|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nosečnost in grozdje
16.8.2008 22:30:58   
Anonimen
ja no.danes sem si kupila rdeče grozdje.malo sem pojedla potem pa me tako začeo trebuh boleti,nekje z leve strani da se nisem mogla dvigniti s sedečega položaja.zaj sem šla na blato in je malo bolše.malo še boli.noseča sem 8tednov.a je mogoče da bi grozdje škodilo?user posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nosečnost in grozdje
16.8.2008 22:40:21   
Vrtnica79
Možno je da te je grozdje napelo. Jaz sem sicer v user posted image  normalno jedla, pretiravat ravno ne rabiš.

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nosečnost in grozdje
17.8.2008 12:47:43   
*kinnie*
Jaz sem grozdje v nosečnosti normalno jedla, pa nisem imela nikoli težav zaradi tega.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nosečnost in grozdje
17.8.2008 13:03:06   
Naja30
Mene je na zač. nos. hrana kot je grozdje, zelje (neprekuhano), fižol, grah... vse kar napihuje v glavnem, zelo napihnilo in to tako, da me je močno trebuh bolel (črevesje) in zvijalo me je. Ponavadi sem imela še veliko vetrov. Zato sem se tej hrani raje malo izogibala.

(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nosečnost in grozdje
17.8.2008 16:44:22   
glen
Jaz sem user posted image 14 ted. pa sem grozdje prenehala jesti ker me zdaj vuser posted image fuuuuuul napenja.
To kar se ti dogaja je napenjanje

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nosečnost in grozdje
17.8.2008 18:31:12   
M_mojca
Jaz na srečo nimam teh težav in lahko jem karkoli, pa me ne bo napenjalo. Hvala bogu sem ena izmed srečk user posted image , ki ne rabijo pazit glede teh težav pri hrani. Je pa res da me je matralo zaprtje,a sem tudi to "pozdravila" s pravo hrano.



_____________________________

23.10.2008 je na svet pokukal najin pikec po imenu Nik

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nosečnost in grozdje
17.8.2008 20:29:13   
Naja30
M-mojca, katera je ta zdrava hrana proti zaprtju?

(odgovor članu M_mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nosečnost in grozdje
17.8.2008 20:38:37   
Anonimen
Edina rešitev je,da vržete olupek stran.Pojeste notranjost grozdja olupek pa zavržete.V olupku je tisto kar napenja.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nosečnost in grozdje
17.8.2008 20:43:40   
Naja30
neva, komu se da še olupke dol dajat! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nosečnost in grozdje
18.8.2008 8:49:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

neva, komu se da še olupke dol dajat! user posted image

Saj ne daješ dol olupke!Pocucaš notranjost in olupek zavržeš.user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nosečnost in grozdje
18.8.2008 21:02:43   
M_mojca
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

M-mojca, katera je ta zdrava hrana proti zaprtju?


Naja3, čisto nič posebnegauser posted image Meni pomaga navadni jogurt v katerega si dam musli. Včasih si ga dam tudi v čokolešnik-ki je moj zvesti spremljevalecuser posted image ! Poženejo me tudi slive in jabolka. Nasploh sadje (izjema so banane) je super za "spucat" črevesje. Opažam pa tudi,da pri meni deluje tudi radenskauser posted image user posted image
Poskusi kaj od tega pa ne obupaj prvi dan - počakaj dva ali tri dni in mislim da se bo tvoje črevesje "zbudilo".


_____________________________

23.10.2008 je na svet pokukal najin pikec po imenu Nik

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nosečnost in grozdje
19.8.2008 11:00:52   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

M-mojca, katera je ta zdrava hrana proti zaprtju?


vsak ima svoje! Mene odpira vroče mlekouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nosečnost in grozdje
20.8.2008 13:16:07   
Naja30
Ja, vem da ima vsaka svoje - mene včasih požene čokolada. user posted image   user posted image

Sem pa npr. zadnje dneve na prazen želodec najprej pojedla sadje in je super. user posted image

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nosečnost in grozdje
20.8.2008 13:59:05   
julika
čokolada??user posted image mene zapre čokoladauser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nosečnost in grozdje
17.9.2008 17:16:39   
Najki
mene grozdje definitivno odpira cokolada pa tudi XD. kadar imam probleme z zaprtostjo, pojem grozdje na tesce pa se kavo cez spijem za dobro mero, pol sm pa dobra cez par ur XD. je pa znacilno za dosti sadja, da lupina napenja. npr. jabolko izredno napenja, je pa skoda lupino dol dat k ma najvec vitaminov... pa tud mende ce vodo pijes po sadju, lahko dodatno napenja.

drgac pa ce hoces zbudit crevesje in ne ravno dobit driske v procesu, je laneno seme v kozarcu jogurta al pa mleka zelo ucinkovito. jusna zlica al pa dve semena. tko za zajtrk.  sam ne ga prevec casa pustit namocenega, ker se mal fizicno puca, ce je se trdo. tko ene 10 min ga namakaj. deluje pa v pol ure ce se kaj spomnim. je pa kot bi jedla kosmice.

aja pa za vse tiste, ki se niste zasledile. priporocajo, da se jemlje magnezij poleg kalcija, recimo ko vzames sumeco tableto kalcija, vzemi se magnezij, al pa zraven mleka. kalcij zelo zapira in magnezij odpira, tko da to dvoje mora it skup sploh pa v kolicinah kalcija, ki jih rabijo nosecnice.

(odgovor članu julika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nosečnost in grozdje
17.9.2008 18:05:35   
VRTNICA84
Sama pojem zelo veliko grozdja in na srečo nimam nobenih problemov z napenjanjem. Pojem tudi veliko domačega grozdja. Pa za enkrat nimam nobenih težav. Bi mi blo kar hudo, da bi šla mimo vinograda in ne bi mogla v trgat grozdja.

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nosečnost in grozdje
4.10.2008 19:54:31   
PikicaStonoga
Tudi sama pojem veliiiiiiiiko grozdja :)

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nosečnost in grozdje
4.10.2008 21:33:40   
TinaV*
lep pozdrav!

Ne da bi bila pametna je odlocitev vsake posameznice...meni je G v 20 tednu rekel naj ne jem grozdja,lubenic,banan...ker napenjajo (banane)...grozdje pa ma prevec sladkorja,lubenica pa vode...zaradi tega da user posted image  ne dobi sladkorno al pa da se voda ne nabira prevec v telesu...

_____________________________

09.10.2008 ob 07.21 se nama je rodila Larisa



(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nosečnost in grozdje
4.10.2008 21:35:17   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Bodoca mami

lep pozdrav!

Ne da bi bila pametna je odlocitev vsake posameznice...meni je G v 20 tednu rekel naj ne jem grozdja,lubenic,banan...ker napenjajo (banane)...grozdje pa ma prevec sladkorja,lubenica pa vode...zaradi tega da user posted image  ne dobi sladkorno al pa da se voda ne nabira prevec v telesu...


Pa si ti to prav razumela? MIslim, kaj, da otrok ne dobi sladkorne? Še nisem slišala za tak primer.

(odgovor članu TinaV*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nosečnost in grozdje
4.10.2008 21:39:55   
TinaV*
Saj pravim ne me drzat za besedo...tak mi je rekel drugo pa nevem...sicer sem tak al tak alergicna na grozdje pa ga nesmem jesti...po novemuser posted image

_____________________________

09.10.2008 ob 07.21 se nama je rodila Larisa



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nosečnost in grozdje
13.10.2008 15:22:46   
alijana
Jaz sem jedla grozdje v prvi user posted image  in tudi sedaj v drugo ga jem. Mislim, da ne sme biti težav, res pa ga ne boš mogla jest potem ko boš dojila.

Glede zaprtja: jaz dam moji hčerkici zjutraj gosti marelični sok (Fructal) ali pa mlačno vodo. Ja, za spodbuditev črevesja je pravilo, da je potrebno zjutraj tople napitke piti. Zdravnica mi je enkrat rekla naj probava tudi sladek kamilični čaj. Glede hrane zjutraj: Mussli in jogurt ali mussli in mleko - pravi da črevesje to spodbudi. Tako kot je ena sogovornica že povedala - potrdim.

Lp,

(odgovor članu TinaV*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nosečnost in grozdje
13.10.2008 17:25:17   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Bodoca mami

lep pozdrav!

Ne da bi bila pametna je odlocitev vsake posameznice...meni je G v 20 tednu rekel naj ne jem grozdja,lubenic,banan...ker napenjajo (banane)...grozdje pa ma prevec sladkorja,lubenica pa vode...zaradi tega da user posted image  ne dobi sladkorno al pa da se voda ne nabira prevec v telesu...


Pa si ti to prav razumela? MIslim, kaj, da otrok ne dobi sladkorne? Še nisem slišala za tak primer.


Seveda ne dobi otrok sladkorne, ampak se lahko pojavi pri nosečki diabetes tipa II, ki po nosečnosti izgine sam. Če nosečka ne gre na dieto dobi otroček preveč sladkorja in to ni ravno najboljše. Taki otroci so ponavadi (pre)veliki ob rojstvu.

Grozdje ima veliko sladkorja, ampak če ne boste pretiravale s tem, vam nima kaj škoditi user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nosečnost in grozdje
20.10.2008 14:26:10   
čebeli
glede pretirane požrešnosti po grozdju...moja mami je rodila sestro 10 dni po pdp in mala je imela skor 5 kil! Vse to menda zaradi stalnega prenajedanja z grozdjem. sedaj sem jaz na njenem mestu in sem opazila, da mi trebušček po grozdju (in predvsem grozdnem soku) res pridno raste...skor preveč, zato sem malo omejila vnos...ne pijem več grozdnega soka.user posted image

Drugače pa, jejte vse, kar vam paše ..., samo v mejah normale!

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
20.10.2008 16:58:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čebeli)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?