|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 2:19:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Paštetka, a je tvoja sestra tudi prestopila v muslimansko vero?


user posted image user posted image user posted image  ne user posted image user posted image user posted image

zakaj pa bi prestopila?  user posted image  Ona je tam živela z možem kot rezident.




Ne vem, ker ne poznam njene zgodbe, razen težav z zanositvijo, tako da ne vem zakaj se je "znašla" v Dubaju. Sem pač predvidevala, da se je poročila z arabcem, a je to tako smešno? A več ne živi tam? Se je preselila?


Če smem bi samo nekaj povedala:user posted image

Tudi če se poročiš z muslimanom ti ni potrebno sprejeti Islam.  (to je tudi razlila med krščanstvom in Islamom)
Musliman se lahko poroči z žensko katerekoli druge vere.


(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 401
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 2:25:37   
Anonimen
Evo vse sem prebrala pokomentirala, kar se mi je dalo...in sedaj zaključujem svoje samogovore.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 402
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 7:53:29   
Sonnja
IZVIRNO SPOROČILO: ****




To da denar ,ki ga zasluži slovenka mora porabiti za dom in gospodinjstvo to jim ni jasno. Vedno eno in isto vprašanje: Ja kaj pa moški dela? A nimajo moža?

In potem naprej razlagat da mož premalo zasluži: Ja pa naj si najde še eno službo...



in mojški naj crkne od dela ali kaj? ne vem js rajš vidim, da ima eno službo in da je doma z mano in sinekom.a pri vas je družina samo mati-otrok. Oče pa dela, da vse preskrbi in ga nikoli ni doma?

pa jim še omeni, da mi pomaga pri gospodinjstvu,da se še malo načudijouser posted image


< Sporočilo je popravil Sonnja -- 21.8.2008 7:58:27 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 403
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 8:00:44   
Anonimen
Ženske se največ zapoljujejo če so izobražene. Zdravnice, inženirke, profesorice, učiteljice...

Ampak saj to ni bistvo... Bistvo je da je njihova miselnost drugačna in da si ne želijo zaposlitve... Nijim odgovarja tako življenje da so doma - večini.

samo en primer ob katerem se povprečna arabska ženska vedno zgrozi ko povem kako je v Sloveniji:

Da pri 1 letu starosto odda otroka v vrtec in gre delat... tega sploh ne razumejo pa če se na trepalnice postavim , govorim o povprečnih arabkah ne tistih bolj izobraženih ,ki so že mal sveta videle.

To da denar ,ki ga zasluži slovenka mora porabiti za dom in gospodinjstvo to jim ni jasno. Vedno eno in isto vprašanje: Ja kaj pa moški dela? A nimajo moža?

In potem naprej razlagat da mož premalo zasluži: Ja pa naj si najde še eno službo...

Pa potem da tako to pač je v Sloveniji in da ženske hočejo delat... ma to jim ne moreš razložit.

one tega ne razumejo in njim se povprečna slovenka smili...

Ne da se mi več pisat itak sure u get the point.user posted image user posted image user posted image



Tu bi bilo bolj na mestu vprašanje koliko se Slovenčice smilijo same sebi, da bi lahko presodila ali so na slabšem kot Egipčanke? Dobro se zavedam vseh slabosti kapitalističnega sistema in ne samo da ta ni ravno pisan na kožo večini žensk temveč smo temu sistemu podrejeni vsi. Posledično temu so tudi vrednote postavljene na glavo. Vsaj če si malo "dihtig", kot se radi izrazijo moji Mariborčani, lahko vidiš razčlovečenje v vseh porah družbenega življenja. Vključno s tem, da ti otroka vtrgajo že po enem letu. Ampak, tako to je, stvar "evolucije", ne bom rekel napredka ker to definitivno ni, družbenega spreminjanja. Propaganda ima tukaj neizmerno moč, na ta način so zgradili vse te vrednote, ki jim prisegamo danes. V bistvu smo tukaj zasužnjeni, ujeti v lastni svet predsodkov o tem kdo in kaj bi naj bili, ne razmišljujoč pretirano o tem kdo pravzaprav smo. Na koncu imaš kot posledico celo generacijo zafrustriranih in nevrotičnih zahodnjakov, neizpolnjenih v vseh svojih željah, ki jih je realno večini nemogoče izpolniti. Ta prisotnost in forsiranje perfekcionizma in vsestranskosti nas ubija. Ubija se sleherna želja posameznika po individualnosti, drugačnosti, zato formiramo svoje male svetove v katerih smo vsaj malo srečnejši ker smo zopet v stiku s samim s sabo. Tako je pač v sistemu. Ampak sistem je tudi Islam. Tudi v Islamu se obsojajo islamske družbe, ki, kot ti praviš Islam ne živijo. In tudi v Islamu so ljudje ujeti znotraj pravil katerih se morate držati. Le motitivirani ste malo drugače. Namera sistema pa je itak enaka - držati ljudi, kolikor se da na kratko.

Ne vem, mogoče pa se nekoč res najdemo v Islamu. Dokler se sistem ne sesuje sam vase stvari ne bo mogoče kaj pretirano spremeniti. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 404
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 8:49:27   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Paštetka, a je tvoja sestra tudi prestopila v muslimansko vero?


user posted image user posted image user posted image  ne user posted image user posted image user posted image

zakaj pa bi prestopila?  user posted image  Ona je tam živela z možem kot rezident.




Ne vem, ker ne poznam njene zgodbe, razen težav z zanositvijo, tako da ne vem zakaj se je "znašla" v Dubaju. Sem pač predvidevala, da se je poročila z arabcem, a je to tako smešno? A več ne živi tam? Se je preselila?


Če smem bi samo nekaj povedala:user posted image

Tudi če se poročiš z muslimanom ti ni potrebno sprejeti Islam.  (to je tudi razlila med krščanstvom in Islamom)
Musliman se lahko poroči z žensko katerekoli druge vere.




Ja to vem, da ji ni potrebno spremeniti vere. Ampak ker je Paštetka napisala, da bi lahko njena sestra kaj več napisala o tej temi, sem tako predvidevala. Ker mislim, da lahko o islamu bistveno več napiše tisti, ki ga je sprejel, kot pa tisti, ki samo tam živi in ga v bistvu opazuje od zunaj.


Sem pa prebrala, da je v Dubaju prepovedano prstopiti iz islama v drugo vero, pa me zanima, če to drži?



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 405
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 9:39:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sonnja



in mojški naj crkne od dela ali kaj? ne vem js rajš vidim, da ima eno službo in da je doma z mano in sinekom.a pri vas je družina samo mati-otrok. Oče pa dela, da vse preskrbi in ga nikoli ni doma?

pa jim še omeni, da mi pomaga pri gospodinjstvu,da se še malo načudijouser posted image



Dela se ravno tako kot v Sloveniji. Samo po moji oceni ki sem v Sloveniji videla ljudi res garat, so arabci bolj na easy narejeni. tako da storilnost Slovenca v 8h NI niti približno ista kot storilnost arabca, da o arabkah ne govorim.
Pri njih je res vse na počasi naravnano. Nobenega hitenja...

Torej so doma ravno tako veliko časa, saj  je v arabskem svetu družina na prvem mestu.  Družina pa ne pomeni samo žena in otrok.

naprimer:
Meni gre kar malce na živce ko moramo vsak petek ko smo frej nekam na kosilo in to pomeni da se vrnrmo zvečer. Ali k eni sestri ali drugi ali k bratu pa k temu bratrnacu pa oni teti...Nikoli konca te žlahteuser posted image user posted image
No potem pa še to če nas povabi ena sestra seveda povabi tudi vse ostale in če gremo k drugi spet povabi vse ostale...Tako da vsak petek skor 20 ljudi in džumbus...

No meni gre to včasih že kar na živce in bi rada mal mira tisti prosti dan. Oni pa v tem uživajo. Mene to utruja mojega moža nafila z energijo. Pa čeprav v bistvu nimam kaj dosti s tem dela, ker ponavadi on skuha ali njegova mama, ker njim naša Slovenska kuhna ne paše tako kot meni njihova ne preveč in jem kar samo pomfri ko sem tam...

Sedaj ko se vrnem HB sem ga prosila, če se lahko to mal neha ker z dojenčkem pa res ne mislim okrog lazit in vsak petek.

V gospodinjstvu pa pomagajo tudi arabski moški. Celo bolj kot sem tega navajena v Sloveniji. Naprimer pomivanje oken je izključno moško delo, urejanje vrta izključno moško delo... vse ostalo po dogovoru.
Edino kar pa nikoli še nobenega nisem videla in kar tudi moj reče da tega pa oni ne delajo je : previjanje ali kopanje dojenčka.. am vse kar je z majhnim otrokom v zvezi, tam moškega ni zraven, razen če ga malo popestva...

Vem da marsi kateri moški v Sloveniji to počne. No arabca pa ne poznam ki bi vstajal ponoči ali pa previjal otroka...

Ampak a ne bi bilo malce grozno, če bi mi mogel še otroke rihtat in na veliko doma pomagat. Pa saj imam cel dan ljubi čas.user posted image user posted image  

(odgovor članu Sonnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 406
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 9:47:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Jap ... v razvitem, in nadvse civiliziranem zahodnem svetu je pa ženska res kraljicauser posted image

jp.

IZVIRNO SPOROČILO: ****
one tega ne razumejo in njim se povprečna slovenka smili...

Čist verjamem.

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Musliman se lahko poroči z žensko katerekoli druge vere.

Natančneje, muslimanka se ne sme poročiti z moškim katerekoli druge vere.
(to je tudi razlika med moškim in žensko v Islamu)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 407
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 9:51:35   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
, razen težav z zanositvijo,


****, Je to ključ razumevanja tvoje spreobrnitve?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 408
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 9:51:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark



Tu bi bilo bolj na mestu vprašanje koliko se Slovenčice smilijo same sebi, da bi lahko presodila ali so na slabšem kot Egipčanke? Dobro se zavedam vseh slabosti kapitalističnega sistema in ne samo da ta ni ravno pisan na kožo večini žensk temveč smo temu sistemu podrejeni vsi. Posledično temu so tudi vrednote postavljene na glavo. Vsaj če si malo "dihtig", kot se radi izrazijo moji Mariborčani, lahko vidiš razčlovečenje v vseh porah družbenega življenja. Vključno s tem, da ti otroka vtrgajo že po enem letu. Ampak, tako to je, stvar "evolucije", ne bom rekel napredka ker to definitivno ni, družbenega spreminjanja. Propaganda ima tukaj neizmerno moč, na ta način so zgradili vse te vrednote, ki jim prisegamo danes. V bistvu smo tukaj zasužnjeni, ujeti v lastni svet predsodkov o tem kdo in kaj bi naj bili, ne razmišljujoč pretirano o tem kdo pravzaprav smo. Na koncu imaš kot posledico celo generacijo zafrustriranih in nevrotičnih zahodnjakov, neizpolnjenih v vseh svojih željah, ki jih je realno večini nemogoče izpolniti. Ta prisotnost in forsiranje perfekcionizma in vsestranskosti nas ubija. Ubija se sleherna želja posameznika po individualnosti, drugačnosti, zato formiramo svoje male svetove v katerih smo vsaj malo srečnejši ker smo zopet v stiku s samim s sabo. Tako je pač v sistemu. Ampak sistem je tudi Islam. Tudi v Islamu se obsojajo islamske družbe, ki, kot ti praviš Islam ne živijo. In tudi v Islamu so ljudje ujeti znotraj pravil katerih se morate držati. Le motitivirani ste malo drugače. Namera sistema pa je itak enaka - držati ljudi, kolikor se da na kratko.

Ne vem, mogoče pa se nekoč res najdemo v Islamu. Dokler se sistem ne sesuje sam vase stvari ne bo mogoče kaj pretirano spremeniti. 


Evo to si pa dobro napisal. user posted image

Drugače pa to zadnje se pa ne bo zgodilo brez skrbi. Svet bo šel samo vedno bolj v propad in v brezverje...
Vrednote se izgublajajo povsod... tudi med muslimani, zato pa je tako kot je.

Pa da ne bo kake pomote tudi jaz nisem niti blizu temu biti "dobra muslimanka" se pa trudim biti... vendar menim, da mi še veliko manjka. Toda vrednote pa so le doma v našem domu, alhamdolillah.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 409
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 10:08:06   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
, razen težav z zanositvijo,


****, Je to ključ razumevanja tvoje spreobrnitve?




Kaj si pa ti to citiral?

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 410
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 10:17:47   
Anonimen
samo vedno bolj v propad in v brezverje...


Aha, brezverje. Ne smatram sebe za veliko pretnjo svetu samo zaradi tega ker ne verujem. Ni mi potrebno hoditi v cerkev, da se zaradi tega počutim duhovno in moralno izpolnjenega.

Večji greh mi je zloraba religije za doseganje ciljev, ki s temeljnim verskim nimajo nobene skupne točke. Če upoštevamo krščanstvo in islam kot sve največji svetovni religiji. Zato cerkvenih institucij ne podpiram. Vse prevečkrat se je ravno to ime zlorabljalo za upravičenje mednacionalnih spopadov - poln qrac ljudi, ki v imenu boga žugajo nasprotni strani. Sploh na Balkanu. In takih so danes polne cerkve in džamije. Sama hinavščina od ljudi. Pravzaprav večjega vojnega hujskača od cerkve nisem videl. Cerkev za to brezverje boli kita. Ni jim važno ali ljudje živijo v skladu s zapovedanimi normami, važno je da imajo polne cerkve ob nedeljah. Kdo pa se danes strinja z rekom "kdor tebe s kamnom ti njega s kruhom"???

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 411
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 10:35:55   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Sonnja



in mojški naj crkne od dela ali kaj? ne vem js rajš vidim, da ima eno službo in da je doma z mano in sinekom.a pri vas je družina samo mati-otrok. Oče pa dela, da vse preskrbi in ga nikoli ni doma?

pa jim še omeni, da mi pomaga pri gospodinjstvu,da se še malo načudijouser posted image



Dela se ravno tako kot v Sloveniji. Samo po moji oceni ki sem v Sloveniji videla ljudi res garat, so arabci bolj na easy narejeni. tako da storilnost Slovenca v 8h NI niti približno ista kot storilnost arabca, da o arabkah ne govorim.
Pri njih je res vse na počasi naravnano. Nobenega hitenja...

Torej so doma ravno tako veliko časa, saj  je v arabskem svetu družina na prvem mestu.  Družina pa ne pomeni samo žena in otrok.

naprimer:
Meni gre kar malce na živce ko moramo vsak petek ko smo frej nekam na kosilo in to pomeni da se vrnrmo zvečer. Ali k eni sestri ali drugi ali k bratu pa k temu bratrnacu pa oni teti...Nikoli konca te žlahteuser posted image user posted image
No potem pa še to če nas povabi ena sestra seveda povabi tudi vse ostale in če gremo k drugi spet povabi vse ostale...Tako da vsak petek skor 20 ljudi in džumbus...

No meni gre to včasih že kar na živce in bi rada mal mira tisti prosti dan. Oni pa v tem uživajo. Mene to utruja mojega moža nafila z energijo. Pa čeprav v bistvu nimam kaj dosti s tem dela, ker ponavadi on skuha ali njegova mama, ker njim naša Slovenska kuhna ne paše tako kot meni njihova ne preveč in jem kar samo pomfri ko sem tam...

Sedaj ko se vrnem HB sem ga prosila, če se lahko to mal neha ker z dojenčkem pa res ne mislim okrog lazit in vsak petek.

V gospodinjstvu pa pomagajo tudi arabski moški. Celo bolj kot sem tega navajena v Sloveniji. Naprimer pomivanje oken je izključno moško delo, urejanje vrta izključno moško delo... vse ostalo po dogovoru.
Edino kar pa nikoli še nobenega nisem videla in kar tudi moj reče da tega pa oni ne delajo je : previjanje ali kopanje dojenčka.. am vse kar je z majhnim otrokom v zvezi, tam moškega ni zraven, razen če ga malo popestva...

Vem da marsi kateri moški v Sloveniji to počne. No arabca pa ne poznam ki bi vstajal ponoči ali pa previjal otroka...

Ampak a ne bi bilo malce grozno, če bi mi mogel še otroke rihtat in na veliko doma pomagat. Pa saj imam cel dan ljubi čas.user posted image user posted image  



smo že bližje realni sliki. dan v življenju ...


jaz, sodeč po prebranem, nisem za v arabski svet. obožujem brkljanje po vrtu, v pomivanju oken, še kakih drugih izključno moških delih ... rada imam kak petek popoldne zase. jaz nisem samo mati in žena. sem še vedno JAZ. nekateri bodo rekli, da sem egoist. tudi prav. user posted image

pa ta odebeljen del stavka: saj ne rihta tebi otroke, otroci so vajini, ali pač ne? saj to razumevanje je tudi v Sloveniji še zelo dobro zakoreninjeno. mislim, da je edina razlika v tem, da v arabskemsvetu ženske to sprejemajo in v tem celo uživajo (I guess), na zahodu pa ženske vse bolj zahtevamo svoje življenje, participacijo partnerjev v polnem pomenu besede.

itak nima smisla filozofirat tle, ker sta oba sistema precej različna. predpostavljam, da bi marsikatera slovenka bila 100% zadovoljna, da bi lahko ostala doma z otroci in bi mož nosil denar domov in se počutila kot kraljica. jaz bi se pač počutila uejta kot princesa na zrnu graha. user posted image  

< Sporočilo je popravil Magi* -- 21.8.2008 10:37:12 >


_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 412
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:05:52   
Anonimen



IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.




Sem pa prebrala, da je v Dubaju prepovedano prstopiti iz islama v drugo vero, pa me zanima, če to drži?





Jup res je. Iz Islama se ne izstopi.

Če pa bi... Po šeriatskem pravu ( islamski zakonik) sledi:

3 dni se lepo s tabo pogovarjajo in te poskusijo prepričat da spremeniš svojo odločitev, če še vedno vztrajaš - smrt.

Sicer ne poznam nikogar ki bi izstopil razen odpadniki kot je naprimer Salman Rushide, on ne vem ali je izstopil ali so ga izobčili samo vem da če se vrne domov mu sledi smrt.

Poznaš ti koga?

Poznam pa veliko ljudi k v Islam vstopajo samo v  Sloveniji jih je več 10... naprimer znani med njimi je: prof. Bojan Osterc, ki je tudi nekaj na to temo spisal.

zanimiv pa je tale video in predvsem mi je zelo všeč,ker je lahko razumljiva angleščina ter tip vse skupaj razlaga zelo realno in pa na duhovit način. Gre se pa zato kako je on kot krščanski -pridigar poskušal spreobrniti enega muslimana.

VIDEO

No in kadarkoli pride do te teme o prestopih in vse kar paše zraven se najde vsaj eden ki me vpraša: Kaj bi naredila če bi zato ker sem zapustila krščanstvo (RKC) bila zapovedana smrt.
Moj odgovor je še vedno isti: Jaz se ne skrivam, evo me tukaj sem, jaz se smrti ne bojim... če umrem na tak način še toliko bolje zame ker bom šehid.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 413
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:08:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
, razen težav z zanositvijo,


****, Je to ključ razumevanja tvoje spreobrnitve?



Žal ne razumem kaj točno je vprašanje? user posted image user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 414
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:16:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

samo vedno bolj v propad in v brezverje...


Aha, brezverje. Ne smatram sebe za veliko pretnjo svetu samo zaradi tega ker ne verujem. Ni mi potrebno hoditi v cerkev, da se zaradi tega počutim duhovno in moralno izpolnjenega.

Večji greh mi je zloraba religije za doseganje ciljev, ki s temeljnim verskim nimajo nobene skupne točke. Če upoštevamo krščanstvo in islam kot sve največji svetovni religiji. Zato cerkvenih institucij ne podpiram. Vse prevečkrat se je ravno to ime zlorabljalo za upravičenje mednacionalnih spopadov - poln qrac ljudi, ki v imenu boga žugajo nasprotni strani. Sploh na Balkanu. In takih so danes polne cerkve in džamije. Sama hinavščina od ljudi. Pravzaprav večjega vojnega hujskača od cerkve nisem videl. Cerkev za to brezverje boli kita. Ni jim važno ali ljudje živijo v skladu s zapovedanimi normami, važno je da imajo polne cerkve ob nedeljah. Kdo pa se danes strinja z rekom "kdor tebe s kamnom ti njega s kruhom"???


Jah tudi tukaj ti moram pritrditi, da si kar dobro opisal situacijo...

Toda narobe si pa razumel besedo brezverje. S tem ni bilo mišljeno da ne hodiš v cerkev ali mošejo ( mošejo bom preskočila ker recimo meni kot ženski tja sploh ni treba hodit..) Jaz mislim, da to če sediš v nedeljo v cerkvi v prvi vrsti te še ne naredi vernika. In menim da za vero ne potrebuješ nobene institucije. Vera je v tebi in v Boga lahko verjameš in se ravnaš po njegovih navodilih tudi doma ko sediš na kavču...

Skratka želela sem povedat z besedo brezverje, da bo vedno več ljudi,ki v Boga sploh ne bodo verjeli in zanikali njegov obstoj...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 415
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:27:56   
Anonimen
brezverje, da bo vedno več ljudi,ki v Boga sploh ne bodo verjeli in zanikali njegov obstoj...


In v tem ti vidiš problem? In kako naj bi človek enostavno verjel? Torej z mano ni nekaj v redu, predstavljam grožnjo temu svetu zato, ker dvomim o obstoju vsevišnjega?

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 21.8.2008 11:28:17 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 416
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:34:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*



smo že bližje realni sliki. dan v življenju ...


jaz, sodeč po prebranem, nisem za v arabski svet. obožujem brkljanje po vrtu, v pomivanju oken, še kakih drugih izključno moških delih ... rada imam kak petek popoldne zase. jaz nisem samo mati in žena. sem še vedno JAZ. nekateri bodo rekli, da sem egoist. tudi prav. user posted image

pa ta odebeljen del stavka: saj ne rihta tebi otroke, otroci so vajini, ali pač ne? saj to razumevanje je tudi v Sloveniji še zelo dobro zakoreninjeno. mislim, da je edina razlika v tem, da v arabskemsvetu ženske to sprejemajo in v tem celo uživajo (I guess), na zahodu pa ženske vse bolj zahtevamo svoje življenje, participacijo partnerjev v polnem pomenu besede.

itak nima smisla filozofirat tle, ker sta oba sistema precej različna. predpostavljam, da bi marsikatera slovenka bila 100% zadovoljna, da bi lahko ostala doma z otroci in bi mož nosil denar domov in se počutila kot kraljica. jaz bi se pač počutila uejta kot princesa na zrnu graha. user posted image  


Tudi ti imaš prav in sicer tvoj zadnji stavek. Zato pa imajo ženske možnost izbire, ene ostanejo doma ene pa delajo...V Sloveniji te izbire pač ni, oziroma je močno pogojena z denarjem.

Petek pa ni popoldan... Petek je pri nas dela prost dan kot v Sloveniji nedelja.

Ja tudi meni marsi kaj v arabskem sistemu ne paše, ker je marsi kaj daleč od Islama...

Veš kaj naredim v takem primeru: grem in iščem odgovore v Islamu in jih obelodanim pred možem, ker Islam mi res daje ogromno pravic, ki bi jih nekateri kar pokopali, nekam pospravili. No moj mož na srečo ni med njimi, ker nama Islam res pomeni stil življenja.

Pa by the way; tudi jaz pomivam okna in brkljam po vrtu.

Kaj si o tem da jaz to počnem mislijo moje sosede pa lahko sklepaš.

Saj sem že večkrat povedala, da se jaz z arabskimi ženskami težko ujamem, imamo čist drugačno miselnost, pa čeprav smo oboje muslimake.


(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 417
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:37:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

brezverje, da bo vedno več ljudi,ki v Boga sploh ne bodo verjeli in zanikali njegov obstoj...


In v tem ti vidiš problem? In kako naj bi človek enostavno verjel? Torej z mano ni nekaj v redu, predstavljam grožnjo temu svetu zato, ker dvomim o obstoju vsevišnjega?


Ma kaki...ne predstavljaš nobene grožnje. user posted image  To v kaj boš verjel je čist tvoja stvar. Samo rekla sem, da je to eden od znakov ki jih je Bog navedel kot bližajoči se sodni dan...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 418
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:44:39   
bumerang
Odgovarjam v rdeči barvi.

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

...nisi mi pa odgovorila glede tega, kaj bi naredila, če bi v Sloveniji veljali verski zakoni in ti kot nekristjanki ne bi bilo dovoljeno odpeljati sina s seboj. Ker bi moral ostati očetu kot edinemu primernemu za vzgajanje. Ne glede na to, da v enem tednu preživi z njim par ur.

Ja, kaj bi naredila? Borila bi se za otroka kot se bori vsaka mati na vse možne načine...

Čakaj čakaj čakaj... kako to misliš, da bi se borila za otroka? Nemuslimanskim ženskam, ki so poročene z muslimani, ga mirne duše odpeljejo in amen. In ti si rekla, da je to prav in da se s tem strinjaš.
Če bi pa se to tebi zgodilo, glede na to, da nisi več katoličanka, pa se ti ne zdi več primerno? Tole je zelo dvolično.

Pa to, zakaj ne piše, da lahko tudi žena okrca moža.

Nimam pojma, to ve samo Bog. user posted image

... ali pa tisti, ki je to zapisan na papir. In ni bil ženska.
Če bi bil islam do žensk pravičen in ženske moškemu enakovredne (in ne beri tega kot enake), potem bi pisalo, da lahko tudi žena okrca moža. Sicer se zdi, da so ženske neposlušna nepredvidljiva bitja, ki jih je potrebno voditi po pravi poti, moški pa nezmotljivi in tisti, ki naj to počnejo. Vodijo ženske po pravi poti.


Ne bi pa rada, da bi tole debato jemala tako kot da si mi kaj dolžna, vse je samo pogovor in predvsem prostovoljen do te meje dokler je pogovarjanje prijetna izkušnja.

Absolutno. Samo men bi se tud mal butast zdelo, če bi eno in isto vprašanje spraševala pa ne bi bilo odgovora ,ker bi ga ti spregledala... na tak način je bilo mišljeno to o dolgu.user posted image user posted image

Ne, brez skrbi, nisem spregledala. Ti si sicer odgovorila na vprašanje ampak samo na del vprašanja, na tisti del, na katerega si imela odgovor. Da se pač ne more zgoditi, da bi se tvoj življenjski credo spremenil. Ostalo pa preskočila.
 
Pa tudi moje vprašanje ni eno in isto ampak več aspektov enega vprašanja.
Pri tvojem odgovoru imam občutek, da si malo zaobšla tudi zgornji vprašanji oz. si odgovorila velilko bolj površno kot sicer.






_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 419
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:50:08   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: ****


Skratka želela sem povedat z besedo brezverje, da bo vedno več ljudi,ki v Boga sploh ne bodo verjeli in zanikali njegov obstoj...


In s tem je narobe ..... kaj pravzaprav?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 420
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:50:15   
Anonimen
Če v tvojem primeru postavljaš vero v boga nasproti veri v tisto kar danes ogroža mir na svetu, potem se s teboj celo strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 421
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 11:59:32   
Anonimen
Mislim, da že v osnovi obstajata dve neenakovredni poziciji pro&contra na tem forumu že zaradi tega ker večina ljudi tukaj zares ne pozna situacije v Egiptu, ****ev pogled pa ne more biti popolnoma objektiven.

****, popravi me če se motim, ampak kljub vsem ugodnostim, ki ti jih nudi lokalno okolje, imam občutek, da tega kraljevanja nočeš popolnoma sprejeti. Ali pa kljub temu kraljuješ ker si mnenja, da imaš tam večjo možnost izbire kot tukaj?

Če ni preveč osebno, a imaš ti s Slovenci (moški) zelo slabe izkušnje?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 422
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 12:02:53   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Jup res je. Iz Islama se ne izstopi.

Če pa bi... Po šeriatskem pravu ( islamski zakonik) sledi:

3 dni se lepo s tabo pogovarjajo in te poskusijo prepričat da spremeniš svojo odločitev, če še vedno vztrajaš - smrt.



No, s tem je zame povedano vse o tem kakšen je Islam.
Pa tudi tvoj odgovor malo nižje o tem, kaj bi bilo, če bi bilo v krščanstvu enako, močno asocira na to kar vpijejo teroristi, ko razstrelijo sebe in še množico drugih ljudi zraven. Brez zamere ampak tole sem morala zapisati. Ker sicer ne bi bilo pošteno do mene pa tudi do tebe ne.

In od tu dalje smo le korak do razlage, zakaj so ljudje, ki se ne obnašajo "dovolj muslimansko", kaznovani (tako ali drugače). Kako ne bi bili, če pa sama vera pravi, da si tisti, ki izstopi, zasluži smrt. Izstopaš pa tako, da se ne vedež družbeno sprejemljivo. Ne upoštevaš običajev, ki so, kot smo razbrali iz debate, največkrat daleč od tega kar pravi Koran.

Kaj je dovolj muslimansko in kaj ne, kot vidimo z debate, itak ni določeno in si vsak razlaga malo po svoje, in ta vsak je vedno moški.
Ki je itak tisti, ki naj vodi žensko, torej razloži kaj je zanjo sprejemljivo in kaj ne. Sicer jo "okrca". Ona njega ne sme, ker je tako rekel Bog!

* * * * * *

Mimogrede, vsak kristjan se lahko poroči z nekristjanom in to v cerkvah tudi počnejo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 423
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 12:06:17   
Anonimen
Odgovarjam v zeleni..upam da ne bo mavrica na koncu...user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ti pa mene ne razumeš najbolje... ne vem v čem je problem user posted image



Ja, kaj bi naredila? Borila bi se za otroka kot se bori vsaka mati na vse možne načine...

Čakaj čakaj čakaj... kako to misliš, da bi se borila za otroka? Nemuslimanskim ženskam, ki so poročene z muslimani, ga mirne duše odpeljejo in amen. In ti si rekla, da je to prav in da se s tem strinjaš.
Če bi pa se to tebi zgodilo, glede na to, da nisi več katoličanka, pa se ti ne zdi več primerno? Tole je zelo dvolično.

nekaj je kaj jaz mislim da je prav , nekaj je pa kaj je meni povsem razumljivo. Meni ni nič čudnega da ženska odpelje otrok seboj oziroma da se zanj bori. Enkrat sem videla en film v tem stilu. ko se je mož čisto spremenil in je potem z muko z hčerko ušla nazaj v Ameriko. Jaz jo popolnoma razumem. Ne zdi pa se mi Ameriško okolje pri nemuslimanski materi boljše okolje za odraščanje tega otroka. In to je bistvena razlika: nekaj kaj se mi zdi prav in nekaj je da razumem zakaj kdo ravna drugače.
 
To je isto kot palestinci ki se ratreljujejo:
 
Ne zdi se mi prav da to delajo, še celo po Islamu je to prepovedano ( no oni si pač kak citat v Koranu razlagajo po svoje, HB so v manjšini) jih pa razumem.
In ni dvakrat za rečt da ne bi jaz na njihovem mestu naredila isto...
 
se pravi nekaj je kar je prav in za tem pač stojim in nekaj je da razumem tiste, ki naredijo drugače v določenih situacijah...
 
A je to dvoličnost?


Pa to, zakaj ne piše, da lahko tudi žena okrca moža.

Nimam pojma, to ve samo Bog. user posted image

... ali pa tisti, ki je to zapisan na papir. In ni bil ženska.
Če bi bil islam do žensk pravičen in ženske moškemu enakovredne (in ne beri tega kot enake), potem bi pisalo, da lahko tudi žena okrca moža. Sicer se zdi, da so ženske neposlušna nepredvidljiva bitja, ki jih je potrebno voditi po pravi poti, moški pa nezmotljivi in tisti, ki naj to počnejo. Vodijo ženske po pravi poti.

Islam dela žensko enako moškemu vendar imata popolnoma različni vlogi in pa kljub temu da sta enakovredna je le moški eno stopničko višje ravno zaradi vloge ki jo mora živeti kot oče, brat ali sin...
 
Roko na srce ženske smo precej drugačne od moških pa ne bi sedaj naštevala vse kar paše pod to. No pa vseeno samo za pokušino:
-velikokrat vidim histerično žensko , malokrat moškega
-ženske rade dodajajo v zgodbah ( ne rečem da si izmišljujejo ampak imajo pač bujno fantazijo)
ah, saj se mi ne da ,ker bi do jutri naštevala ampak smo različni...
 
In v Islamu je to zelo znano.
 
Niso ženske kot si napisala neposlušna in nepredvidljiva bitja in bi jih moški morali voditi, so pa ZELO različne od moških. In nikoli ne bomo enaki in HB.



Ne bi pa rada, da bi tole debato jemala tako kot da si mi kaj dolžna, vse je samo pogovor in predvsem prostovoljen do te meje dokler je pogovarjanje prijetna izkušnja.

Absolutno. Samo men bi se tud mal butast zdelo, če bi eno in isto vprašanje spraševala pa ne bi bilo odgovora ,ker bi ga ti spregledala... na tak način je bilo mišljeno to o dolgu.user posted image user posted image

Ne, brez skrbi, nisem spregledala. Ti si sicer odgovorila na vprašanje ampak samo na del vprašanja, na tisti del, na katerega si imela odgovor. Da se pač ne more zgoditi, da bi se tvoj življenjski credo spremenil. Ostalo pa preskočila.
 
Pa tudi moje vprašanje ni eno in isto ampak več aspektov enega vprašanja.
Pri tvojem odgovoru imam občutek, da si malo zaobšla tudi zgornji vprašanji oz. si odgovorila velilko bolj površno kot sicer.

 
Tukaj sem pa hotela povedat, ravno obratno kot si razumela. Da jaz morda kaj spregledam  in tako naprej...
 







(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 424
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 12:09:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: ****


Skratka želela sem povedat z besedo brezverje, da bo vedno več ljudi,ki v Boga sploh ne bodo verjeli in zanikali njegov obstoj...


In s tem je narobe ..... kaj pravzaprav?


loool....user posted image user posted image user posted image citiraj celo moje pisanje. Kje pa kdo pravi,da je kaj narobe? Že dvakrat sem zapisala, da sem to navedla kot eden od znakov da se bližamo koncu...

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?