|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   naenkrat zmanjkalo mleka
8.11.2008 18:44:26   
Inigo
naenkrat je skoraj do konca zmanjkalo mleka. to opažam dobra 2 dneva. se ga da kako nazaj "pričarati"?

prosim čimveč nasvetov!

hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
8.11.2008 18:46:42   
Anonimen
Kako veš,da ti ga je zmanjkalo?

(odgovor članu Inigo)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
8.11.2008 18:50:20   
Inigo
ko sem ga pristavila se je grozno jezil. in sem posumila, da ne teče. poskusila sem s črpalko in res ni nič rpiteklo. zelo dolgo sem se potem namatrala, da je priteklo par kapljic - niti dno flaške ni pokrilo mleko. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
8.11.2008 18:54:35   
Nataan
Črpanje ni merilo, tudi če otrok noče več vleči, ne pomeni da nimaš mleka. Poskusi se umirit, provaj dojit leže, ko je otrok še malo uzaspan in preden je zelo lačen.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
8.11.2008 19:01:10   
Anonimen
Ti ga kar pristavljej.
Če se bo pa potem kar naprej jokal in bo mogoče res lačen mu pa le daj dodatekuser posted image

(odgovor članu Nataan)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
8.11.2008 19:18:39   
PBJ
poskusila sem s črpalko in res ni nič rpiteklo. zelo dolgo sem se potem namatrala, da je priteklo par kapljic - niti dno flaške ni pokrilo mleko.


Naj te to ne zmede, ker bo otrok še vedno več mleka posesal, kot pa bo črpalka načrpala. Jaz sem si enkrat poskusila načrpati, ko sem nekam šla, da bi mali  dal ati mleko, pa sem črpala več kot uro, da sem dobila ven dva deci. Če prsi niso vajene črpanja, potem sprva ne gre tako enostavno.

Drugače pa veliko, veliko pij. Mislim, da je ta zadeva prehodna. Včasih se dojenčki znajo "kregati" na prsih. Mogoče ga še kaj krči Poskusi zamenjati položaj, pristavi k drugi dojki, poskusi ga vmes malo umiriti, vklopi mirno glasbo...



_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
8.11.2008 20:04:36   
seny
Poskusi s tabletami Tametil , dobijo se na recept.Meni so full pomagale.Drugač pa veliko, veliko tekočine in počitka.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
8.11.2008 20:11:41   
Jančika_
Če je mleka res manj, sezamov napitek v večini primerov dela čudeže (ne pri vseh, a pri vseh, ki jih poznam, tudi pri meni). Na 2 deci vode daš dve žlički sezama, 20 minut vreš, popiješ in poješ tudi semena. Piješ 3 skodelice na dan, nekje tretji dan bi moral priti pošten naval mleka. Pa seveda že omenjeni pristavljanje, pitje, počitekuser posted image .

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
8.11.2008 20:49:42   
Sooncek
Meni so pomagale fige ... sam zdej svežih verjetno ne dobiš. Probej s suhimi.
Srečno!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
9.11.2008 9:39:03   
nika9
meni se je isto naredilo, potem pa mi je mami rekla naj popijem eno pivo brez slabe vesti.
to sem naredila zvečer zjutraj sem imela joški obe polni da mi je ven tekl.


(odgovor članu Sooncek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
9.11.2008 21:32:52   
lion
Čim večkrat pristavi otroka k prsi, veliko pij (ogromno tekočine) in bodi sproščena. Pa pivo spij-preverjeno-deluje.

lp.

(odgovor članu nika9)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
9.11.2008 22:18:18   
Anonimen
No da napišem kaj je pri meni. Že od vsega začetka popijem nenormalno veliko tekočine, čaji za dojenje konstantno (od galexovih, iz obalnih lekarn, od hippa...), sezamov čaj, malinovec, sadni sokovi...ni zadeve, ki je nebi poskusila za več mleka.Pivo redno pijem, skor vsak dan.  In mleka je vedno isto.Ja, da ne pozabim, so mi rekli, če boš jedla in pila, bo več mleka. Ja ja, že res, če potem ješ 8x na dan do bruhanja (skorajuser posted image ), kile pa kar letijo navzgor. In če sem jih izgubila iz porodnišnice samo 7, sem jih dobila nazaj še 3.

Če mleka ni, ga ni. Enim pač ne pomaga nič, nobena zadeva, da bo mleka več. Preverjeno na sebi.

Ja, pa še to o tem, da je potrebno pristavljati čim več. Že res, samo ko pa pride ura, da mora otrok spat, pa to ne gre. Sem poskušala večkrat pristavljat, sam kaj ko mi potem tamala ni hotela zaspat zvečer, ker je bila preutrujena, ker ni imela čez dan dovolj spanca oz. počitka. Ja, to pa je potem problem.

In ker sem se res trudila, da bom čimdlje dojila (še vedno dojim), sem zadovoljna, da sva s tamalo prigurali do tu, kjer sva zdaj. Polno sem jo dojila 4,5 mesecev (enkrat je bilo obdobje dodajanja 1x dnevno- 3 tedne).

Pa sebe sem začela bolj opazovat. Po 4,5 mesecih zadnje 14 dni čutim navale mleka, joške so mlahave, niso več tako polne, kot so bile.Ampak mleko je. In ker veliko dela psiha na mleko, sem se že zdavnaj nehala sekirat, ali bo dovolj mleka še za en obrok ali ne, ker eno škatlo imamo vedno doma AM.In od takrat dojenje poteka še najbolj sproščeno. Ne sekiram se niti kje sem končala prejšnje dojenje, na levi ali desni. In mleka je v istih količinah kot v obdobju, ko sem sama sebi računala kdaj bom jedla jaz pa kolk bom popila.


Torej, mleka ne zmanjka kar čez noč, to sigurno, vendar ko pa ga enkrat ni, ga pač ni. Nismo vse mlekarce.user posted image



< Sporočilo je popravil Didlinaa -- 9.11.2008 22:19:03 >

(odgovor članu lion)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
11.11.2008 12:32:36   
jasminčika
IZVIRNO SPOROČILO: nika9

meni se je isto naredilo, potem pa mi je mami rekla naj popijem eno pivo brez slabe vesti.
to sem naredila zvečer zjutraj sem imela joški obe polni da mi je ven tekl.




ali lahko piješ pivo z alkoholom al mora bit brezalkoholno pivo?

(odgovor članu nika9)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
11.11.2008 12:54:14   
anckabancka
Jaz spijem kar kakšen Radler kdaj (oz. polovico, ker ga pol spije možuser posted image ).

Drugače pa je pri meni količina mleka zelo odvisna od tega koliko pojem. Če nimam časa, da pošteno jem, se mi takoj pozna pri mleku. Obvezno imam zjutraj zajtrk, pa kuhano kosilo, malico, obilno večerjo... In z mlekom potem ni težav. Pa se nič ne redim, oziroma počasi hujšam do moje teže pred porodom. Sem upala, da mi bo kaka kilca ostala od nosečnosti, pa vse kaže da ne bo.


Mi pa fajn pomaga tudi polenta z jajčki - sem se je ravno napokala, pa še hitro je narejeno. Še recept: skuham polento, jo shladim in narežem na kocke. Vržem v ponev na malo olja, popečem in dodam 2 razžvrkljani jajčki. Ko dam na krožnik po vrhu naribam še sir. Njami!
Domnevam, da je tole kalorična bomba, ampak tudi ideja za hitro kosilo in več mleka. user posted image

Si pa mleko tudi večkrat izčrpam, ko ne popije vsega ali zjutraj, ko so dojke res polne. Če bi ga za malega potem premalo ostalo, mu še vedno lahko dam načrpanega.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu jasminčika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
16.11.2008 16:48:44   
cursa
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Če je mleka res manj, sezamov napitek v večini primerov dela čudeže (ne pri vseh, a pri vseh, ki jih poznam, tudi pri meni). Na 2 deci vode daš dve žlički sezama, 20 minut vreš, popiješ in poješ tudi semena. Piješ 3 skodelice na dan, nekje tretji dan bi moral priti pošten naval mleka. Pa seveda že omenjeni pristavljanje, pitje, počitekuser posted image .


A po 20 minutah ne povre vsa voda?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
21.11.2008 10:48:41   
ronja
Pij, pij, pij! Čimveč, pa tudi čaje za dojenje (verjemi, da pomaga, potem bo če ne drugega placebo efekt, pa meni se zdi, da res dela, jaz ga kadar nisem mela problemov sploh nisem upala pituser posted image ), nikakor se ne stradat, jej, kolikor ti paše in rajši malo več kot malo manj. Mej redne obroke, pa po možnosti tako, da jih v miru poješ.
Če se zaradi česa sekiraš, explodiraj in daj iz sebe, kar te muči. Če ne spiš, naj nekdo drug malo pazi otrok, da se naspiš.
Počivaj čim več
! Pij mleko, jej jogurte, jej pogosto in pipj še bolj pogosto! v jogutrov musli si zmešaj še sezam, škodit ne more... Kupi si kake vitaminske tablete za noseče mamice, da boš imela vsega dovolj na razpolago. Lahko probaš tudi brezalkoholno pivo, al pa deci alkoholnega, če misliš, da ti bo tisto bolj pomagalo...

Predvsem pa ga pristavljaj čim bolj pogosto, ves čas, vsake pol ure, meni je to pomagalo! 2x sem imela take probleme, mala sicer ni jokala, je bilo očitno še dovolj, samo jaz sem po trdoti jošk čutila, da ga je malo in tuid ko sem si stiskala (sicer ročno, nisem mela pumpice), sem dobila ven precej manj... Delala vse to in še med dvema podojema sem si stiskala mleko, tako da sem praktično skoraj samo to počela. Ampak je ratalo, količina se je spet povečalauser posted image . Verjemi, da ti bo ratalo!

Pojdi pod topel tuš in si potem stiskaj mleko - tudi če je 10 ml, nič hudega, dojke dobijo dražljaj, da je treba naredit mleko, ko so prazne - čim večkrat jih "sprazniš" (čisto se jih baje ne da), tem več mleka bojo delale. Zato ne misli, da s tem, ko načrpaš 10 ml ne narediš nič! Narediš! Daš vzpodbudo - sicer bojo joške čisto zadovoljne - "aha, saj še teh 10 ml ni pojedu, potem ne rabimo več delat..."

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
21.11.2008 17:01:45   
sxy
ronja...

po kolikem času se ti je stanje izboljšalo??? Ker jaz sem trenutno v fazi ko imam vedno manj mleka, škratek je star 5,5m in rabi vedno več, moje dojke pa zmorejo proti večeru proizvest borih 80 do 100ml. Tako da sma iz 2kratnega nočnega dojenja prišla že na 6krat, ker se čez dan in zvečer premalo naje. Ponoči si tudi črpam in mu potem zvečer pred dojenjem dam še moje mleko z rižolinotom na žlico da je vsaj malo bolj poln trebušček. Delam vse kar si naštela in se mi zdi da še vedno ni nič boljš. Kdaj lahka pričakujem da se bo stanje izboljšalo??? teden, dva,kasnej??? Koliko naj še vztrajam??? Dodatka mu še nisem dala, in mu ga še nebi rada dala.

Ali je mogoče vzrok da mi zmanjkuje mleka ker sem ponovno noseča??? Mogoče zaradi hormonov???
Nevem, vem le da si želim dojit, mleka pa zmanjkuje....user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil sxy -- 21.11.2008 17:02:46 >


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
23.11.2008 7:27:26   
TiaSara
sxy - ni nujno, da se ponoči zbuja zato, ker je premalo mleka. Veliko dojenčkov se nekje po 4 mesecu začne vedno pogosteje zbujat ponoči. Mora biti neka razvojna faza. 

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
23.11.2008 14:26:13   
lion
Jaz ti svetujem čimveč pij. Sem mama dojilja user posted image  moji zlati hcerki in popijem do cca 5-6 litrov tekočine na dan (2 litra čaja za dojenje, ki si ga skuham zjutraj in cca 3-4 litre vode spijem). Sem pa skos žejna tako, da s tem nimam problemov. Vsak dan jem juho (govejo, zelenjavno) tako, da tudi tuki neki pridobim...

Naprimer moja hči ima dan, ko bi bila samo na joški in takrat vem, da sama želi proizvodnjo mleka obdržati, povečati) saj veš povpraševanje-ponudba.

Dojiva se polno že 4 mesece. Močno upam, da se bova do 6 meseca potem pa še kaki podoj čez dan.

L.p.

P.s. aja pa v dojenju moraš uživati. Jaz uživam, ker le takrat imam mir in kaj pogledam na TV user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
24.11.2008 20:40:01   
sxy
tiasara...
Saj ne ocenjujem da imam premalo mleka samo sodeč po zbujanju. Gledam tudi glede na pridobljeno oz nepridobljeno težo. Naš škratek je nehal pridobivat na teži oz pridobi zelo malo, v zadnjih treh tednih je pridobil le 250g. mi je že P rekla da kao na prejšnje pridobivanje teže je to sedaj zelo slabo. Da še ni kritično, ni pa dobro in zaradi tega me je strah, da nebi bilo še slabše, da nebi bilo še manj mleka. Saj tudi potrebuje določeno količino mleka 5,5m star otrok. Kolikor sem zasledila naj bi popil vsaj 600ml mleka, to pa ga naš škratek ne, ga tehtam pred in po podojih in večinoma popije le 60ml, razen zjutraj ko imam malo več mleka ga popije od 8o do 100ml. No upam da se po količina povečala, ker si reš želim še naprej dojiti.


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
24.11.2008 21:43:53   
TiaSara
No, naš korenjak je od 3 do 5 meseca pridobil zgolj 700g, a ker ni hotel zagrabiti flaše smo pač samo dojili. Potem je šlo pa spet na boljše. Čisto nič mu ni škodilo, da je rastel malo počasneje od povprečja. Če se tvoj počuti dobro in ne joka po hranjenju, se jaz ne bi obremenjevala. Saj bo kmalu začel gosto hrano jesti, pa bo še tam kompenziral, pa tudi mleka se bo naredilo več.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: naenkrat zmanjkalo mleka
24.11.2008 22:39:32   
evi28
No zdaj pa še jaz.user posted image
Zdaj ko dojenje in probleme s tem gledam z malo razdalje, vidim, da se res skoraj vse obremenjujemo s tem, a ma malček dovolj ali ne.Moja mala je stara 10 mesecev in se še vedno dojiva 2-3x čez dan in 1-2x ponoči. Nisem pa bila nikoli strašna "mlekarica". Načrpala sem si ga samo enkrat slaba 2 dcl, drugače vedno tam okrog 40-60 ml, včasih je pa trajalo tudi cel dan, da sem si načrpala za en obrok. Zvečer je bilo zelo pogosto, da kao ni bilo dovolj mleka, sem jo pač tud 5x prestavila iz leve na desno, ali pa še večkrat, sej že ne vem večuser posted image . Mala mi je od 2. pa ta nekje do 5. meseca že prespala noč, potem se je pa začelo naše nočno življenje z uvajanjem GH, potem so sledili zobki, nato zabit nosek...user posted image
V glavnem, presekirala sem se kar dosti, dosti sem prebrala na MONu-dojenje in ugotovila, da je čisto normalno tako, kot je.
Mleka naenkrat ne zmanjka, traja pač kaka 2 dni, da se potrebna količina vzpostavi. Če se malček na dojki krega, ni nujno, da je zaradi premalo mleka, če pa je , ga pač poskušaš pristavit takoj, ali pa malo pozneje, ko se umiri.

Poanta: tiste, ki mislite, da nimate zadosti mleka, obrnite se na MON(dojenje) po nasvet.

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?