|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
26.8.2008 22:27:47   
Anonimen
Uf, kaj bi jaz dala da bi imela prijateljico, ki ima wellness center


To pa itak user posted image .
Men se zdi, da gre samo za malo fousije.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
27.8.2008 2:16:31   
TiaSara
Jaz sem morala takoj, ko sem šla v službo, prevzeti svoje stare obveznosti med katere je sodila tudi cca 2x mesečna službena pot za 2 ali celo 3 dni. Pa meni je bilo grozno puščati malega (in to ne za sprostitev ampak pod nujno), malemu pa sploh ne - z atijem in babicami se je vedno imel lepo in sedaj ko grem rodit, me ni nič strah, kako bo, ko bosta spet sama doma. Sta že čist navajena in mali se mi zaradi tega zdi kvečjemu bolj psihično stabilen, saj ve, da ni povsem odvisen od mene, ampak je na svetu kar nekaj ljudi, ki ga imajo radi in zanj dobro poskrbijo.

Kar se pa tiče prijateljice - jaz mislim, da ji že s svojimi dejanji malo odpiraš oči, kakšnih hudih nasvetov pa verjamem, da ne želi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
27.8.2008 4:55:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: M1987
Jaz tudi ne bi šla ponoči ven in s prijateljicami. Pač to je moje menjene. Vsaka ima svoje mnenje. S prijateljicami se lahko dogovim, da skupaj z družinami se dobimo na pikniku ali na obisku živalskega vrta. Isto mi ne bi bilo prijetno, če se bi moj dobival s prijatelji ponoči in z njimi prespal. Žal... Sem oseba z določenimi merili in za to se mi zdi, da je za žuranje in vse čas, ko nimaš otrok. Vsekakor je drugače, če dasta pikico tvojim ali njegovim staršem za par uric in skočita v savno, na masažo ali večerjo - vidva. user posted image

A če je otrok pri očetu in je mama odsotna, ni v redu, če je pa otrok pri varstvu drugje in sta odsotna oba starša, pa je v redu? user posted image

(odgovor članu M1987)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
27.8.2008 7:58:55   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: lilka
Kaj naj ji rečem, ali pa jo preprosto pustim, ker je to njen otrok in njena odločitev?


Pametovati o drugih je zelo razširjen in poceni hobi. Vsak je sam odgovoren za svojega otroka in tudi za posledice svoje vzgoje.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
27.8.2008 8:01:48   
lilka
No kar zanimiva debata se je razvila, pač imamo starši različne poglede.

Sem se odločila, da vse skupaj pozabim, če je moja prijateljica jo pač morem sprejet takšno kot je, seveda če sem ji rekla da to ni vredu, normalno da me je napadla nazaj, jaz bi jo tudi. Sem pustila tako kot je, na njen sms ji nisem odgovorila, pa bova to pustili, pa je. Meni se njen način ne zdi vredu, njej pa verjetno moj in ker imava tako zelo različne poglede je brez veze, da o tem razglabljava. Če se bo kdaj hotela o tem pogovarjat se pa bova.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
27.8.2008 22:02:09   
MAŠKA
Meni se njen način ne zdi vredu, njej pa verjetno moj in ker imava tako zelo različne poglede je brez veze, da o tem razglabljava


Mogoče se ji niti ne zdi tvoj način napačen, ampak te pač hoče na nek način prepričat, da ravna prav, v bistvu pa  se sama ne more odločit, da bi otroka za eno noč pustila. Ker če ti jaz odkrito priznam, tudi težko otroka pustim za celo noč, kljub temu, da se dobro zavedam, da je dobro, da ni otrok preveč nalepljen na mamico.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
27.8.2008 23:35:07   
r1ta
Živi in pusti živeti.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
28.8.2008 11:15:51   
yellowcrystalstar
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

Živi in pusti živeti.


točno tako. naj vsak dela kar mu paše.


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
29.8.2008 22:34:51   
picola1
Mene pa zanima še nekaj drugega (itak, da moram malo skrenit s teme, drugače nisem zdrava...user posted image ): Do kje se greste načelo Živi in pusti živeti? Pretepanje, psihično maltretiranje, spolna zloraba? Kje je po vaše meja? A se to sploh da določit? Kdaj mislite, da se je dobro vmešat, da zvarujete otroka?

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
29.8.2008 23:09:07   
r1ta
Ah picola, tole pa res ne sodi sem.

Moj odgovor je bil namenjen le in samo na vprašanje kako in če prepričati prijateljico v nasprotno od svojega mišljenja.

Ne najdem pravih besed, da bi povezala rek in tvoje vprašanje... Res ne.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
31.8.2008 16:49:42   
Rubin.
Kaj naj ji rečem, ali pa jo preprosto pustim, ker je to njen otrok in njena odločitev?


Sigurno, da je to njen otrok in njena odločitev, pri tebi pa je tvoj otrok in tvoja odločitev. Konec debate.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
31.8.2008 19:51:12   
Paštetka
A grem lahko namesto nje jaz z vami? user posted image  Na kateri faks si hodila, mogoče sem pa jaz tudi vaša sošolka bila. user posted image

Glede vprašanja pa so ti že povedale, da kar pojdi, glede nje pa: ne praskaj se tam kjer te ne srbi. To je njen problem. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
31.8.2008 23:50:06   
mamuška
Meni gre ob takih mamah, ki si otroke lastijo in se od njih ne odmaknejo niti za eno noč, malo na smeh. Včasih tudi na jok. Otroka vzgajaš k temu, da bo odrastel v samostojno osebnost, ne pa v mamino mazo, ki se je bo šepri 20-tih držal za kiklo.

Če je oče opravilno sposoben, se mu KOMOT prepusti leto in pol starega otroka. Seveda, če je oče, ne le "producent" otroka.

Pojdi, daj si duška in uživaj. Jaz na tvojem mestu niti pomišljala ne bi. Prijateljico pa prepusti njeni teoriji, slej ko prej se vsaka zbrihta.


_____________________________

Dva sončka svetita v naši galaksiji!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
9.9.2008 21:50:07   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

Ah picola, tole pa res ne sodi sem.

Moj odgovor je bil namenjen le in samo na vprašanje kako in če prepričati prijateljico v nasprotno od svojega mišljenja.

Ne najdem pravih besed, da bi povezala rek in tvoje vprašanje... Res ne.


Joj, nisem te hotela napadat al karkoli podobnega...Samo tvoje pisanje sem uporabila za svoje razmišljanje.
Rek Živi in pusti živeti si pa jaz razlagam tako, da pač starši naj počnejo s svojim otrokom kar pač želijo. In da kaj se imamo drugi za vtikovat v vzgojo drugih staršev. In ravno zato me je zanimalo do kje pa pustiti drugim da vzgajajo svoje otroke tako kot jih? Kje je treba poseči vmes in ali to tudi naredite (predvsem to zadnje me je zanimalo)? Kje več ne upoštevate tega reka? Glede na to, da ni sploh nobena (razen tebe) odgovorila na moje vprašanje, si jaz to razlagam (tudi) tako, da najraje pogledamo stran, ko se kaj takšnega dogaja...Ker itak ni naša stvar, ane? Živi in pusti živeti?

(sedaj razumeš povezavo?)

Odprem novo temo ali je itak brezveze, ker ni o čem debatirat?


(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
10.9.2008 19:38:04   
Seven*
Mojdva sta stara 3 in 4 leta. Pa bosta zaradi mojih pogostih sluzbenih potovanj samo v septembru 14 dni sama z ocetom. Kaj naj?!? Lahko samo sluzbo pustim. user posted image user posted image

Vsaka mama naj sama presodi koliko in kdaj bo pustila otroke. Tu in tam vsekakor pase njej in verjamite tudi otroku. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
10.9.2008 21:25:55   
ZmajTolovaj
Jaz mislim, da je za otroka dobro, da ni samo z eno osebo 99 % svojega časa. Moja hči bo stara 14 mesecev in je trenutno pri mojih starših, šla je za dva dni (dvakrat bo prespala). Je tako naneslo, da moža ta teden ne bo nič doma, jaz pa imam dela, da se ven ne vidim, in ne morem vsega sama. Moji pa itak lobirajo že eno leto, kdaj jo bomo malo tam pustili - pa smo ubili dve muhi na en mah.
Prej še nikoli ni nikjer prespala brez naju, pa me je malo skrbelo, da ji mogoče ne bo všeč ali pa da bi za prvič mogoče samo enkrat prespala, pa me očitno čist nič ne pogreša. Prav uživa, ima cel vrt zase, peskovnik, našega domačega psa ... Skratka popolna sprememba in ji je fajn.
Ko je mene minila prva abstinenčna kriza, pa moram priznat, da je bila tole fajn ideja. Produktivna sem sto na uro in vem, da imam določen čas za izkoristit in v tem času naredit čim več.
Je pa res, da različno gledamo na to. Pri meni je zdaj bolj nuja kot ne, službena potovanja tudi niso po lastni izbiri, pač je treba, ampak mislim, da je kar dobro za vse, da si vzamemo malo predaha drug od drugega.



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
10.9.2008 21:38:14   
ircica
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


[Rek Živi in pusti živeti si pa jaz razlagam tako, da pač starši naj počnejo s svojim otrokom kar pač želijo. In da kaj se imamo drugi za vtikovat v vzgojo drugih staršev. In ravno zato me je zanimalo do kje pa pustiti drugim da vzgajajo svoje otroke tako kot jih? Kje je treba poseči vmes in ali to tudi naredite (predvsem to zadnje me je zanimalo)? Kje več ne upoštevate tega reka? Glede na to, da ni sploh nobena (razen tebe) odgovorila na moje vprašanje, si jaz to razlagam (tudi) tako, da najraje pogledamo stran, ko se kaj takšnega dogaja...Ker itak ni naša stvar, ane? Živi in pusti živeti?




Morda ti nobena ni odgovorila zato, ker je preskok s teme, kdaj pustiti otroka čez noč v zanesljivem varstvu na temo psihične ali fizične zlorabe res absurdno velik.

Živi in pusti živeti je pri takih težavah čisto pametno vodilo. A bo otrok res vse živjenje stravmiran, ker ga mama ni pustila v varstvu pri letu in pol? Ali ker ga je? Ali ker ga oblači preveč/premalo/predrago/v grde barve? Ali ker hodi spat prezgodaj/prepozno? Kaj se ti res zdi, da je pri ljudeh, ki se vtikajo v take malenkosti, večja možnost, da bodo posegli vmes, kadar opazijo zlorabo?

In da ti odgovorim s svojim mnenjem- vzgoja je v prvi vrsti stvar staršev. Zato komentiram vzgojo bližnjih le takrat, ko presodim, da s svojim ravnanjem lahko resno škodijo otroku. Pri nepoznanih sem še veliko bolj previdna, ker toliko slabše poznam situacijo.

S toliko vprašanji se ubadamo glede svojih otrok. Ampak če realno premisliš, je vsaj polovica tega kompliciranje, ker imaš otroka pač rad in nanj veliko misliš. Se pa mi zdi pošteno, da pri vsaki mami predvidevam, da je premislila svoje možnosti in se odločila za najboljšo varianto za otroka in zase. In se ne kregam z njeno odločitvijo, če ne presodim, da resno ogroža otroka.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
11.9.2008 8:19:44   
honey
Tvoja prijateljica je pač takega mnenja. Naj bo, pusti jo. Ti pa naredi po svoji presoji in po svoji volji. Moj sin je prvič prespal pri babi pri 5. mesecih - z možem sva imela obletnico poroke in sva šla na večerjo, čez 14 dni pa sva bila povabljena na neko poroko. Tako da sva imela takrat "generalko", če bo šlo vse o.k.  In je bilo, brez problema. Spal je kot user posted image . Pri 2 letih je šel z mojima dvema v toplice za 1 teden - in rezultat? Tudi pogrešal naju ni, kaj šele, da bi nama kaj po telefonu povedal user posted image  Pa nima zaradi tega nobenih posledic, travm in ne vem česa še. Oz. ima posledico, ja - pri 3,5 letih je že zelo samostojen in ne visi na moji kikli. Kar pa se mi zdi, da je zanj edino dobro.

(odgovor članu ircica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
12.9.2008 21:32:49   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: ircica

IZVIRNO SPOROČILO: picola1


[Rek Živi in pusti živeti si pa jaz razlagam tako, da pač starši naj počnejo s svojim otrokom kar pač želijo. In da kaj se imamo drugi za vtikovat v vzgojo drugih staršev. In ravno zato me je zanimalo do kje pa pustiti drugim da vzgajajo svoje otroke tako kot jih? Kje je treba poseči vmes in ali to tudi naredite (predvsem to zadnje me je zanimalo)? Kje več ne upoštevate tega reka? Glede na to, da ni sploh nobena (razen tebe) odgovorila na moje vprašanje, si jaz to razlagam (tudi) tako, da najraje pogledamo stran, ko se kaj takšnega dogaja...Ker itak ni naša stvar, ane? Živi in pusti živeti?




Morda ti nobena ni odgovorila zato, ker je preskok s teme, kdaj pustiti otroka čez noč v zanesljivem varstvu na temo psihične ali fizične zlorabe res absurdno velik.

Živi in pusti živeti je pri takih težavah čisto pametno vodilo. A bo otrok res vse živjenje stravmiran, ker ga mama ni pustila v varstvu pri letu in pol? Ali ker ga je? Ali ker ga oblači preveč/premalo/predrago/v grde barve? Ali ker hodi spat prezgodaj/prepozno? Kaj se ti res zdi, da je pri ljudeh, ki se vtikajo v take malenkosti, večja možnost, da bodo posegli vmes, kadar opazijo zlorabo?

In da ti odgovorim s svojim mnenjem- vzgoja je v prvi vrsti stvar staršev. Zato komentiram vzgojo bližnjih le takrat, ko presodim, da s svojim ravnanjem lahko resno škodijo otroku. Pri nepoznanih sem še veliko bolj previdna, ker toliko slabše poznam situacijo.

S toliko vprašanji se ubadamo glede svojih otrok. Ampak če realno premisliš, je vsaj polovica tega kompliciranje, ker imaš otroka pač rad in nanj veliko misliš. Se pa mi zdi pošteno, da pri vsaki mami predvidevam, da je premislila svoje možnosti in se odločila za najboljšo varianto za otroka in zase. In se ne kregam z njeno odločitvijo, če ne presodim, da resno ogroža otroka.


Ma ja...itak...Sej sem že v prvem postu napisala, da bom skrenila s teme. Sem navajena iz enega drugega foruma, kjer se v eni temi velikokrat 'dogajata' dve ali pa celo tri debate, ki se razvijeta zaradi asociacij, ki se jih dobi na temo, o kateri se pogovarjamo.In tam je to čist ok in normalno. In jaz ful velikorat dobim razne asociacije tut tukaj (kjer je pač zaželjeno se držat teme) in včasih se mi pač ne da odpirat nove teme (ker vem, da se ne bo razvila neka huda debata) in pol kar bleknem tam v uni debati...(in pol me, jasno folk čukasto gleda o čem jaz bluzim...user posted image ) Izgelda, da se moram res tega odvadit.




< Sporočilo je popravil picola1 -- 12.9.2008 21:33:19 >

(odgovor članu ircica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
9.10.2008 13:14:07   
kalbo
Kaj ni vredu. berite malo knjige o razvoju otrok. Do treh let nimaš kaj ponoči okoli hodit. V Avstriji moraš biti do 3 leta v porodniški. Vprašajte se zakaj?Vse pride ob svojem času. Jaz se držim tega pri svojem otroku, to kaj pa ve počnete je pa vaša odgovornost".


Ja, pol bo pa tale tvoja kolegica mela velko težavo, ko bo mali star 3 in pol in bo moral v vrtec. To bo za otroka vajenega in pripetega na njo velika travma.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
9.10.2008 14:06:13   
ljiljana
no se dajaz podam svoje mnenje. Jaz sem mama, ki nikoli ponoci ni sla nikamor ven in rezultat je kikla, se dandanes se ne more locit od mene. V vrtcu je bila ziva katastrofa tudi letos, ko ima 5 let. Ma ne vem, kaj mu je. Meni se je enostavno zdelo brezveze, da bi ga puscala pri mojih starsih, ker sem bila jaz doma.Ampak travme sva potem dozivljala jaz in on, kljub temu da ima se dve sestri.

Pejdi ven in uzivaj. Jazpa grem v kratkem za eno noc in dan na zur. Mije ze slabo, kako bodo brez mene. Ma ni vazno, bom prebrodila. Mislim da starsi tu flimo. Cau

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
9.10.2008 14:13:59   
katka11
tud jaz mislim, da pojdi in uzivaj  ce ti je do tega. nic ne bo narobe, pa res bosta ocko in dete zurala sama brez mamice.
moram pa povedat, da jaz tudi nisem bla se nikol sama celo noc zuni. pa ne vem zakaj, kva pa vem mi ni...gremo pa s puncami ven pa to, pa sej u koncni fazi je isto, gres zvecer ven, zjutri ga pa ati popedena... no bil je pa ze pri babici in dedku in teti in tko. in se mi zdi super, da nima s tem problema. moram pa povedat se to, da sva oba z ockotom solze zadrzevala, ko je sel prvic k babici in dedku za par dni, tam pri enem letu...
ja pa se to, tud pri nas, pri mojih prijateljicah so se zacela kar razlicna mnenja kazat, ko smo dobile otroke... ampak pac ima vsaka svoje mnenje, ne vsiljujemo ga ena drugi, ampak pac tkole vcasih mal ena drugo posimfamo mal doma mal pa na kaksnem forumu user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
9.10.2008 14:51:19   
PIRANJA
Nikoli ne bom razumela, zakaj se ljudje toliko ukvarjajo z drugimi in ne le zgolj in samo sami s seboj.

Mogoče je pa otrok samo razlog, da vas je odpikala. Jaz bi vas tudi, da če bi o meni poizvedovale  po forumih. Zame to niste neki ekstra hude frendice. Dobre fredndice se take stvari pogovorijo, ne pa sms-jo in se med seboj bolj intimno poznajo. Jaz za svojo prijateljico niti pod točko razno ne bi razpravljala tukaj gor - temveč z njo!

Pa še nekaj je, razlogov je pa lahko več. Si pomislila, da ima morda kake težave; bodisi v partnerstvu, mogoče osebne, ipd....?

BTW- pa, tudi sama sem že večkrat morala biti odsotna, tudi po tri dni in več, da se ne bi, narobe razumeli in vem, da sem bolj jaz pogrešalauser posted image , kot pa on mene. Mogoče je pa pri njej materinski nagon bolj močan, kot pa pri tebi in meni. Pa brez zamere.
P

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ko mame eno noč in dan ni doma?
13.10.2008 9:16:35   
lilka
Je že mimo, je že mimo.......jaz ta vikend grem oz. gremo, midve pa to temo puščava zadaj.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?