|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pes v bloku
18.9.2008 16:34:36   
* Mateja *
Ćau!

zanima me, če obstaja kakšen zakon, ki prepoveduje da bi imeli kužka v bloku! U mojga psa se je upičila nora soseda, pa še v sosedovega psa in zdej teži da nam bo naprtila inšpekcijo in ne vem še kaj. Pa pes ne dela kravala, saj nas večino časa niti ni doma. Kje lahko kaj preberem al pa če mi lahko vi kej svetujete. PO netu sem brskala po Stanovanjskem zakonu in nisem nič našla.

100x hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pes v bloku
18.9.2008 16:39:37   
Anonimen
Preberi hišni red(visi na oglasni običajno). Tam vse piše. Dvomim da imate prepovedane živali. Možno je pa vse.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pes v bloku
18.9.2008 16:46:13   
* Mateja *
Mi je vrgla gor hišni red, ki ga pa nisem še nikoli videla. kaj šele da bi bil na ogl. deski. A  se je možno sklicevati na kakega starega, čeprav smo se vsi lastniki v zadnjih 3 letih zamenjali?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pes v bloku
18.9.2008 17:51:12   
Mišni
Po moje je hišni red veljaven, če ga je podpisalo več kot 50 odstotkov lastnikov. Tako nekako sem na netu prebrala.
Torej se tudi šteje, da hišni red ne velja več, če se je včasu po sprejetju 50 odtotkov lastnikov stanovanj zamenjalo.



_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pes v bloku
18.9.2008 17:52:32   
Mišni
Tole je bilo namreč v opsnuitku enega hišnega reda zapisano:

                                                                                       I.          Sprejem, sprememba, hranjenje in objava hišnega reda
1.  člen  
Veljavnost hišnega reda
Hišni red je veljaven ter obvezujoč za vse uporabnike, ko ga podpišejo lastniki, ki imajo v lasti več kot polovico solastniških deležev.
 
2.  člen  
Sprememba hišnega reda
Hišni red se spremeni po enakih načelih, kot veljalo za sprejem.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pes v bloku
19.9.2008 7:51:29   
Carmenka
Pozdravljena!

pred cca 4. leti sem bila podnajemnica v stolpnici in sva z cimro imeli vsaka dva psa, psi so bili prijazni in niso lajali, skratka neproblematični. Potem so se pa odločili da je preveč psov v bloku in da bo treba spremeniti hišni red in nevem kaj še vse. Midve sva angažirali pravnico, ki nama je sestavila dopis in niso mogli nič spremenit, niti niso mogli zaračunat stroškov za psa. Da ti razložim zakaj. Pes je po zakonu tretiran kot stvar ( isto kot hladilnik, pralni stroj k sredi noči pere...) in zato ti nemorejo prepovedati da imaš neko stvar v bloku. In hišni red ti ne more prepovedat nekaj kar ti zakon dovoljuje. No v tem smislu je bilo.
Sva se pa strinjali da dava več za čistilko, čeprav ko sem prišla s sprehoda in je bilo slabo vreme sem sama in vsi ostali puščala precej več svinjarije po tleh kot pa pasje tačke. Sva pa same tudi tedensko očistile dvigalo in hodnik po katerem smo hodile, žal pa tega nekateri, tudi če so videli čiščenje niso hoteli videti. Na koncu nama niso zaračunali niti čiščenja samo dodatek za vodo.
Je bila pa večina navdušena nad najinimi psi, ker so bili res zelo vzgojeni.

LP k

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pes v bloku
19.9.2008 19:09:30   
* Mateja *
Hvala vam!!

(odgovor članu Carmenka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pes v bloku
20.9.2008 6:26:35   
TRIŠ
Nič ti ne more,razen čecvili in laja cele dneve in noči.Edino če je žleht ti lahko zaračuna komunalo kot da imate še enega člana.Pa srečnouser posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pes v bloku
20.9.2008 7:58:16   
Lu
Mi ga imamo tudi v bloku in noben ne teži. Še pred leti so za psa zaračunali samo čiščenje, zdaj tega ni več. Če umažemo,( ponavadi ko prideva iz kakšne hoste je kar blatno ) sama pomijem hodnik in je.

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pes v bloku
20.9.2008 11:37:45   
* Mateja *
Mi imamo pa že tako vse zapackano, ker se ne moremo zmenit kdo bi pucal, tako da mal več blata res ni panike.user posted image user posted image
Sej tej sosedi pa rože visijo čez vse ograje ravno na mojo podest in se ji vse sušijo in puščajo svinjarijo, večjo kot moj cucelj.

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pes v bloku
12.10.2008 17:48:28   
LoCa
jah tko je, če imaš psa si kar naenkrat kriv VSEGA. za vse pasje dreke naokoli, vse lajanje, vse poscano....meni so že v faco grozili, me zmerjali in se drli name, samo zato, ker imam psa. pes je edini razlog, ker namreč vdno pobiram iztrebke in mu niti ne pustim lulat na travo pred atriji recimo. ampak sem očitno vseena kriva za celo ulico....

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pes v bloku
14.10.2008 7:38:25   
Natty5284
No midva imava v bloku višavca, ki je zelo priden...Ne laja, ne cvili...Skratka kot da ga ni...Plačujeva pa zanj kot še za eno osebo....Stopnišno elektriko, dvigalo, vodo...skratka vse tako, kakor za osebo...

_____________________________

Lp Natty

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pes v bloku
19.10.2008 20:42:48   
atanja
IZVIRNO SPOROČILO: Natty5284

No midva imava v bloku višavca, ki je zelo priden...Ne laja, ne cvili...Skratka kot da ga ni...Plačujeva pa zanj kot še za eno osebo....Stopnišno elektriko, dvigalo, vodo...skratka vse tako, kakor za osebo...



Ne morem verjeti-a to imajo povsod tako narejeno. kaj pa tisti ki imajo papagaje, al pa hrčke....

to me je res presenetl...

(odgovor članu Natty5284)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pes v bloku
20.10.2008 14:56:02   
Ribica **
Ne, pri nas plačamo 3€/psa. Odvisno od dogovora v hisi. V nasi stolpnici so 4-je psi. 

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pes v bloku
22.10.2008 20:51:57   
Nikita***
Pri nas v bloku (v našem vhodu je 6 stanovanj) ne plačujemo nič za user posted image .

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?