|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Calpol
11.12.2008 21:49:51   
_ribica_
Zdej mi je mož pinesu iz lekarne calpol, so mu rekli da je boljši od svečke paracetamol. Povejte kdaj daste otroku calpol, pri kako visoki vročini?
Joj tej prehladi viroze....user posted image

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Calpol
11.12.2008 22:00:27   
tinas
calpol lahko daš kadarkoli (takoj, ko je temperatura povišana), je tudi proti bolečinam (tudi če ni vročine), medtem ko svečke daješ šele, ko vročina naraste na 38,5

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Calpol
11.12.2008 22:02:34   
_ribica_
Aha hvala. Zdej ji bom zmerla vročino, ker se mi zdi vroča. Ker , če bi imela malo čez 37 bi ji dala, da vsaj mirno spi.

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Calpol
11.12.2008 23:04:45   
glen
Do 38,5 calpol
Čez 38,5 svečke

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Calpol
11.12.2008 23:50:51   
ZmajTolovaj
Jaz sem ji dala dva večera malo žličko calpola, da se je reva vsaj naspala čez noč. Nam je pomagalo.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Calpol
12.12.2008 6:27:17   
caillou
Kaj res zbijate vročino že pri 37° in malo čez ? Če je otrok nagnjen k vročinskim krčem, je to normalno, drugače se pa vročina zbija med 38° in 38,5°. Malo se pa mora telo samo boriti proti vsiljivcem.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Calpol
12.12.2008 7:47:45   
jer.za.
Pri nas Calpol ni nikoli pomagal proti znižanju telesne temperature, tako da dajem svečke. In to pri 39,0 , prej ne ker malo se pa mora tudi telo samo boriti in krepiti imunski sistem.Sedaj, ko sta že malo večji se je že večkrat zgodilo-sploh pri ta veliki(4,5 let), da je temperatura prišla do 38,5-39,0, potem je pa sama od sebe padla in svečke sploh niso bile potrebne.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Calpol
12.12.2008 8:14:37   
nuala
Jaz sem dajala svečke do enega 3. leta, če je bila temperatura več kot 38,5.

Calpol uporabljam od 3. leta naprej, pri temperaturi nad 38 če se otrok slabo počuti oz. pri temperaturi nad 39 v vsakem primeru.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Calpol
12.12.2008 8:18:10   
Naja31
Vročina se zbija nad 38,5.včasih tudi 39.

Pa ne se igrat, ša dajat calpol ko ima 37.5. Saj se mora telo samo braniti. Potem pako bo res hudo, pa nič ne bo prijelo.

Jaz vedno dajem calpol, če ne prime (na srečo se je to doz daj zgodilo 1x) pa svečke.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Calpol
12.12.2008 9:12:32   
Mišni
Pa saj Calpol in paracetamol svečke imajo iste sestavine, edino da gredo pri svečki hitreje v kri. To je vsa razlika med paracetamol svečkami in Calpolom.

Sicer pa res ne vročine zbijat do 38,5, merjeno pod pazduho. Vročina ubija viruse.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Calpol
12.12.2008 9:43:30   
Najaa
Jaz ne vem kako to, ampak moji hčerki pri visoki temperaturi svečke bolj pomagajo kot calpol. Calpol bolj za bolečine ob izraščanju zob, če je pa zbolela, pa svečke. Najboljše pa so svečke Voltaren, ki so samo na recept, pomagajo pa takoj.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Calpol
12.12.2008 10:14:40   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: _ribica_

Zdej mi je mož pinesu iz lekarne calpol, so mu rekli da je boljši od svečke paracetamol. Povejte kdaj daste otroku calpol, pri kako visoki vročini?
Joj tej prehladi viroze....user posted image

LP


Vročina se zbija šele ko temperatura preseže 38,5°C ali celo 39°C, pa ni važno ali daš Calpol ali svečke, v obeh je ista učinkovina, to je paracetamol, ki deluje protivročinsko in protibolečinsko, le absorbcija v kri je hitrejša pri svečkah.
Prej se jo zbija le, če je otrok nagnjen k vročinskim krčem ali ima kako drugo okvaro.

Če daš zdravilo prehitro s tem lahko narediš več škode kot koristi, saj se telo z vročino brani proti povzročiteljem bolezni.
Ob zvišani temperaturi se namreč zavre razmnoževanje bolezenskih klic, zmanjša se tudi njihova dejavnost in toksičnost. Vročina tudi okrepi funkcijo obrambnega sistema, poveča se dejavnost celic, ki se borijo s povzročitelji bolezni, to je še posebej pomembno pri virusnih obolenjih.
Vročina poveča tudi učinkovitost antibiotikov.
Zato je nesmiselno zbijati vročino za vsako ceno.






< Sporočilo je popravil katra55 -- 12.12.2008 10:16:30 >

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Calpol
12.12.2008 10:21:57   
katra55
Mi smo pri pediatru na prvem pregledu dobili TOLE knjižico. Je zelo fajn napisano vse v zvezi z vročino. 

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Calpol
12.12.2008 10:30:56   
end1
se strinjam z napisanim, vročine do 38,5 raje ne zbijat, moji deklici sem do zdaj dajala le paracetamol svečke. če pa to ne prime je kaj za k zdravniku, ki pove kako, Voltaren svečke pa sem ji dala le ko je blo čez 39 in še to polovičko, pol pa je držala po 12 ur.  

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Calpol
12.12.2008 11:34:56   
jakaracman
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Pa saj Calpol in paracetamol svečke imajo iste sestavine, edino da gredo pri svečki hitreje v kri. To je vsa razlika med paracetamol svečkami in Calpolom.

Sicer pa res ne vročine zbijat do 38,5, merjeno pod pazduho. Vročina ubija viruse.


Se strinjam. 

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Calpol
12.12.2008 20:13:27   
N _ B
Calpol ali pa svečke dajem nad 38,5, včasih pa tudi še čakam. Odvisno kakšne volje je otrok.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Calpol
12.12.2008 21:23:14   
valči
Se strinjam z vsem napisanim,kar se tiče zbijanja nad 38.5.Hčera mi je tas teden imela tri dni vročino,svečko paracetamola sem dala,ko je v ritki presegla 39 stopinj.Četrti dan ji je vročina čisto padla.Z Voltarenom previdno,je fejst močen in ga ni kar tako za dajat.Po navodilih pediatra.
Mi je enkrat pediatrinja rekla,da so že marsikakega otročka mogli pri njej ogrevat,ker je tja prišel fejst podhlajen od Voltarena.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Calpol
12.12.2008 21:28:52   
Kranjcanka
nas calpola ni nikoli maral, mogoce zaradi tecnobe ob bolezni, tako da dajem vedno svecke.
dajem pa vedno takrat, ko se mi zdi, da je zaradi vrocine prizadet (da hoce samo lezat, je slab). navadno je po cca 20 min cisto ok, normalno je in se igre.

lp

< Sporočilo je popravil Kranjcanka -- 12.12.2008 21:30:10 >

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?