|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na sojo
25.6.2008 19:56:52   
Paštetka
Naš 2,5 letnik je razvil alergijo na sojo.

In bolj gledam hrano, bolj se mi meša, ker je ta soja povsod noter. V slanih palčkah, keksih, pomberih .... ma vse kar vzamem v roke in pogledam kaj vsebuje: piše ali soja ali sojin lecitin. user posted image

Dajte mi malo prosim pomagat, kakšne kekse ali podobne stvari bi lahko jedel, če ima katera podoben primer.

Hvala

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija na sojo
25.6.2008 20:24:02   
Anonimen
V slanih palčkah, keksih, pomberih ....  

To itak ni ne vem kako dobra hrana. Tudi ce je ne je, ne bo skode.

kakšne kekse ali podobne stvari bi lahko jedel, če ima katera podoben primer.

Doma pecene user posted image , da tocno ves, kaj je notri. Ali pa sadni kruh.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija na sojo
25.6.2008 21:04:15   
Alfabeta
Uf, tudi moj jo ima, poleg jajc in kml. Sojin lecitin je tudi v večini kupljenih kruhov, tako da jaz kruh pečem doma, ali pa od Grosupeljskih pekarn je Koruzni hlebček brez lecitina.

Sicer pa je res sojin lecitin kot dodatek v vseh mogočih in nemogočih stvareh. Potrebno je brati deklaracije. Je pa tudi kot E, bom poiskala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija na sojo
25.6.2008 21:07:42   
Alfabeta
Lecitini so E322, torej tudi sojin

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija na sojo
25.6.2008 22:02:05   
Freycha
Ko smo ravno pri soji:
moji malecki vedno kupujemo od Alproja sojine vanilijeve pudinge. Pa je vse ok. Danes pa sem ji dala Provamelov sojin vanilijev puding je pa iz neznanega razloga postala taka

user posted image

imate mogoče izkušnje s temi sojinimi pudingi? Je možno, da je alergična (na pogled identičen) sojin puding od Provamela, na Alprojevega pa ne?user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija na sojo
26.6.2008 7:19:37   
izabella1
Huh, Frechya, dobr vas je zdelal.

Načeloma je pri alergijah tako, do dolečene mere gre, kar je presežek snovi v telesu pa se pozna v obliki izpuščajev, slabega počutja, driske,...Mogoče je bilo pri Provamelovem pudingu ravno to. Ali pa ima še kakšne dodatke notri, ki niso bili ok.

Alprojine pudinge ji tudi jaz dajem in so super. Na splošno se pa tudi poskušam izogibat soje (dopuščam jo v čokotu no ;) )

Paštetka, tudi jaz bi potem priporočila domače piškote.




_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija na sojo
26.6.2008 11:45:34   
mamica 1
Frechya če se ne motim je v Provamelovem pšenica v Alprosojinem pa ne.
Kar se tiče pa keksov so meni Glutano free zakon in brez soje. Kruh pa seveda res skor ves z sojino moko tak da tudi jaz pečem doma.

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija na sojo
26.6.2008 15:07:31   
Freycha
mamica1 glede na to, da je kruh že jedla in ni bilo nobene reakcije, očitno ni kriva pšenica..... razmišljam pa, da je v teh pudingih dodan kak E ki ji škoduje.....

definitivno bom čez par dni, ko se koža pomiri še enkrat probala s tem pudingom in če bo zopet reakcija, potem ima zagotov nekaj notri, kar ji škoduje.....

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na sojo
27.6.2008 15:16:05   
Paštetka
MIčII, vem, da to ni dobra hrana. Ampak, je moje dete tudi otrok in otroci morajo dobiti malo te "nezdrave" hrane tudi.

Vzami ti svojemu otroku vse piškote itd, vstran. user posted image   Ve, da se mora marsičemu odpovedati, in gledati zraven z žalostnimi očkami zraven kako drugi otroci jejo.Zato pa mu bom dala nekaj kar lahko od piškotov.

HVala, saj vem za domače piškote, jih tudi delamo,. Vendar sem mislila, če še katera najde kaj drugega, DRUGAČNEGA, da ne bo skoz eno in isto grickal user posted image , da mu malo veselja naredim.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na sojo
28.6.2008 9:10:38   
Anonimen
Freycha, sem pomislila, da bi lahko bila v tistem pudingu gensko spremenjena soja. Samo tega najbrž ne bodo napisali. Čudno res.
Pa še vpašanje ostalim? Čeprav so v večini stvareh zelo majhni odmerki sojinega lecitina, ali ga vseeno telo zazna kot alergena? LP

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na sojo
28.6.2008 19:34:53   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Freycha, sem pomislila, da bi lahko bila v tistem pudingu gensko spremenjena soja. Samo tega najbrž ne bodo napisali. Čudno res.
Pa še vpašanje ostalim? Čeprav so v večini stvareh zelo majhni odmerki sojinega lecitina, ali ga vseeno telo zazna kot alergena? LP


Pomoje, odvisno od posameznika. Najbolje da preizkusiš ali pa pač vztrajaš na tem da ne dobi nič. Mi smo striktni in mu ne dajem nič kar vsebuje lecitin, pa se sedaj stanje izboljšuje in so testi že negativni (za sojo in jajca). Je pa bila reakcija driska.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergija na sojo
28.6.2008 22:57:43   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Freycha, sem pomislila, da bi lahko bila v tistem pudingu gensko spremenjena soja. Samo tega najbrž ne bodo napisali. Čudno res.
Pa še vpašanje ostalim? Čeprav so v večini stvareh zelo majhni odmerki sojinega lecitina, ali ga vseeno telo zazna kot alergena? LP


joj, kaj pa vem, če bi bila res kakšna gensko spremenjena soja. Pa tudi če je, kaj to sploh pomeni?

še vedno sumim, da je bil kak E notri, ki ji ne odgovarja.

Aja, danes sem ji dala Alprojin puding, pa je bilo seveda vse ok user posted image

kar se pa reakcij tiče, sem pa vsaj na sebi, ker sem alergik že od 2. mesecev  ugotovila, da nikoli ne moreš predvideti. Včasih sem pojedla kako stvar, ki je ne smem, pa sem bila takoj čisto flekasta in pikasta, spet drugič sem lahko pojedla boga in pol, pa mi ni bilo nič. Se mi zdi, da mi telo odreagira predvsem od tega,
1. koliko sem že prej pojedla stvari, katerih ne smem,
2. kako se počutim
3. pod kakim stresom sem
4. koliko mislim o tem, da sem pojedla nekaj, česar ne smem......

do sebe nisem striktna, pa tudi nikoli nisem bila. Do lastnega otroka sem pa zelo in raje nič ne dam, kot da bi jo mogla gledati tako, kot sem jo v sredouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergija na sojo
3.7.2008 12:54:26   
Paštetka
Če kateri mogoče pride prav.

Sem vprašala tehnologa v Mlinopeku glede kruha.

Soje ne vsebujejo:
- Kmečki rženi kruh
- Domači delani - soboški kruh
- Koruzni kruh

Vsi ostali pa ali vsebujejo sojo oz. njene izpeljanke v obliki raznih E-jev.


Za razne žemljice.... pa še čakam. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




kam rodit
binabina

kam bi odšla rodit

LJUBLJANA (36%)

MARIBOR (18%)

PTUJ (7%)

CELJE (12%)

POSTOJNA (17%)

SLOVENJ GRADEC (10%)


Število vseh glasov: 267

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!