|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krvavitve v zg. nosečnosti
10.11.2008 21:39:22   
Anonimen
Tiste, ki ste krvavele v nosečnosti in se je izkazalo, da je z otrokom vse OK, ali bi mi lahko prosim malo povedale, kako močne so bile krvavitve in kako dolgo so trajale? Ali je bila med krvjo tudi sluz?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
10.11.2008 21:44:32   
anckabancka
Sem zakrvavela v 7 tednu. Zelo močno in sem bila 100%, da je konec nosečnosti. Kar naenkrat se mi je ulilo, pa par dni sem imela še rjav izcedek. Na UZ je G videl, da sem krvavela iz hematoma.

No, sedaj imam doma 2 meseca starega korenjaka. user posted image

Aja, mislim, med krvjo ni bili nobene sluzi.


< Sporočilo je popravil anckabancka -- 10.11.2008 21:45:13 >


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
10.11.2008 21:49:35   
Anonimen
Jaz sem pri dveh nosečnostih zakrvavela okrog 7 tedna. Prvič so bile samo krvave nitke v sluzi, trajalo je dva dni, ko sem se obrisala je bilo na papirju, na hlačkah nič. Drugič je bila prav krvavitev - sveža kri kot pri menstruaciji, parkrat na dan je pritekla, trajalo par dni, pa en teden nič, pa spet par dni ... potem do konca nosečnosti nič več. UZ je pokazal, da imam močne žile in da je očitno ena žilca počla. Z obema otročkoma na koncu vse uredu.
Posvetuj se z ginekologom. Srečno!


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
10.11.2008 21:50:17   
Anonimen
Jaz sem krvavela v 12. tednu in to zelo zelo zelo močno, tako da sem mislila, da je vsega konec, pa se je na srečo vse dobro izšlo in smo na ultrazvoku videli pikico, ki ji čisto nič ni manjkalo. Pa ne vedo od kje ta krvavitev.

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
10.11.2008 21:51:26   
ribica.
krvavela sem v 7.tednu. Bilo je malo krvavega izcedka, toliko da so bile krvave hlačke. Sem šla takoj na urgenco. Nardili so mi uz in me obdržali čez noč, in me dali na Dabroston. Naslednje jutro, ko se nas je čez noč nakapljalo kar nekaj podobnih primerov, smo na tešče odšle vse še enkrat na uz. Če bi plod odmrl, ti potem takoj nardijo abrazijo. Z mano je bilo vse ok, ker je bilo krvi malo. Nisem si dala not niti vložka. Pa izcedek je bil potem rjavkast, še nekaj dni. Zakaj se to nardi??? pojma nimam. Z mojim otročkom je bilo vse ok, sem vidla kako mu lepo srček bije. Vse niso bile tako srečne tisto jutro.
Jaz sem potem odšla domov, pa dabroston sem po par dneh nehala jemat ker mi je blo po njem slabo. Malo več sem počivala, pa dvigovanje samo 5 kil.

želim ti vso srečo!!

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
10.11.2008 23:53:01   
Anonimen
Jaz sem začela krvaveti v 22. tednu (še vedno vodena kot zgodnja nosečnost), nepojasnjen vzrok. Kri se je samo vlila in je bila sveža kot pri menstruaciji, skoraj nič sluzi. Urgentno so me sprejeli na oddelku za tvegane nosečnosti z diagnozo "grozeči splav". Krvavitev je trajala 3 dni, vendar je bila vedno šibkejša. Vsak dan so mi delali UZ in merili srčni utrip ploda, krvni pristisk in temperaturo pa na 3 ure, dobila sem injekcijo za razvoj pljučk. Po 14 dneh so me iz bolnice odpustili z isto diagnozo, vzrok nepojasnjena gastacijska krvavitev. Razen strogega mirovanja do poroda, je bilo vse ostalo OK in danes imamo 4 mesečnega korenjaka.
Lp, Tanja

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
11.11.2008 7:50:31   
Naja30
V prejšnji nos. sem kravavela, ampak je bil bolj rjavkast izcedek in to takrat, ko bi morala dobit nasl. M, se pravi da se bila noseča okoli 8t. Kasneje se je še enkrat ponovilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
11.11.2008 10:27:18   
Pingvinčica
Jaz sem krvavela v obeh nosečnostih. V prvi sem zakrvavela 2x, krvavitev ni bila zelo obilna. V drugi nosečnosti pa so se krvavitve kar vlekle in vlekle kljub mirovanju. Na koncu pa se je kar vlilo iz mene. Sem bila prepričana da je konec sreče. Rezultat je da imam danes doma 3,5 letnico in še eno malčico ki ravno danes praznuje 8 mesecov. 

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
11.11.2008 19:26:30   
Maxy
Punce, jst pa nimam kakšnih dobrih izkušenj z krvavitvijo. V začetku 8. tedna se mi je dopoldne najprej pojavil rjav izcedek, popoldne pa je bilo že malo krvi. Odletela sem na urgenco, kjer so mi povedali da je moj plodek umru. Ponoči se je krvavitev okrepila, in naslednjo jutro me je že čakala abrazija. Tko, da sem vesela ko berem, da ste nekatere kljub krvavitvi, dobile zdrave user posted image .

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
11.11.2008 19:47:14   
Anonimen
Maxy, mi je zelo hudo ... no saj ko sem bila jaz v 12. tednu, sem prav tako mislila, da je vsega konec ... zjutraj so me zbudili ostri krči v presredku in ko sem vstala so bile hlačke čisto krvave, na rjuhi pa krvav madež v premeru okrog 10cm ... sem šla koj do G, mi je naredila UZ, pa je bilo z bebico vse vredu, samo tudi pri G se je še kar precej krvi ven vlilo ... sem bila potem še na dodatnih preiskavah na urgenci pa v stari porodnišnici sem bila 2 dni ... in na koncu so mi rekli, da imam blazno občutljiv maternični vrat ... no v glavnem, važno da je z bebico vse vredu in sedaj že odštevam dneve do dneva D, ko bo treba v porodnišnico. user posted image

(odgovor članu Maxy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
11.11.2008 19:56:07   
irenav
Krvavela sem v 8em tednu...Kar močno. Kri je bila svetla, pomešana s plodovnico. V bolnišnici sem bila tri dni. Pozneje krvavitev ni bilo več in sem imela lepo nosečnost. Šest mesecev kasneje sem rodila dvojčke! :)

_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
11.11.2008 21:38:37   
Anonimen
Koliko časa pa ste krvavele? Jest sem krvavela 4 dni. Na vložku sicer ni bilo krvi, samo ko sem se obrisala, jo je bilo pa kar nekaj. Sedaj pa dva dni ne krvavim več. Od četrtka do včeraj je bil edini napredek to, da so sedaj videli GV in pa nekaj notri, kar naj bi bil plod. Naj bi imela še zelo debelo sluznico, in naj bi še zelo krvavela. Upam, da čez en teden vidim srček.

Če je vsega konec in imam še veliko krvi za ven spravit + GV in plod, zakaj so se mi potem krvavitve zaustavile? To me sedaj najbolj bega. Če katera mogoče ve.

Lep večer, S.

(odgovor članu irenav)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
12.11.2008 10:42:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Koliko časa pa ste krvavele? Jest sem krvavela 4 dni. Na vložku sicer ni bilo krvi, samo ko sem se obrisala, jo je bilo pa kar nekaj. Sedaj pa dva dni ne krvavim več. Od četrtka do včeraj je bil edini napredek to, da so sedaj videli GV in pa nekaj notri, kar naj bi bil plod. Naj bi imela še zelo debelo sluznico, in naj bi še zelo krvavela. Upam, da čez en teden vidim srček.

Če je vsega konec in imam še veliko krvi za ven spravit + GV in plod, zakaj so se mi potem krvavitve zaustavile? To me sedaj najbolj bega. Če katera mogoče ve.

Lep večer, S.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
12.11.2008 10:43:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Koliko časa pa ste krvavele? Jest sem krvavela 4 dni. Na vložku sicer ni bilo krvi, samo ko sem se obrisala, jo je bilo pa kar nekaj. Sedaj pa dva dni ne krvavim več. Od četrtka do včeraj je bil edini napredek to, da so sedaj videli GV in pa nekaj notri, kar naj bi bil plod. Naj bi imela še zelo debelo sluznico, in naj bi še zelo krvavela. Upam, da čez en teden vidim srček.

Če je vsega konec in imam še veliko krvi za ven spravit + GV in plod, zakaj so se mi potem krvavitve zaustavile? To me sedaj najbolj bega. Če katera mogoče ve.

Lep večer, S.




A res nobena ni imela podobnega primera?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
12.11.2008 11:00:27   
Shuka
Če čebula ne bi imela če ne bi bila čebula ampak bula.
Ali se ti bo krvavitev ponovila ali ne je težko ugibati, tudi meni so rekli, da imam hematom in se zna zgoditi da bi še krvavela, pa je od tega že 3 mesece, debelina sluznice pa ni pogoj za krvavitev. Krvavitev se ti je ustavila ker očitno ni več krvi, ki bi ti ostajala v maternici ali nožnici in dokler bo viden plodek in GV nato še srček bo to super. Se pa v tem obdobju največkrat pojavijo krvavitve ker se plod gnezdi, stene maternice se raztezajo, poči kakšna žilica pri katerem lahko krvaviš lahko pa se ustvari hematom in se krvavitev prestavi za drug čas ko le ta poči.

Do naslednjič pa:
1. lahko trepetaš kdaj bo spet nova krvavitev prišla,
2. pozabiš na to in živiš dalje, kot da nič ni,
3. paziš nase in ne obremenjuješ telesa z raznimi hitrimi gibi
4. seveda ostaneš optimistična in upaš na najboljše.

V tem obdobju kot marsikaterem v nosečnosti smo prepuščeni usodi, karkoli se bo zgodilo je v manjši meri odvisno od našega početja v veliki meri pa od narave. Torej upaj naprej, da vse bo OK.

< Sporočilo je popravil Shuka -- 12.11.2008 11:02:33 >


_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
12.11.2008 11:04:02   
irenav
Meni se je samo ulilo. Ko sem prišla v bolnišnico, pol ure kasneje, pa ne več.

_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
13.11.2008 16:43:58   
_eLa_

jaz sem noseča 7t,nekaj dni.
V ponedeljhek sem bila na pregledu,plod je velik 5mm in že bije srček.
Nimam nobenega znaka nosečnosti,včeraj pa ko sem šla lulat sem na wc-papirju opazila malo sluzaste krvi,malo je blo tudi v wc-ju.Na hlačk ni blo nič.Kasneje in danes prav tako čist nič.
Full me je strah za malo pikico, vaše zgodbe so me malo pomirle,ampak berem tudi one o SS.
Upam da ni bil splav???????????????!!!

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
14.11.2008 12:43:18   
Pacota
Če si le malo zakrvavela, ni bil splav. Če se bi krvavitve jačale, če bi te obtem še zvijalo vse bolj, pa bi lahko bil, pa se takrat ni nujno!

(odgovor članu _eLa_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
14.11.2008 12:51:34   
_eLa_
Pacota si me pomirla,čeprav sem si misla da ne more bit no.
pa še ginekologa sem klicala danes.

je pa bil izcedek rozast-tak svetlo rozast.

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
14.11.2008 13:07:36   
Pacota
Preventivno so meni priporocili 3tbl Magnesola/dan, pa Dabroston. Ce se ti se pokaze krvavitev, mogoce gres do gin, da ti napise recept.
Meni je 1x rekla, da imam rd.izcedek, jaz pa ga niti opazila nisem, pa mi je kar takoj napisala Dabroston (=hormonska podpora nosecnosti, dokler posteljica ni ze tako zelo razvita, da sama proizvaja ogromne kolicine progesterona, ki ohranja nosecnost).

(odgovor članu _eLa_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
14.11.2008 20:34:56   
tosja
Prvič se je pojavil izcedek, ko sem bila user posted image 5/3 t. Takoj sem šla na ginekologijo, naredili so mi UZ - vrečaje bila na pravem mestu user posted image - počitek in Dabroston; potem je izcedek v treh dneh izginil, pa čez en teden spet,...v gavnem do 13 tedna sem bila vsak teden na UZ. Enkrat ga je bilo ogromno, sem mislila, da je vsega konec - bil je rdeč in kr teklo je...
Do 13t sem imelakar nekaj UZ-jev, tud pri različnih G, potem pa je v 12t moja G ugotovila vzrok krvavite...user posted image
Bila sta dvauser posted image user posted image , a je enemu srček prenehal biti... user posted image user posted image user posted image
Na Dabrostonu sem bila do 17 tedna.
Potem je bila moja  user posted image zelo lepa...in danes je moja srečica mlada 32 tednov!!! user posted image user posted image user posted image

Ne obupaj! user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil tosja -- 14.11.2008 20:35:59 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
17.11.2008 20:21:36   
Maxy
eLa, pr men je blo na začetku tud zelo malo krvi. Ko sem bla na urgenci sem se celo ginekologinji opravičila, da verjetno pretiravam, ker je blo tolk mal krvi. Pa je blo potem vsega konec. Tako da mislim, da se s temi krvavitvami res ni za hecat. Moja pikica je bla tudi 5 mm.  Pa vse dobro ti želim in upam, da boš čez osem mesecev že držala user posted image .

< Sporočilo je popravil Maxy -- 17.11.2008 20:23:03 >

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: krvavitve v zg. nosečnosti
18.11.2008 10:45:16   
_eLa_
Maxy,
kaka je pa bla kri?kake barve?
Pri meni je bla taka kožno-rozasta, je pa bla pomešana z belim tokom.No je bla samo na wc papirju enkrat, zdaj je 5 dni od tega ni blo niti kaplice več.
Sem pa takrat klicala ginekologa,je rekel naj pridem če bom ŠE krvavela, pa nisem več niti pikice.Tak da imam komaj čez 3 tedne pregled.
Hvala za dobre željeuser posted image

(odgovor članu Maxy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?