|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kilogrami!
14.8.2008 11:17:49   
Lorencia
Jaz pa bi lepo prosila te, ki pravite da tako hitro pridobivate na kilaži...da napišete tipičen jedilnik, ki ga imate čez dan.
Torej, od prvega obroka in vseh manjših vmesnih ( čokoladica itd ).
Namreč sama imam ravno obraten problem...velika sem 1,74cm in nikakor ne morem dvigniti kilograme nad 55kg kljub temu, da se mi zdi da se zelo trudim.

In bi želela primerjati ali jaz resnično pojem toliko manj ali je morda moj metabolizem toliko pospešen. Res bi mi pomagale, če bi iskreno katera napisala jedilnik.

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kilogrami!
14.8.2008 12:06:15   
jabi babi



jst sm v 6 mesecu in sem se zredila samo za pičli dve kiliuser posted image ,kar je tudi prav saj sem običajno bolj močne postave.



(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kilogrami!
14.8.2008 22:27:02   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Lorencia

Jaz pa bi lepo prosila te, ki pravite da tako hitro pridobivate na kilaži...da napišete tipičen jedilnik, ki ga imate čez dan.
Torej, od prvega obroka in vseh manjših vmesnih ( čokoladica itd ).
Namreč sama imam ravno obraten problem...velika sem 1,74cm in nikakor ne morem dvigniti kilograme nad 55kg kljub temu, da se mi zdi da se zelo trudim.

In bi želela primerjati ali jaz resnično pojem toliko manj ali je morda moj metabolizem toliko pospešen. Res bi mi pomagale, če bi iskreno katera napisala jedilnik.



V nosečnosti al normalno?
Tud nenoseča sem bolj močna, jedilnik nekje tak: Zjutri kava, pol nč pa pol kosilo (orng porcija recimo 3 krompirje, dost zelenjave, pa ene dva konca mesa, al pa kaka rižota dva polna krožnika in podobno), pol kak sadje za malco, recimo dva jabolka al pomaranče, odvisen kaj mamo, zvečer pa dva-tri kose kruha z kako kislo smetano, sirom, pašteto,...
Sladkarije recimo dvakrat na teden, ampak takrat veliko (celo vrečko bonbonov, vrečko čipsa, pa ne uno miniaturno,...). Pijem samo vodo.
Noseča pa raj ne bi o jedilnikuuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kilogrami!
14.8.2008 23:27:52   
Lorencia
Zanima me v nosečnosti ( sem v 3.mesecu )...imela pa sem prej že "težave" oz srečo, da sem lahko jedela kar veliko in se mi nikjer ni poznalo. Zdaj se pa se mi zdi dobrodošla kakšna kila, vendar brez uspeha.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kilogrami!
15.8.2008 19:50:57   
Mandek
Mene je vedno grabila panika, ko sem opazovala kolegico, ki je nedavno nazaj rodila. V nosečnosti je pridelala 35 kg, vzrok neznan. Njej. Meni je bilo jasno. Nobena napihnjenost ni bila v njenem primeru, ampak kup sladkarij, nezdrave hrane in gaziranih pijač. Zanosila sem nekaj časa za njo in še vedno jo slišim, kako mi govori, da vse to pride od 20.tedna dalje. Zdaj sem v 32. tednu in imam 5,5 kg viška. Hvala bogu, da je poletje, da mi ne paše jesti in da nimam takšnih čudnih potreb kot jih dobijo nekatere v nosečnosti.
Pred časom sem prebrala post neke uporabnice tu in sicer je dejala nekaj v tem smislu, da kilogrami, pridobljeni zaradi nosečnosti, izginejo, kilogrami, pridobljeni zaradi hrane, pa hudičevo težko. Saj ne drugega, ampak mogoče se ne strinjam povsem s trditvijo, da jej glih vse, kar ti paše.
Bolje se zdej pazit kot kasneje sekiratuser posted image


_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kilogrami!
15.8.2008 20:21:17   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Mandek
.
Pred časom sem prebrala post neke uporabnice tu in sicer je dejala nekaj v tem smislu, da kilogrami, pridobljeni zaradi nosečnosti, izginejo, kilogrami, pridobljeni zaradi hrane, pa hudičevo težko. Saj ne drugega, ampak mogoče se ne strinjam povsem s trditvijo, da jej glih vse, kar ti paše.
Bolje se zdej pazit kot kasneje sekiratuser posted image



To pa itak. Ko rodiš gre cca 10 kil takoj dol - teža otroka, posteljice, voda v telesu... Kar ostane, je pač od hrane. V prvi nos. sem se zredila 16 kil in res sem ob porodu izgubila takoj 11 kil. Tistih 5 pa v 3m brez da bi kaj ekstra pazila.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kilogrami!
16.8.2008 16:10:37   
blackcoffee
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3
...Ko rodiš gre cca 10 kil takoj dol - teža otroka, posteljice, voda v telesu... Kar ostane, je pač od hrane. V prvi nos. sem se zredila 16 kil in res sem ob porodu izgubila takoj 11 kil. Tistih 5 pa v 3m brez da bi kaj ekstra pazila.

to pa me preseneča, da si toliko izgubila ob porodu.
koliko sem slišala bi naj bil otrok, vključno s posteljico in vodo...  okoli 5 -  6 kg.
no, tudi sama sem bila rahlo v skrbeh, ko sem se med 3. in 5. mesecem zredila za skoraj 5 kg. zdaj v 6. mesecu, sem očitno v fazi 'mirovanja'. user posted image bomo videli kako bo naprej.
..in definitivo se strinjam, da ni treba vsega pojesti, kar roke dosežejo - res je, da smo noseče, toda daleč od kant za smeti. user posted image
Lp


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kilogrami!
16.8.2008 16:41:52   
anaya
pojej tisto kar ti paše v tistem trenutku ( upam da ti ne paše vsak trenutek nekaj)user posted image user posted image .  jaz se zdaj v nosečnosti nisem držala nazaj niti malo, baje sem ko hrček, pa sem se zredila zaenkrat (imam še 2 dni do PDP) 16 kg. Prej sem bla pa skoz nekaj na dietah ( nikoli nisem bila močne postave) za brezveze. res pa je da še zmeraj ne jem stvari ki pač mi ne dišijo (nič mastnega, čipsa.... ipd.). Ko bo čas da grem nazaj bom že šla, da pa bi se zdaj sekirala zarad tega pa mi niti namisel ne pride.

Otrok si pa po moje vzame kolk rabi, zdaj pa če se ne rediš -hvala bogu, otrok ni nič prikrajšan zarad tega....

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kilogrami!
16.8.2008 17:24:15   
willma
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3
...Ko rodiš gre cca 10 kil takoj dol - teža otroka, posteljice, voda v telesu... Kar ostane, je pač od hrane. V prvi nos. sem se zredila 16 kil in res sem ob porodu izgubila takoj 11 kil. Tistih 5 pa v 3m brez da bi kaj ekstra pazila.

to pa me preseneča, da si toliko izgubila ob porodu.
koliko sem slišala bi naj bil otrok, vključno s posteljico in vodo...  okoli 5 -  6 kg.
no, tudi sama sem bila rahlo v skrbeh, ko sem se med 3. in 5. mesecem zredila za skoraj 5 kg. zdaj v 6. mesecu, sem očitno v fazi 'mirovanja'. user posted image bomo videli kako bo naprej.
..in definitivo se strinjam, da ni treba vsega pojesti, kar roke dosežejo - res je, da smo noseče, toda daleč od kant za smeti. user posted image
Lp

Meni je pri obeh porodih šlo takoj ob porodu cca 10kg dol.
Pa še to sem ugotovila, (vsaj zame velja) manj ko sem se sekirala glede kil, lažje je šlo dol.

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kilogrami!
16.8.2008 18:55:25   
karmar
No, Lorencia, da ti jaz odgovorim. Velika sem 165, pred nosečnostjo sem tehtala 53 kg, kar je blo zame do sedaj največ- pojedla sem lahko celega slona, pa ni šlo 10 dkg gor. Zdaj sem 8 dni pred PDP in tehtam...78 kg!!!!! Ja, 25 kg gor brez da bi se basala.
Jedilnik: zjutraj jogurt, kos kruha z margarino in marmelado ali pa kako salamo- odvisno od dneva. Vmesna malica 2 nektarini in kako jaboiko. Kosilo krožnik npr. pašte z bolonjsko in solato, nato do večera samo sadje. Če me zgrabi huda lakota pojem kaj bolj konkretnega. Namesto sladkatij jem Bake rolls. <<<<<<<<<<<<<<<No, včasih se pregrešim s kakim sladoledom.
Kakšno je stanje pri tebi? Si noseča, al je to nasplošno? Jaz upam da mi po porodu ostane kaki kilogramček.
Seveda pa ne tolk kot zdaj- na 58 kg bi bla jaz zadovoljna.

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kilogrami!
16.8.2008 19:44:42   
Lorencia
IZVIRNO SPOROČILO: karmar

No, Lorencia, da ti jaz odgovorim. Velika sem 165, pred nosečnostjo sem tehtala 53 kg, kar je blo zame do sedaj največ- pojedla sem lahko celega slona, pa ni šlo 10 dkg gor. Zdaj sem 8 dni pred PDP in tehtam...78 kg!!!!! Ja, 25 kg gor brez da bi se basala.
Jedilnik: zjutraj jogurt, kos kruha z margarino in marmelado ali pa kako salamo- odvisno od dneva. Vmesna malica 2 nektarini in kako jaboiko. Kosilo krožnik npr. pašte z bolonjsko in solato, nato do večera samo sadje. Če me zgrabi huda lakota pojem kaj bolj konkretnega. Namesto sladkatij jem Bake rolls. <<<<<<<<<<<<<<<No, včasih se pregrešim s kakim sladoledom.
Kakšno je stanje pri tebi? Si noseča, al je to nasplošno? Jaz upam da mi po porodu ostane kaki kilogramček.
Seveda pa ne tolk kot zdaj- na 58 kg bi bla jaz zadovoljna.


Karmar

hvala za jedilnik.
Sem v 11 tednu...velika 174 cm, 55 kg...in jaz si želim dobiti vsaj nekaj kilogramov, ker delujem vsaj v roke ekstremno suha. Sicer imamo vsi v družini zelo atletsko postavo.
Moj jedilnik je v primerjavi s tvojim absolutno večji.

Zajtrk :
* ker mi je slabo na začetku prepečenec
* čokolino ( ali mleko + sport musli )
* sadje ( nektarine, grozdje, slive...nekaj od tega )

Malica :
* čokoladno sojino mleko + napolitanke
* sadje, oreščki
* včasih tudi sladoled Planica in čokoladni preliv, če je pri roki user posted image

Kosilo :
* juha ( zelenjavna )
* npr. : žganci ali krompir ali riž
* stročji fižol
* zelenjava ( dušene bučke, korenček, paradižnik, paprika itd )
* tofu ali sojin zrezek
* zelenjavna solata

Malica :
* oreščki, jogurt
* sadje
* ...zadnji teden tudi sladoled ( 2x dnevno )

Večerja :
* zelo mešano...največkrat velika mešana solata z jogurtovim prelivom
* oreščke mlejem dejansko čez cel dan
* nekaj sladkega

Ob vsem tem pijem tudi veliko čaja ( tistega za dojenčke ), ki kalorično ni tako zelo nedolžen.

In pol, ko smo v družbi mi vsi rečejo - "daj začni jest, glej kak si suha".

< Sporočilo je popravil Lorencia -- 16.8.2008 19:50:31 >

(odgovor članu karmar)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kilogrami!
16.8.2008 21:00:19   
blackcoffee
 vidim si vege...
user posted image jaz se temu jedilniku, ki si ga spisala sploh ne čudim, da se ne rediš. in preseneča me, da se čudiš sama. user posted image user posted image
prepečenec in musliji še zdaleč niso kruh, margarina in salame.... da o ostalem ne govorim.
ješ zdravo in hvala bogu da je tako.
da se ne rediš, pa se ne obremenjuj. če bi se pa rada, pa spremeni jedilnik - črtaj muslije, pa prepečenec pa tiste zelenjavne juhce...  namesto sojinih izdelkov pa jej dosti mlečnih izdelkov - boš videla, kako bo kazalec na vagi poskočil.

user posted image



(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kilogrami!
16.8.2008 21:18:18   
Lorencia
blackcoffee

Jaz ne morem napisati jedilnik za vsak dan....kruh, maslo, marmelada - koliko vem, je to vse vege in seveda je tudi na moje jedilniku, ki ni vsak dan isti.
Oba s fantom sva vege, jeva iste obroke ( on ima zraven dnevno 3 treninge ) in je zraven iste prehrane kot jo imam jaz "okrogle" postave in ima več kot 90kg. Kaj praviš na to ?
Zakaj jem prepečenec mislim, da sem napisala zelo jasno.
Tako, da se ne strinjam tako zelo - da bi se morala čuditi - da sem ob zgoraj napisanem jedilniku tako zelo suha, ker vem koliko in kaj jedo drugi v primerjavi z mano.

< Sporočilo je popravil Lorencia -- 16.8.2008 21:22:04 >

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kilogrami!
16.8.2008 22:11:39   
AnciM
Jaz sem pridelala v nosečnosti že 16 kg (37t). V prvih 3 mesecih kar 5 kg in sem se tudi zelo sekirala. Potem sem se pa sprijaznila, da sem pač nagnjena k nabiranju vode tako kot moja mama. Že kadar sem dobila M sem se vedno zjutraj zbudila z 2 dodatnima kilama, ki sta potem splahneli tekom M. Upam da se bo sedaj tudi veliko "odlilo" po porodu.

Ljudje smo pač različni. Eni se lahko nažirajo pa gre vse skoznje in se nikoli ne zredijo. Drugi pa se zredijo že ob vsakem piškotu.

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kilogrami!
17.8.2008 10:29:51   
blackcoffee


IZVIRNO SPOROČILO: Lorencia
blackcoffee

Jaz ne morem napisati jedilnik za vsak dan....kruh, maslo, marmelada - koliko vem, je to vse vege in seveda je tudi na moje jedilniku, ki ni vsak dan isti.
Oba s fantom sva vege, jeva iste obroke ( on ima zraven dnevno 3 treninge ) in je zraven iste prehrane kot jo imam jaz "okrogle" postave in ima več kot 90kg. Kaj praviš na to ?


nič slabega nisem mislila s tem, kar sem napisala! seveda so kruh, maslo in marmelada vege.. so pa vsekakor bolj kalorični od muslijev ali prepečenca..  - v tem smislu sem pisala. da ti je slabo in se ne počutiš dobro, lahko razumem - sem tudi sama šla skozi to obdobje.

če te tako skrbi, in si želiš pridobiti nekaj kg, si preberi knjigo:
Dr.Peter J.D'Adamo: 4 krvne grupe za 4 načine prehrane. pa poglej katera hrana bi te lahko vidno 'okrepila'.
Lp user posted image

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kilogrami!
17.8.2008 13:01:08   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3
...Ko rodiš gre cca 10 kil takoj dol - teža otroka, posteljice, voda v telesu... Kar ostane, je pač od hrane. V prvi nos. sem se zredila 16 kil in res sem ob porodu izgubila takoj 11 kil. Tistih 5 pa v 3m brez da bi kaj ekstra pazila.

to pa me preseneča, da si toliko izgubila ob porodu.
koliko sem slišala bi naj bil otrok, vključno s posteljico in vodo...  okoli 5 -  6 kg.



Ne, vse skupaj je kar več. Nekje imam napisano, pa ne vem kje.

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kilogrami!
18.8.2008 9:28:35   
5ra_28
Dejstvo je, da je vsak človek drugačen in tako tudi njegov metabolizem, presnova in prebava. Zato je včasih povsem nesmiselno kopirat nekoga, koliko je, če pa nekomu ugaja nekaj, drugemu pa nekaj drugega. Jaz lahko takoj shujšam, če ne jem večerje, zmanjšam kruh in sladkarije. Moj fant pa redno je večerjo, celo obilno, pa se ne zredi za gram. Če pa se ji odreka, pa tudi shujša ne. Se pa zredi, če je zajtrkeuser posted image .
Zdi pa se mi neumno, da bi lahko v nosečnosti pojedla vsaka čisto vse, kar ji pade na misel ali pod roko. Lahko, če ji paše, samo ne potem jamrat, kako jo na koncu nosečnosti vse boli (saj telo lahko prenese v določenem obdobju le določeno breme, ne pa več!) in kako se po nosečnosti ne počuti dobro, ker ji je ostalo toliko kilogramov, kar pa tudi vpliva na (slabo) voljo. Saj če ne paziš (vsaj malo) na telo, ti tudi telo ne more dajat občutka zadovoljstva. Moje mnenje.

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
18.8.2008 9:35:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 5ra_28)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kilogrami!
18.8.2008 10:01:02   
sharona
sama sem imela točno enako kilažo in se nisem mogla nikakor zrediti ...

sedaj sem v 29. tednu in sem šla do sedaj komaj gor za tiste 4 kilce ...

ne sekiraj se - otroček si vzame, kar potrebuje in moja lepo raste, kljub temu da sem se 'zredila' edino v trebuh user posted image  

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kilogrami!
18.8.2008 19:52:45   
mehkoba
Moja sodelavka mi je rekla: ˝Zapomni si - rajši pojej 2 žlici manj kot 1 več...˝ Sem jo nekam poslala. Sama pa je že celo življenje na dietah. Jem, kolko mi paše. In kdaj mi paše. S tem se bom ubadala po porodu. Za mano je že en ss, in verjemite mi, da mi je vseeno, če se zredim za 30 kg. Zdaj sem v 25. tednu in sem pridelala 8 kg. Se še mi ne zdi tak kritično. :)

(odgovor članu sharona)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kilogrami!
18.8.2008 21:57:11   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: Lorencia

Jaz pa bi lepo prosila te, ki pravite da tako hitro pridobivate na kilaži...da napišete tipičen jedilnik, ki ga imate čez dan.
Torej, od prvega obroka in vseh manjših vmesnih ( čokoladica itd ).
Namreč sama imam ravno obraten problem...velika sem 1,74cm in nikakor ne morem dvigniti kilograme nad 55kg kljub temu, da se mi zdi da se zelo trudim.

In bi želela primerjati ali jaz resnično pojem toliko manj ali je morda moj metabolizem toliko pospešen. Res bi mi pomagale, če bi iskreno katera napisala jedilnik.


Se ena taksna... v prvi nosecnosti sem se zredila za celih 9 kg, iz 44 na 53 kg (na 156 cm), pa sem ogromno jedla. Sedaj v drugi nosecnosti se zgodba ponavlja (teza mi narasca enako kot v prvi nosecnosti). Tudi drugace lahko pojem vse kar vidim, pa mi teza ne gre nic gor. Tako je in nimam kaj...

Ce se dobro pocutis in otrocek lepo napreduje, ne rabis nic skrbeti.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kilogrami!
20.8.2008 21:20:58   
tanjush
Jaz sem v 24. tednu in sem se zredila za 2,5 kg. Vsak dan popijem veliko mleka, kakšen jogurt in na sploh mlečne stvari (menda dobro denejo za rast zob kasneje). Čeprav pazim, da prav pozno zvečer ne jem, me v zadnjem času pogosto okoli 20h popade volčja lakota in takrat seveda moram jest. 

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kilogrami!
21.8.2008 10:34:30   
Anonimen
Jaz sem v 20. tednu in imam + 2kg. Jem zelo zdravo - ogromno sadja in zelenjave, lahke piščančje klobase, lahke sire, polnozrnati kruh, polnozrnate testenine ... Ne pojem pa malo. Obrokov imam na dan 6 do 7, začnem ob 7:30 in končam po osmi zvečer. Privočim si pa tudi kakšne štiri kekse na dan, pa 3x na teden sladoled s smetano in čokoladnim prelivom. MMMM zdaj bi sladoled user posted image

(odgovor članu tanjush)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kilogrami!
22.8.2008 20:06:40   
snežinka7
Ojla. Jaz pa sem v 19 tednu pa sem se do sedaj zredila 6 kg. Mi je pa včeraj na pregledu rekla, da naj malo pazim, da se nebom preveč zredila, ker sem se od prejšnjega pregleda do včeraj  zredila  4 kg.

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kilogrami!
22.8.2008 21:22:16   
Ajvy
Raje bi se zreedila za 5 kg, kot pa da sem izgubila tri....user posted image

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Irena83)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?