|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomagajte?!
10.12.2008 10:49:21   
_annela_
no takole moj 15 mesecni otrok.ze dva dni zelo tesko kaslje,se posebaj ponoci katastrofa,iz nosa tece ko iz pipie,ter vrocino imava takole pade na 37 ter naraste na 38,slabo je ter pije,ter samo spimo,pa me zanima kaj bi mu dala,pijeva slezov sirup,ter operil dajem v noska,pa ne pomaga,prsim svetujte,ter ce katera ve kako gre tista obloga na prsni kos??hvala za odgovore,l.p
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 10:53:43   
alda
kaj pa obisk zdravnika'
Pri nas je bil tud "samo" mal bolj nadležen prehlad..a se je pozneje izkazalo za bakterijsko okužbo zg. dihal in smo pristali na antibiotiku
če se le preveč vleče, se rajš pejte pokazat zdravniku....rajši 10x zastonj, kot 1x prepozno !!!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 10:53:47   
ANITA D.
Priporočam da gre do zdravnika sploh ,če ima vročino že 2 dni.

Lp.

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 11:13:16   
Luni
Kako pa diha, ko zaspi? Jaz ti priporočam obisk pediatra. Mi smo imeli bronhiolitise user posted image

_____________________________



(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 11:18:31   
total
Otroka pelji ko zdravniku,da dobi primerna zdravila in bo kmalu bolje.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 11:22:10   
_annela_
drage moje mam zlomljeno nogo mam mavec pa trenutno ne morem do zdravnika,moz dela,pa me zanima ce bi lahko poklicala patronazno sestro kaj mislite da mi lahko ona prisla do me,in pogledala otroka??

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 11:24:06   
Šaki
pa pokliči pediatra pa to njemu ali njej povej.se že najde kdo da ga pelje.
kaj pa starši?
kar pokliči.nj jz bi

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 11:36:47   
pupika
samo ne mu dajat slezovega sirupa, da ne pride do pljučnice, daj mu raje sirup iz smrekovih vršičkov. Pa nos čistite z fiziološko

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 11:39:27   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: _annela_

drage moje mam zlomljeno nogo mam mavec pa trenutno ne morem do zdravnika,moz dela,pa me zanima ce bi lahko poklicala patronazno sestro kaj mislite da mi lahko ona prisla do me,in pogledala otroka??


Ja pa nekdo ga bo moral peljati! Kaj pa če bi bilo kaj res hudega?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 11:42:26   
r1ta
A zdravnik pa ne pride na dom? Pokiči v zdravstveni dom, povej za problem in verjamem, da ti bodo znali pomagati.

< Sporočilo je popravil r1ta -- 10.12.2008 11:43:09 >


_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 11:44:33   
Gina
Nujno vsaj kliči pediatra, ap povej, kaj je z otrokom in zakaj ne moreš do tja. Ti bodo še najboljše svetovali. Otrok bo moral k zdravniku, sicer se mu lahko še kaj zakomplicira.

Če kašlja, pa se ne more izkašljat, ga lahko daš v kopalnico, kjer pustiš teči vrelo vodo, da narediš neke vrste savno notri, ga obrneš na trebušček čez tvoje noge in ga "tapkaš" po hrbtu. Tako je nam svetovala pediatrinja.

Drugače pa lahko kamilice prepražiš (brez kakšnega olja, kar v ponvi na hitro, samo toliko, a jih pogreješ), vse skup zaviješ v plenico, pa mu daš na pljučka pod pižamico ali majčko. Ne sme biti preveč vroče, mora biti ravno prav.

Smrekovi vršički pa ne vem, če so za tolk majhnega. Še trpotčev sirup, ki je malo bolj blag ne vem če že lahko. Vprašaj v lekarno.

Pa nujno kliči zdravnika!

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 11:47:27   
Gina
Sem se spomnila, za nujne primere lahko par ur na leto manjkaš v službi, brez bolniške. Sicer pa lahko tvoj dobi tudi bolniško za otroka, oz. nego. Če imaš ti nogo v mavcu, bo moral priti domov in odpeljati otroka k zdravniku, matr, kliči ga in reci, naj se neha hecat.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 12:14:01   
oka
Nekako probaj najti način da spraviš otroka do zdravnika ali pa da zdravnik pride na dom. V našem ZD je tako, da dežurni pride na dom, če je to potrebno in mu ordinacija malo počaka. Pokliči in povej kako je stanje. Ker tole dolgo packanje sprva nedolžnega nahoda preide v kaj hujšega in je potem zdravljenje in pa seveda otrokovo počutje bistveno težje. Pa pozorna bodi na otrokovo dihanje ko spi. Če se ti bo zdelo tako plitko in hitro moraš nemudoma do zdravnika. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 12:26:49   
Nika v službi
Čaki, tega pa ne razumem - najprej nedosegljivost očeta, potem pa še tale tvoj mavec. A ne moreš hoditi z mavcem, imaš predpisano mirovanje? Če je tako, je edina prava pot mož oz. oče. In seveda še prej klic k P.

Sicer pa, pokliči taksi in do ZD!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 12:33:10   
lana38
Čimprej spravi otroka k zdravniku.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 22:26:51   
katarina2004
na tvojem mestu bi res šla do zdravnika. pri nas se je takole začelo pa smo pristali v bolnici-vnetje zg. dihal. isto drugič je pa dobil pljučnico. Prosi nekoda (prijateljico, starše..) boš potem vsaj mirna.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pomagajte?!
10.12.2008 22:38:39   
zmajaz
Verjetno si zdaj že šla k zdravniku - če še nisi, pa le pojdi.

No - če ne drugače pa za drugič - obloga na prsni koš:

Segreješ olje in ga zliješ v plenico, ki jo nato zložiš (mastni del je v sredini plenice). Olje jo ohranja kar nekaj časa toplo. Probaš na svoje lice, da ni prevroče in daš to otroku na prsni koš, da ga lepo greje. Se mi zdi, da to kar lepo pomaga pri prehladu. Samo meni se ni dalo potem več s tem oljem menštrati in sem raje v lekarni kupila tisto hladilno-grelno blazinico z gelom (ta majhno - je namreč več velikosti), ki se lahko segreje ali ohladi. Sem jo segrela v vroči vodi, zavila v majhno pleničko ali robec in dala user posted image  čez noč pod bodi na prsni koš.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 10.12.2008 22:39:38 >

(odgovor članu katarina2004)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pomagajte?!
11.12.2008 7:13:10   
pupika
Kako je z malim?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?