|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Waldorfski vrtec
6.6.2008 15:24:40   
skuštrana
Meni je njihov program zelo všeč, v torek grem na Dan odprtih vrat in če mi bo vzdušje v vrtcu všeč nameravam našo 3 letnico vpisati.

Me pa zanimajo izkušnje staršev, ki imajo ali pa so kdaj imeli otroke v tem vrtcu?

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Waldorfski vrtec
6.6.2008 16:03:56   
gaya24
Moja sorodnica je imela vse tri otroke v tem vrtcu in je rekla, da je super vrtec. Imam pa prijatlco iz Zagreba, ki je hodla v Waldorfski vrtec in pol še v Osnovno šolo in ima tudi same lepe spomine na to šolo. 

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Waldorfski vrtec
11.6.2008 20:57:39   
Rubin.
Tukaj je sicer tekla debata kako je v Mb vrtec, ne vem pa za katerega ti sprašuješ.

Sicer pa si že bila na ogledu, kako je bilo?

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Waldorfski vrtec
12.6.2008 11:20:25   
skuštrana
Sicer pa si že bila na ogledu, kako je bilo?


Mi živimo na Hr, bili smo na Reki...In lahko rečem samo vouuser posted image user posted image Navdušena sem, no, oba z možem...Liza gre jeseni definitivno tja.

Že prej mi je bila všeč sama pedagogika, sedaj ko sem pa to še v živo videla in doživela pa vem da je to to za našo Lizo...Pa pa včeč mi je, ker je potem v isti stavbi tudi šola (v primeru da se odločimo zanjo) in imajo vrtičkajrji že stik z učiteljicami, ki tam poučujejo. Res sem zadovoljna. Kako bo pa potem, ko bo dejansko tam funkcioniralo bomo pa še videli.user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Waldorfski vrtec
12.6.2008 22:53:16   
Rubin.
Super, da si zadovoljna. Meni je tudi njihova pedagogika blizu, sem prebrala njihovo knjigo in sem bila čist navdušena. Samo tukaj v Mb se teorija in praksa razlikujeta, pa sem si potem premislila.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Waldorfski vrtec
12.6.2008 23:50:45   
skuštrana
Meni je full všeč. Moj mož je bil full skeptik, kao, ma, kaj je to ena sektauser posted image Potem sem mu pa dala po netu za prebrat, pa na sestanek sva šla skupaj in je navdušen...Vzgojiteljice so se mi zdele kot da jih poznam že 100 let, take materinske, ravnateljica je bila pa itak zakon...Jaz res upam, da se bo Liza tam dobro počutila.

Kaj pa v Mb ni v redu, ker sva se z našo ravnateljico pogovarjali in je rekla da je v Mb vrtec in jasli full lepo urejen? Da bi oni tudi hoteli tako, ker imajo kar malo prostorsko stisko in ne morejo realizirat vse kar bi hoteli...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Waldorfski vrtec
13.6.2008 16:40:10   
Rubin.
V Mariboru je vrtec zelo lepo urejen - notranjost pa to, zunaj pa je bolj malo prostora, ampak tudi gre, ker jih je itak malo.

Bom ti kar link debate prilepla, kaj je mene motilo, da se ne bom ponavljala:


http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2724113

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Waldorfski vrtec
13.6.2008 18:04:54   
skuštrana
Hja, zdej ko sem prebrala tisto debato je kot da govorimo o čisto različnih vrtcihuser posted image

Isti zajtrk vsak dan, da se ga navadijouser posted image Svašta...Ok, igrače imajo oz.jih nimajo, ampak meni je to samo plus, da otrok uporabi domišljijo...Hrana - v našem je vegetarijanska, kar me ne moti, čeprav večina otrok doma ne preferira takšno hrano...Razpela na zidu - nisem videla niti enega pa sem full gledala, glede na to da me je par staršev opozorilo, da je to kao religijski vrtec. 

Se mi zdi, da je ta naš res zadel bistvo Waldorfske pedagogike, verjetno je veliko odvisno od ravnateljice..Tale naša je pa super, ko se z njo pogovarjaš imaš občutek, da jo poznaš že 100 letuser posted image Pa všeč mi je ker ne olepšava, ampak pove po pravici tako kot je...

Delovni čas pa imajo normalno od 6.30 do 16.30 in večina otrok je tam cel dan...

Če bi bilo pa tako kot ste opisovale tam pa jaz tudi ne bi dala Lize v ta vrtec...


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 13.6.2008 18:06:07 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Waldorfski vrtec
13.6.2008 19:58:17   
Rubin.
Bistvo je da zaupaš vrtcu in vzgojiteljicam a ne? Da so ti blizu metode in vzgoja, ki jo imajo tam.Tudi jaz sem zelo zadovoljna z zdajšno izbiro vrtca, ki ga bo mala miss začela obiskovati septembra. Sem začutila zelo dobre vibracije, tako v vrtcu, kot pri vzgojiteljicah, tudi odnosi v vrtcu so zelo dobri, kar se vidi med vsemi vzgojiteljicami. Sva bili že večkrat tam in tudi čez poletje sva vabljeni. Zadnjič smo imeli roditeljski sestanek in mi je tudi ravnateljica bila všeč, zelo se trudijo. Tudi glede prehrane sicer ni vegeterjanska, je pa zelo eko kakor ves vrtec. Sem naredila res pravo raziskavo, ker sem jaz sovražila moj vrtec in sem ob vsaki priliki pobegnila, tako da lahko razumeš mojo zaskrbljenost. Kako pa se Liza počuti v tem vrtcu, ki ga sedaj obiskuje? Bo Arsen tudi tri leta doma, ali gre sept. v vrtec?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Waldorfski vrtec
14.6.2008 10:35:36   
skuštrana
Rubin, se strinjamuser posted image

Naš dosedanji vrtec je pa tko - če bi mi bil ok je ne bi prestavljala, a neuser posted image ..Ni mi ravno všeč, nimam tistega filinga...Mi je kar žal, da je nismo takoj dali v Waldorfskega.

Arsen bo pa doma.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Waldorfski vrtec
14.6.2008 16:09:43   
Rubin.
Arsen bo pa doma.


A ni super, da jim lahko omogočimo, da so do treh let doma user posted image .

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Waldorfski vrtec
15.6.2008 15:54:51   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Arsen bo pa doma.


A ni super, da jim lahko omogočimo, da so do treh let doma user posted image .


Ja, meni je to super.
Off topic - kaj si morda nosečka srečkauser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Waldorfski vrtec
17.6.2008 15:16:59   
fify
Kako pa je kaj z vpisom v ta vrtec? - ča vam je kaj znano?
Ali so tudi omejitve, kot v državnih vrtcih? In koliko npr. stane ta vrtec - ali je precej dražlji od državnega?

Lp, F.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Waldorfski vrtec
17.6.2008 18:11:52   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Arsen bo pa doma.


A ni super, da jim lahko omogočimo, da so do treh let doma user posted image .



Ja, meni je to super.
Off topic - kaj si morda nosečka srečkauser posted image



Jaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 17.6.2008 18:13:45 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Waldorfski vrtec
17.6.2008 18:17:45   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: fify

Kako pa je kaj z vpisom v ta vrtec? - ča vam je kaj znano?
Ali so tudi omejitve, kot v državnih vrtcih? In koliko npr. stane ta vrtec - ali je precej dražlji od državnega?

Lp, F.




Lani so imeli vpise prej kot v državnih vrtcih, ne vem kje imajo to objavljeno. Ja je omejen vpis in v Mariboru je kar zaseden. Cene so višje, ampak so tudi subvencionirane, tako da ne plačaš polne cene. Meni so takrat dali cenik, vendar ga žal več nimam. Tukaj pa je link http://www.waldorf.si/, mogoče najdeš kaj uporabnega user posted image .

(odgovor članu fify)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Waldorfski vrtec
18.6.2008 8:59:32   
skuštrana
Pri nas poteka vpis takole
-najprej prideš na dan odprtih vrat in si zadevo ogledaš, da vidiš če je to sploh to kar želiš in pričakuješ
- skupni roditeljski sestanek vseh staršev, brez otrok, naš je trajal 3 ureuser posted image  in bi še, ampak ni bilo časa, če ti je všeč izpolniš informacijski vpisni list in čakaš, da te pokličejo na individualni razgovor

- mi imamo ta individualni razgovor s psihologinjo, ravnateljico in cela družina v ponedeljek, naju je ravnateljica poklicala po tel, da morava do takrat razmislit kaj pomembnega se je Lizi zgodilo v teh letih življenja. Povprašajo te o življenskih, prehrambenih navadah...Po tem razgovoru pa so vpisi.

- nas bo prišlo malenkost več kot normalen vrtec, zanemarljivo

Rubin, čestitkeuser posted image user posted image user posted image  In kdaj bo bebicauser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Waldorfski vrtec
18.6.2008 9:39:22   
fify
Ok, hvala! Bom se še pozanimala...ker smo ostali brez vrtca, in bomo itak morali v privatni vrtec (č župan neizpolni svoje obljube:(

Naša punčka je bila doslej tud doma in sem zelo zadovoljna, da nam je to uspelo, ker za take majhne je vrtec res stresen.

pa-pa

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Waldorfski vrtec
18.6.2008 20:13:56   
Rubin.
Rubin, čestitke In kdaj bo bebica


Hvala, hvala. Če bo sreča mila v sredini februarja user posted image .

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Waldorfski vrtec
18.6.2008 20:17:12   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Meni je full všeč. Moj mož je bil full skeptik, kao, ma, kaj je to ena sektauser posted image Potem sem mu pa dala po netu za prebrat, pa na sestanek sva šla skupaj in je navdušen...Vzgojiteljice so se mi zdele kot da jih poznam že 100 let, take materinske, ravnateljica je bila pa itak zakon...Jaz res upam, da se bo Liza tam dobro počutila.



Vau, če tako čutiš, jo samo tja vpiši, res, ker to je res super, taki pozitivni občutki. Meni je tudi waldorfski program zelo topel in blizu, vsaj kolikor vem o njem. Pa če imate še polo zraven, res še toliko bolje.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Waldorfski vrtec
19.6.2008 9:37:29   
skuštrana
polo


Joj, Mišni, sem mogla kar razmislit kaj misliš s to polouser posted image  Šolo verjetnouser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Waldorfski vrtec
19.6.2008 9:43:37   
Mišni
Ja, ja, Itak, p in š sta skupaj na tipkovnici.user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Waldorfski vrtec
3.7.2008 20:12:05   
Rubin.
Sicer si se ti že odločila, samo sem zdaj našla en link o W. vrtcu pa ga bom kar sem pripopala:

http://bibaleze.si/clanek/malcek/video-foto-waldorfski-vrtec.html

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?