|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 20:49:45   
Anonimna.
Za izgradnjo hiše bi vzeli kredit, mesečni obrok bi "pojedel" celotno mojo plačo (imam službo za nedoločen čas v dobro stoječem podjetju), tako da bi morali živeti od moževe, ki trenutno znaša 1.700 eur neto. Mož ima službo za nedoločen čas, po zaključku dvoletnega izobraževanja se mu bo plača dvignila za 30 % (določeno v pogodbi). Zanima me, če bi ve vzele tak kredit oz. se vam 1.700 eur zdi dovolj za 4-člansko družino (vrtec, položnice,...)?

Druga možnost je namreč prodaja stanovanja, za katerega bi iztržila kakšnih 80.000 eur. Problem pri prodaji je pač ta, da nama je to stanovanje idealno in bi ga rada kdaj kasneje podarila otrokom ali pa bi sama preživela starost v njem. Najemnine v tem stanovanju ne moreva računat, saj bo v primeru, da ga obdrživa, v njem stanoval moj brat (mu niti pod razno ne bi dovolila, da mi plačuje najemnino).

Se zaenkrat bolj nagibam h kreditu, ker se mi zdi, da bomo ti dve leti do moževe povišice že nekako pregurali, če pa ne, pa še vedno lahko prodamo stanovanje... Kar se ostalih investicij tiče, imava še novejša avtomobila, zato nekih stroškov ne pričakujeva s popravili (eden je še v garanciji), za dopuste lahko koristiva družinski apartma na morju.

Hvala za vaša mnenjauser posted image



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 20:52:53   
Anonimen
Da, ce so ostale vase potrebe na nivoju 1.700€ mesecno. To zadostuje za solidno zivljenje, lahko pa je premalo, ce so vase potrebe velike.

Se vedno imate moznost, da bratu racunate vsaj minimalno najemnino ali prodate stanovanje.

(odgovor članu Anonimna.)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 20:54:34   
Naty*Taja
Ma, absolutno, sploh ni panike! Pa sam za dve leti?!?!?

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 20:56:36   
BAMBINA_
1700 €/mesec ni tako malo, da ne bi preživeli. 

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 20:57:42   
n€na
Druga možnost je namreč prodaja stanovanja, za katerega bi iztržila kakšnih 80.000 eur.


vzami hipotekarni kredit, če je stanovanje tvoje

Najemnine v tem stanovanju ne moreva računat, saj bo v primeru, da ga obdrživa, v njem stanoval moj brat (mu niti pod razno ne bi dovolila, da mi plačuje najemnino).


zakaj pa neuser posted image user posted image Če bi šel v najemniško stanovanje bi tudi moral plačevati najemnino. V prvi vrsti glej nase in na svojo familijo in na kredit, ki ga boste vzeli, nekako ga je treba odplačat. Vsak € prav pride

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 20:59:46   
*alja*
kaj on ima 1700 evrov plače mesečno sam??

To večina družin nima kjer oba imata po 700 evrov plače je to 1400 mesečno, pa imajo kredit in živijo naprej.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:04:08   
Anonimen
1700 €/mesec ni tako malo, da ne bi preživeli.


V povprecju ni, komot prezivis, lahko pa ni dovolj za nekoga, ki je navajen ziveti lagodno.

Drugace je pa najbolj ziher nacin, da vidis, ce ti znese ali ne, da s to vsoto zivis tri do sest mesecev in vidis, ali si svojo placo v celoti sposobna privarcevati in kljub temu ohranjati zeleni nivo zivljenja.

Koliko sta pa do sedaj privarcevala?

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:05:35   
K_a_t_i
Za koliko let pa jemlješ kredit? Pa kolikšna je tvoja plača? Če maš ti tja do 800€ neto pa če je to kredit za 5 let, potem bi takoj vzela kredit. Če pa je govora o kaki 30letni zadolženosti pa za kakih 1400€, potem pa definitivno ne bi jemala kredita. Je vse preveč nepredvidljivo življenje, žal.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:06:10   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*



To večina družin nima kjer oba imata po 700 evrov plače je to 1400 mesečno, pa imajo kredit in živijo naprej.



Ja, res je.

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:07:33   
Naja30
S 1.700 na mesec se da ne samo preživeti, ampak lepo živeti. Tako da, ja, jaz bi si upala.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:08:13   
K_a_t_i
Aha... Sem hitro brala - imaš še stanovanje, ki ga lahko kadarkoli prodaš. Ja, v tem primeru bi pa vzela kredit, stanovanje pa oddala nekomu, ki bi plačeval najemnino. Če bi pa "zagustilo", bi ga pa prodala...

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:11:28   
Marogica
1.700€  je konkreten znesek, vendar je odvisno od vašega standarda in načina življenja. Če ste navajeni npr. kupovati vsak mesec čevlje za 150€, jakne za 300€ in podobno, potem boste težko shajali(karikiram seveda). Drugače se mi ne zdi problematično, glede na vajino finančno situaciji, kar se služb tiče....

VEndar bi jaz na vajinem mestu stanovanje prodala iz večih razlogov:
1. dobiš denar, torej manjši obrok kredita, vaš standard ostane skoraj enak.

2. ne bi razmišljala, kje bom jaz ali moji otroci stanovali čez 20-30 let, saj se nikoli ne ve, kaj se v tem času zgodi z nami ali stanovanjskimi razmerami. TOrej, mi lahko zbolimo, umremo, postanemo invalidi, prav tako je z otroci....Stanovanje pa lahko postane za starost ali pa mladostuser posted image  neprimerno, zastarano, potrebno bo vložiti dosti denarja, soseska lahko postane v teh desetletjih "mučna".....

Če se bosta odločila, da stanovanja ne bosta prodala, vsekako zaračunajta bratu vsaj simbolično najemnimo. Se mi zdi pošteno, da jo bo plačeval in si boste lahko nekako pokrili "obrabnino". Pa tudi drugod bo moral plačevati.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:12:18   
Rožica I
S tem denarjem na mesec in vikendom na morju bi mi živeli precej razkošno user posted image .
Sedaj imamo precej manj in še plačujemo mesečno najemnino, pa nam ne gre slabo.
Je pa res, da sem sama čarovnica glede denarja; iz vsakega € iztisnem skoraj 2 user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:14:25   
muki1
Dvomi polne ritke, bi jaz temu rekla user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:18:08   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

kaj on ima 1700 evrov plače mesečno sam??

To večina družin nima kjer oba imata po 700 evrov plače je to 1400 mesečno, pa imajo kredit in živijo naprej.


za nas je dovolj,oz. toliko nikoli ne porabimo čez mesec. Je pa res odvisno, kakšen standard vzdržuješ.


_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:18:44   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Dvomi polne ritke, bi jaz temu rekla user posted image .
ja

_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:22:03   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: želva

IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Dvomi polne ritke, bi jaz temu rekla user posted image .
ja

Malo grobo sem se izrazila, ampak poleg takšnega proračuna plus tega, da lahko dopust koristite zastonj res nimaš kaj razmišljat.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:31:05   
blaža
Mi preživimo s 1400 evri neto. Mož dobi ven 650e, ker ima še 240e kredita za stanovanje in jaz dobim 560e porodniške. Pa dva otroška dodatka( hvala bogu se mi še upošteva za nazaj, ko sem bila še brezposelna) imam 190 e. Vse skupaj imava 1400e od tega za vrtec 106e, pa še vse ostale položnice. Za ta malega mesečno 80e za mleko in še kar nekaj za plenice. Pa gremo čisto normalno skozi, pa še na pizzo lahko gremo, si kupimo za obleč in obut in še kaj. pa na dopustu smo tudi bili z regresom. S 1700, komot preživiš, ne more pa vsak! Jaz bi uspela še od tega dat dvesto na stran!

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:52:29   
Anonimna.
Hvala za tako hitre odgovoreuser posted image  

Ja, bi tudi jaz rekla, komu drugemu, da so to dvomi polne ritke, če ne bi preživela mladosti kot sem jo. Takrat samohranilska družina z ogromnim kreditom za hišo in kar velikim pomanjkanjem. In sem si rekla, jaz ne bom nikoli tega naredila, zato sem pa sedaj zelo nesigurna glede najemanja velikega kredita.

Mič, dokler nismo dali otroka v varstvo smo živeli od moje plače (1.100 eur), moževe sva dajala na stran. Od kar plačujeva varstvo (slabih 300 eur), nam moja plača ne zadostuje več za vse. Sva pa v 5 letih privarčevala približno 50.000 eur+kupila avtomobila (prva leta sva imela manjše plače, potem so se nama večale in posledično tudi privarčevani znesek). Nisva razvajena, še nikoli si nisem kupila dražjih čevljev od 60 eur (pa še to le izjemoma in s slabo vestjouser posted image ), ne kupujeva dragih blagovnih znamk, večinoma H&M, Orsay in podobni. Tudi v dobrodelne namene sva vsako leto dajala denar, od lani pa ta denar odhaja za nakup stvari za eno punčko, ker tako točno veva, da te stvari nato dejansko prejme ta punčka. Res pa je, da si radi privoščimo kak izlet, nedeljsko kosilo in ob tem je seveda super občutek, da ne potrebujem razmišljati ali si to lahko privoščimo.

Vidim, da nekateri resnično čarate, bravouser posted image   Vidim pa tudi, da se lahko počasi znebim tega mojega strahu,  ker če vam uspeva, potem mora tudi namuser posted image



(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:54:48   
Anonimen
Sva pa v 5 letih privarčevala približno 50.000 eur+kupila avtomobila


To je zelo relevanten podatek.
Plus to, da gresta vajini placi gor.

Jaz bi sla v kredit, skoraj brez dvoma. Na kaksno dobo pa racunata?

(odgovor članu Anonimna.)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:57:08   
Olivija
Midva gledava na to tako, zdaj varčujeva že 3 leta za hišo in točno veva, koliko nama ostane na mesec, brez večjih odrekanj. Zato tudi veva, kakšen mesečni obrok si lahko privoščiva - seveda, če ostaneva pri sedanjih prihodkih (trkam).

1700 EUR na mesec za 4-člansko družino se mi zdi pa res dovolj. Mi porabimo tam okoli 1500-1700 na mesec, pa se imamo čist fajn. user posted image

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 21:57:51   
Anonimna.
hja, doba je dolga-20 let

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:00:49   
Marogica
Anonimna., prodaj stanovanje...res.... več je vredno, kako in kje boste živeli sedaj... AJa, pa ne pozabi še davek na premoženje, ki te čaka.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:05:28   
Anonimen
hja, doba je dolga-20 let


To je veliko za taksno vsoto. Maksimalno na 15 let bi jaz vzela.

(odgovor članu Anonimna.)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
17.8.2008 22:06:09   
Anonimen
Prodala bi stanovanje. Ker ti bo šlo v vrtec in vse, pa še davki, možna razna popravila itd..
Pa tudi kredit boš v 20 letih toliko preplačala da....je vseeno če sedaj stanovanje prodaš, pa tisto razliko kolikor bi s tem zmanjšala kredit šparaš in daš otrokom denar ko ga bodo rabili, za kar ga bodo že rabili. Pa še na krajšo dobo lahko kredit vzameš.
Jaz bi stanovanje obdržala samo v primeru da bi ga lahko oddajala.

< Sporočilo je popravil karin24 -- 17.8.2008 22:07:36 >

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?