|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
23.12.2009 22:24:31   
Petka09
Kot prvo naj povem, da primerjati odraslo osebo, ki se slabo počuti če je sključena in dojenčka v istem položaju ni primerljivo. Namreč, dojenček v materinici ima hrbtenico v obliki črke C, ki se potem postopno spreminja v dvojni S, kot jo imamo odrasli.
Zato je tudi lupinica takšna... Nam se zdi, da je otroku notri neudobno, pa ni tako. Zato tudi svetujejo pestovanje v položaju lupinice. Je pa res, da se ga v tem položaju ne sme imeti dolgo. 3 ure je tudi za moje pojme absolutno preveč. Otroka je treba večinoma imeti na ravni podlagi (tako malega dojenčka), da začenja hrbtenica postopoma imeti pravilni položaj.

IZVIRNO SPOROČILO: googica

Naš mali je star dva meseca in ker je večji od večine dojenčkov pri tej starosti (in tudi močnejši), velik je namreč že čez 60 cm in težek čez 6 kg, ga težko zbašem v lupinico. ne vem kaj naj naredim, saj ga že sedaj s težavo spravimo vanjo, čez kak mesec pa ne bo več izvedljivo.. glavo že lepo sam drži in je že zelo močan, zato sem mislila, da bi ga morda kar dali v navaden avtosedež za dojenčke, bolj nagnili hrbtišče in rešeno.. ima morda katera kak pameten nasvet, kdaj ste prešle na avtosedež..
zanima me še, kako nosite svoje otročke po trgovinah, če nimate s seboj vozička(globoki vozički zavzamejo ogromno prostora, zato med policami znjim ne morem manevrirati :D)? imate štorkljo al kaj?


Joj, sam to je pa res veliko dete za dva meseca user posted image . Sicer pa je Maxi Cosi Citi velika lupinica oz. med večjimi in je tudi od vseh Maxi Cosi lupinic menda največja. Naša je velika 74 cm in krasno še vedno sedi notri in ima še menda ene tri prste prostora (da bo glavica štrihano z vrhom lupinice). Tko da bi ti jaz raje priporočala, da zamenjaš lupinico. V avtosedež ga še ne bi dajala, ker bo še lep čas in dosti mesecev trajalo, da bo sedel samostojno. Sej ajd, če bi kupila tisti avtosedež od 0 do 18kil al kako že.... pa če se naklon da uredit.... Ne vem... Poglej še prej za kakšno rabljeno večjo lupinico, ker res niso vse enake.

Po trgovinah sem vedno hodila z vozičkom sej ni nič večji od klasičnih nakupovalnih vozičkov... Lahko pa daš lupinico v nakupovalni voziček. Nosila je v štorkljah al slingih definitivno ne bi... mi hrbet odpade user posted image .

(odgovor članu googica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
23.12.2009 22:36:13   
mateyka
Kot prvo naj povem, da primerjati odraslo osebo, ki se slabo počuti če je sključena in dojenčka v istem položaju ni primerljivo. Namreč, dojenček v materinici ima hrbtenico v obliki črke C, ki se potem postopno spreminja v dvojni S, kot jo imamo odrasli.


petka09, veš kaj ni primerljivo? to da se misli, da je ta položaj v plodovni vodi isto ok, kot na suhem v normalni gravitaciji. na plošno ni ok, da je v lupinici - čimmanj. to je bottom line. na švedskem so mi babice vedno govorile, da samo v avtu in ne več kot uro max. ful so strogi glede tega na švedskem. ni zdravo, ga met notri, ko še ne sedi samostojno.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
23.12.2009 22:47:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: gajči

In zakaj naj dojenček ne bi bil dlje časa v lupinici?


Ker je ves sključen in bogi tam notri. Saj ga samo pogledaš, pa ti je jasno.


In kako mu je bilo v maternici? Tam je bil v ravno takem položaju. Po moje se kr fajn počuti, pa tudi v razvojni mi je rekla, da ta položaj zelo odgovarja dojenčku.



Pa ni fora v tem al je otrok sključen al ne ... Za otroka ki še ne kontrolira oz. še ne drži glave je nepriporočljivo, da je več kot pol ure v kosu v lupinici (se pravi, če se kam pelješ, se po pol ure ustaviš, daš ptroka malo v naročje v ležeč položaj in ga čez par minut daš nazaj v lupinico in nadakljuješ vožnjo) ... fora je pa v tem, da je otroku, ki ne more še sam držati glave, le-ta pretežka in mu pač teža glave potiska vrat v prsni koš in se s tem zožajo dihalne poti in otroček težje diha. Tak da tiste ki imate par tednov starega otročka ful dolgo v lupinici in mislite, da mu paše, ker spi ... ste mogoče pomislile, da spi, ker mu rahlo primanjkuje kisika (tako nekako kot človek v majhnem slabo prezračenem prostoru hitro postane zaspan, ker mu primanjkuje kisika).
Ko pa enkrat obvlada glavico, je pa tut dlje lahko v lupinici.

Petka09 ... lupinica je tudi premajhna, ko je pritrdišče pasov pod nivojem ramen ... torej pasovi morajo biti pri ramah pritrjeni v višini ramen ali nad njimi, nikoli pa pod njimi ... zato ti pravim, ker je naša flenča ravno takrat, ko je imela okoli 74cm prerasla lupinico in to ravno zaradi višine pasov pri ramenih, ker do vrha lupinice ji je še 3-4cm manjkalo pa tut 9kg še ni imela.

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
24.12.2009 6:49:07   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Kot prvo naj povem, da primerjati odraslo osebo, ki se slabo počuti če je sključena in dojenčka v istem položaju ni primerljivo. Namreč, dojenček v materinici ima hrbtenico v obliki črke C, ki se potem postopno spreminja v dvojni S, kot jo imamo odrasli.


petka09, veš kaj ni primerljivo? to da se misli, da je ta položaj v plodovni vodi isto ok, kot na suhem v normalni gravitaciji. na plošno ni ok, da je v lupinici - čimmanj. to je bottom line. na švedskem so mi babice vedno govorile, da samo v avtu in ne več kot uro max. ful so strogi glede tega na švedskem. ni zdravo, ga met notri, ko še ne sedi samostojno.



Poanta je v slabšem pretoku kisika. Ko je otrok novorojenček v lupinici, in če ima glavico nagnjeno naprej k prsim, težje diha in pride do možganov manj kisika.

V lupinici je bil samo v avtu, če smo šli na daljšo pot smo se ustavili, ga malo poujčkali ali dali v voziček in spet štartali čez pol urce.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.12.2009 6:50:23 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
24.12.2009 11:20:39   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Kot prvo naj povem, da primerjati odraslo osebo, ki se slabo počuti če je sključena in dojenčka v istem položaju ni primerljivo. Namreč, dojenček v materinici ima hrbtenico v obliki črke C, ki se potem postopno spreminja v dvojni S, kot jo imamo odrasli.


petka09, veš kaj ni primerljivo? to da se misli, da je ta položaj v plodovni vodi isto ok, kot na suhem v normalni gravitaciji. na plošno ni ok, da je v lupinici - čimmanj. to je bottom line. na švedskem so mi babice vedno govorile, da samo v avtu in ne več kot uro max. ful so strogi glede tega na švedskem. ni zdravo, ga met notri, ko še ne sedi samostojno.



Ja, res je mateyka, se povsem strinjam. Jaz sm samo hotla povedat oz. razložit zakaj ne mormo primerjat odraslo osebo in dojenčka - oba v sključenem položaju. Si pa ti še super dodala tole v zvezi z gravitacijo. To še lepše pojasni vse skupaj!!

Res je, čim manj v lupinici. Zato tudi sama nisem imela pri izbiri vozička nobene prioritete, da se mora še lupinica gor montirat. In tudi nimamo takega vozička. Oz. imamo takega, ko lupinica ne gre gor. Vedno sem jo v trgovino vozila v košari ali pa če je bil kratek čas oz. 15 minut, da je bla v lupinici v nakup. vozičku.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?