|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 15:49:59   
Anonimen
Me pa zanima, kaj konkretno delas.

(odgovor članu jazpatipamidva)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 16:31:45   
Najki
^^^^^^^^^^^

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 16:48:37   
Anonimen
Rabiš potrditev od drugih, da nisi lenuh? Vse to kar si tu napisal, bi lahko povedal ženi in vegeti. Včasih je pač potrebno povedat večkrat. Tako kot otrokom.user posted image

(odgovor članu Najki)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 17:34:06   
migrena
halo....poleg dela, doma še vse porihtaš in še ni ok????pa ima žena boljšo plačo kot ti, da ji ni dovolj??' ne nisi zato lenuh, tašči pa tudi ne bodi tiho, ker ji boš lahko potem vedno......zavaruj se pa tako kot tebi paše, saj veš za kaj se boš...žena je verjetno isto zavarovana....p.s jaz bi tudi mela enga da mi pomaga kuhatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 18:50:32   
špelin@
Nisi lenuh, si pa strašno nesamozavesten. Mogoče namig za razmišljanje v tej smeri...

(odgovor članu jazpatipamidva)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 19:27:27   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: jazpatipamidva


In ne, po mojem nisem lenuh... ali pa se motim?




pa kaj si ti nor!zakaj pa lenuh?če bi moj naredil pol kot ti bi ga že častila kot boga.tolk pa komaj leno rit dvigne da gre scat!user posted image

(odgovor članu jazpatipamidva)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:13:45   
ronja
Nisi lenuh samo zato, ker nočeš v redno službo. Zaslužit se da na več načinov in nič ni narobe s honorarnim delom. Morda pa se tvoja žena boji zate: varčuj v kakem pokojninskem skladu mogoče. Vprašaj jo, če bi ji to odgnalo skrbi.

Midva sva zmenjena, da lahko katerikoli od naju kdaj prešalta na tako delo, če si bo želel in imel priložnost in drugi ga bo podpiral, dokler ne bo zalafualo. Bi se pa odločila, da se ne spustiva oba hkrati na kako tvegano področje, ker imava pač user posted image .

(odgovor članu jazpatipamidva)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:21:23   
smrka
Ej mene pa zanima kako delo na domu opravljas, bi mi zaupal na ZS`?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:30:03   
jazpatipamidva
Pozdravljene spet,

najprej hvala, ker ste se odzvale v takšnem številu. Najprej naj povem nekaj še o svoji ženki, ki je super deklica drugače. Ima redno službo s prilivom v višini povprečne slovenske plače, vendar je trenutno v porodniški... Že nekaj let delam tako (moja "služba" je legalna, preko avtorskih pogodb, plačujem tudi tisti davek v višini 24,5%). Rožico I je zanimalo letno povprečje: med 18.000 in 20.000 € neto.

Delam večinoma ponoči (med 21:00 in 02:00 ali 04:00), potem ko gresta otroka spat. Zjutraj pa vstajam ob 6:35, ko je treba taveliko odpeljati v vrtec. Podnevi pa ne morem spati.user posted image

Kar se pa tašče (vegeta user posted image , smešno) tiče, mi je pa že rekla, da to zanjo ni služba... Smo se že večkrat skregali zaradi tega... O njej bi lahko napisal same lepe stvari (tak panik je, da ji trenutno tavelke ne moremo zaupat v varstvo, saj če bi ji padla in se udarila, bi ženska padla v nezavest), zato ne bom preveč pljuval po njej... Ne, njen mož pa ne sme ničesar postorit, ker nič ne naredi prav (pa bi včasih rad, sam da je tiho) user posted image .

Hvala za ponudbe, vendar trenutno jih moram vse odklonit user posted image .

Aja, pa čas za ženo v postelji si tudi najdem, če le otroka dopuščata...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:34:41   
Anonimen
Najprej naj povem nekaj še o svoji ženki, ki je super deklica drugače


Zelo spostljivo imenovanje.

(odgovor članu jazpatipamidva)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:48:13   
jazpatipamidva
Si zasluži, da jo spoštujem... Ne vem pa, kaj jo trenutno tako zelo moti, mogoče jo res skrbi, da se bi mi kaj zgodilo, saj v tem primeru ostane brez moje pomoči (tudi denarne). In tudi nimava ločenih financ v smislu ti boš plačal to, jaz pa to. Oba imava dve kartici, eno svojo in eno pooblaščeno, če na eni zmanjka, uporabljava oba drugo. Finance v bistvu sploh niso problem...
Sva se vedno lepo pogovarjala o vseh težavah, zdaj pa ne vem več, kaj jo piči... Noseča sigurno ni...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:49:52   
Anonimen
Si zasluži, da jo spoštujem...


Moja pripomba je bila zgolj cinicna.

Nisem ne zenka, ne deklica.
To mi je tko...ceneno.

(odgovor članu jazpatipamidva)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:53:12   
jazpatipamidva
a bi bilo mogoče stara ali pa bejba boljše?
Spoznal sem jo, ko je bila deklica, in ko bo stara 90 let, bo zame še vedno moja deklica in ženka draga, saj je moja prva in edina ljubezen...
Kaj pa bi ti predlagala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:54:29   
Anonimen
Kaj pa bi ti predlagala?


Ti jo kar klici, kakor tebi drago user posted image .
Meni pa vem, da bi ne bilo vsec.

(odgovor članu jazpatipamidva)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:57:22   
Anonimen
Finance v bistvu sploh niso problem..


Verjetno res ne.

(odgovor članu jazpatipamidva)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 20:58:46   
Naja31
To pa kot da bi moj mož pisal, s to razliko, da ga jaz sploh ne smatram za lenuha.

Sluzbe res nima redne v smislu, da je vsak dan v pisarni od 8h do 16h, ampak dela pa velik. Vecinoma ponoci, ko drugi tega ne vidijo. Zasluži 3x vec kot jaz na mesec, pa imam jaz še ok plačo. Je pa res, da če ne dela, ni denarja, tako da si kakšnih daljših dopustov ne moremo privoščiti.

Edina oseba, ki ima težave z njegovim delom je moja babica, ki se najbolj obremenjuje s tem, da on nima redne službe. Ampak zdaj se je očitno s tem sprijaznila, prej se je obnašala kot da je on nek nesposobnež, ki ne more dobiti redne službe. Pa njegovi starši bi tudi verjetno raje videli da bi delal vsak dan od 8h do 16h v kravati in obleki user posted image . Mene njegovo delo ne moti, važno mi je da je on srečen in zadovoljen. Redki so ljudje, ki imajo svoj hoby za službo. Je pa športni novinar .

Ne vem zakaj tvojo ženo to zdaj na enkrat moti. A mogoče to sovpada s porodniško? Mogoče je pa ona sama naveličana, da je doma, pogreša svojo službo in sodelavce, pa to navzven tako kaže?

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 20.9.2008 21:02:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 21:21:32   
K_a_t_i
Kaj pa delaš od 7h zjutraj do 22h zvečer user posted image
Če spati ne moreš, tvoje edine zadolžitve so pa "sodelovanje pri kuhi" - reciva 1 ura dnevno, pranje in likanje - reciva 3 ure tedensko in kopanje otrok - reciva 1 ura dnevno.
Ali si to samo tko napisal in se poleg tega še ves dan ukvarjaš z otroki (ampak en je v vrtcu, za drugega predvidevam, da žena skrbi, če je na porodniški), pospravljaš stanovanje (sesaš, pomivaš, brišeš prah, čistiš kopalnico, pomivaš okna, odnašaš smeti,...), pomivaš posodo, pripravljaš zajtrk, malice in večerje zase in otroke, hodiš v trgovino,...
Kaj ti potem žena očita - da si lenuh, ali da nimaš redne službe? Meni to namreč ni isto (zame recimo je lenuh tudi nekdo, ki hodi za 8 ur v službo in ko pride domov, se zlekne na kavč in je zanj "delo" za tisti dan končano).


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 21:40:37   
jazpatipamidva
user posted image  sem vedel, da bo slej ko prej prišlo do tega vprašanja...
Najprej, žena mi nikoli ni rekla, da sem lenuh... to je bila tašča, pa še tega ni rekla meni direktno ampak svoji hčeri...

Odgovor: najprej je doma zajtrk, ki ga družno pripravimo. Vrtec je oddaljen 10 km, kjer ostanem s taveliko približno 15 minut v igralnici, saj sem ji obljubil, da bom vedno imel čas, da ostanem z njo. Torej pridem domov med 8:30 in 9:00 uro. Potem sledi zabava s tamalo (ima skoraj 9 mesecev), kjer sva večinoma udeležena oba (ne vem od kje ideja, da mora ženska skrbet za otroka, če je v porodniškiuser posted image ). Največkrat potem sledi odhod na kavico in v trgovino/-e, torej smo doma okrog 12:00, 12:30. Pripravljanje kosila najprej za tamalo (bučke, korenček, riž, včasih kakšna juhica...), potem za tavelike (mamo, ata, tastarejšo). Ura je ničkolikokrat 14:00, ko je treba po tavelko v vrtec. Ona seveda še ne gre takoj domov, ker se bo še malo s prijatelji igrala, pa je ura 15:00, ko prideva domov. Kosilo in pospravljanje po kosilu pomeni 16:00 uro kot bi mignil... Igranje s tavelko in tamalo noter in/ali zunaj zahteva dva človeka...
pa je ura 18:00, ko je na vrsti priprava večerje, pojemo in pospravimo, pa je ura 19:30, ko se tamala kopa. Mama daje tamalo spat, jaz umijem taveliko. Potem gledava še malo risanko in tavelika gre z mamo spat. Pa je ura 21:00.
Kdaj likam in perem? Med 21:00 in 02:00 uro, ko nimam veliko dela.
pranje in likanje 3 ure tedensko? en pralni stroj na dan, včasih tudi dva... je še zelo blatno okrog hiše...
Odnašanje smeti ti vzame 3 minute dnevno, pomije na gnoj 8 minut, sesanje je vsak tretji dan (odkar se plazimo vsak drugi) in vzame 1 uro, brisanje prahu in umivanje kopalnice 1-2 tedensko po 2 uri, največkrat v soboto in nedeljo. Pomivanje oken 4 ure mesečno. To so vse opravila, ki se delajo btw in ne vzamejo veliko časa, če si narediš načrt in si učinkovit. Lahko tudi hodim 1 uro s krpo v roki in brišem 17x eno in isto omaro...

In ne, ne smatram jih za "zadolžitve", ampak so to enostavno stvari, ki jih je potrebno storiti...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 21:43:09   
massylou
Za moje pojme tudi slučajno nisi lenuh, če je vse napisano res. V vsem napisanem si  nadpovprečen: si veliko doma, veliko z otroki, veliko pomagaš pri gospodinjstvu in veliko služiš (1700 je izredno lepa plača). Je še kaj (velikega user posted image )? Aja, pa še za veliko penzijo misliš poskrbet.

Gospo je treba malo v rit brcnit. Naj še ona malo pogleda ta forum, pa bo videla, koliko je žensk, ki se finančno komaj prebijejo, ali katerih možje skoraj ne poznajo doma in otrok, kaj šele, da bi vedeli, kje so začimbe in likalnik... In tudi, kako zgago znajo taščice naštimat s strupenimi jeziki in praskanjem, kjer jih ne srbi.

Pravi macho si, ne pa lenuh!!! Bi se marsikatera stepla zate v taki situaciji.
Malo lekcije, pa bo.

(odgovor članu jazpatipamidva)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 21:46:51   
sombica
vau..........a je to znanstvena fantastika al res obstajajo taki dedci....user posted image ....moj vse tisto likanje in mazenje,ter igranje izpusti...ja tam po 22 uri ja pa aktivenuser posted image ma ne vem men je bolje tako kot je pr nas....vsak po svoje.

(odgovor članu jazpatipamidva)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 21:48:25   
massylou
PS: pa tudi mene zanima, kaj delaš.

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 21:56:00   
jazpatipamidva
ne govorit naprej, ampak prevajanje je dober biznis user posted image

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 22:27:52   
nicnic
Ko sem tko na hitro prebrala mi je prvo padlo na pamet;
- Kaj hudiča pa dela tvoja žena? Skopa tamalo in jo da spat - še kaj?
- Vsak dan ste od 9-12, 12:30 na kavici ali v tgovini? Tri ure, vsak dan v tgovini?
- Igranje s tamalo in ta veliko zunaj/notri zahteva dva človeka? Pol je moja soseda (pa še katera) nek kloniranec, ki to sama zmore?

< Sporočilo je popravil nicnic -- 20.9.2008 22:28:16 >


_____________________________

Pameten si, če verjameš samo polovice tega, kar slišiš.
Genialen, če ugotoviš, katero polovico.

(odgovor članu jazpatipamidva)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 22:47:23   
jazpatipamidva
Dostikrat sem že silšal, kako ena oseba to sama zmore...
Pa so kdaj vprašali otroke, če so dovolj časa s to osebo? Ali so vprašali to osebo, če je dovolj spočita? Mislim, da ne... Jaz nikoli nisem rekel, da sem utrujen zaradi tega...

Mogoče še nisem omenil, ampak moja žena je invalid, zato marsičesa ne zmore narediti sama. To je tudi razlog, zakaj ji jaz pomagam v kuhinji. Kuhanje me nikoli ni veselilo, vendar je v dvoje veliko lepše. Drugače pa postori, kar lahko...
Kaj pa je tri ure? Ne živimo vsi v velemestu, zato je do dotičnih trgovin okrog 1/2 ure vožnje - v eno smer. Na kavici sediš približno pol ure. To je skupaj že 1 1/2 ur. Preden otroka spreviješ in nahraniš ponavadi mine tudi vsaj 15 minut in da preveriš, če si vse vzel s sabo (brez plenic ni dobro zapuščat doma), še dodatnih 15 minut. 2 uri. 1 ura v trgovinah (mislim, da sem tudi prej uporabil slash in množinsko končnico) pa tudi mine prej kot bi si mislil...

(odgovor članu nicnic)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: a sem mogoče lenuh?
20.9.2008 22:55:49   
jfk & noni
hahaha

res lepe zgodbice, vendar je ta fant pozabil na eno stvar. Kot bi reku dr. House: everybody lies...
v tem primeru prikrivanje resnice: (poznam ga) njegovo ženo motita dve stvari in ne samo ena. Tudi diplome še ni oddal, čeprav jo ima napisano že 2 leti, a ne Andrej?

(odgovor članu jazpatipamidva)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?