|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Je moj otrok nervozen?
6.1.2009 22:20:59   
kaya2007
moj mož ima tudi non stop prste v ustih, ves čas grize nohte, za znoret je. pa ne pomaga niti ignoriranje, niti opozarjanje user posted image  a veste kako neumno je videti pri odraslem človeku, če ob vsaki priložnosti vtakne pste v usta in živčno grize??
upam, da se pri otrocih to da odpravit, ker pri odraslih se očitno ne da user posted image  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Je moj otrok nervozen?
6.1.2009 22:58:08   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

moj mož ima tudi non stop prste v ustih, ves čas grize nohte, za znoret je. pa ne pomaga niti ignoriranje, niti opozarjanje user posted image  a veste kako neumno je videti pri odraslem človeku, če ob vsaki priložnosti vtakne pste v usta in živčno grize??
upam, da se pri otrocih to da odpravit, ker pri odraslih se očitno ne da user posted image  


Očitno ima tudi tvoj mož kakšno stisko....user posted image  Povprašaj ga malo....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Je moj otrok nervozen?
6.1.2009 23:56:54   
valči
Moj sin je to delal lani.Ko je bil star slabih 5 let je začel,letos poleti končal,se mi zdi.Ker takrat sem mu lahko začela stročt nohte na rokah,dočim mu leto dni ziher nisem rabila.Si res nisem časovno zapomnila,skrbelo me je.V tem času si je rokave grizel,so bili vsi večno mokri in grozno razvlečeni.Sva z vzgojiteljico debatirali in je rekla,da je običajno,da eni pač to počnejo.

Dva meseca nazaj je začel v vrtcu jokat.Kar z lepega.Pa me je vzgojiteljica zasliševala,kaj smo naredili z njim!Me je skoraj stisnili od žalosti,ker res ni bilo narobe nič doma,ne z otroci,ne z nama z možem.In sem ga spreševala,se mu posvetila kar je mogoče veliko,pa sva ugotovi z VZG.,da je najbrž na nek način zaljubljen v njouser posted image Ker mi je doma govoril o njej,da jo pogreša,ji srčke risal,jo objema,ko smo šli domov...In je vse minilo.Pozoren do nje še je,vendar v mejah normale.

Je pa tudi on taka nežna dušica,občutljiv,pa hkrati izjemno nemiren,včasih kar agresiven,besen...Je treba z njim res nežno delat,pa red držat.

Vse baje mine samo od sebe.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Je moj otrok nervozen?
7.1.2009 11:04:22   
Čupka
Nisem brala vseh odgovorov. Lahko pa ti povem, da je moj največji sine počel identične stvari. Na smučanju s emu je recimo vnela koža na bradi in okoli ust (pa je bil star že 9 let), ker je ves čas žvečil ovratnik od bunde in je imel non stop vlažno tkanino na obrazu. Pred tem je vztrajno žvečil rokave in ovratnike puloverjev.
Moram priznat da mi je šlo to poteno na živce in da sem ga neka čsa precej opozarjala, naj neha. Nisem pa pomislila, da bi bilo kaj narobe z njim, ali da bi imel kakšno duševno stisko.
A ja, pa nohte si je tudi grizel že od petega leta naprej.
Torej, vse to je izzvenelo. Nohte še občasno pogrize, ampak bolj zato, ker s emu ne ljubi po škarjice ( pri nas že precej butajo hormončki in se uvajamo v puberteto...).

Tako da, po mojem ni za skrbet. Je pa neprijetno videt ko to počnejo, ja. Nimaš kaj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Je moj otrok nervozen?
7.1.2009 15:00:50   
zinkazi
predvsem se potrudite, da ga ne boste stalno opozarjala, kaj naj ne dela. če boste opazila, da ne grize, ga za to pohvalite. takrat, ko pa opazite grizenje si vzemite čas zanj, ga malo popestujte, požgečkajte, počnite z njim kaj takega, kar rad počne. če je živahen, naj bo to nekaj, kjer bo v gibanju. kaj je dobro za živahne otroke, kaj za mirne. če želite naslov mi lahko pišete na ZS.
predvsem povdarjajte, kar želite da pri otroku raste, tisto kar želite, da se preneha, tisto ne opazite.

< Sporočilo je popravil Jerneja RR -- 10.1.2009 20:53:17 >


_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Je moj otrok nervozen?
7.1.2009 16:19:58   
kaya2007
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

moj mož ima tudi non stop prste v ustih, ves čas grize nohte, za znoret je. pa ne pomaga niti ignoriranje, niti opozarjanje user posted image  a veste kako neumno je videti pri odraslem človeku, če ob vsaki priložnosti vtakne pste v usta in živčno grize??
upam, da se pri otrocih to da odpravit, ker pri odraslih se očitno ne da user posted image  


Očitno ima tudi tvoj mož kakšno stisko....user posted image  Povprašaj ga malo....


eh, moj mož ima stisk kar nekaj user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Je moj otrok nervozen?
7.1.2009 18:51:45   
Anonimen
Kaj pa vem, je tezko biti pameten.
Na eni strani otrok potrebuje aktivnosti, ki ga zaposlijo, da porabi energijo, na drugi pa umiritev in sprostitev. Ravno prav mejo postavit je pa umetnost. Kaj pa vem, meni sta se vedno najljubsa in najboljsa sprehod oz. hoja po svezem zraku in plavanje;plavanje sploh, se mi zdi, da te pozivi in pomiri hkrati. V kaksne preventiven ukrepe (a la lakiranje nohtov) ne bi sla, s tem ga po moje se dodatno obremenjujes, pa se fantek je, bi ga znal kdo zbadat, in bi se se slabse pocutil.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Je moj otrok nervozen?
7.1.2009 21:34:16   
saskija
Tvoj otrok počenja stvari, ki se razvojno pripisujejo otroku okoli enega leta- oralna faza, vse neseš v usta- zagotovo je v stiski in zaradi tega je zapadel v regresijo popolnoma običajen pojav- nekateri začnejo lulat v posteljo, drugi se hranijo samo z rokami, tretji se kdaj čez dan pokakajo in slednji si tiščijo roke v usta.

Se je pri vas zgodilo kaj novega, nenavadnega- odhod družinskega člana, odhod mame v službo, menjava ali vstop v vrtec, nov družinski član, navajanje na svojo posteljo... ? vse te spremembe so lahko vzrok njegovemu obnašanju.

Običajno v nekaj mesecih ob pozitivni čustveni opori zadeva izveni, v kolikor ne - je obisk pri psihologu zelo dobrodošel.

Moj sin je to počel ob vstopu v vrtec in je trajalo celo šolsko leto. Občasno smo ga opozorili, kar je bilo še slabše, običajno sem mu samo dala roko iz ust in besedno nisem rekla nič. Ob moji in moževi podpori je zadevo premagal.



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Je moj otrok nervozen?
8.1.2009 6:43:40   
marelicaa
Naš 4 letnik ima tudi stalno nekaj v ustih, pa naj bodo to prsti, avtomobilčki, baloni,.... Ignoriram in opozarjam. Sem imela pa podobne pomisleke kot Bagi.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
11.1.2009 22:31:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marelicaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Je moj otrok nervozen?
11.1.2009 22:37:04   
saskija
user posted image user posted image user posted image Lepo da ste našli vzrok in tudi zdravilo. cartajte se še naprejuser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 61
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?