|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   atopični dermatitis in morje
20.6.2008 21:37:45   
vaney
Živjo.

Zanima me, kako je treba ravnati z atopičnim dermatitisom na morju. Mi trenutno 3x na dan jemljemo kapljice Fenistil, problematične predele pa večkrat na dan mažemo s mazilo (zmešanim v lekarni). Vsak večer pa ga kopamo v oljni kopeli za AD od Mustele. Je potrebna na morju še kakšna dodatna nega, razen spiranja slane vode? Kaj pa kreme za sončenje, se jo lahko sploh uporablja in katero? Sicer ga bova držala čimbolj v senci, pa vseeno. Hvala za odgovore.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: atopični dermatitis in morje
20.6.2008 22:10:13   
sončnica13
To bi bilo pa najboljše, če greš po nasvet do vaše pediatrinje-najbrž lahko kar po telefonu pokličeš kadar dela. Ali pa, če greš v lekarno-tam bi ti tud znal bolj pravilno svetovat.
Lp

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: atopični dermatitis in morje
20.6.2008 22:30:10   
pikicatalonica
Mi smo stari še 3,5 leta in smo tudi pri 6 mesecih dobili diagnozo atopični dermatitis!
Pediatrinja in dermatologinja so mi svetovali, da naj gremo čimvečkrat na morje, da morje in zrak zelo koristita. In prav so imele! Prvi dan morja ji so ji vsi flekci izginili in tako je bilo celo poletje. Pravijo da za otročke z AD ni dobra klorirana voda (bazeni) ampak moram povedat, da smo mi hodili v Čatežke toplice in se kopali doma v "tapravem" malo kloriranem bazenu in se ji stanje zato ni poslabšalo.
Kar se pa tiče dodatne nega na morju pa jaz nisem uporabljala nič posebnega razen seveda krema z zaščitnim faktorjem (25 ali 30 ZF), čez poldne smo bili pa v senčki, pa čimveč smo se namakali v morju!
Priporočam vam, da ste čimveč na morju z otročkom z AD ker resnično pomaga!

LP, pikicatalonica

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: atopični dermatitis in morje
21.6.2008 19:48:40   
2suzika7
Jaz se že vse življenje borim z njim in edino na morju imam mir. Prva dva dni se mi še poznajo flekci, potem pa se do slovenske meje ne popraskam več user posted image . Včasih me že skrbi, da ni tud psiha tle zraven...
Ko bi le hotel kdo zamenjati kako stanovanje na morju z mano, tu v hribih!!!
Drugače pa se na morju jaz sploh ne mažem, ker resnično ni potrebe. Tu pa imam v omari celo lekarno!

_____________________________

Dobila sem več kot sem si upala sanjati: dva zlata,pridna angelčka - TANAJO in JANEJA.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: atopični dermatitis in morje
21.6.2008 22:33:24   
MAREC06
Meni so na alergološki svetovali kremo za sončenje Daylong 50+, ker ima sin AD. Dobiš jo v lekarni. Sm jo kupila in nam je ok.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: atopični dermatitis in morje
22.6.2008 10:41:56   
Anonimen
Tudi mi se odpravljamo na morje z user posted image , ki ima AD.
-klima na morju je po nasvetu pediatra in homeopatinje zelo dobra za te otroke
-morska voda zna povzročiti problem, vendar ga je potrebno stuširati, problem pa je, da je povsod klorirana voda, katero pa malčki ne prenašajo najbolje - moj je že ne, zato uporabljamo za kopanje podtalnico, za piti Humano
-je bil v bazenu v Atlantisu in koža se mu ni nič poslabšala. Razlaga pediatra je, da je otrok lahko preobčutljiv v resnici na kakšno dodatno stvar v pitni vodi, ki jo dajo v  vodo in ne na klor, ampak npr na nevtralizator klora, to pa je, da voda nima okusa po kloru)
-homeopatinja mi je svetovala, naj uporabim kremo za sončenje Weledo, ker samo ona je narejeno resnično na naravni bazi (samo ne ve, če jo imajo prav posebej za otroke). Je pa istega mnenja, da klima na morju bo delovala v redu.

Sem pa rekla, če drugače ne bo šlo z umivanjem, bom poskusila s flaširano vodo. Ga pač ne bom kopala, ampak samo umila.
Pa lep dopust vsem



(odgovor članu MAREC06)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: atopični dermatitis in morje
22.6.2008 18:10:00   
izabella1
Tudi mi se z AD bejbo odpravljamo čez en teden na morje.

Če ti kaj pomaga... Jaz bom vzela s sabo za malo:
- standardna zdravila; fenistil kapljice, claritine sirup (če bo kakšna hujša reakcija ?)
- mazilo iz lekarne na recept (uporabljam za obraz in telo)
- Paracetamol svečke
- Niveine ampulice za nos
- A-derma gel za prhanje
- klobuček
- krema za sočenje La Roche Posay 50 za občutljivo kožo
- senčnik iz hoferja
- mali čolniček, ki ga nameravam uporabljati namesto banjice, da ji lahko vedno splaknem sol
- morje body-jev, mini majčk, ...
- prenosno posteljico
- animacijske rekvizite (pa očija)




_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: atopični dermatitis in morje
22.6.2008 19:04:11   
Sandra05
Se opravičujem, ker sem se kar prišlepala. Znima me ta kozmetika La Roche Posay. Pa bi prosla izabella1, če mi lahko kaj več pove o teh kremah za sončenje. So boljše od Eucerina?

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: atopični dermatitis in morje
22.6.2008 21:04:29   
vaney
Hvala za odgovore...zdaj sem pa zmedena, katero kremo za sončenje kupit?

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Sandra05)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: atopični dermatitis in morje
23.6.2008 8:26:29   
izabella1
Sandra05, ne morem ti ravno propagirati celotne kozmetike LRP, ampak izključno kremo Anthelios 50+ za občutljivo kožo.

Jaz sem pač poskusila veliko kremic (svakinja je farmacevtka in mi je zrihtala testerčkeuser posted image ) In je ta meni in mali najbolj odgovarjala. Sestavinsko je dobra, s primerno visokim faktorjem, se lepo maže, embalaža je v spreju... Recimo otroška LRP pa vsebuje ful alkohola, tk da ne hvala.

Poskusila sem tudi Eucerin otroško 40 pa je tudi kar ok, samo fuuul dolg jo je treba vtirat, se težko razmaže in pusti belo za sabo. To mi pač ni ok (ker je mala ko živo srebro...)

vaney, jaz ti priporočam, da poskusiš malo kremice, nato pa se po lastni presoji odločiš za nakp tiste, ki bo vama najbolj odgovarjala.

O naravni kozmetiki tukaj nebi... vse imajo ravno tako kemično sestavo. Edino če uporabiš kakavovo maslo. To je zihr najbolj naravno, z zaščitnim faktorje 6.

Pa dopolnjujem svoj seznamček za namorje (najbolje, da ga potem še naprintam ;) )
- robčki papers fresh
- plenice pampers active
- škarjice
- pinceta
- termometer (nam rastejo zobki pa je nekam topla)
- tetra pleničke
- bepanthen (roza mazilo)
- vtič proti komarjem




_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: atopični dermatitis in morje
23.6.2008 9:29:54   
Jakisonček
Mamice, zdaj sem pa malce v dilemi glede kremic za sončenje. Meni sta tako pediatrinja kot alergologinja rekli, da NIČ mazat za sončenje. Jaz seveda sem bla tiho, ker sem že poskusila Vichy 50+. In evo takoj pikice pri pikici. Zdaj sploh ne upam nič več mazat. A ga je v tehle dveh vročih dneh takoj opreklo po nogicah in rokicah. Zdaj pa res ne vem kaj naj naredim. Bom šla v lekarno, pa da slišim kaj mi svetujejo. Drugače sem pa slišala, da naj bi bila tudi od Mustele kremica ok. Za te naše sončke, ki imajo AD.
Gremo na morje čez 14 dni. Samo mislim, da bom res nekaj vzela, ker sonček opeče tudi v senčki!

Hvala za seznam za na morje :) Sem takoj dopisala manjkajoče stvari. Itak bo opreme toliko, kot da se selimo user posted image

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: atopični dermatitis in morje
23.6.2008 10:11:29   
Natali07
Mi smo ravno z morja in svojega malčka sem mazala s kremo Avene jo je najbolj prenašal, ko sem dobila v lekarni cel kup testerjev od Avene, Eucerin, Vichi, Laroche.... Vse kreme so namenjene alergikom, ampak vsak otrok je poglavje zase in nekateri ne prenašajo nobene kreme drugi pa vse.

Moram rečt, da naš je kremo dobro prenašal dokler ni bilo zelo vroče, kajti kljub temu da je bil neprestano v senci, razen ko je šel v vodo, je po treh vročih dneh dobil drobne pikice po vratu in prsih, ampak mislim da so bile od vročine in ne od kreme, ker rokice in nogice so ostale lepe. Enako je bilo lani ko pa ga še nisem mazala še z nobeno kremo, kajti do enega leta odsvetujejo vse kreme.

(odgovor članu Jakisonček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: atopični dermatitis in morje
24.6.2008 21:56:18   
Laubica
Meni je dermatologinja tudi to kremo svetovala gremo v petek za vikend na morje in bom videla kako jo prenaša

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: atopični dermatitis in morje
25.6.2008 17:30:44   
Freycha
obe s tamalo sva alergika (vsaj jaz precej hud alergik), pa sem prvič v življenju dobro prestala morje kar se krem za sončenje tiče. do sedaj sem čisto po vseh kremah dobila alergijo, letos sem pa za tamalo kupile Weledo kremo, pa sem jo še jaz sprobala in ni bilo ne duha ne sluha o alergiji. Je ne zamenjam več!!!!

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: atopični dermatitis in morje
30.6.2008 10:01:56   
Sandra05
Freycha? Si ti drugače tudi alergična na cvetni prah? Jaz bi to Weledo poizkusla, ampak ker sem alergtik tudi na cvetni prah, me je malo strah reakcije.

Kaj pa menite na te kreme v Lidlu, baje naj bi bile zelo dobre. En pozitiven odgovor sem že dobila od uporabnika, ki je alergik in trenutno ni alergije na sonce

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: atopični dermatitis in morje
11.7.2008 22:42:57   
Anonimen
Smo dobro prispeli iz morja. Naj omenim, da je naš 7 mesečnik z AD bila koža nespremenja, po kopanju v morju se pa je bolj praskal. Mazala ga nisem z nobeno sončno kremo, ker smo hodili na plažo dop za kakšno uro in popoldan po 17 uri. LP

(odgovor članu Sandra05)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: atopični dermatitis in morje
13.7.2008 18:30:53   
Jakisonček
Živjo.
Tudi mi smo iz morja nazaj. Moram rečt, da nobenih sprememb niti novosti glede kože. Sej boljše tako, ane. user posted image
Sem pa za vsak slučaj Jakca mazala s kremo od Avene (seveda za sončenje) in hvala bogu ni bilo nobenih reakcij. Koža na nogicah (ki so v bistvu bile najbolj izpostavljene) mu je lepo porjavela. Smo bili pa 99% v senčki in med najhujšo vročino notri.
Prve dni je Jaki dobil nekaj pikc po trebuhu, a to je bilo od hrane verjetno. Kožo na nogicah je imel pa še naprej suho. Sem ga precej mazala z olivnim oljem v belo bazi, pa ni zaleglo. Zato sem uporabljala še Trixero (tudi od Avene) za suho kožo, pa je stanje ublažilo. Ne vem pa zakaj ima Jaki suho kožo samo na nogah. Pa mažemo in mažemo, pa nič kaj ne pomaga. Alergija pač, a še zdaj ne vem čisto 100 % na kaj. No sej dojenje se nam izteka, pa bom potem lažje spremljala kaj mu paše in kaj ne. Sicer pa smo se imeli lepo. Je še prehitro minilouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: atopični dermatitis in morje
14.7.2008 7:57:44   
izabella1
Tudi mi smo z morja... In razen vročinskih izpuščajev na področju roba pleničke ni bilo hudega. No pa še en bel izpuščajček v ustih je dobila, samo to je prvi zobek ;)

Sončna krema (la roche posay) se je super obnesla, dodatno sem jo mazala z a derma kremo.

Ideje za malice
- vanilija / čokolada puding alpro soya
- sadje: banana, jabolko, marelice, melona, lubenica,. ...
- piškotki
- žemljica
- puding skuhan na sadnem kompotu
(vse te stvari sem spravljala v taperver posodice in so lepo malcali na plaži)

Skratka, na morju smo uživali in nabrali lepo zdravo barvo. Jaz pa že mojemu naviram, kdaj spet kam potujemo ;)


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu Jakisonček)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: atopični dermatitis in morje
14.7.2008 16:42:11   
annie17
Lidl kremica je nam ful ok. Nismo imeli velikega AD, in res je, da je od tega že nekaj mesecev. Drugače uporabljamo Eucerin 3%ureo.
Glede nasvetov o kremicah pa je napisano na:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2962371

Srečno

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?