|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KM
9.1.2009 16:05:34   
**Petra**
Dostikrat je bilo tukaj na RR napisano, da dojene otroke zvija po KM, če ga zaužije mati, zdaj pa me zanima zakaj, ker sem tudi jaz opazila, da moj user posted image strašno joče, če zaužijem KMuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KM
9.1.2009 19:42:59   
julči
novorojenčki še nimajo dovolj razvitih prebavil, lahko so preobčutljivi na KM, baje vsebuje neke encime ki jih nekateri ne morejo prebavit,nekateri so celo alergični nanj... to se potem kaže kot krči in druge prebavne motnje (driska, zaprtost, vetrovi,..)

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
9.1.2009 21:53:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KM
10.1.2009 15:25:03   
majaS80
Sta 2 vrsti alergije oz. intolerance.
Ena je na laktozo, torej kupiš zase mleko v trgovini, ki ne vsebuje laktoze - kupiš v Sparu.....
Druga pa je na mlečne beljakovine, to pa pomeni, da lahko mleko nadomestiš z
riževim, mandljevim, sojinim.... - kupiš v DM-u.
poleg pa ti še svetujejo da ne ješ jajc in izdelkov, ki jih vsebujejo, ker tudi velikokrat povzročajo alergije....

LP




_____________________________

MajaK

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KM
10.1.2009 21:59:31   
Anonimen
jst sem bla do 11. meseca na brezmlečni dieti zaradi alergije, je blo groznouser posted image k sem volk na mleko drgač....sam se je splačalo, je alergija čisto izzvenela in smo pol normalno uvedli najprej mlečne izdelke, pol pa še mlekouser posted image prve tri mesece je blo pa za znoret, krči, bruhanje, dretje...

(odgovor članu majaS80)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KM
10.1.2009 22:07:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: majaS80

Sta 2 vrsti alergije oz. intolerance.
Ena je na laktozo, torej kupiš zase mleko v trgovini, ki ne vsebuje laktoze - kupiš v Sparu.....
Druga pa je na mlečne beljakovine, to pa pomeni, da lahko mleko nadomestiš z
riževim, mandljevim, sojinim.... - kupiš v DM-u.
poleg pa ti še svetujejo da ne ješ jajc in izdelkov, ki jih vsebujejo, ker tudi velikokrat povzročajo alergije....

LP





to so različne stvari. laktozna intoleranca je nesposobnost prebave laktoze (mlečni sladkor), telo ne proizvaja encimov za prebavo. je redko prirojena, v tem primeru nič ne pomaga če zase kupiš mleko brez laktoze, ker tvoje mleko vsebuje laktozo, te pa dojenček ne bo prenašal. kot pravim, je redko prirojena, da bi s tem meli dojenčki težave, se pa pogosto pojavlja kasneje, pa niti ne posumimo. ker mleko je pač predvsem namenjeno za prehrano mladičkov, zato sčasoma organizem zgubi to sposobnost proizvodnje encimov za predelavo laktoze.

alergija na kravje mleko je pa neprebavljanje mlečnih beljakovin ( ki so v mleku brez laktoze še vedno), to pa je posledica nerazvitosti dojenčkovih prebavil in zaradi tega ni sposoben predelati beljakovin kravjega mleka ( ki je po sestavi narejen za 50 kilogramskega telička), z dozorevanjem in rastjo težave načeloma izzvenijo, če le ni organizem temu preveč izpostavljen, v tem primeru pač bolj burno odreagira in posledice so lahko (dolgo)trajne.

(odgovor članu majaS80)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?