|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pršut in dojenje
24.12.2008 13:57:33   
simona2
Mene pa zanima ali je katera v času dojenaj jedla pršut in ali je pršut res brez vseh konzervansov se pravi, da ga je mogoče jesti tudi če si na dieti za kravje mleke (sirotka je  namreč konzervans skoraj pri vseh salamah)? Vem da gre az svinjino, vendar jaz sem že tako obupana in sita enolične hrane (dieta brez mleka in jajc), da bi tako z veseljem pojedla fetko pršutauser posted image . No se če ne pač ne bom, ampak me zanima kakšne so kaj vaše izkušnje (aja stara je 4,5 meseca skoraj 5).

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pršut in dojenje
24.12.2008 15:59:36   
Anonimen
Mali je star dva meseca, polno dojim in sem ravno včeraj jedla pršut, dve rezini. Ni bilo stranskih učinkov. Se mi zdi da je to kaj ti ješ čist odvisno od otroka, kako občutljiv je. Ko pa je bila prva stara 5 mesecev sem pa normalno jedla svinjino. 

(odgovor članu simona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pršut in dojenje
24.12.2008 16:02:56   
Felicita
simona, kvaliteten (in pravi) kraški pršut je dejansko samo nasoljeno (in delno namaščeno) meso. cenejše variante majo pa mogoče še kakšne konzervanse notr... 

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pršut in dojenje
24.12.2008 16:11:45   
majaS80
Tudi jaz sem po novem na mlečno - jajčni dieti....
Mi lahko daš nekaj idej kaj vse se lahko je???

Hvala

_____________________________

MajaK

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pršut in dojenje
24.12.2008 16:29:21   
simona2
Ja saj se da veliko jest, samo malo domišljije moraš imeti. Ravno pečemo božično bananino pecivo - 2 merici in četrt moke, 1 merica rjavega sladkorja, 1 jedilna žlica pecilnega, 1 žlička cimeta. 2 Merici bananine kaše (jo zmiksaš - spasiraš) in 1 četrtina merice sončnečnega olja. Najprej zmešaš skupaj mokre sestavine (bananino kašo in olje) nato pa še v posebni posodi suhe sestavine, katerim nato dodaš mokre vse fino premešaš in v pekač, ter peči na 180 stopinj 25-30minut. Če želiš. lahko preliješ, ko je pečeno še s 99procentno temno čokolado (ne vsebuje mleka) - odlična sladica. Ješ lahko riž, kuskus, sjdovo kašo, vso zelenjavo, meso... Mleko nadomestiš z riževim mlekom, jajca pa lahko velikokrat z banano - npr pri palačinkah.



_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pršut in dojenje
24.12.2008 16:38:06   
majaS80
To, da banana lahko nadomesti jajce sploh nisem vedela, mi ne bi padlo na pamet:)))
Hvala

kje pa kupiš riževo mleko? da lahko vasaj 1 kavo na dan spijem...:)

_____________________________

MajaK

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pršut in dojenje
24.12.2008 16:49:00   
simona2
V vsakem malo večjem Mercatorju imajo riževo in sojino mleko. Zelo dobro pa je tudi mandljevo, tega pa dobiš v bolje založenih trgovinah z zdravo prehrano.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pršut in dojenje
24.12.2008 17:27:32   
Jelcy
Itak dsa lahko jes prsut ce dojis...jaz sem ga oz jaz sem jedla vse! Samo prvi mesec sem se pazila pol ne vec.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pršut in dojenje
24.12.2008 17:44:09   
simona2
Ja saj vem, da načeloma lahko ješ vse, če je vse Ok z dojenčkom, samo mi smo na strogi dieti KM in jajca in še sanja se ne ljudem kje vse je mleko (kot sem napisala skoraj v vseh salamah) in ni izključeno, da ne bi bilo tudi v pršutu (kupili smo ga od Krasa in upam, da je res 100% naraven, vsaj tako piše in pohamsala ga bom eno fetko nocojuser posted image )

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pršut in dojenje
26.12.2008 17:39:34   
julči
hej,

simona no si jedla pršut? je blo kej reakcije? namreč tud mi smo na dieti zarad alergije na KM in sem zadnjič  pojedla en mali svinjski zrezek pa ni blo nič. pršuta pa še nisem probala, pa tud pasuuser posted image

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pršut in dojenje
27.12.2008 8:39:32   
ronja
Ko sem bila na tej dieti zaradi male (je bil samo sum na alergijo, hvalabogu ni bila res alergična), so mi rekli, da lahko suhomesnate izdelke, ki nimajo nobenih dodatkov - torej če je pršut samo sušen s soljo in poprom, potem glede alergije ne bi smelo bit problemov.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pršut in dojenje
27.12.2008 9:03:09   
julči
o hvala ronja mi boš polepšala novo leto

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pršut in dojenje
27.12.2008 15:02:57   
ronja
Ni kej - naredi si še domače grisine, v te ne daš mleka not (oz. ti ni treba), jih posuješ s sezamom in oviješ s pršutom, pa imaš super razvajenja in nihče ne bi uganil, da si na dieti!
lepo praznuj, pa upam, da alergija čimprej mine! meni je bilo grozno, ker vsaj četrt moje prehrane predstavljajo jogurti... Sem nora nanje, pa sira precej pojeva, ker sva manj mesna človeka (čeprav imava pa trenutno pršut, hehe;) če boš še kako idejo rabila, se pa javi, bom probala pomagat - ker lahko zadeva res enolična rata...

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?