|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pohodi v gore
9.7.2008 9:26:52   
matejka83
zdravo punce,
sem nova na forumu. Sem v 23 tednu.user posted image Zanima, me če obiskujete kaj gore?
Ali je varno hoditi s trebuščkom v gore?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pohodi v gore
9.7.2008 13:45:43   
VRTNICA84
Zdravo.

Tudi jaz se ukvarjam z tem vprašanjem, če lahko hodiš v gore in kje je meja do katere višine lahko greš.

Upam, da bo dala katera kakšen dober nasvet.


(odgovor članu matejka83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pohodi v gore
9.7.2008 21:49:52   
PikicaStonoga
Gore ne hribčki ja :) kakšna Šmarna al pa kej podobnega, za kaj več pa itak nimam kondicije :)

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pohodi v gore
10.7.2008 9:48:27   
gajka
Če je z nosečnostjo vse OK, lahko delaš skoraj vse, kar si tudi prej počela. Ampak nujno pa je treba pazit, da ti utrip ne gre čez 140 (to je max. za user posted image ), kar je vsaj pri meni pri vzponu kar hitro. Predvsem pa moraš pazit na morebitne padce.

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pohodi v gore
10.7.2008 10:21:23   
VRTNICA84
Midva sva hodila vedno v visokogorje. Ne bojim se tega, da ne bi prišla gor.
Bojim pa se padcev in preobremenitve za telo. Kar bi lahko sprožilo splav. 
Ma katera kako idejo kam v gore v takem primeru? Mogoče do kakšne koče in pol nazaj dol.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pohodi v gore
10.7.2008 11:35:18   
birdy
Jst sem v prejšni nosečnosti bolj malo hodila v gore, razen na Veliko planino sem šla v tretjem mesecu nosečnosti, drugače pa manjši kuclji, naprimer kamniški stari grad, pa take podobne.
No tokrat mam pa že kr neki hribov za sabo (pa sem šele v 9.em tednuuser posted image ) pa je zaenkrat vse vredu. Res pa je da vedno hodim zelo previdno da ne bi padla pa da grem malo bolj počasi, sploh na težjih vzponih. Pa mam na hrbtu še ruzak ki ima tam ene 5kil minimum, če gremo pa kam višje pa cca. 10kil.

Vi kr hribarte, sam glejte mal na svoje zmogljivosti pa malo bolj pazite pred kakimi padci.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pohodi v gore
11.7.2008 8:31:50   
Annny
Joj, raje ne previsoko, zaradi padcev; nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi. Počakaj nekaj mesecev in ko bo otrok lahko sedel v nahrbniku, boste šli vsi skupajuser posted image

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pohodi v gore
12.7.2008 22:10:27   
barika
jaz sem bila lani tam nekje julija - avgusta na Rogli, moj pdp. pa novembra. pa sem dost hodila po gozdu, s palicami,in dobrimi čevlji, pa obvezno nekdo zraven, nikoli ne veš, kdaj ti lahko spodrsne in padeš...

lp

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pohodi v gore
18.7.2008 8:18:30   
_katja_
živjo!

Meni je hoja v hribe v nosečnosti najljubši šport. Po ravnem je sicer fino, ampak se mi zdi da noge veliko bolj delajo v klanec. Jaz sem bila ze pred nosečnostjo kar športno aktivna tako da nadaljujem, ampak v zmanjšanem tempu :)
Izbiram pa take hribe, da je pot lepa, da ni veliko takih visokih stopničk, ampak da lahko normalno hodiš, skoz z enakim korakom. Seveda, če imam nahrbtnik, je zelo lahek. Dobra obutev in pa palice obvezno. Trenutno sem 5 mesecev in mislim, da bom hodila kolikor se bo dalo dolgo. Primerne turce zame so bile: Slemenova špica, Porezen, Sv.Primož na Kamnikom, Kališče, Komna, Tromeja, Krnica,... Skratka izleti ker ni plezarije in velikih skal za hodit.
Je pa odvisno koliko ste bile prej navajene hodit. Ker če imaš siguren korak in že nekaj izkušenj, je to čisto nekaj drugega kot če greš prvič.
Sem pa zadnjič brala da je nekje priporočljivo do 2000 m. Nad 3000m pa naj nosečnosti sploh ne bi šle.

Toliko z moje strani in varen korak!
K

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pohodi v gore
23.7.2008 12:20:45   
matejka83
Zdravo!
Hvala za odgovor. Si me potolažila. Jaz hodim veliko v gore. Ta vikend se odpravljam na Sedmera jezera. Sem pa v 25 tednu, ter se počutim super. Malo me muči le hoja navzdol- tam pa mal bolj počas pa je.

UŽIVAJTE V POHODNIŠTVU.

(odgovor članu _katja_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pohodi v gore
29.7.2008 18:04:21   
Ayo
Jaz sem bila lani tocno na polovici user posted image (to je v 20t) v gorah na 1500 -2000m. Super je bilo, celih 7 dni, sem se nahribolazila in bila celo hitrejsa od tasce in tasta skupaj user posted image
Edino ni priporocljivo na vec kot 2000m, tako da ti kar!! user posted image

_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu matejka83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pohodi v gore
5.8.2008 10:56:56   
_katja_
čao!

Jaz sem bila prejšnji vikend na Kokrškem sedlu, ko je bil tek na Grintovec (25t). Pa sem ugotovila, da mi ne pašejo glih poti kjer je treba kakšen stop ful višje stopit. Tako da sedaj res pridejo na vrsto bolj nižji hribi z lepimi potkami.

Sva bila pa zdaj z mojim v Avstriji in so tam super hribčki, tam dve urci hoje....super:)

lp
K

(odgovor članu Ayo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pohodi v gore
13.8.2008 11:09:13   
brinica
user posted image
Bravo vsem, ki se ne vležete dol. Mene so celo nosečnost mučili krči, tako da, počasi bom magnezijasta in zdaj, ker mi mišice tako trzajo moram pit še kalcij.
Sivcer sem se odločila, da mi otrok ne bo komandiral življenja že zdaj in sem jo v cca.30em tednu mahnila na Jezerca s Pokljuke in v 32 tednu na Češko kočo. Ugotopvila sem, da časovnoce tipa 1,5h še zmorem v malo manj kot 2h urah, kar ni tako slabo.
Je pa nekaj. Če ti gre tam kaj narobe bo težka situacija. Predstavljaj si, da ti odteče voda, si zviješ gleženj...A boš skakala dol po eni nogi? No, stabilne glih več nismouser posted image niti tolko ko6t ta slonček. Odločitev je čisto tvoja in odvisna od tega, kako se poičutiš. Moraš se pa zavedat, da si odgovorna za morebitne situacije sama.
Za me se je nosečnost po 20em tednu komaj začela, ker sem bila pred tem tako utrujena, kot sem bila pred nosečnostjo hiperaktivna.
Na bolečine in vse mogoče krče saem se tudi navadila nekje do tukaj...
Ženske počnejo/mo marsikaj. Paula Radcliff je v 7 mesecu odtekla maraton...Odločit se moraš sama. Ampak kaka že odločitev bo, odgovarjaš samo ti za posledice svojih dejanj.
Zmerno, s tem da paziš koliko piješ, pa tudi, da dovolj ješ (meni je enkrat zmanjkalo cukra, je bil hec, še sreča za ploščice...) ne bo nič narobe. Predlagam, da si za po hribu navzdol omisliš palice (tudi gor ne škodijo) in da ti kdo drug nese nahrbtnik. Pa nikar sama ne hodit, pa kako pot kjer boš šla mimo planinske koče si izberi, da te bojo vidli...planinci na poteh niso zanesljivi, sploh kake naše mame, ki se jim zdi to prismojeno.
Uf, dolg komentar. Upam, da ti bo kaj prav prišlouser posted image
Sicer pa najprej v trebuhuuser posted image v hribe, pol pa v dveh kosih naprejuser posted image user posted image

(odgovor članu _katja_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pohodi v gore
21.8.2008 7:18:56   
krtekxx
Jaz sem v 21t in sem do ene 16t počivala oz.zaradi hiperstimulacije (posledica IVF) nisem bila za nikamor. Sedaj sem pa spet začela migati - sicer to po 4-mesečni popolni pavzi ni prav enostavno. Včeraj sem bila npr. na Viševniku (no, ni hrib ravno da bi se človek hvalil z njim), v načrtu imam pa še nekaj vzponov preden sneg pobeli breg.
Pulzmetra ne nosim s sabo, moje načelo je, da hodim tako hitro, da se lahko med hojo pogovarjam.
Sem pa bila pred to nosečnostjo zelo aktivna rekreativka in bi mi bilo precej hudo sedaj početi nič, ali pa se le sprehajati po ravnem.


(odgovor članu brinica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?