|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost in kilogrami
2.1.2009 20:40:15   
Tanchy
Drage souser posted image ,

mene pa zanima ali se v user posted image kaj pazite kaj jeste oziroma česa ne, da nebi kilogrami kar preveč naraščali?
V 1. user posted image sem pridobila "komaj" 15 kilogramov, a sem že takrat štartala s težo 70+. Žal po porodu nisem kaj veliko naredila na tem, da bi pridobljene kilce izgubila (vedno je bilo kaj vmes in se nisem odločila za hujšanje ala diete Monti ali 90 dnevne) in tako smo ostali (kar je vsaj nekaj) na okrog 82 kg user posted image .

Sedaj sem 2. noseča in me resno skrbi da si nebi nabrala preveč kg, oziroma, da mi jih bo spet en kup ostalo.

Morda kompliciram, ampak ali je še katera s podobnimi težavami oziroma kako jesti pravilno kljub nosečnostnim željam po hrani?

Lp, Tanchy
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečnost in kilogrami
2.1.2009 20:48:49   
maca m
Jaz sem sicer že rodila, mi je pa G svetovala črn kruh, velikooooo sadja in zelenjave, malo maščob.... Pa probaj veliko pit. jaz nisem navajena veliko pit in sem se pol vsak dan kontrolirala, da sem popila vsaj 3 litre. 

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
2.1.2009 21:33:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maca m)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečnost in kilogrami
2.1.2009 23:51:58   
Najaa
Glavno ti je, da črtaš belo moko, maščobe in sladkarije... To kar nosečnicam najbolj paše! user posted image
Jaz se tud poskušam izogibat temu, sam včasih ne znese... Se pa splača mal popazit. Sej vsak reče, jej zdaj, boš kasneje hujšala. Sam ne zaveda se vsak, da na začetno že veliko kilažo dodat še 15 in več kg, je napor za telo. To prinese s sabo še večje bolečine v križu, kolkih... Večjo okornost...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečnost in kilogrami
3.1.2009 8:05:02   
Naty*Taja
Tanchy - jaz sem bila skor čist na istem, kot ti, prvič začela s 76 in končala z 18+ potem sem se neki matrala hujšat po dojenju, pa ko sem prišla na 80 spet zanosla in je šlo še mal več gor...madona potem sem se pa v roke vzela in do pred par mesecev nazaj shujšala z zdravo prehrano po Montiju na 77! No to je zame kr sprejemljivo glede na mojo višino...zdej sem pa tretjič noseča in ne, niti slučajno si ne mislim privoščit tolk kil viška. Čist enostavno jem po Montiju še naprej, seveda s kakimi prekrški vmes, in sedaj do 14. tedna še ni šlo nič gor...upam,da zdej ne bo več kot kakih 10+, ki jih spravim takoj po porodu dol! Če po Montiju ješ, ni nič tistih nosečniških želja po sladkih pregrehah! Pa dost sadja in imaš dost cukra... Evo, upam, da ti rata.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečnost in kilogrami
3.1.2009 9:28:35   
Tanchy
Dekleta,

najlepša vam hvala za vse odgovore ter vzpodbudne besede in res upam, da mi uspe s čim manj odvečnimi kilogrami.

Lp, Tanchy

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečnost in kilogrami
3.1.2009 10:53:54   
lino
IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja

Tanchy - jaz sem bila skor čist na istem, kot ti, prvič začela s 76 in končala z 18+ potem sem se neki matrala hujšat po dojenju, pa ko sem prišla na 80 spet zanosla in je šlo še mal več gor...madona potem sem se pa v roke vzela in do pred par mesecev nazaj shujšala z zdravo prehrano po Montiju na 77! No to je zame kr sprejemljivo glede na mojo višino...zdej sem pa tretjič noseča in ne, niti slučajno si ne mislim privoščit tolk kil viška. Čist enostavno jem po Montiju še naprej, seveda s kakimi prekrški vmes, in sedaj do 14. tedna še ni šlo nič gor...upam,da zdej ne bo več kot kakih 10+, ki jih spravim takoj po porodu dol! Če po Montiju ješ, ni nič tistih nosečniških želja po sladkih pregrehah! Pa dost sadja in imaš dost cukra... Evo, upam, da ti rata.


Pozdravljene user posted image .

Sem v 17 tednu in ne želim pridobiti preveč kg, ker sem mala (160 cm).
V 1 user posted image  sem pridobila samo 9 kg-sem jih imela, ko sem šla rodit 59 in so šli pol res hitro dol, sedaj pa sem že štartala z 50 kg (ker sem se umes mal zredila) in jih imam sedaj že 53, kar pomeni, da sem že v prvih 3 mesecih pridobila cca. 3 kg in mislim, da to ni o.k., ker naj bi teža konkretno pričela naraščati šele zdaj...user posted image

No, da ne bom preveč dolgovezila, vprašala bi rada, kaj je to  Monti?

Pa hvala lepa za odgovor.


(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečnost in kilogrami
3.1.2009 11:06:49   
Tanja_
Montingacova dieta je Monti. Je napisal knjigo JEm, torej hujšam. Bistvo pa je, da ješ hrano z nizkim glikemičnim indeksom, kar pomeni, vse belo ven- bela moka, riž, testenine. Pa veliko sadja, čeprov ni vsako dobro, najbolj super so npr. jabolka. Pa večkrat po malem jest. To je tko v grobem. Je pa zanimiva ta njegova knjiga. Je za prebrat.

Kar se pa prehranjevanja tiče, pa jaz tudi lepo pazim, da ne jem glih vse kar bi tist trenutek rada.Čeprov mi sladkarije itak ne pašejo zelo. Če sem lačna, raje najprej pojem eno jabolko, pa če sem potem še, kak jogurt. Za večerjo jem solato, pa košček polnozrnatega kruha. No, zdej čez praznike, sem se seveda nič pazila. Tko da mam 3 kg plusa pri 19t3/7. Zdej pa spet malo bolj pazim. Pa res veliko vode spijem, sem jo tudi že pred nosečnostjo... Skoz flašo s sabo nosimuser posted image

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nosečnost in kilogrami
3.1.2009 14:48:34   
lino
Tanja, HVALA, knjigo si bom izposodila v knjižnici (upam, da jo imajo) in poskusila...

user posted image

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nosečnost in kilogrami
3.1.2009 16:52:11   
fejči
user posted image user posted image user posted image živjo  jaz sem pri prvem štartala s 50kg pa prišla na 80kg to je 30kg+ in izgubila na 58 pri drugem pa spet prišla na 80kg ker sem res preveč jedla zdaj sem pa v trejič nosečka  18 t in se malo pazim pa je šlo samo do zdaj 1kg gor zdaj med prazniki ker se nisem pazila.ker pri prvih dveh sem se že do 18t zredila5kg upam da mi bo zdaj uspelo malo bremzat da ne bom jedla sladkarije.nevem pa kaj naj naredim ker premalo pijem enostavno ne morem user posted image piti

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nosečnost in kilogrami
3.1.2009 23:09:49   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: lino

Tanja, HVALA, knjigo si bom izposodila v knjižnici (upam, da jo imajo) in poskusila...

user posted image


Imajo, ampak kljub temu, se jo splača imeti doma na knjižni polici. Ker v bistvu Montignacova dieta ni dieta kot taka, ampak gre za način zdravega prehranjevanja. Priporočam.

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nosečnost in kilogrami
4.1.2009 10:55:04   
Tanchy
Hej,

tudi sama sem že prej razmišljala o Monty knjigi - doma imam neke kopije, katere mi pa ne potegnejo user posted image . Mogoče si jo bom pa sedaj omislila in jo dobro prečekirala - kako se je pa strogo držite?
Sem tudi gledala forum pa se mi zdi, da punce tam skoraj ničesar ne jedo user posted image glede na njihove jedilnike.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nosečnost in kilogrami
5.1.2009 10:47:07   
Lalica1
Nič ne pazim kaj jem (razen bifteka) in se tudi ne sekiram kot prvič.
1user posted image : začela pri 56 kg, končala 20+. 14 kil izgubila v bolnici, ostalo pa tudi spravila s sebe brez prevelikih naporov. Čeprav me je bilo kar strah in sem bila zelo nezadovoljna. Nosečnost je pač ena taka stvar, ki ti telo v zelo kratkem času drastično spremeni, navajanje na NOVO SEBE pa traja dalj časa.

2user posted image : Sem se pred nosečnostjo malce zredila, zato sem štartala pri 58. Sedaj sem malo čez polovico in imam že 10+. Vendar se tokrat ne sekiram toliko, ker vem, da bo šlo dol tako kot prvič. Je pa res, da sedaj veliko več jem, vendar brez slabe vesti. Nikakor pa ne pojem nobenega sadja (razen vloženega), ker mi povzroča slabosti. Čudno, vendar si ne morem pomagati.

Jejte pač tisto, kar vam zapaše in kdaj vam zapaše. Kile bomo tudi izgubile če bomo to hotele. Jaz vedno pravim, da lahko vsi shujšamo, če se le tako odločimo. Nič ne pomaga govoriti, joj, sem debela in moram shujšati. Dokler samo govorim ne bo učinka. Če pa se res hočem zrihtati, pa se tudi bom.

Srečno in debelušno nosečnost želim vsem!

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nosečnost in kilogrami
6.1.2009 12:18:48   
lilka
Jaz sem zelo zelo pazila prvič, ........ker nisem okužena s toksoplazmozo pazim tudi zdaj, ne jem bifteka, pršuta, sirov s plesnijo.....in ostalih zelo mastnih jedi(ker mi je pač potem slabo),  surove zelenjave iz vrta in podobno.....
Pazim tudi na sol, pač tako, da si ničesar ne dodatno solim, čeprav je malica v službi malo manj slana in tudi doma že zaradi tinke ne solim prav dosti.Ne jem čipsev in podobnega.....

Glede kg: je razlika v pridobivanju kg, če jih imaš 50 ali pa če jih imaš 80, če si že v osnovi močnejše postave, moraš pazit na to, da se ne preveč zdrediš, jaz sem šla v prvi nosečnosti rodit z začetno težo pa je blo vse o.k. celo nosečnost sem pridelala le 3 kg in jih potem na koncu zaradi nesdane diete izgubila. Tako da je prehrana v nosečnosti od marsičesa odvisna, bi jaz rekla.

Jaz sem imela pred nosečnostjo ločevalno dieto in se še zdaj držim tako, da jem do 11.00 samo sadje in zaenkrat mi paše. Ne vem, jaz pač pazim na hrano, tako zaradi sebe, kot predvsem zaradiuser posted image , če nekaj rečejo da ni dobro, ali da je neka hrana tvegana, je jaz pač ne bom jedla, pa sej a bom hin, če ne bom bifteka jedlauser posted image  zdej 9Muser posted image

< Sporočilo je popravil lilka -- 6.1.2009 12:21:12 >


_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nosečnost in kilogrami
18.1.2009 14:52:31   
Maryanne
Hojla nosečke!

Moja situacija je pa taka: Pred dvema dnevoma sem izvedela, da sem user posted image ! Jupiuser posted image , sem vesela, ampak stvar pa je v tem, da sem ravno ful pridna  (eno leto po prvem porodu) na ločevalni dieti, so mi kilogrami šli lepo dol (še vedno mi grejo).... sedaj pa ne vem, če lahko nadaljujem s to dieto, da ne bi bilo kaj narobe z user posted image ? tega me je ful strah. bojim pa se tudi nehat z dieto, da ne bi šli kilogrami spet s svetlobno hitrostjo,gor, ker jaz sem pa temu podvržena (v 1user posted image sem se zredila 22kg, zaradi česar je bil tudi sam porod zelo težak, a user posted image je bil zdrav kot ribica...) Zato sem ful v dilemi... me lahko katera potolaži, da ne bo z user posted image nič narobe, če ostanem na tej dieti, ali moram obvezno prenehat' Je vodni dan lahko škodljiv?

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nosečnost in kilogrami
18.1.2009 23:33:02   
Anonimen
Dieta je kvečjemu lahko škodljiva zate, za plod ne, ker on si itak vzame kar potrebuje (je kot nek zajedalec v telesu). Sem tudi sama bila na istem kakor ti. Hujšala s pomočjo ločevalne diete, pa sem jo prekinila. sem proti koncu 34t, pa sem se do sedaj zredila le 7kg (v prvo je bilo vsega skupaj +16kg). Sem pa na MON brala Pušenjaka, ko so ga punce spraševale o tej dieti med nosečnostjo, pa jim je rekel, da če v telo vsenemo dnevno vse potrebne vitamine, minerale in kar pač telo potrebuje,d a je ok, drugače pa naj raje ločujemo med obroki in pazimo, da je med obroki nek ritem, presledek (npr. prehranjevanje na 3 ure in ne stalno grickanje). Sama potem nisem imela volje, energije da bi se tega držala, pa poskušam piti vodo, nesladkane čaje, čim manj belega kruha (raje polnozrnatega, črnega), na splošno se izogibam izdelkov iz bele moke in sladkarij. Zdej to ne pomeni, da nič od tega ne jem, ampak v mejah normale (npr.  si privoščim kaj sladkega, pa ne celo čokolado, ampak le en košček, dva).

(odgovor članu Maryanne)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nosečnost in kilogrami
18.1.2009 23:39:30   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Glavno ti je, da črtaš belo moko, maščobe in sladkarije... To kar nosečnicam najbolj paše!



se strinjam.
Meni je bila precejšna muka to črtat,ampak ko sem zvedela da imam nosečniško sladkorno (in sem zdaj pristala na insulinu ) pa mi ni več noben problem to črtat in jest malo manj mastno hrano ipd.

Saj gre, samo volja je potrebna.. Sem pa se zredila +8kg in sem v 32 tednu. Zdaj imam že 2 meseca mir s +kg..smo ostali na teži +8 in se počutim fajn..


< Sporočilo je popravil tasa_m -- 18.1.2009 23:40:11 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nosečnost in kilogrami
19.1.2009 9:32:24   
annya
Se mi zdi, da ene pozabljate na najpomembnešjše...in to so beljakovine!!!!Lahko se filate z ne vem kakšnimi vitamini in minerali,jeste vse brez sladkorja,kruha,ste na jogurtih in ne vem kaj še vse,brez beljakovin se otrok zagotovo ne bo normalno razvijal...sicer niste nič napisale kako je z mesom,ampak upam da poskrbite tudi za beljakovine, ki so za otročiča zelo pomembne!

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nosečnost in kilogrami
19.1.2009 10:08:06   
lilka
Jaz sem sicer z ločevalno, 3M pred zanositvijo končala, samo sem do 12.00 še vedno jedla samo sadje in se v treh mesecih nisem niti deke zredila, zdej sem še s tem nehala, ker sem pač zelo lačna in jem normalno, samo zgelda da manj, ker sem v 4 mesecu in imam še iste kg.

Če mene vprašaš, jaz bi prenehala z absolutno ločevalano, če ti rata ,se drži sadja do 12.00 in mogoče imej kakšen sadni dan, to lahko imaš, meni so v prvi nosečnoti rekli ,da naj imam kakšen sadni dan, če bodo kile preveč gor šle. Jaz vodenga nebi imela in tudi ločevala nebi po dnevih, to absolutno ne, mogoče samo pri obrokih, če že moraš Ti se pa seveda sama odloči. 

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nosečnost in kilogrami
19.1.2009 11:33:48   
Maryanne

Hvala za nasvete!

Sej tko približno sem tudi sama razmišljalauser posted image

Torej, če vse vaše nasvete strnem, je to sledeče:
- do 12h samo sadje,
- ločevanje po obrokih,
- čim več mesa,
- čim manj sladkarij,
- nič belega kruha in testenin,
- vmes kakšen sadni dan,
- in veliko vode.

To je to... in mislim, da ne bo pretežkouser posted image

< Sporočilo je popravil Maryanne -- 19.1.2009 11:34:54 >

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nosečnost in kilogrami
20.1.2009 9:04:10   
Monni
V kolikor nimaš zdravstvenih težav, je moje osebno mnenje, da so diete (strogo ločevanje ali omejevanje količine) v času nosečnosti odveč, ker sem mnenja da je otrokovo zdravje pred našimi odvečnimi kilogrami. V kolikor nadaljuješ z zdravo prehrano (črtaš vse kaj je iz bele moke in nadomestiš s črnimi ali polnozrnatimi izdelki, črtaš sladke pijače), bi povečana teža morala vsaj pri veliki večini nastati zaradi rasti ploda, povečane količine krvi,....., ne pa zaradi dodatnega nalaganja maščob, ki nastanejo zaradi prenajedanja in nezdravega prehranjevanja. Je pa res, da se ti okus v nosečnosti spremeni in nekatere nosečnice nimajo želje po ničemer drugem kot po fast food-u in tistim je verjetno posebaj težko se kontrolirat.

Jaz imam srečo, ker sem bila prej ljubiteljica hamburgerjev in podobnega in imam zaradi tega od nekdaj nekoliko preveliko težo, sedaj ko sem pa noseča, pa mi pašejo samo jedi na žlico. Se pa pozna, ker sem se v 4 mesecih zredila samo za 2 kg, mislim, da je to prva zima ko sem pridobila samo tako malo kilogramov user posted image

(odgovor članu Maryanne)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?