|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 14:39:14   
Isabellabina
Zdravo punce


najprej vsem s prehladi želim da vas čim prej zapustijo.


Srečka-le merkaj se ,pa nikar ne hiti z delovnimi obveznostmi.(tole o sterilizaciji mi moraš pa mal več povedat)
Ja drugače pa smo se danesv Litiji srečale Posadka ,K rista ,Katka28,jaz in še prijateljica od Kriste in smo se imele ful vredu.Smo se nabowlale in je bil rezultat kar vredu glede na to da s Posadko še sploh nisva stopili na Bowling plac.Ja se pozna ,da imava medve mišice v rokah ,ker veliko nosiva otroke in kugle niti niso bile tako težke kot sem si predstavljala.No jaz bi še kdaj šlauser posted image user posted image user posted image ,ja pa bi rekla da je bila to začetniška srečauser posted image user posted image user posted image

Evo tolk zaenkrat se pišemo kasnej ,sedaj moram it po motor ,ker sem ga imela na servisu.

(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 4901
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 15:11:30   
Jo@n
Ojla čveke, kaj je zdaj, bo danes 200tka al kaj?

Super, da ste uživale na bowlingu, a se bo dalo kdaj ponovit v stilu našega srečanja, ko se smrkave pozdravimo?

Pri nas bo kot kaže dan lepši od včerajšnjega, saj mali princ že drugič drnjoha vvozičku na terasi. Prvič je bila urica, sedaj pa že pol ure. Kar naj traja...

Omakca za špagete je že na šporhetu, špageti bodo v vodo skočil ko pride dragi domov.

Hm, mali nekaj gode...

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4902
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 15:28:56   
resnično srečna
eto naju...

sva si vzeli lepotni spanec...pa sva šlafali celi dve uri in pol, potem, ko sem se jaz lepo najedla kosila...je očka skuhal njokce s purančkom v smetanovi omaki in solatko, Iza je dobila pa mleko...med najinim spanjem je pa opral en stroj perila in pospravil stanovanje (pomil posodo, posesal)...

sedaj pa mi2 meditirava na kavču, Iza proučuje knjigico, jaz pa reklame, ki jih je bilo spet za cel nabiralnik... he he pa mal imava oprah za ozadje...sem se pa mal spominom narežala...je gost rick springfield...ko sem bila smrklja sem ga poslušala, še film sem gledala v kinu...ajoj...pa tko sladek tip je grrr...me je inzulin skor rešil sladkorne he he...


Polivanje...no iza ni nikoli prav veliko...sedaj pa ko vedno več sedi pa se nam je začelo kar polivati...čeprav je pridna pri kupčkih...ampak očitno so želodčki počasi zreli za gostejšo hrano in toliko količine ne sprejmejo več, ko se stisnejo...no saj ko bom jaz bolje bomo pa počasi začeli...ampak do takrat nas loči še par tednov...sta pa z očkom že uvedla večerno kašico za lahko noč...in to uspešno...

hmmm če sem še kaj hotela...sem pozabila...aja...bowling pa valda da pade repriza...pa da vidimo Big mamo kako luča...he he po mojem bo to kar scena...otročiči, kugle in prsi...he he...dober motiv za fotke se mi zdi...

Big mama...he he ti si pa faca...a motor imate tudi?

tasyo...bravo za fotko...he he...naša dolgolaska očitno kar uživa v novih okusih...

pip

G.


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 4903
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 15:30:10   
resnično srečna
aja...he he...še tri strani...go punce go...ma da zvečer že na frišno začnemo he he...sicer vas pa moram pohvalit...smo res ratale čveke čvekaste najboljčvekaste...čvekastično a?

_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 4904
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 15:37:34   
simvir
Sem očitno preveč branja izpustila in nisem vedela, da se danes nekatere dobite. Vidim, da ste se imele lepo in ste vmes še malo športale user posted image . Bo res treba še kdaj ponoviti...

Big mamma ko sem prebrala tvoj post sem še enkrat pogledala če si ga res ti napisala... bowling, motor...user posted image user posted image user posted image .

Jo@n imeli bomo identično kosilo, mmm...komaj čakam da pride moj domov, sem že tako lačnauser posted image , čeprav sva z Nejcem preden je šel spat že govejo juhico pojedla. Pa še malo piškotov, pa eno nektarinouser posted image ....

Zdaj se je pa še tadrugi zbudil, grem hitro kosilo dokončat...

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 4905
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 15:41:53   
simvir
IZVIRNO SPOROČILO: resnično srečna


sva si vzeli lepotni spanec...pa sva šlafali celi dve uri in pol, potem, ko sem se jaz lepo najedla kosila...je očka skuhal njokce s purančkom v smetanovi omaki in solatko, Iza je dobila pa mleko...med najinim spanjem je pa opral en stroj perila in pospravil stanovanje (pomil posodo, posesal)...

Bravo  za očka, je pa res priden tale tvoj možekuser posted image . Pa kaj ne bo, saj ima dve taki lušni dečvi za porihtat user posted image .


hmmm če sem še kaj hotela...sem pozabila...aja...bowling pa valda da pade repriza...pa da vidimo Big mamo kako luča...he he po mojem bo to kar scena...otročiči, kugle in prsi...he he...dober motiv za fotke se mi zdi...

Big mama...he he ti si pa faca...a motor imate tudi?

Vidim, da imaš enake pohvale za Big mammo kot jaz, res je facauser posted image .





(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 4906
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 16:00:47   
NiLe
Sem prišla pofirbcat, če ste slučajno sčvekale 200-tko, pa vidim, da nam še malo fali ... no, danes definitivno pade, a ne bejbikeuser posted image user posted image user posted image ?

Naša dečva nas pa danes razvaja s spanjem, saj je odspala dopoldansko 2 urno in prej 1,5 urno rundo user posted image user posted image user posted image .

Danes sem bila prej fraj kuhanja - je kuhalnico prevzel moj dragi in naredil rižotko z morskimi sadeži, jaz sem samo na koncu dodala še malo začimbic in naredila solatko. Sedaj pa hop na kosilo.

Se pišemoooo...


_____________________________

Spi, dete, spi!
Biba je zaspala, buba je zaspala, baja, ki nagaja, v sanjah s tabo raja.

(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 4907
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 16:04:08   
Krista28
E, to bo pa verjetno naša Jabolko.......saj sem pa pogrešala, sam mamo tolk drugih, da ni panike....pa po rjuho moram enkrat.....user posted image

Evo, jst se javljam....smo se mele ful luštn, sploh nism vedla, da se da v Litiji tud kje tko zmenit.....za pozimi bi bilo tole kar zanimivo....zdaj pa kupam zelenjavno juhico, pa češpljeve knedle, pa kruh peče....dons pa haja ko nor (kurkr prav Jabček- je ful kipnuuser posted image - se je lažje izrazit...), popoldne imamo roditeljski....bo Kristjan pri tašči, Nadja gre pa kar z mano...


_____________________________

Otroka sta moja sreča in skrb. Ničesar ne zamenjam! Kristjan april 2006, Nadja - april 2008

(odgovor članu JABOLKO3)
Neposredna povezava do sporočila: 4908
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 16:09:30   
bela vrtnica
Halo!

Ker je žal danes odpadlo srečanje v Mb, sva se srečali z Novopečeno na kavici. Je bilo prav fino. Glede na to, da nas je kar nekaj aprilčic iz Celja bi mogoče lahko tu organizirali kakšno srečanje. Kaj pravite?

Zara pa mi je žačela malo kašljati in iz noseka ji teče. Kakšen recept kako se to pozdravi pri dojenčkih? Vročine HB nima. Mene pa tudi hoče nekaj grlo bolet.

Pozdravček!

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 4909
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 16:21:11   
katka28
Dan!


Vidim, da mamo probleme do 200 priti...ah to bo kot bi mignil. Moram vas pohvalit, da ste bile pridne in niste prevec naklofale medtem, ko smo se mi potepali po Litiji..me je najprej kar strah bilo stisniti F5 user posted image .....v glavne mini srecanje uspelo..se strinjam, da bi ga morali kdaj ponoviti v vecjem stevilu...

Srecka: pa kaj naj ti recem SONCEK SI..se en dan pa bos kot nova user posted image user posted image

Polivanje: tu sem ze toliko napisala, da sploh ne vem vec kaj naj napisem. Pri nas se pocasi umirja se pozna, da imamo malenkost gostejso kasico.

user posted image Polivanje 

Kaj je polivanje?
To so majhni izbljuvki, ki se zgodijo nekako eno uro po obroku. Želodec brez vsakega napora« zavrne vsebino in jo potisne v požiralnik. Ne zamenjujte polivanja in bruhanja. Bruhanje je zavračanje želodčne vsebine z naporom in je pogosto znak za skrito bolezen, zato ga je treba pozorno nadzirati. Bruhanje je ponavadi tudi v loku. Ali je polivanje nevarno oziroma boleče? Polivanje je pri dojenčkih nekaj povsem običajnega in samo po sebi mine v prvem letu starosti. Želodčna vsebina je kisla in lahko draži požiralnik in tako povzroča bolečino. Polivanje je prebavna težava, ki ne pomeni nič nič resnega, vendar tako pri otroku in pri vas vzbuja nelagodje. Za zmanjšanje polivanja obstajajo prilagojena mleka. Kaj povzroča polivanje? Povzroča ga ne do kraja razvita mišica zapiralka na spodnjem delu požiralnika. To je mišica med želodcem in požiralnikom, katere naloga je preprečiti, da bi vsebina iz želodca šla v napačno smer (proti ustom namesto naprej proti črevesju). Kaj je treba storiti, kadar otrok poliva? V primeru preprostega polivanja je dovolj že prilagojena prehrana. Strokovnjaki pri ESPGHAN (evropskem združenju pediatrov gastroenterologov, hepatologov in nutricionistov) priporočajo dajanje zgoščen hrane dojenčkom, ki jih muči polivanje, da je hrana v želodcu bolj gosta in se tako manj vrača v požiralnik. Vendar tu je potrebna pazljivost! Hrana ne sme biti pregosta, saj se s tem lahko upočasni prebava in se s tem nevarnost za polivanje še poveča. Za nasvet prosite svojega pediatra.  Zdravnik vam je svetoval uporabo specialnega mleka Novalac AR za dojenčke s polivanjem Pri dojenčkih s polivanjem je v prehrani priporočljiva uporaba specialnega mleka za dojenčke Novalac AR s koruznim škrobom. Novalac AR optimalno zgosti hrano v želodcu, hkrati pa ne upočasni prebave. Posebna sestava mleka zmanjšuje polivanje pri otrocih. Je popolna hrana in se ga sme uporabljati neprekinjeno. Novalac AR1 lahko uporabljate neprekinjeno od 0. pa do 5. meseca starosti, Novalac AR2 pa od 5. meseca do enega leta starosti. Koristni nasveti v primeru polivanja pri dojenčku: - pleničke in oblačila okrog trebuha ne smejo biti pretesna
- dojenčka hranite v mirnem in sproščenem ozračju
- v neposredni bližini otroka ne kadite
- ne silite otroka, da bi do konca spil stekleničko Če je vaš dojenček starejši od 5 mesecev, mu raje ne dajajte pomarančnega soka, ker je prekisel (sladkor ne odvzame kisline in ne koristi otrokovemu zdravju).
----------------------------------------------------------------------------------------


user posted image Vročina Kaj je vročina? Vročina je nenormalno povečanje telesne temperature. To je obrambni odziv telesa, sporočilo, ki opozarja na določeno spremembo v organizmu.  Kdaj veste, da ima dojenček vročino? Dojenček ima vročino, če je temperatura v njegovih ustih višja kot 37,5 -C oziroma temperatura v danki višja kot 38 -C. Kaj je treba storiti, kadar ima dojenček vročino? Če otrokova temperatura ne presega 39 -C in pred tem še ni imel resnejšega obolenja, ga poskusite pomiriti. Odkrijte ga in ga 5 do 10 minut kopajte v vodi, katere temperatura je za 2 stopinji Celzija nižja od telesne temperature (npr. voda pri 37 -C, če ima otrok vročino 39 -C). Večkrat mu poskusite dati piti nekaj vode in po eni uri spet preverite temperaturo. Če ima otrok več kot 39 -C vročine, pojdite z njim takoj k zdravniku.
------------------------------------------------------------------------------------


user posted image Zaprtje Kaj je zaprtje? Zaprtje je manj pogosto izločanje blata in blato je velikokrat trdo. O zaprtju govorimo, kadar se črevesje izprazni manj kot enkrat na dan v starosti do 6 mesecev, trikrat na teden po 6 mesecih starosti in dvakrat na teden pri malčku, ki že kobaca. Važnejše kot pogostost iztrebljanja je, da to blato ni trdo in da odvajanje ni boleče. Posvetujete se s svojim pediatrom. Ali je zaprtje boleče? Izločanje trdega blata je lahko boleče. Treba je ukrepati takoj, preden se poslabša. če bo otrok povezoval kakanje z bolečino, bo poskušal z bolečino čimbolj odlašati, zaprtje pa bo postalo resnejše. Kaj povzroča zaprtje? Zaprtje ima običajno funkcionalne vzroke in je neposredno povezano s prehrano, zaužitjem premajhnih količin tekočine ali jemanjem določenih zdravil. če otrok jemlje zdravila, lahko ta upočasnijo prebavo, kar morate povedati zdravniku.  Zdravnik vam je svetoval uporabo specialnega mleka Novalac IT za dojenčke z zaprtjem Novalac IT je mleko posebej namenjeno dojenčkom z zaprtjem. Vsebuje povečano količino laktoze in še nekatere druge sestavine, ki omogočijo, da se blato zmehča in s tem je olajšano odvajanje.

Novalac IT je popolna hrana in zagotavlja otroku vsa hranilna sredstva, ki jih potrebuje za optimalno rast. Novalac IT1 lahko uporabljate neprekinjeno od 0. pa do 5. meseca starosti, Novalac IT2 pa od 5. meseca do enega leta. Kaj je treba storiti, če je dojenček zaprt? Če svojega otroka dojite, ima vaše mleko verjetno premalo vlaknin: poskusite jesti dovolj sadja in zelenjave.  Če hranite otroka po steklenički, morate upoštevati navodila za pripravo na škatli: 1 poravnano merico, ne potlačeno, na 30 ml vode. Pogovorite se o tem s svojim zdravnikom, ki vam bo lahko predpisal primeren pripravek. če vaš otrok že uživa raznovrstno prehrano, vključite v njegovo prehrano nekatera živila kot so: pomarančni sok ali slive. Če dajete v stekleničko dodatke v prahu, upoštevajte navodila glede količine. Na vsak način skušajte dati otroku večkrat po malo vode. Čemu se je treba izogibati, če je dojenček zaprt? Če menite, da je otrok zaprt, najprej izločite možnost, da delate napako pri pripravi hrane, nato pa prosite za nasvet vašega pediatra. Ne uporabljajte odvajal. Ne pustite, da zaprtost traja dlje časa.

-------------------------------------------------------------------------------------


user posted image Pogosta lakota dojenčka Na občutek sitosti vplivajo različni kemijsko-fizikalni dražljaji v ustih in žrelu, povezani z žvečenjem ter raztezanjem želodca. Ko pridejo prebavljena hranila v kri, so na voljo večje količine glukoze, ki dajejo občutek sitosti. Hrana bogata s počasi prebavljivimi ogljikovimi hidrati se počasneje prebavlja in tako vpliva na upočasnjeno absorpcijo glukoze v kri, kar omogoča občutek dolgotrajne sitosti. Je vaš dojenček pogosto nemiren, ker je lačen? Novalac NF: Edino mleko s počasiprebavljimi ogljikovimi hidrati za dolgotrajno sitost dojenčka, brez povečanega vnosa kalorij.

Novalac NF je namenjeno dojenčkom, ki:
 - so pogosto lačni čez dan (Novalac NF kot univerzalno nadomestno mleko)
 - se ponoči pogosto zbujajo (Novalac NF kot nadomestilo večernega obroka)

-----------------------------------------------------------------------------------------

No pa sem spet bila malo pametna user posted image user posted image user posted image
Zdaj pa zares ali bomo naklofale to 200 al ne???user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil katka28 -- 24.9.2008 16:23:11 >

(odgovor članu bela vrtnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4910
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 16:24:42   
katka28
Pa se nekaj o prehladih in gripi


Prehladi in gripa pri otrocih

Najpogostejši povzročitelji vnetja dihalnih poti so številni virusi. Če je vnetje omejeno na nos, žrelo in sapnico, rečemo, da gre za vnetje zgornjih dihal, če pa se vnetje razširi na manjše dihalne poti ter na pljučno tkivo, govorimo o vnetju spodnjih dihal (bronhiolitis, pljučnica). Prehlad Virusno vnetje zgornjih dihal najpogosteje imenujemo kar prehlad, verjetno zato, ker smo za okužbo z virusi dovzetnejši v hladnih mesecih leta, posebej, kadar nas zebe. Z raziskavami so dokazali, da se takrat, ko imamo mrzle noge, refleksno skrčijo žile v nosu in je obrambna sposobnost nosne sluznice oslabljena in s tem tudi povečana dovzetnost za okužbe z virusi.
Prehlad je najpogostejša bolezen otrok in odraslih. Glavni znaki so: tekoč izcedek iz nosu, kihanje, praskajoče bolečine v žrelu, suh kašelj; temperatura je največkrat normalna, pri otrocih je lahko tudi povišana, običajno ne preko 38,5º C. Prehlad traja 1 – 2 tedna, mine spontano in zdravljenje ni potrebno, razen v redkih primerih, ko pride do komplikacij kot so vnetje ušes ali obnosnih votlin. Pri dojenčkih v prvih mesecih starosti pa lahko prehlad povzroči težave pri dihanju, saj ne znajo dihati skozi usta. Pomembno je čiščenje nosu s fiziološko raztopino, dojenčka položimo v takšen položaj, da je olajšano iztekanje sluzi iz nosu, redkokdaj so potrebne aspiracije nosu. Ob prehladu so povečane izgube tekočine, zato naj mamice pogosteje podojijo otroka, oziroma občasno ponudijo nekaj žličk vode tistim, ki so hranjeni po steklenički. Če pa starši opazijo, da dojenček težko diha, morajo obiskati zdravnika, saj se je morda vnetje razširilo na spodnja dihala.
Gripa Gripo povzročajo virusi influence A, B, (pri otrocih redkokdaj tip C) in njihovi številni podtipi. Epidemijo gripe običajno najprej zaznamo med otroki, kmalu zatem pa se razširi med odraslimi.
Pri majhnih otrocih poteka gripa zelo podobno kot druge virusne okužbe dihal in jo samo po kliničnih znakih težko prepoznamo. Na gripo posumimo glede na epidemiološko situacijo.
Pri večjih otrocih in mladostnikih pa poteka gripa podobno kot pri odraslih: nenaden začetek z visoko temperaturo, mrazenjem, pordelimi lici, glavobolom, bolečinami v mišicah in sklepih, splošnim slabim počutjem. Temperatura je povišana med 39° in 41°C, pri mlajših otrocih običajno ni tako visoka. Pojavijo se prehladni znaki: voden izcedek iz nosu, bolečine v žrelu, solzenje in pekoč občutek v očeh, suh kašelj. Pri nekompliciranem poteku traja vročina 2 -3 dni, lahko tudi do 5 dni, kašelj pa 4 -10 dni. Velikokrat lahko kašelj in zmerna utrujenost trajajo še 1 -2 tedna po bolezni.
Kdaj vemo, da gre pri otroku za prehlad in kdaj za gripo? Pri majhnih otrocih je potek gripe in drugih virusnih bolezni tako podoben, da na gripo posumimo le glede na epidemiološko situacijo.
Večji otroci imajo pri gripi višjo temperaturo, mrazenje, izrazitejši je glavobol, splošno slabo počutje, suh kašelj, bolečine v žrelu. Pri prehladu temperatura običajno ni zelo visoka, izrazitejši je izcedek iz nosu, kihanje in kasneje tudi kašljanje, splošno počutje pa niti ni zelo slabo.
Kako okrepimo obrambne sposobnosti otroka in ga zaščitimo pred okužbami? Otroka poskušamo čimmanj izpostavljati možnim virom okužbe – to običajno ni mogoče, če je otrok v vrtcu. Lahko pa v veliki meri zaščitimo dojenčka v prvem letu. Najpogosteje prinesejo viruse v domače okolje starejši otroci iz vrtca, zato je bolje, da tudi starejši otroci v času starševskega porodnega dopusta ne obiskujejo vrtca. Prehlajeni otroci in odrasli naj ne obiskujejo družin, kjer imajo dojenčka (po potrebi na to opozorimo sorodnike in prijatelje). Z dojenčkom in majhnim otrokom ne zahajamo v prostore (dvorane, velike trgovine), kjer se zadržuje veliko ljudi, posebno ne pozimi in spomladi, ko so okužbe z virusi pogostejše. Obolevanje je seveda v veliki meri odvisno od imunskega sistema, ki pa lahko dobro deluje le, če otroci s hrano dobijo vse potrebne snovi: otroci, mlajši od 6 mesecev z maminim mlekom (ali z adaptiranim, če dojenje ni možno), večji otroci pa z uravnoteženo prehrano, ki vsebuje veliko svežega sadja in zelenjave. Otroci potrebujejo tudi dovolj počitka. Delovanje imunskega sistema je zelo odvisno tudi od psihičnega počutja (tako pri otrocih, kot pri odraslih). Otroci, ki so pogosto priča prepirom med starši ali se morajo zaradi ločitve staršev pogosto “seliti” od enega k drugemu staršu in ne vedo, kje je njihov varni dom, bistveno pogosteje obolevajo. Zato je tudi zaradi zdravja otrok vredno pokazati več strpnosti do partnerja. Otroke, starejše od 6 mesecev lahko pred gripo zaščitimo tudi s cepljenjem. Slaba stran cepljenja je, da ga je potrebno ponavljati vsako leto in da zaščiti samo pred tistimi podtipi virusov, ki so v cepivu. Vsekakor pa je cepljenje priporočljivo, še posebno za otroke, ki imajo težje kronične bolezni.
Kdaj lahko otroku pomagamo sami (in s čim oziroma kako) in kdaj je potrebno
obiskati zdravnika? Pri prehladnih obolenjih in gripi obisk pri zdravniku večinoma ni potreben. Otroku ponudimo dovolj tekočine. Zbijamo temperaturo, kadar naraste preko 39°C s paracetamolom, po potrebi dajemo kapljice v nos. Če je kašelj suh in zelo dražeč, lahko otrokom, starejšim od dveh let, damo kakšen sirup za pomirjanje kašlja. Poskrbimo, da v sobi ni presuh in prevroč zrak. Otroka peljemo k zdravniku, če ima znake komplikacije gripe ali sekundarne bakterijske okužbe po virozi: če ga boli uho, če temperatura po treh dneh ne začne upadati, če postane kašelj bolj intenziven, otrokovo počutje pa se slabša ali ima kakšne druge bolečine. Posebna pozornost je potrebna pri dojenčku.
Ko starši opazijo spremenjeno obnašanje pri dojenčku, se mnogokrat težko odločijo, ali je že potreben obisk pri zdravniku ali pa je kakšen drug vzrok spremembi. Dojenčki pa tudi otroci mlajši od 24 mesecev ne morejo povedati, kadar se slabo počutijo ali jih kaj boli, zato morajo biti starši pozorni na številne druge znake, s katerimi nam dojenček sporoča, da je zbolel. Starši, ki dobro poznajo svojega otroka, običajno hitro prepoznajo bolezenske znake in če jih natančno opišejo zdravniku, je pot do diagnoze krajša in lažja. Dojenčka je potrebno pripeljati k zdravniku na pregled, če ima katerega od naslednjih znakov: - če neutolažljivo joče, več kot običajno, posebno, če joče z visokim glasom
- če odklanja hranjenje več kot 6 ur podnevi
- če je pretirano zaspan, ga težko zbudijo in je tudi potem, ko je zbujen, apatičen ali nezainteresiran za okolico
- če pospešeno diha, se pri dihanju širijo nosna krila, ugrezajo medrebrni prostori in kotanja nad in pod prsnico
- če stoka
- če ima povišano temperaturo (pri koliko povišani temperaturi je otroka potrebno peljati k zdravniku je odvisno od  splošnega počutja in drugih bolezenskih znakov, vsekakor pa je prav, da dojenčka, ki ima temperaturo 39°C ali več, vidi zdravnik).
- če ima izbočeno ali udrto veliko mečavo
- če ima spremenjeno barvo kože (izrazita bledica, modrikasta koža in sluznice ali močno pordela koža)
- če ima pikčaste krvavitve po koži ali druge nenavadne izpuščaje
- če močno bruha ali če bruha v loku
- če odvaja obilno tekoče, sluzasto ali krvavo blato Večjega otroka je nujno peljati k zdravniku:
- če ima motnje zavesti
- če je pretirano zaspan in nezainteresiran za okolico
- če ga močno boli glava in bruha
- če ga močno boli trebuh
- če ima krvavitve v koži
- če ima temperaturo več kot 40ºC pod pazduho
- če težko in pospešeno diha
- če močno bruha in ima močno drisko ter znake izsušitve
- če ima otekline vek in ustnic ter urtikarije
Trebušno gripo pravzaprav le ime navezuje na gripo, v resnici pa okužba in
potek bolezni poteka drugače? Kako? Mnogi ljudje akutno črevesno okužbo poimenujejo kar trebušna gripa, čeprav največkrat nima nič skupnega z virusom gripe. Le pri določenih podtipih virusov gripe se lahko pri eni tretjini otrok poleg drugih bolezenskih znakov pojavi tudi driska. Akutne črevesne okužbe najpogosteje povzročajo rotavirusi in adenovirusi, od bakterij pa salmonele in kampilobakter.
Akutna črevesna okužba lahko poteka kot blaga bolezen, pri kateri je vodilni bolezenski znak driska.
Težje črevesne okužbe lahko v začetku bolezni res spominjajo na gripo, le da so namesto prehladnih znakov prebavne težave. Bolezen se običajno začne s splošnim slabim počutjem, glavobolom, bolečinami v mišicah, povišano temperaturo in bruhanjem. Driska in krči v trebuhu lahko sledijo po večih urah. Trebuh je napet, boleč, meteorističen, včasih je slišno glasno pretakanje v trebuhu. Sprva je blato kašasto, neprebavljeno, nato tekoče, penasto, včasih s primesmi sluzi ali krvi. Bruhanje večinoma preneha po šestih do dvanajstih urah, driska pa v naslednjih dneh postopoma izzveni, redkokdaj traja več kot en teden.
Katere so najpogostejše napake, ki jih starši storijo, ko njihov otrok zboli? Nekateri ljudje mislijo, da se morajo ob vsaki povišani temperaturi zdraviti z antibiotiki in hodijo od zdravnika do zdravnika in navajajo bolezenske znake, ki jih imajo, pa tudi take, ki jih nimajo, dokler ne dobijo antibiotika. Pri virusnih okužbah je antibiotik povsem nepotreben, včasih celo škodljiv in več kot uporabljamo antibiotikov, večja je nevarnost okužb z nevarnimi odpornimi bakterijami. Najpogostejša napaka, ki jo delajo starši je, da zbijajo temperaturo takoj, ko začne naraščati. Takojšnje zbijanje temperature je potrebno le pri otrocih, ki so nagnjeni k vročinskim krčem ali imajo tako težko prirojeno napako ali kronično bolezen, da bi jih lahko vročina ogrožala. Sicer zdravi otroci pa temperature do 39°C ne prenašajo težko. Povišana temperatura je obrambna reakcija organizma, saj se mnogi virusi počasneje razmnožujejo pri višji temperaturi. Tudi počitek je pomemben pri obrambi pred virusi, vendar otroke, ko jim zbijemo temperaturo z zdravili, težko pripravimo, da bi podnevi počivali. Nekateri starši še vedno mislijo, da se mora bolnik ob gripi močno prepotiti, zato otroka z vročino še dodatno pokrivajo. V takem primeru je možno, da temperatura res nevarno naraste. Otrok z vročino mora biti oblečen v lahka bombažna oblačila in pokrit manj kot običajno, da se ima možnost temperatura normalizirati po naravni poti. Ob zelo visoki temperaturi pa je priporočljiva kopel v mlačni vodi. Žal se še vedno zgodi, da starši dajo otroku zdravilo za zniževanje temperature in peljejo bolnega otroka v vrtec (nekateri so celo tako “skrbni”, da naročijo vzgojiteljici, naj jih pokliče, če bo kaj narobe). S tem lahko povzročijo bistveno poslabšanje bolezni pri svojem otroku. Medtem, ko je bil v vrtcu, pa je okužil večino svojih prijateljev, ki bodo nato virus gripe prenesli še na svoje starše.

Lucija Gobov, dr. med., specialistka pediatrije

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 4911
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 16:36:41   
katka28
Srecka: glede kihanja socustvujem s teboj kajti jaz sem skoraj doktorirala kako kihnit in kasljat brez bolecin user posted image , ce bi me kdo takrat gledal bi umrl od smeha jaz pa sem umirala od bolecin, ko sem se grabila za trebuh, in stene in nos, da bi ja cim manj napora bilo...( sicer jaz sem imela zasit kriz in ne vem kako bolece je spredaj ampak po moje velike razlike ne more bit )......komaj cakam, da vrzevo kaksno kugljo skupaj po bowling stezi



pa pa lepa miseli kljub temu, da je sedaj srecka spet v elementu...

Mogočnosti srca še nihče ni izmeril.  (KOSKENNIEMI )

Srce je bogastvo, ki se ne prodaja in ne kupuje, marveč daruje.  (FLAUBERT )

V isti količini, kot sprejemaš, moraš tudi dajati; če želiš vse srce, daj
vse življenje. ( RUCKERT )

Vse je mogoče oprostiti, samo ne pomanjkanja srca. Kdor ga nima, naj si ga
izmisli.( DOSSI )

Razum nam lahko pokaže, čemu se je treba izogniti, toda edino srce nam
govori, kaj je treba delati.  (JOUBERT )

Um išče, srce najde.  ( SAND )

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Antoine de Saint Exupery )

Majcek: kdaj boms pa kaj slikice iz tortic v celju pokazala?


< Sporočilo je popravil katka28 -- 24.9.2008 16:37:46 >

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 4912
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 16:50:29   
Isabellabina
Hja dekleta moja prav ste prebrale.Veter v laseh...mmmmmmmm user posted image user posted image user posted image še ena moja strast,sicer imam skuterja zaenkrat, če bi blo mani mani več bi si omislila kaj več,tko pa zaenkrat skuter laufa.

Ja danes sem spoznala ,da mi tudi bowling ni tako tuj in bi zlahka tole večkrat ponovilauser posted image user posted image .

(odgovor članu katka28)
Neposredna povezava do sporočila: 4913
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 16:54:46   
Isabellabina
Moram vam povedat ,da sem ta teden pa ful pozabljiva.22-ga sta imela  dva otroka zobarja in je šlo mimo(pa nikol ne pozabmuser posted image )včeri sta pa dva imela roditeljski sestanek in sem spet pozabila.Ma če si ne napišem takoj na koledar vse pozabm,otroc pa tud nič ne povejo --me spomnijouser posted image
Le še za petek upam da ne pozabm ko imava z tavelko ortopeda user posted image user posted image user posted image ma sej bo upam---ementaler z velikimi luknjami

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4914
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 17:14:44   
resnično srečna
he he Big mama..tale pozabljivost nam je vsem skupna...nisi edina...

men so pa pohane šnite zapasale...pismo samo bolnišnično hrano bi jedla he he...no pa še eno zmago sem osvojila...izgleda sta 2 Actimela pomagala...sem končno blatala...olajšanje u iber...huj ko orgazem skoraj he he...

prej je Joc Izi ponudil jabolčka...smeha za umret...se je tko tresla pa kremžila, kot da ji strup daje...človek ne more verjet...ko je on jedel kosmiče se je pa slinila ot mlad pes...ji je slina kar dol tekla...revica...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4915
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 17:16:41   
katka28
Big mamma: jaz mam tudi skuterja samo se nisem vozila z nim od nosecnosti naprej, si mi prav luste naredila..
Danes pa lahko gres ti na pot za novo zvezdico.....Jaz imam taksne stvari kar v telefonskem koledaqrju in opomnike narejene , ker drugace bi se mi zgodili enako kot tebi sicer pa kakor koli kapo dol ( kot bi rekel Katanec ), da vse spedenas...user posted image user posted image

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4916
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 17:26:12   
NiLe
IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

Moram vam povedat ,da sem ta teden pa ful pozabljiva.22-ga sta imela  dva otroka zobarja in je šlo mimo(pa nikol ne pozabmuser posted image )včeri sta pa dva imela roditeljski sestanek in sem spet pozabila.Ma če si ne napišem takoj na koledar vse pozabm,otroc pa tud nič ne povejo --me spomnijouser posted image
Le še za petek upam da ne pozabm ko imava z tavelko ortopeda user posted image user posted image user posted image ma sej bo upam---ementaler z velikimi

luknjami

Ej, BM, to se tudi meni dogaja ... zato imamo na hladilniku za vsak mesec sprintan koledar in gor pišemo take zadeve, pa kakšne dogodke - razni festivali, sejmi, RDji ... ker drugače se ti glih zmeša user posted image user posted image



_____________________________

Spi, dete, spi!
Biba je zaspala, buba je zaspala, baja, ki nagaja, v sanjah s tabo raja.

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4917
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 17:31:59   
NiLe
Ej, bowlarke, sem vam kar mal fovšuser posted image , k ste metale kugle in uživale ... to moramo definitvno ponovitiuser posted image . A si predstavljate?? Cca 15 mamic - zasedemo tri steze, vmes dojimo, mečemo, čvekamo, pijemo pivičko ... kulsko, bi rekla moja tasrednja pupauser posted image user posted image user posted image .

Še čestitke današnjim slavljencem:

čestitke 6. mesečnikom: NIKU, NATAŠI in LII user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

čestike 5. mesečniku: LIAMU user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Naša prineska tolče popoldansko siesto, tasrednja pa hoče, da ji pomagam sestavljati puzzle.






_____________________________

Spi, dete, spi!
Biba je zaspala, buba je zaspala, baja, ki nagaja, v sanjah s tabo raja.

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 4918
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 17:41:14   
katka28
IZVIRNO SPOROČILO: NiLe



Še čestitke današnjim slavljencem:

čestitke 6. mesečnikom: NIKU, NATAŠI in LII user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

čestike 5. mesečniku: LIAMU user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





Se podpisemo pod to user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 4919
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 17:44:12   
misa79
No pa je malega le zmatralo. Upam, da bo dlje kot 5 minut.

S tem bowlingom ste pa tudi meni lušte nardile. Če boste še kej hodle se vam pridružim, če lahko. Pa tudi kako pivičko bi pasalo. user posted image

Drugače pa se tudi mi borimo z zamašenim noskom, pa bo že minilo - sej ne more biti drugače ob takem vremenuuser posted image .
Zdej pa bo treba kej pametnega nardit, dokler je še čas......Sej ne da se mi dauser posted image

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 4920
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 17:45:18   
misa79
Seveda se tudi jaz pridružujem čestitkam. 

(odgovor članu misa79)
Neposredna povezava do sporočila: 4921
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 17:52:29   
scorpiogirl
Helow user posted image

naš piščanček danes nekaj štrajka s spanjem, pa se zdej z atijem zabavata na postelji ... slišim, da se nekdo na glas smeji (pa ni ati user posted image user posted image ), tko da ne bo nič od spanja ...

smo pa mi tud "pristali" oziroma začeli s kašicami ... je bila patronažna pri nas, ga zvagala in ugotovila, da mu mleko ni več dovolj user posted image v enem mesecu (od 27. avgusta, ko smo imeli posvetovalnico) se ni zredil skoraj nič, samo 60g user posted image sem bla čist šokirana (čeprav se mi je že zdelo, da ne divjajo gramčki več tako navzgor kot prej), tako da sem par stvari čist pozabila vprašat ...
no, zdej bomo pa začeli jest. sicer pa že zadnji čas, če mislim it kdaj na faks ... da se bota moja fanta lohk nafutrala brez mene. smo danes že poskusli zmiksano jabolko. sem dala zraven mal AM, pa se je še zmer kar stresal user posted image mu kislo zgleda ne paše ... pa bomo jutri spet, kakšno žličko bomo že po grlu spravili, okusa se bo pa tudi kmalu navadil user posted image mi je pa všeč, ker tale naša patronažna nič ne komplicira. je rekla, da lahko malo solim, pire lahko tak kot za nas, tudi z malo mlekca pa putrčka ... za navadno mleko je pa rekla, da načeloma naj bi bli otročki po 6. mesecu dovolj zreli za kravje mleko (samo oni morajo priporočat AM, pa ne vem, kje so zdej finte). je pa boljše sveže mleko kot pa tele predelane zadeve - alpsko pa podobno.
aja, Violica, lohk na seznam napišeš, da imamo pri skoraj 5,5 mesecev 7480g (pa hvala user posted image )

Tasyo, kolk je cortiš, tvoja miška user posted image za objavit manjše slikce pa v shrani.si kopiraš tisto kodo, k zraven piše Koda za forume, s predogledom user posted image

Violica, hvala Nataški za tortico pa pivo (bo predvsem pivo dons pasalo user posted image )
pa čestitke vsem obmesečnikom user posted image

Jo@n, kolikor vem, je tudi 15g/dan dovolj. sploh naj bi pa sedaj se mal tole divjanje pri teži upočasnilo, a ne user posted image

Big mama, zakon si user posted image tkole pedenat pet otrok, pa konje, zraven pa še bowlat pa še motorček user posted image nč čudnega, da kdaj kaj pozabiš ... moram imet jst zase vse na koledarju napisano, da kaj ne pozabim ... pa za malega tud preglede že na koledarje pišem, pa je samo en, kaj šele za pet ... pridna si user posted image

Miša, seveda se lohk pridružiš. vse aprilčice dobrodošle na srečanjih user posted image več nas je, bolj je veselo user posted image (pa to pravim jst, ki večkrat štrajkam kot ne user posted image ) iz kje pa si? če ni skrivnost ... pa lahko da si že povedala, jst pa zgrešila ... ementaler user posted image

tko, naš prestolonaslednik se razburja, zgleda ati ni več dobra animacija al se je pa vseeno treba skregat z učki, ki bi radi zaspali ... se beremo, dons pač mora past 200 user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 4922
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 17:58:50   
Isabellabina
Hi hi otroci so si zaželeli cheese burger,in jaz kot pridna in ubogljiva mamicauser posted image user posted image sem takoj stekla delat. Se tko smukajo okrog mene da je joj.Zdele se ena runda že peče in tko dišiii.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4923
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 18:03:27   
misa79
Scorpiogirl - že enajst let živim v Ljubljani, drugače pa sem iz štajerskega konca - blizu Podčetrtka.

Sem prišla študirat sem in sem tu tudi ostalauser posted image .

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4924
   RE: Aprilski srčki 2008
24.9.2008 18:04:50   
clericv6
IZVIRNO SPOROČILO: bela vrtnica

Glede na to, da nas je kar nekaj aprilčic iz Celja bi mogoče lahko tu organizirali kakšno srečanje. Kaj pravite?



user posted image  Če se boste dobile v Celju, bi prišla pa tudi jaz. Mogoče med počitnicami, ko malim ni treba v šolo? Pa če bo lepo vreme, lahko naredimo en sprehod ob Savinji ali pa gremo v City center v slaščičarno (ne spomnim se imena, podobna je kot Pod vodo, ali pa tisto zraven). Kaj pravite, čveke???user posted image user posted image

(odgovor članu bela vrtnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?