|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   refluks in napotnica za gastro
11.2.2009 17:05:55   
meta21
Pozdrav!

Imam 5 mesečnega sončka, ki kar močno poliva. Sploh ne sme bit na trebuščku ali pa v sedečem položaju, ker kar teče z njega. Ker sem to 2x omenila pediatrinji, mi je dala napotnico za gastro in naslednji teden sva naročena na Vrazovem trgu. Piše, da bo hospitaliziran.

Zanima me, če ima katera podobno izkušnjo, kaj to pomeni oz. kaj delajo tam z otrokom, ker se mi zadeva ne zdi tako kritična, da bi zdaj malčka mučila z nevemkakšnimi posegi.

Za vsak nasvet se najlepše zahvaljujem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: refluks in napotnica za gastro
11.2.2009 17:30:04   
Doll
Oni ti bodo vse tam povedali.
če nočeš kakšno preiskavo,zavrneš.
Saj niso bogovi in ne smejo kaj naredit,če se starš ne strinjauser posted image

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: refluks in napotnica za gastro
11.2.2009 19:17:23   
ksenci
na vrazovem- pediatrični bolnišnici, so strokovnjaki za te zadeve in bojo vrjetno naredili preiskavo zakaj poliva. nič hudega, boljše da se za vsak slučaj pogleda zakaj poliva. jz sem bila tudi na gastro oddelku, vendar ne zaradi refluksa. so zelo prijazni in znajo vse lepo razložit. edino, če bosta hospitalizirana tudi čez noč ti kot mamica nimaš postelje ampak žal samo stol, ker sploh nimajo sob za mamice. če pa z otrokom ni nič narobe-kritičnega, pa te ponovadi čez noč spustijo domov in prideš spet zjutraj.
upam, da ti bo to kaj koristil in da boste vredu uredil!user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: refluks in napotnica za gastro
11.2.2009 21:11:04   
meta21
Hvala za odgovor Doll in ksenci!

Še par stvari...A mogoče vesta, če moram imet hrano s seboj glede na to, da ne dojim? Pa slišala sem, da jemljejo kri iz glave, ker menda na rokici nimajo dost velikih žil al kaj. Pa če ponoči še je, najbrž je fajn, da sem tam al, ne? Pižame očitno ne rabimuser posted image

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: refluks in napotnica za gastro
12.2.2009 9:25:34   
tralala
Jaz sem bila 1x v življenju na gastroskopiji in ne bom šla NIKOLI  več, ne glede na to, kaj bo z menoj. Tega pregleda ne privoščim nobenemu, kaj šele dojenčku. Probaj se zmeniti drugače oz. naredi vse, da to preiskavo preskočijo, saj je res obupna.

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: refluks in napotnica za gastro
12.2.2009 10:30:05   
Menčy
tudi jaz sama sem že bila na gastroskopiji-preiskava je grozna user posted image   in res se mi zdi grozno mučiti otroka
jaz imam sinčka, ki je star 6 mesecev in pol pa je do nedavnega (beri 10 dni nazaj kar naprej polival)sedaj ko sva začela uvajati GH pa je stanje že bolje, še ne rožnato ampak boljše; polival je res veliko takoj po dojenju pa 20 min po dojenju pa v sedečem položaju pa v naročju pa na postelji...
jaz sem samo prala in likala in kupovala nove stvari, saj se mi ni tak hiter sušilo (nimam sušilca)
tako da, RAZMISLI

_____________________________

Življenje sta mi polepšala Moja zvezdica in Moj sonček!

(odgovor članu tralala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: refluks in napotnica za gastro
12.2.2009 10:36:02   
meta21
Definitivno rajši polivanje kot kakšni drastični ukrepi....brez skrbi. V najslabšem primeru ima moj sonček zdaj kisel okus v ustih, jaz pa polno umazanih cunj.

Mislila sem, da ima katera od vas izkušnjo, da je peljala otročka na pregled in da bi mi opisala, kako zgledajo preiskave, kaj moram vzet sabo... Gastroskopijo dovolim samo v primeru, da mi zagotovijo, da je življenjskega pomena.

Drugače bi pa jaz tudi že začela z GH oz. en obrok že itak je riževo kašico ampak zdaj čakam, da dava ta pregled skozi, da ne bom tam po bolnici letala s kakšnimi paličnimi mešalniki in kašicami. Mudi se nama zaenkrat še ne.user posted image

Hvala punce, vsaka informacija je dobrodošla!user posted image

(odgovor članu Menčy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
12.2.2009 11:31:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu meta21)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
12.2.2009 11:32:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: refluks in napotnica za gastro
12.2.2009 11:39:05   
ksenci
hrane ne rabiš imet s sabo, saj kot doječa mamica dobiš tam obroke, za otroka pa tudi vse kar potrebuješ, samo rečt moraš. zvečer lahko vrjetno gresta oba domov, tudi dojenček, če si samo na preiskavah- vsaj tako je bilo pri nas. moje mnenje je, da je prav če greš, saj ti je napisal flower kako poteka, da vsaj vidiš pri čem si, potem pa se sama odločiš, kako naprej.

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
12.2.2009 11:41:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ksenci)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
12.2.2009 20:20:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: refluks in napotnica za gastro
12.2.2009 22:43:06   
ZmajTolovaj
Meta čau. Držim vama pesti, da bo vse OK. Drugač jaz ne vem, kako je na Vrazovem, ampak na otroškem oddelku ORL, kjer sva bili midve, niso imeli nobenega aptamila ali kaj podobnega, tako da mi je pol dragi prinesel od doma. So bili pa do mene ful prijazni in sem dobila tri obroke na dan, so me kar napisali, da dojim. Drugače pa veš, da ti zavarovanje krije brezplačno bivanje z otrokom v sobi do dopolnjenega 5. leta otrokove starosti, a ne? Čeprav praksa je potem bolj tko, odvisno, koliko prostora imajo kje. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: refluks in napotnica za gastro
13.2.2009 16:43:42   
ČebelicaMaja
Meta midve sva bili na gastro pred cca 3meseci- najprej bodo naredili preiskave (UZ trebuščka, glave, urin, kri-jemljejo iz rokice, iontofonezo, pa blato in verjetno še kaj) potem verjetno ph metrijo (zaradi kislosti)- gastroskopija je zadnji ukrep, ki ga naredijo, če predhodne preiskave ne prinesejo željenih rezultatov in kot ti je že ena povedala, otročka uspavajo... največkrat pa ni potrebna.

Mleka imajo sicer tam, a ker imajo toliko dela, je moja dobila skoraj živčni zlom (sva čakali 20 min, da so prinesli mleko-ker ga morajo it iskat v kuhinjo, ki je v kleti), tako, da sem si potem prinesla termovko in sama delala...zate mislim, da ti tudi pripada obrok po novem zakonu... par dni nazaj sem dobila mail- sem si ga shranila a nisem podrobno prebrala- pri nedonošenčkih imaš link na zakon)

pri ph metriji bosta v bolnici 24 ur- sicer je največkrat potreben dnevni hospital, razen če so razlogi, da hočejo otročka opazovat tudi ponoči.

nič se bat... bo hitro mimo- vsekakor bolje, kot da ima kislino še naprej-če je to razlog- ker lahko pride do kroničnega vnetja požiralnika, sicer pa so res prijazni zdravniki in ti vse razložijo.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: refluks in napotnica za gastro
13.2.2009 16:45:49   
ČebelicaMaja
pa še link od debate o novem zakonu:
http://www.ringaraja.net/forum/Star%C5%A1i_otrok_do_5_leta_starosti_POZOR/m_3723386/tm.htm 

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
13.2.2009 22:05:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ČebelicaMaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: refluks in napotnica za gastro
13.2.2009 22:08:25   
ČebelicaMaja
še vedno jo imamo, ker hodimo k njej še naprej na kontrole v ambulanto- prim.dr. Sedmak v lj.PEK

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: refluks in napotnica za gastro
13.2.2009 22:13:30   
Doll
prosim vas lepo.gastroskopija za odraslega in otroka ni ista .
otrok spi in ni buden tako kot odrasel.Smo dali čez in ni bilo nič groznega.
Na oddelku sestre ful prijazne,razen zdr. sedmakova-razred zaseuser posted image

otroku najprej vedno naredijo preiskave ki niso tako invazne zanj.

za otroka dobiš papat tam tam.Flaške tudi.
Tudi ponoči dobi otrok jest,če je lačen ;)
Smo redni obiskovalci P na vrazovem trguuser posted image

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: refluks in napotnica za gastro
14.2.2009 0:14:55   
meta21
Hvala punce, res ste prijazne!user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?