|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dopust in morje po laparoskopiji??
16.6.2008 11:03:33   
ammra
Pozdravljene!

Naslednji ponedeljek me čakajo predpriprave za laparo poseg. Predvidevam da bom imela poseg v začetku julija.
Zanima me koliko časa po posegu se že lahko "namakam" v morju? V mislih imam malo toplejše kraje kot Jadran.
Vsem hvala za odgovore.

Amra
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
16.6.2008 11:07:59   
neela
Meni so rekli, da kakšnih 14 dni odpade kopanje - jaz razumem pod tem namakanje v kadi doma in na morju. Drugače pa se maternica in vse kar k temu paše obnavlja nekje 6 tednov.

Srečno!

(odgovor članu ammra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
16.6.2008 11:08:04   
misk2
hello ...ja tudi mene caka ta del...jaz imam datum 2.julij za lpsc +hsc... in desedt dni po tem greva na morje... sicer je pa tko..pravjo da se ne smes kopat dokler imas izcedek...vsaj pa 2 tedna ne...je pa fajn da potem operaterja vprasas...kam pa gres na lpsc?

(odgovor članu ammra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
16.6.2008 11:12:26   
ammra
na poseg bom šla v KC Ljubljana, kdaj točno mi bodo pa v ponedeljek povedali.

(odgovor članu misk2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
16.6.2008 11:21:05   
misk2
potem ne bova sodelovali....jaz pa odhajam v staro porodnisnico..bomo drzali pesti.... sporoci pa kdaj bos dobila datum...oz. kdaj bos na vrsti....
good luck...user posted image

(odgovor članu ammra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
16.6.2008 11:26:57   
Fargesia
Lani 10.7. sem imela laparo, 1.8. sem se že kopala na morju...tok da ti šivi ven popadajo al pa ti jih ven poberejo...men je pisal non potest(al kak že) 10 dni...se pravi nič user posted image in nič kopanja 10 dni...

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu misk2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
16.6.2008 11:28:34   
ammra
Zlate ste, vsem hvala za odgovore. Sem se že bala, da ne bo nič od morja to poletje. user posted image

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
16.6.2008 11:43:30   
neela
IZVIRNO SPOROČILO: Fargesia

.men je pisal non potest(al kak že) 10 dni...se pravi nič user posted image in nič kopanja 10 dni...


user posted image draga moja Fargi...'non potest' pomeni nezmožnost za delo. To napišejo v izvidu z namenom, da imaš toliko časa pravico do bolniške odsotnosti. Kopanja pa ne priporočajo sigurno več dni. Meni so šivi odpadli po 14 dnevih. Ammra, ti se vsekakor pozanimaj ob odpustu, pa boš dobila najbolj točno informacijo.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
18.6.2008 1:46:27   
rija
meni so rekli nič kopanja dokler je izcedek.

jaz sem šla 7 dni po posegu v grčijo, tam počivala 3 dni, potem pa se veselo kopala in gledala, kako odplavlja šive.

uživaj.



< Sporočilo je popravil rija -- 18.6.2008 1:47:27 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ammra)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
18.6.2008 9:58:34   
Fargesia
IZVIRNO SPOROČILO: neela

IZVIRNO SPOROČILO: Fargesia

.men je pisal non potest(al kak že) 10 dni...se pravi nič user posted image in nič kopanja 10 dni...


user posted image draga moja Fargi...'non potest' pomeni nezmožnost za delo. To napišejo v izvidu z namenom, da imaš toliko časa pravico do bolniške odsotnosti. Kopanja pa ne priporočajo sigurno več dni. Meni so šivi odpadli po 14 dnevih. Ammra, ti se vsekakor pozanimaj ob odpustu, pa boš dobila najbolj točno informacijo.



no vidiš vsak da se nekaj novega naučimo...je pa res da mi je G rekel da nič user posted image in kopanja 14 dni!user posted image


_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
18.6.2008 21:20:17   
pipika123
Živjo. Jaz sem imela laparoskopijo 4.6.2008. Domov sem šla takoj naslednji dan. Glede kopanja mi je zravnica rekla da en teden in spolni odnosi tudi, potem pa mi je sestra ko me je odpustila rekla, da pa 6 tednov. Tako da ne vem. Grem 6.7.2008 na dopust tako da se bom lahko kopala.
Jaz sem šla šive dati ven - 5 dni po operaciji.
Bila sem v KC.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
24.6.2008 22:10:39   
ammra
Pipika, kako pa to, da ti niso dali tiste šive, ki se sami razgradijo (stopijo)???? Naročena sem v KC, na vrsti bom v roku 14 dni. Prosim za par napotkov oz. kako izkušnjo si imela tam.

(odgovor članu pipika123)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
24.6.2008 22:12:00   
ammra
Pipika, kdo te uje operiral? Piši na ZS.

(odgovor članu ammra)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
25.6.2008 14:30:39   
neela
ammra, saj ti dajo take šive, ki se sami stopijo. Lahko se odločiš, da jih greš dat ven (5 do 7 dni po posegu) ali pa pustiš, da ti odpadejo sami (meni so po cca 14 dnevih). Čisto vseeno je, pa tudi neboleče.

(odgovor članu ammra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
25.6.2008 20:10:20   
pipika123
Ne vem zakaj mi niso tistih dali. Ko mi je vlekla ven iz popka šive me je fulll bolelo. Zgleda da sem imela tako močno zategnejeno. Ratale so hraste, tudi vse tri so že odpadle.

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
25.6.2008 20:14:33   
pipika123
Ko sem prišla v torek notri, sem morala spiti odvajalo in 1l donata v eni uri. Tam piše da se začneš pucati v 5 urah. Jaz se nisem. Trajalo je in trajalo. Ha ha. Bila sem ful napihnjena. Cista me je zelo bolela. Potem pa ko je moj prišel na obisk me je začelo šravfati. haha. Tako da je hitro šel. Zvečer sem vzela uspavalno tableto. Spala sem čudovito. Naslednji dan sem bila ob 13.00 operirana. Bila sem zadnja na vrsti. Predno sem šla sem dobila še eno tableto za pomiritev. Po operaciji sem se zbudila. Malo mi je bilo slabo, ampak nisem bruhala. Niso me peljali na intenzivno, ampak v sobo v kateri sem bila. Vse sem obvestila da je ok. Ob 20.00 sem že jedla snikers.user posted image  Čeprav ne bi smela. Jedla sem ga eno uro in pol. haha. Zjutraj je prišla zdravnica in lahko sem šla domov ob 12.00. Tako da moje izkušnje so ok. Sicer sem bila pa tako malo časa notri, da nimam kaj drugega za napisati.

(odgovor članu pipika123)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
27.6.2008 18:52:04   
ammra
No upam, da bo tako tudi z menoj - da grem tako hitro domov. Sem neučakana, vsakič ko mi zazvoni telefon pomislim, da kličejo iz KC. To traja že cel teden. user posted image

(odgovor članu pipika123)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
9.7.2008 16:33:12   
miska73
Sem malo spregledala tole temo, ker zadnje čase nisem bila kaj veliko na RR...
Pred posegom sem malo povprašala, kdaj lahko pričnem s takšno in drugačno rekreacijo,
pa so mi rekli, da tisti teden, ko bom na bolniški, itak da ne... potem pa da lahko, ko se bom sama v redu počutila.

Tako smo user posted image po 9 dneh, na telovadbi sem bila prvič po 12 dneh (včeraj).
Za kopanje mi pa res še ni dokler se šivi popolnoma ne zacelijo.
Upam, da nisem kej narobe nardila s prehitro akcijo...

(odgovor članu ammra)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dopust in morje po laparoskopiji??
15.7.2008 10:34:28   
ammra
No, pa je poseg tudi že za mano. Dopust smo odpovedali, seveda pa bomo izkoristili podaljšane vikende. Tisti tapravi dopust pa pride septembra.

(odgovor članu miska73)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?