|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ločevalna dieta-nasvet
31.8.2008 20:57:59   
A648
odločila sem se da spobam vsaj 5 kg shujšat z pomočjo ločevalne diete.
Ostalo mi je še 10 kg za vrž dol, ampak meni ne gre in negre z tem da nejem zvečer,,,, pa tudi vsak dan zjutraj 3 ure in zvečer 2 uri se sprehajano z vozičkom in čez dan sem cel čas v muvingu....
Strah me je samo da ne izgubim mleka.
Govorila sem z patronažno babico in pravi, da glede na to da ješ vse ampak po dnevih nebi smelo bit problema zaradi dojenja.
Nujno morm dat vsaj 5 kg dol ker od moje garderobe pred zanostivijo in prav niti ena majčka kaj šele hlače. sedaj za zimobi si  morala kupit popolnoma novo garderobo kar pa ni tako poceni.sedaj štukam malo pajkice pa te dolge majice ampak pol....

A ima katera s to dieto v času dojenja kaj izkušenj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ločevalna dieta-nasvet
31.8.2008 21:28:40   
Naja31
Strah me je samo da ne izgubim mleka.


Evo, to je glavni razlog da se jaz še nisem odločila za dijeto.
Ne glede na preveč kg, ki jih imam, in da nič ne morem oblečt, mi je vseeno bolj pomembno, da je dojenček sit in zadovoljen in da lepo napreduje. Čez 2, 3 mesece ko ne bo več samo dojen, bom pa tudi jaz lahko šla na dijeto. Jaz pač nočem riskirati.

(odgovor članu A648)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ločevalna dieta-nasvet
31.8.2008 22:08:08   
sesil
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Strah me je samo da ne izgubim mleka.


Evo, to je glavni razlog da se jaz še nisem odločila za dijeto.
Ne glede na preveč kg, ki jih imam, in da nič ne morem oblečt, mi je vseeno bolj pomembno, da je dojenček sit in zadovoljen in da lepo napreduje. Čez 2, 3 mesece ko ne bo več samo dojen, bom pa tudi jaz lahko šla na dijeto. Jaz pač nočem riskirati.


se podpišem

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ločevalna dieta-nasvet
1.9.2008 8:13:10   
anju

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Čez 2, 3 mesece ko ne bo več samo dojen, bom pa tudi jaz lahko šla na dijeto.

jaz sem precej shujšala prav tam nekje pri otrokovih 6m. brez diete. z nadaljevanjem dojenja.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ločevalna dieta-nasvet
1.9.2008 9:00:43   
oro
jaz sem precej shujšala prav tam nekje pri otrokovih 6m. brez diete. z nadaljevanjem dojenja.


Tudi pri meni je bilo tako. Od štirih do šestih sem izgubila največ.

Koliko je tvoja štručka stara? Mislim, da ne gre samo za izgubo mleka, ampak tudi za napačno sestavo. To so šoki za telo in sm prepričana da se na mleku to tut pozna. 

Sprosti se, uživej v dojenju, pa boš vidla, bodo kile kar naenkrat izginile.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ločevalna dieta-nasvet
1.9.2008 21:14:56   
Tisana
Mislim, da ne gre samo za izgubo mleka, ampak tudi za napačno sestavo. To so šoki za telo in sm prepričana da se na mleku to tut pozna
 Ja, jaz sem slišala, da s topljenjem maščob, do katerega pride z dieto, nastajajo v telesu strupi, ki se seveda izločijo. Če pa v tem času dojiš, ti strupi prehajajo v mleko. Ne bom trdila, ampak če se ne motim, je bilo to povedano v Šoli za starše.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu oro)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ločevalna dieta-nasvet
1.9.2008 21:16:50   
Naja30
Ko je bila tamala stara cca 6m, sem šla na to dieto, ampak ne za dolgo, ker sem začela izgubljat mleko.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ločevalna dieta-nasvet
1.9.2008 21:45:33   
blaža
Jaz sem počakala, da sem nehala dojiti. Sedaj imam še 26 dni in sem končala 90 dnevno ločevalno. Sem šla super dol in do moje idealne teže( 57 manjkata še dve kili) Sem šla do sedaj dol 9 kil 200g. po moji logiki ni dobro,da imaš dijeto med dojenjem. Sadni dan je vsak četrti. Po moje mleko po sadnem dnevu user posted image . bi  lahko dobil drisko od tega mleka. Tako sem jaz razmišljala. In kakšno bi blo mleko, ko imaš vodni dan?
Kar počakaj za dobro otročka. Sej bo!

< Sporočilo je popravil blaža -- 1.9.2008 21:46:01 >

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ločevalna dieta-nasvet
1.9.2008 21:51:13   
Alfabeta
Še moje mnenje. Sama dojim deklico že 7 mesecev, kolikor je tudi stara. Mala je samo pri meni. Mleka imam dovolj, za enkrat. Glede diete pa sem sama s sabo razčistila, da ni primerno dokler dojim. Pa ne samo zaradi izločanja strupov ampak zaradi količine mleka. 

Jaz sem trenutno zreducirala sladkarije na nulo, pa kruha belega ne jem, pravzaprav se trudim še, da za večerjo ne jem OH, drugače pa normalno. Pa po 18 uri ne jem.

Koliko se pozna, ti ne morem povedati, ker sem šele začela, kak teden. Sem pa ugotovila, da se dobro počutim in mislim,da bodo tudi kg začeli padati počasi. Sploh ker dojim.

tako da, jaz ti svetujem, da počakaš.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ločevalna dieta-nasvet
2.9.2008 11:17:25   
romys
Diete v casu dojenja res niso zazeljene, zal user posted image . So kar strogo odsvetovane. Lahko pride do zmanjsanja mleka, drug problem je pa to, da odpadne snovi, ki se tvorijo tekom diete v tvojem telesu, prehajajo v mlekouser posted image . Jaz sem to res velikokrat zasledila pri razlicnih strokovnjakih. Meni tudi zadnjih 5 kg ne gre nikamor, pa tudi samo dojim. Sedaj sem skoraj 4 mesece po porodu in kot zgleda, bo treba pocakat do konca dojenja. Saj pri locevalni dieti sicer kar nekaj jes oz. ni potrebno glih stradanje, samo ni dobro, da user posted image  dobi samo proteine in nato samo ogljikove hidrate. Mleko mora vsebovati vse potrebne sestavine, da se dojencek lahko normalno razvija.

(odgovor članu A648)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ločevalna dieta-nasvet
3.9.2008 8:22:09   
simin
tudi jaz nisem za stroge diete med dojenjem, moj pikec je star 5 mesecev, ostalo mi je še 5 kg, pa vem da bi šli hitro dol, če bi malo omejila sladkarije in podobne stvari, ker sprehajam se res veliko, ampak mi kar paše se še mal pocrkljat in brez slabe vesti kaj dobrega popapcat...user posted image

(odgovor članu romys)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ločevalna dieta-nasvet
21.9.2008 9:52:02   
bati
 Jaz sem tudi razmišljala o tem kakor tudi ti. Imam našo princezo staro 4,5 mesece. Zredila sem se za 22kg do sedaj sem zgubila 14kg zdaj mi pa nekako stoji...še ene 8kg bi mogla do svoje teže pred porodom. Nekaj časa sem se bolj obremenjevala sedaj pa malo pazim na hrano in da po 18 ne jem pa bomo videli. Tistih 14 je pa kr šlo samo od sebe dol...

Če ne bom pa poskusla z ločevalno vem da ješ en dan samo sadje,drug dan zelenjavo,tretji meso,četrt se mi zdi pa vodo piješ.

Ali bom pa imela post ker sem sicer pravoslavne vere in imamo tak post da lahko jemo ribe,zelenjavo,sadje in to je to. Brez mlečnih,jajčnih izdelkov in ne jez nič kar vsebuje maščobe to je pa skor povsod. Pa še organizem prečistiš.

(odgovor članu A648)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ločevalna dieta-nasvet
21.9.2008 13:59:24   
pezbar
Če ne bom pa poskusla z ločevalno vem da ješ en dan samo sadje,drug dan zelenjavo,tretji meso,četrt se mi zdi pa vodo piješ.

Narobe veš, to NI 90-dnevna ločevalna dieta.

(odgovor članu bati)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ločevalna dieta-nasvet
21.9.2008 14:28:30   
kekec in mojca
Joj, ne delat tega!!! Pri prvem otroku sem se lotila te diete, posledično sem izgubila kilograme, ampak tudi mleka je bilo manj. Tega nisem opazila, dokler ga niso stehtali v ZD in ugotovili, da je tudi on shujšal.

Ker se je ob tem pojavilo tudi močno zaprtje, sva morala it za dva dni v bolnico na opazovanje.

Pri drugem otroku sem sklenila, da se ne bom lotila nobene diete dokler ga popolnoma ne odstavim. Ni šans, da bi zaradi mojega lepšega videza trpel moj otrok.

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ločevalna dieta-nasvet
26.9.2008 16:20:25   
mamikb
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Mislim, da ne gre samo za izgubo mleka, ampak tudi za napačno sestavo. To so šoki za telo in sm prepričana da se na mleku to tut pozna
 Ja, jaz sem slišala, da s topljenjem maščob, do katerega pride z dieto, nastajajo v telesu strupi, ki se seveda izločijo. Če pa v tem času dojiš, ti strupi prehajajo v mleko. Ne bom trdila, ampak če se ne motim, je bilo to povedano v Šoli za starše.

Tudi jaz sem prebrala (mislim da v Baby book-u 1) da dieta med dojenjem povzroča izločanje strupov v mleko, zato je moj nasvet.... ne reskirat, saj bo še čas za hujšanje user posted image

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ločevalna dieta-nasvet
10.10.2008 12:01:42   
emina22
Ziv!

Kar bom povedala bom iz izkusenj in tega kar so nas naucili v soli ( zdravstvena nega)...Z aproizvajanje mleka sicer res ni potrebno jesti za dva kot je veljalo vcasih, dovolj je da jeste takrat ko ste lacne in dokler niste site ne presite..

Jaz sem rodila 22.04.2008..s 60kg sem sla na 97, po porodu sem jih imela 82..to pomeni se 20 kilc dol..kaj je sele z mojo garderobo obup!!!sedaj jih imam 75 in nic ne hujsam..pazim le da ne jem 4 ure pred spanje, ogljikovi hidrati za vecejo niso zazeljeni, ter izogibam se suhe hrane ( sendvici pa take..).sicer lahko pazite kaj jeste in si ogledate katera zivila naj se nebi mesala med sabo pri 90 dnevni shujsevalni dieti vendar ne hujsat z njo..to naj bo le opora pri kuhanju...

kaj vem s to metodo izlocevanja vode iz celic..pri dojenju je zelo pomembno da spijete vsaj 3l tekocine.ker voda dela mleko ne mleko ali mlecni izdelki..VODA!!!tak da se tudi tu lahko odrecete sladkanim cajem in sokovom ki vsebujejo skrite sladkorje...o prigrizkih da ne govorim..sladkarije..slani prigrizki..to nic ne pomaga pri pridelovanju mleka...

znano je da dojeca mama lahko na mesec izgubi najvec dva kilograma, kar pomeni pol kg na teden..kar je vec se izlocajo ketoni v mleko kar slabo vpliva na dojencka...

moja pikica ima pri nepolnih 6 mes 10 kg in je velika 73cm..kar pomeni se dve kili in dosegla bo svojo tezo za eno leto starega otroka..kljub temu jo samo dojim..torej mislim da je res da mleko dela voda!!

moja pikica sodeluje v nagradni igri zato prosim za kasen glas:

http://bibaleze.si/multimedia/z_igraco_do_nove_sobe/alina-je-zmagala.html#

hvala LP!

(odgovor članu aninah)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?