|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pitje tabletk
10.10.2008 8:26:34   
malecka24
LP!

Nisem vedela pod katero temo naj spravim to vprasanje pa upam da ni kake zamere ker sem kar tukaj vprasala.Imam dilemo.
Pijem tabletke in prvo tabletko sem uzela na prvi dan menstruacije(21.9.),nato sem redno pila vsak vecer ob isti uri.Sedaj so mi ostale samo se dve,to pomeni se danes eno in jutri nato konec.In vem da pise da bi morala dobiti menstruacijo cez kak teden.Po mojem racunanju bi jo potem morala dobiti ta mesec 18-tega,ampak kako ce sem zacela z jemanjem 21-tega prejsnji mesec?Kaj nebi morala jo dobit na isti dan oz.tudi ta mesec 21-tega?Morda je res smesno vprasanje,ampak mi res ni jasno.Ker po mojem racunanju tudi za naslednji mesec se mi ne izide.Tabletke pijem spet po zelo dolgem casu zato sem kar zmedena.Prosim vas za pomoc.Upam da ni vprasanje nesmiselno.Se enkrat hvala vsem za odgovor in lep dan se naprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pitje tabletk
10.10.2008 8:38:04   
facka
ZDravo, ko piješ tabletke, se ti v bistvu ciklus malo skrajša, ker piješ jih 21 dni, potem pa 3-4 dan dobiš menstruacijo, jemati pa jih začneš spet 8 dan po prenehanju jemanja, ne glede, ali se je M zaključila ali ne. V bistvu jo imaš nekje na 25 dni, ne na 28. Upam, da sem ti dovolj jasno napisalauser posted image

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pitje tabletk
10.10.2008 8:53:34   
bati

jaz sem istega mišljenja kot predhodnica...

ne skrbi ničuser posted image

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pitje tabletk
10.10.2008 8:54:35   
malecka24
A to pomeni da se mi vsak mesec ciklus zmanjsa?In tudi ta mesec zacnem jemat tabletko prvi dan M?

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pitje tabletk
10.10.2008 9:02:58   
majcci
IZVIRNO SPOROČILO: malecka24

A to pomeni da se mi vsak mesec ciklus zmanjsa?In tudi ta mesec zacnem jemat tabletko prvi dan M?


Pravzaprav ja - se ti ciklus malo skrajša za kak dan ali dva, načeloma pa naj bi menstruacija nastopila zopet po 28 dneh. V tvojem primeru lahko menstruacijo pričakuješ 13.10., naslednjo pa 10.11. (na oko izračunano), to je 28 dni.

Prvo tabletko iz novega paketa pa vzameš 8 dan od vzetja zadnje tabletke od prejšnjega paketa.
Rekla si, da boš vzela zadnjo tabletko iz tega paketa jutri - to je petek. Iz novega paketa prvo vzameš v soboto (čez en teden).
Vedno je tajo, tabletke jemlješ 21 dni, menstruacija nastopi čet 3-4 dni (lahko tudi pozneje ali prej), naslednji paket začneš uporabljati po premoru enega tedna (če tudi še imaš menstruacijo) - to je osmi dan.

< Sporočilo je popravil majcci -- 10.10.2008 9:06:51 >

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pitje tabletk
10.10.2008 13:03:37   
sazi
jemanjem 21-tega prejsnji mesec?Kaj nebi morala jo dobit na isti dan oz.tudi ta mesec 21-


Če bi bilo to tako, potem bi imela ciklus dolg enkrat 30 enkrat 31 dni - kolikor dni ima pač mesec. Povprečen in običajen cikel je dolg 28 dni in tako je tudi pri jemanju KT. torej če si prejšnji mesec dobila M 21. jo boš ta mesec cca 19.

(odgovor članu malecka24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pitje tabletk
12.10.2008 21:08:45   
katjandraž
So ti punce vse lepo razložile;don't worry.

< Sporočilo je popravil katjandraž -- 12.10.2008 21:09:26 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pitje tabletk
12.10.2008 21:12:34   
Anonimen
Se bom kar sem prislinila z mojim podvprašanjem.

Tistih 7 dni, ko ne jemlješ tabletk - ali je takrat varno seksati brez dodatne zaščite?

(odgovor članu katjandraž)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pitje tabletk
12.10.2008 21:14:35   
katjandraž
ja, 100%!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?