|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
23.8.2008 23:27:20   
rija
ženske....pa jaz ne morem verjeti kar berem.....čisto ste padle na teh nekaj evrov, kar se jasli več plača....jaz bi se raje vprašala o dobrem počutju svojega otrokauser posted image

ker moj se je počutil katastrofalno v taki skupini, kjer mu je bilo dolgčas user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
23.8.2008 23:30:17   
Anuška79
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ženske....pa jaz ne morem verjeti kar berem.....čisto ste padle na teh nekaj evrov, kar se jasli več plača....jaz bi se raje vprašala o dobrem počutju svojega otrokauser posted image

ker moj se je počutil katastrofalno v taki skupini, kjer mu je bilo dolgčas user posted image


Se strinjam, da je počutje prvo, ampak marsikomu 'teh nekaj evrov' pomeni zelo veliko.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
23.8.2008 23:34:08   
rija
no, koliko od oka pa je ta razlika user posted image

ker pri nas se mi zdi, da je ni bilo user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
23.8.2008 23:41:31   
živa
Če sem prav računala, v mojem plačilnem razredu (ne vem, 4. ali 5.) ok. 50 evrov. 

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
23.8.2008 23:43:32   
Anuška79
Pri nas je bila razlika 70 evrov dve leti nazaj. Sedaj pa ne vem, ker se niti nisem pozanimala. 

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
24.8.2008 9:01:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anuška79)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
24.8.2008 9:14:58   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ampak a ni tako, da ko otrok doseže starost 3 leta, ne plačuješ več jasli zanj, ampak ti avtomatično pošljejo položnico za 2. starostno obdobje.


To pa ni res. Moj je bil aprila 3 leta star in do konca avgusta plačujemo ceno za jasli.




Po moje ie odvisno od obcine, saj te subvencionirajo (in oblikujejo) cene v vrtcu, ki se med seboj razlikujejo. Razlicna je praksa tako pri odpiralnem casu kot s financami povezanimi stvarmi (recimo plenicke, cena v casu pocitnic,...), tako da je po moje tudi tukaj praksa razlicna.


Plačilo je zakonsko določeno, to po moje občina nima nič zraven.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
24.8.2008 9:24:06   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
A mi lahko katera pove, kje to piše, da ne bom brskala kot zmešana?


Lahko, da se sklicujejo na to:

30. člen
(plačilo staršev)
Osnova za plačilo staršev je cena programa, v katerega je otrok vključen. Cena programa obsega stroške vzgoje, varstva in prehrane otroka v vrtcu in ne vsebuje sredstev za investicije in investicijsko vzdrževanje.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
24.8.2008 10:06:29   
Anonimen
Plačilo je zakonsko določeno, to po moje občina nima nič zraven.


Seveda ima, saj vrtec financirajo tudi lokalne skupnosti. Zakonsko so doloceni viri financiranja, ne pa tudi cena sama. Ocitno je tudi praksa razlicna, vsaj po tem, kar se tukaj bere. Zakon doloca samo to razvrscanje v starostna obdobja, nic pa ne govori o premikih med razredi in fleksibilnosti v primeru prevelikega stevial otrok. Tako bi po crti zakona otrok, rojen novembra, 1. septembra obiskoval jasli (in enako v konkretnem primeru), z novembrom pa bi sel v visjo starostno skupino. Pa ne vem, ce je v praksi tako, saj bi se potem lahko ukvarjali samo s premiki user posted image .

Najbolje bo stopiti do vzgojiteljice in jo povprasat, zakaj taksna razporeditev. Ce jim ze manjka prostora, naj v nizjo skupino dajo otroka, ki je prvo leto v vrtcu in se mora na vrtce sele navadit (kar je v manjsi skupini lahko prednost) in ki ni dal cez se nobenega programa. Pri teh otrocih je tudi vecja verjetnost, da se tekom jeseni kdo izpise. Samo predlog.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
24.8.2008 18:55:48   
Mišni
Ja, mič, ceno že določa občina, saj to vsi vemo.

Samo to, če se plačuje za otroka, ki hodi v jasli, pa je že 3 leta star, enako kot za ostale jasličarje, to pa po moje mora biti nekje v zakonu zapisano. Ali pa je spet tako napisano, da si vsak lahko po svoje razlaga. In si potem vrtci seveda sebi v prid.
Čeprav po moje v jaslih sploh ne bi smel več bit.

Da pa se, valla, vso stvar vzet tudi s pozitivnega stališča (pa ne plačila, seveda). Pač  pa to, da bo pa tvoj otrok, ker bo v skupini najstarejši (s še dvema pajdašema), zato blazno samozavesten, kar pa je zelo pomembno. Na samozavesti se vse gradi.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
24.8.2008 19:06:27   
Anonimen
Samo to, če se plačuje za otroka, ki hodi v jasli, pa je že 3 leta star, enako kot za ostale jasličarje, to pa po moje mora biti nekje v zakonu zapisano. Ali pa je spet tako napisano, da si vsak lahko po svoje razlaga. In si potem vrtci seveda sebi v prid.


Na hitro sem preletela zakon, a nisem nasla nic konkretnega. Meni se zdi, da je stvar interpretacije. Lahko pa je kje zapisano, ce kdo najde, bo dobrodoslo.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
24.8.2008 19:20:47   
bumerang
Nam so nekaj lani rekli, da glede na to, da je skupina oblikovana na določen način, se ne plačuje več cene jasli ampak ceno drugega starostnega obdobja. Ampak terminov in utemeljitve se pa res ne spomnim. Je pa 100%, da so nam to utemeljili z organiziranostjo skupine.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
25.8.2008 7:34:20   
BarbaraE
Iz kje pa si drugače? Ker to se mi pa res zdi čudno, da ga bodo zadržali v jaslih. Meni bi bilo tudi grozno zaradi otroka. Poskusi se dogovoriti z ravnateljico. Pri nas so skupine sestavljene recimo takole - dve skupini 1 starostnega obdobja - 1-2 leti, še 2 skupini 1. starostnega obdobja 2-3 leta in se pač plačuje jasli, ne glede na to,  a je otrok bil 3 leta januarja ali avgusta. Ok, to mi je čisto jasno. Ni mi jasno, da otroka dajo v višjo skupino, ko je med letom 3 leta - ja, tudi to sem že slišala. Ampak OK, nekako tudi razumem. To, da pa tvojega otroka dajo v mlajšo skupino - ne, tega pa ne razumem. Resnično, pojdi do ravnateljice, poskusite se dogovoriti za dobro otroka. Upam, da boste zadevo rešili in da bo tvoj otrok 1. 9. med starejšimi.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
25.8.2008 9:15:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BarbaraE)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
25.8.2008 16:22:57   
bobek05
Oddelki od 1-3 let so običajno heterogeni, kar pomeni, da je lahko v oddelku 1-letnik ali 3-letnik. Če je oddelek 1-3 homogen, pomeni, da je zelo majhna starostna razlika med otroci oz. jih je večina isti letnik. Da je oddelek v 1. starostni še vedno homogen, so lahko v skupini NAJVEČ 3 otroci drugega letnika. Npr. če je v homogenem oddelku od 1-3 let (normativ je 12+2) 9 otrok letnik 2006 in 3 letnik 2007, je to še vedno homogeni oddelek - takšne oddelke delajo zato, da spravijo not več otrok.

Jaz načeloma toliko starega otroka tudi ne bi dodelila mlajši skupini. Je pa možno, da je do tega prišlo, ker so 2. starostne skupine zelo močne in je npr. veliko št. otrok, ki so stari 3 in 4 leta... Tvoj še ni dopolnil 3 leta, pa so ga zaradi tega dali v mlajšo skupino...

No, upam, da ti bodo ugodno rešili tale problem... Tudi jaz vedno probam ustreči staršem - če se le da.


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
25.8.2008 17:12:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bobek05)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
25.8.2008 17:50:01   
Anonimen
Evo, je zrihtano user posted image user posted image user posted image  Ko sem prišla v vrtec, so bili gor že novi seznami


Super :).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: otrok že tretje leto v jaslih?!
1.9.2008 9:27:19   
pupika
Super, da so vam porihtali. Tudi jaz sem bila v soboto šokirana, ko smo prišli iz morja in dobila pošto iz vrtca, da je naš mali, ki bo danes teden dopolnil 2 leti, že drugo leto v starostni skopini od 1-2 let, ker sem dobila vabilo, da mora eden od staršev prvi dan se pravi danes spremljati otroka, tako kot lani, ki je prvi dan trajal 4 ure, se pravi do kosila, pa mislim, da so skoraj vsi njegovi vrtsniki šli dalje se pravi v starostno skupino od 2-3 let. Mene je prav šokiralo pismo, midva z možem tega sploh nisva pričakovala in danes nisva imela dopusta, ker je že celo leto dni hodil v vrtec, smo pa ponucali danes potem servis babica. Bom pa jutri malo bolje povprašala kako je s tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?