny Anny)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedez?
30.5.2008 20:21:09   
trdozimc
So ti že napisale in tudi nam je Maxi Cosi Tobi zakon! Tudi višji je od ostalih in mali že hitro vidi ven. Verjamem pa, da v manjšem avtu ostane malo prostora za nogice.

A ti misliš 6. mesečnega user posted image  dat v ta stol? To je drugače absolutno prehitro, ker v tem stolu otrok SEDI, kar večina šestmesečnikov še ne more (ne dobro in ne dolgo), poleg tega mora otroček že dobro držat glavico, preden ga v sedežu obrneš naprej - kar je zelo pomembno pri trku.

Mi smo tudi imeli zelo velikega fantička, ampak ga pred 8. mesecem nismo dali v večji sedež. Poskusite še malo potrpeti, bi ti jaz svetovala (to še ne pomeni, da ne kupit sedeža user posted image ).
LP!

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedez?
30.5.2008 20:53:50   
ThinkPink
Mi pa imamo Roemer King Plus in smo tudi ful zadovoljni. Sem se pa pogovarjala ob nakupu s prodajalko, ki je rekla, da so Roemer in Maxi Cosi najboljši in najbolj prodajani.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedez?
30.5.2008 21:30:36   
Naja30
Imamo Tobija in je super!

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedez?
30.5.2008 21:35:37   
Lunc_a
Imamo maxi cosi sps in pa kiddy.Smo zelo zadovoljni,pa tudi testi so ok.
poglej teste in se nato odloči,vsekakor pa na avtosedežu ne šparaj

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedez?
30.5.2008 21:39:44   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

So ti že napisale in tudi nam je Maxi Cosi Tobi zakon! Tudi višji je od ostalih in mali že hitro vidi ven. Verjamem pa, da v manjšem avtu ostane malo prostora za nogice.

A ti misliš 6. mesečnega user posted image  dat v ta stol? To je drugače absolutno prehitro, ker v tem stolu otrok SEDI, kar večina šestmesečnikov še ne more (ne dobro in ne dolgo), poleg tega mora otroček že dobro držat glavico, preden ga v sedežu obrneš naprej - kar je zelo pomembno pri trku.

Mi smo tudi imeli zelo velikega fantička, ampak ga pred 8. mesecem nismo dali v večji sedež. Poskusite še malo potrpeti, bi ti jaz svetovala (to še ne pomeni, da ne kupit sedeža user posted image ).
LP!


enako, s tem, da smo mi dali malega nekje okoli 9m v avtosedež, prej je sej je kamot prevažal v lupinici. smo pa kasneje dokupili še priorija za v moj avto, pa tut nimam pripomb.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedez?
31.5.2008 16:29:59   
*erika*
IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

So ti že napisale in tudi nam je Maxi Cosi Tobi zakon! Tudi višji je od ostalih in mali že hitro vidi ven. Verjamem pa, da v manjšem avtu ostane malo prostora za nogice.

A ti misliš 6. mesečnega user posted image  dat v ta stol? To je drugače absolutno prehitro, ker v tem stolu otrok SEDI, kar večina šestmesečnikov še ne more (ne dobro in ne dolgo), poleg tega mora otroček že dobro držat glavico, preden ga v sedežu obrneš naprej - kar je zelo pomembno pri trku.

Mi smo tudi imeli zelo velikega fantička, ampak ga pred 8. mesecem nismo dali v večji sedež. Poskusite še malo potrpeti, bi ti jaz svetovala (to še ne pomeni, da ne kupit sedeža user posted image ).
LP!

sedem mesecev je stara in ima ze 9kg,avtosedez ji kupujem ker ji nogice iz lupince visijho,ker je prevelika


_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedez?
31.5.2008 17:27:58   
nananaja
pri 7m in 9kg lako daš otroka v avtosedež. tudi v smeri vožnje, bi rekla. naša je bla tud en tolk stara, ko smo avtosedež obrnili. sem pa ugotovila, da nekaterih lupinic pa ne moreš obrnit v smeri vožje.
aja, pa me zanima, zakaj pa otrok lahko sedi v stolu za hranjenje, v avtosedežu pa ne, trdozimc (se opravičujem, če ne paše lih zraven, smpak me res zanima)?

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedez?
31.5.2008 18:23:23   
Strawberrie Cherrie
Nobene lupinice še nisem srečala, ki se da obrnit v smeri vožnje. kvečjemu kakšen avtosedež v skupini I-II, se pravi od 0-18kg. Ti pa itak niso posebaj varni.
Otrok naj bi šel v avtosedež starostne skupine II (9-18kg) nekje pri 1letu, oz ko ima že dobro utrjene vratne mišice in pa resnično sam sedi brez kakršne koli opore in ima tudi dobro razvite sedalne mišice. Oboje skupaj nekje pri 1letu. Prej ni priporočljivo dajat otroka iz lupinice, razen če je lupinica res pretesna in otrok na vseh straneh gleda ven, v kar pa dvomim, da bi 9kg otrok res bil prevelik za lupinico, naš debelušček je še nekaj preko 10kg bil z lahkoto v lupinici, in bi se lahko kamot še prevažal kakšen mesec. Pa je imel ziher 70cm ali več.
Je pa precej podobna zadeva tudi pri stolčku za hranjenje. dokler otrok samostojno ne sedi, se ne priporoča stolček za hranjenje, sploh pa ne te novejše oblazinjene zadeve, kjer otrok kar lebdi, namesto, da bi lepo zravnano sedel.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedez?
31.5.2008 18:27:08   
Strawberrie Cherrie
Pa samo za primerjavo, kakšna je razlika med lupinico in med avtosedežem, in kaj dejansko naredi z otrokovo glavico ob slučaju prometne nesreče
http://www.youtube.com/watch?v=kRP7ynNI8mI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Y2DVfqFhseo&feature=related



< Sporočilo je popravil Strawberrie Cherrie -- 31.5.2008 18:28:13 >

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedez?
31.5.2008 19:07:44   
benika
Mi smo malega dali v avtosedež pri 8. mesecih. Imel je cca. 10 kg, nogice pa so mu štrlele iz lupinice že pri 6. mesecih. Če misliš, da mala že vredu in samostojno sedi, jo prestavi v avtosedež, drugače pa raje še počakaj kakšen mesec. Sej ni toliko panike, če ji nogice ven gledajo, važno, da ji glava neuser posted image

Mi smo kupili Maxi Cosi Tobija in je zakon. Priporočamuser posted image user posted image user posted image . Pa še za pucat je fajn, ker ima vso prevleko snemljivo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedez?
31.5.2008 21:52:03   
skuštrana
Otroka se ioz Lupinice prestavi v večji sedež ko je zadosteno 3 pogojem

1. otrok mora imeti VSAJ 9 kg 8boljše več, manj pa nikakor ne)

2. otrok se mora samostojno dvigovati, postavljati na noge

3. čimbližje 1 letu, idealno je, da je do 1 leta straosti v lupinici, vednar to ni vedno mogoče, ker jo prej prarste

Če otroku noge gledajo ven iz lupinice je ni prerastel, merilo je glava. Ta mora biti pod vrhom lupinice.

Kot bi rekla ena moja prijateljica -Madona, kaj ste otroke na loteriji zadeleuser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 31.5.2008 21:53:10 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avtosedez?
31.5.2008 22:24:09   
benika
Kot bi rekla ena moja prijateljica -Madona, kaj ste otroke na loteriji zadele


Voham.....voham....voham....fajt?

Kot je rekla skuštrana, dokler glava ven ne moli, ga ne prestavljat.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avtosedez?
31.5.2008 23:34:48   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

Nobene lupinice še nisem srečala, ki se da obrnit v smeri vožnje. kvečjemu kakšen avtosedež v skupini I-II, se pravi od 0-18kg. Ti pa itak niso posebaj varni.
Otrok naj bi šel v avtosedež starostne skupine II (9-18kg) nekje pri 1letu, oz ko ima že dobro utrjene vratne mišice in pa resnično sam sedi brez kakršne koli opore in ima tudi dobro razvite sedalne mišice. Oboje skupaj nekje pri 1letu. Prej ni priporočljivo dajat otroka iz lupinice, razen če je lupinica res pretesna in otrok na vseh straneh gleda ven, v kar pa dvomim, da bi 9kg otrok res bil prevelik za lupinico, naš debelušček je še nekaj preko 10kg bil z lahkoto v lupinici, in bi se lahko kamot še prevažal kakšen mesec. Pa je imel ziher 70cm ali več.
Je pa precej podobna zadeva tudi pri stolčku za hranjenje. dokler otrok samostojno ne sedi, se ne priporoča stolček za hranjenje, sploh pa ne te novejše oblazinjene zadeve, kjer otrok kar lebdi, namesto, da bi lepo zravnano sedel.



No, evo lepega odgovora. Se podpišem.

Naj še samo dodam, da je nekaj drugega sedet na miru pet minut (v sedežu za hranjenje), kot pa v avtu eno uro ali več, medtem ko avto vozi po luknjasti cesti......

Važnejša je pa glavica, ki pri trku kinkne naprej, če je otrok obrnjen v smeri vožnje. Tako se zgodi tudi z odraslim (od tod bolečine v vratu). Otrok, ki nima dovolj močno razvitih mišic (pa tudi zaradi disproporcionalno velike glave), lahko pri tem manevru utrpi hujše poškodbe (si najbrž znaš predstavljat nanaja). Če katera ne verjame in ima že sedež doma, naj da otroka v ta sedež, ga priveže kot je treba in če se vam ne smili preveč poskusite doma na dvorišču samo malo bolj hitro ustavit (pri mali hitrosti) istočasno pa glejte otrokovo glavico - potem bo vsaka verjela, da je tudi ''že'' sedem mesecev star otrok še nezrel zanj.

Malo potrpljenja, saj bo hitro minilo. Lepo se rihtajte. user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: avtosedez?
31.5.2008 23:38:21   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

Pa samo za primerjavo, kakšna je razlika med lupinico in med avtosedežem, in kaj dejansko naredi z otrokovo glavico ob slučaju prometne nesreče
http://www.youtube.com/watch?v=kRP7ynNI8mI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Y2DVfqFhseo&feature=related




Oh, sorry, sem spet prehitro klomfnila. user posted image  Ja, to je še najboljše, da si pogledaj nestrpnice, ki igrajo loterijo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: avtosedez?
4.6.2008 13:30:17   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Se pravi, da otroci veliko hitreje prerastejo  lupinico, kakor zagotavljajo izdelovalci oz. proizvajalciuser posted image


Niti ne. Babica je punčko še iz vrtca, ko je bila stara 13 mesecev, vozila v lupinici. Ampak smo jo res "stlačiči" noter za tisti kilometer vožnje.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




o brihti
Naša črtica koraka

Se zgodi, da kdaj prav pride, če je imaš malce pre-več. Kako bi glede tega označili sebe?

da, sem dovolj brihtna. (35%)

to je domena mojega partnerja. (3%)

ravno prav, ne preveč, ne premalo, se pa opazi. (30%)

ha, zagotovo vem, da ni dedno! (6%)

ne razumem te ankete. (22%)

sem lepa. (5%)


Število vseh glasov: 186

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!