|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fiziološka raztopina
12.12.2008 15:07:17   
_ribica_
Živjo!

Spet se na vas obračam, ker znate pomagat in svetovat. Kar nerodno mi je malouser posted image .
Me pa zanima sledeče, imam doma fiziološko v razspršilu in me zanima, če se isto uporablja kot kapljice? Mi imamo tako, ležeči položaj, nazaj glavo damo kapljice in izvlečemo čim več. Na razspršilu piše, da se nedaja nazaj glavo in me zanima, če se tudi vleče z pumpico oz. , če je isti postopek?
Hvala v naprej!           
                                                   LP

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 13.12.2008 7:33:17 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Fiziološka raztopina
12.12.2008 16:53:22   
caillou
Pri fiziološki raztopini v razpršilu, ni treba imeti glavo v nazaj nagnjenem položaju. Ker se zadeva razprši (kapljice) in ne steče v nos v curku.

Za zelo male otroke je definitivno najboljše, če se raztopina nabrizga v nos (z brizgo) in potem se ga fino s pumpico očisti.


< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 13.12.2008 7:35:06 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Fiziološka raztopina
12.12.2008 17:23:06   
_ribica_
Prej smo vedno imeli v flaški mali in pucali noska, pri tem sva morala oba z možem bit, ker enemu samemu neuspe. Zato smo nabavli v razpršilu, da bi blo vsem lažje, ker ko ji dam v razpršilu ne joče kot bi jo iz kože dajali. Zato me zanima, če pri razspršilu moramo tudi s pumpico vleč vn ali je dovol, da ona pihne z noskom. Stara pa je 22mesecev.

LP

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 13.12.2008 7:34:52 >

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fiziološka raztopina
12.12.2008 20:24:46   
ČebelicaMaja
Midve sva bile ravno danes na ORL pregledu, kjer sva dobili naslednja navodila...razpršilo ni za pucanje noska, ampak samo za vlaženje, saj je premalo in noska ne očisti. Ker smo ji dosedaj pucali nosek s pumpicami je postala "lena" in se ji pač nebna mišica ne zapira pravilno- zato je izrecno dala navodila, ki pravzaprav veljajo za vse, samo ne vem, zakaj nam to v ZD že prej niso povedal;
Nos pucamo v sedečem položaju, glava rahlo nagnjena naprej. V eno nosnico z nežnim curkom vlivaš fiziološko (dozirka se nabavi v Sanolaborju, fiziološko kuhaš zaradi velike porabe doma) toliko časa, da  priteče na sosednji nosnici ven čista tekočina- bistra- ne bela ali od smrklja... hkrati pa kar je najpomembneje- mora imeti odprta usta in pljuvat fiziološko čez ustauser posted image  no o tem jaz nisem imela pojma in mi je res žal, da tega nisem vedela že prej- v bistvu smo ji vlivali fiziološko, ampak narobe- tu se je dr. sploh ni dotaknila, samo s curkom je dosegla vse, dozirko sploh ni dala v nosek - ampak cca 1cm stran od noska... tako se pravilno razvijejo mišice in refleks, kar posledično pomeni, da se infekt več ne seli horizontalno (ušesa) in navpično (pljuča), ampak gre ven, pa še nauči se pihat ven, ker naša je pri tem res lena in nam pusti, da vse naredimo mi namesto njeuser posted image  je pa stara 2,5leti in se pri novem načinu pucanja noska ni prav nič upirala- kot da bi vedela, da ji hočemo pomagat...
upam, da sem dovolj jasno napisala- meni je sedaj kristalno jasno, kje smo ga polomili, škoda samo, da nam tega niso povedali že pred časom, da vseh teh vnetij in bronhitisov morda ne bi bilo toliko...

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 13.12.2008 7:34:37 >


_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fiziološka raztopina
12.12.2008 21:26:56   
ZmajTolovaj
To vse lepo in prav, tudi jaz to počnem, sede in z dozirko iz Sanolaborja in fiziološka v enormnih količinah - ampak ne vem, ali bi lahko pripravila našo tamalo do tega, da bi ven pljuvala? Stara je slabih 17 mesecev. Večina tekočine tako steče ven, pa potem še fejst pihne v robček in se dobr sprazni, pumpice niti ne obožuje, ampak nekaj pa pogoltne. user posted image

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 13.12.2008 7:34:24 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fiziološka raztopina
12.12.2008 23:35:14   
_ribica_
Svašta prvič slišim za sedeč položaj, pa še ko pokličem v zd mi rečejo glavico nazaj, pa fajn z fiziološko namočit pa ven povlečt. Pa še, ko sva ble v bolnici so drugi punčki tudi leže z unim strojčkom, ki je že na pogled strašenuser posted image . Tako, da naša mala že ko vidi ve kaj se pripravlja in je že vrisk-jok. Hvala bogu pa piha sama čez nos in, ko ji teče z noska reče- mama nosuser posted image .
Nos že nekako, samo vročino zbit pa neuser posted image user posted image . Jutri se gremo pokazat. Upam, da nam nebo treba v bolnico, ker bova obe znorele. Držte pesti.

LP

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 13.12.2008 7:33:52 >

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fiziološka raztopina
12.12.2008 23:46:57   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

Midve sva bile ravno danes na ORL pregledu, kjer sva dobili naslednja navodila...razpršilo ni za pucanje noska, ampak samo za vlaženje, saj je premalo in noska ne očisti. Ker smo ji dosedaj pucali nosek s pumpicami je postala "lena" in se ji pač nebna mišica ne zapira pravilno- zato je izrecno dala navodila, ki pravzaprav veljajo za vse, samo ne vem, zakaj nam to v ZD že prej niso povedal;
Nos pucamo v sedečem položaju, glava rahlo nagnjena naprej. V eno nosnico z nežnim curkom vlivaš fiziološko (dozirka se nabavi v Sanolaborju, fiziološko kuhaš zaradi velike porabe doma) toliko časa, da  priteče na sosednji nosnici ven čista tekočina- bistra- ne bela ali od smrklja... hkrati pa kar je najpomembneje- mora imeti odprta usta in pljuvat fiziološko čez ustauser posted image  no o tem jaz nisem imela pojma in mi je res žal, da tega nisem vedela že prej- v bistvu smo ji vlivali fiziološko, ampak narobe- tu se je dr. sploh ni dotaknila, samo s curkom je dosegla vse, dozirko sploh ni dala v nosek - ampak cca 1cm stran od noska... tako se pravilno razvijejo mišice in refleks, kar posledično pomeni, da se infekt več ne seli horizontalno (ušesa) in navpično (pljuča), ampak gre ven, pa še nauči se pihat ven, ker naša je pri tem res lena in nam pusti, da vse naredimo mi namesto njeuser posted image  je pa stara 2,5leti in se pri novem načinu pucanja noska ni prav nič upirala- kot da bi vedela, da ji hočemo pomagat...
upam, da sem dovolj jasno napisala- meni je sedaj kristalno jasno, kje smo ga polomili, škoda samo, da nam tega niso povedali že pred časom, da vseh teh vnetij in bronhitisov morda ne bi bilo toliko...


Super napisano...to jst delam že nekaj let, pa moram reči,da od takrat še ni bilo vnetih všes)prej pa parkrat na zimo)!


< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 13.12.2008 7:33:41 >

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Fiziološka raztopina
13.12.2008 7:44:03   
Primoza
Tukaj je nekaj idej o pumpicah in podobnih zadevah za čiščenje noskov:

LINK1

LINK2

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Fiziološka raztopina
16.12.2008 21:22:31   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

Midve sva bile ravno danes na ORL pregledu, kjer sva dobili naslednja navodila...razpršilo ni za pucanje noska, ampak samo za vlaženje, saj je premalo in noska ne očisti. Ker smo ji dosedaj pucali nosek s pumpicami je postala "lena" in se ji pač nebna mišica ne zapira pravilno- zato je izrecno dala navodila, ki pravzaprav veljajo za vse, samo ne vem, zakaj nam to v ZD že prej niso povedal;
Nos pucamo v sedečem položaju, glava rahlo nagnjena naprej. V eno nosnico z nežnim curkom vlivaš fiziološko (dozirka se nabavi v Sanolaborju, fiziološko kuhaš zaradi velike porabe doma) toliko časa, da  priteče na sosednji nosnici ven čista tekočina- bistra- ne bela ali od smrklja... hkrati pa kar je najpomembneje- mora imeti odprta usta in pljuvat fiziološko čez ustauser posted image  no o tem jaz nisem imela pojma in mi je res žal, da tega nisem vedela že prej- v bistvu smo ji vlivali fiziološko, ampak narobe- tu se je dr. sploh ni dotaknila, samo s curkom je dosegla vse, dozirko sploh ni dala v nosek - ampak cca 1cm stran od noska... tako se pravilno razvijejo mišice in refleks, kar posledično pomeni, da se infekt več ne seli horizontalno (ušesa) in navpično (pljuča), ampak gre ven, pa še nauči se pihat ven, ker naša je pri tem res lena in nam pusti, da vse naredimo mi namesto njeuser posted image  je pa stara 2,5leti in se pri novem načinu pucanja noska ni prav nič upirala- kot da bi vedela, da ji hočemo pomagat...
upam, da sem dovolj jasno napisala- meni je sedaj kristalno jasno, kje smo ga polomili, škoda samo, da nam tega niso povedali že pred časom, da vseh teh vnetij in bronhitisov morda ne bi bilo toliko...


Super napisano...to jst delam že nekaj let, pa moram reči,da od takrat še ni bilo vnetih všes)prej pa parkrat na zimo)!



Enako.

Tudi v sezoni različnih prehladov in viroz vsak večer na ta način sčistimo nosek.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?