|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec
28.2.2005 21:01:05   
ISABELA
Pozdarvljene,

:duda:Zanima me kako je z vpisom v vrtec, ali sem ze prepozna, kaj moram narediti, kaksne paparje morm oddat in kam, vloge?....?Kako se otroke v vrtcu sploh razvršča(mislim glede na strost: jasli...?)
Vsaka info bi bila dobrodošla.
Ali lahko izberes kateri koli vrtec?

Hvala vam v naprej in lp:metulj:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   vrtec
28.2.2005 21:17:33   
Anonimen
Ponavadi imajo vrtci enkrat letno vpise, aprila ali v začetku maja. Vendar lahko otroška vpišeš tudi med letom. Kar v vrtec, kamor bi ga rada vpisala, pojdi in vprašaj. Verjetno ti bodo dali vpisno polo, ki jo boš pač izpolnila. Če bo prostor, potem itak ni problema, če ne, pa bo mogoče prej sprejet, če ga boš prej vpisala.
Sicer pa je do treh let v jaslih. To pomeni, da plačuješ več, drugače je pa vse isto kot v skupinah, kjer so otroci starejši. Včasih so bile jasli do dveh let, sedaj pa vrtci otroke zaradi devetletke pač eno leto prej izgubijo. In da pač dobijo več denarja, so jasli podaljšali do treh let. Žalostno.

(odgovor članu ISABELA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   vrtec
28.2.2005 21:48:13   
sašaš
Sorry Splišni - ampak kje si pa to pobrala, da so jasli podaljšali do treh let zaradi devetletke - da bi vrtci dobil več denarja? Prva starostna skupina je od 1. - 3. leta, druga pa od 3. leta naprej. Tko piše v zakonu - pa ne odkar je devetletka.

Lp :muca:

(odgovor članu ISABELA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   vrtec
28.2.2005 21:57:30   
Anonimen
Ja, približno odkar je devetletka. Ko je bil moj star eno leto in pol, so rekli, da bo šel naslednje leto že v "navadno" skupino, da ne bo več v jaslih. Tudi pri mojih nečakih je bilo tako. Od dveh let naprej niso bili več v jaslih. Jasli so bile do dveh let. Ti otroci so sedaj stari 11 in 12 let. No, naslednje leto, ko je bil star dve leti in pol, bi pa kar naenkrat moral iti spet v jasli. Je bila sprememba.
Koliko časa si pa ti vzgojitejica? Ker jaz sem se z našo sedanjo, ki je stara 50 let, pogovarjala, pa je tudi ona rekla, da je res tako.
No, da boš vedela, "kje sem pobrala".

(odgovor članu ISABELA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   vrtec
28.2.2005 21:58:18   
Anonimen
Aja, pa gotovo da se niso vrtci tega kar sami spomnili, gotovo da je prišlo od države.

(odgovor članu ISABELA)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   vrtec
28.2.2005 22:20:01   
sašaš
Tak zakon je od leta 1996!

Lp :muca:

(odgovor članu ISABELA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   vrtec
28.2.2005 22:28:56   
piščanc
v jaslih je manj otrok v skupini, mislim da pet na vzgojiteljico, samo nisem 100% glede cifre, pa plenice so všete, pri nas smo jih pa v jaslih tudi preoblačili v njihova oblačila

pri razvrščanju med jaslimi in drugo starostno skupino je poleg razvitosti pomembno tudi to ali otrok še lula v pleničke

(odgovor članu ISABELA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   vrtec
28.2.2005 22:36:04   
viv_
Plenice niso povsod vštete - mi (Kranj) nosimo svoje.

lp

(odgovor članu ISABELA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   vrtec
28.2.2005 22:40:56   
sašaš
Ni 5 otrok na vzg. v jaslih. V 1. starostni sk. je lahko največ 12 ali 14 otrok - odvisno, koliko dovoli ustanovitelj (ponavadi je to občina). Ne gre za nikakršno razvrščanje otrok v starostne skupine glede na razvitost in na to, kam otrok lula. Pač, do 3. leta se otroku šteje 1. starostna skupina (pri plačilu). Če pa lula v pleničke še po tem, morajo starši sami plenice prinašat sami (nekateri jih morajo že prej, če jih nimajo v ceni)!!!

(odgovor članu ISABELA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   vrtec
28.2.2005 23:01:19   
piščanc
npr. če je otrok star 2,5 ravno septembra, ko se delajo skupine se na podlagi njegovega vedenja v vrtcu odločijo ali gre v starejšo skupino ali bo ostal z mlajšimi.

če pa dopolni 3 leta v jaslih npr. marca, ga pustijo v njegoi skupini in samo znižajo plačilo.

v skupini morata biti vzgojiteljica in pomočnica in če je v skupini 12 otrok, je to 6 na eno, a ne?

pri nas so pleničke vštete v jasli in to je eden od kriterijev za razvrščanje, upošteva pa se tudi želja staršev

(odgovor članu ISABELA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   vrtec
1.3.2005 8:52:49   
Anonimen
Ja, plenice smo morali tudi mi svoje nositi, pa še dva kompleta svojih oblačil mora imeti v garderobi pripravljena za preobleč. Cene pa itak določa občina, tako da lahko, da imajo eni vrtci višjo ceno, pa niso plenice "vštete".

(odgovor članu ISABELA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   vrtec
3.3.2005 21:32:47   
BokiMB
Kako, plenice zraven nosit? Kaj pa, če povijaš v bombaž? Nosiš te plenice, potem pa domov tovoriš umazane?

(odgovor članu ISABELA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   vrtec
3.3.2005 21:35:55   
Anonimen
Ja kaj pa, saj niso perice. Ne, res, hecno, ampak tako je. Samo pri nas so vsi "pamperske" nosili.

(odgovor članu ISABELA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?