|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko adaptiranega mleka
26.2.2009 16:40:47   
ajam27
Sama ne dojim. Pač mleka ni dovolj in kadar otroka pristavim k prsim on le čaka, da kaj priteče. In ker mleka ni,začne jokati in protestirati. Si pa dnevno na vsaki 2 uri črpam (cca. 20ml na obeh dojkah) a moram dodajati Aptimil.
Hraniva se vsake tri ure po cca. 90ml. Mi je pa v zadnjih 3 dneh začel insistirati več hrane in mu 90ml ne zadostuje več. Zbuja se mi na 1 uro in joka dokler hrane ne dobi. Skrbi me ker je količina postala res pretirana. Na dan tako poje okvirno 800ml. Naj pa povem, da je star komaj 18 dni.
Opažam tudi, da ima precej močne vetrove. Je možno, da se s hrano le tolaži?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko adaptiranega mleka
26.2.2009 17:11:50   
cgorjanc
ja kulk je pa bil težak ko se je rodil.Ker namreč z mojim sem imela iste probleme,ker mu pač ni zadostovalo 90ml dolgo tudi cc14 dni po rojstvu ,pa mi je babica svetovala naj mu pač dam več,ker pač spada med zalivančke in pač rabi več.Pol sem mu pa začela dajati po 120 ml pa je itak pojedel kulk pač mu je pasalo.pa sva imela pri 1 mesecu posvetovalnico ,pa ni blo kej kritike pa se je zredil v 1 mesecu 2kg.(rodil se je 4150,53,37)

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko adaptiranega mleka
26.2.2009 18:33:49   
ajam27
Rodil se je s 34 tedni a je bila teža za te tedne kar visoka. Imel je celih 3.170kg. Potem je dobil močno zlatenico katera se ni zmanjšala niti po tednu dni. V tem času je nazadoval tja do 2.70kg.
Odkar sva doma pa je na teži spet pridobil. Nazadnje ko so ga zvagali je imel 3.550kg. Kar pa me ne čudi ker tako zelo rad je.

(odgovor članu cgorjanc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko adaptiranega mleka
26.2.2009 18:39:27   
dejzi
Jaz bi mu dala toliko, da bo sit.

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko adaptiranega mleka
26.2.2009 18:42:57   
AnciM
ajam27 očitno več potrebuje. Dojenčki se ne znajo prenajedat. So pa eni bolj suhcani eni pa bolj buhteljčki. Ampak ti slednji še niso nujno debeli. Ko začnejo puzat in hodit pa itak vse zgubijo.

Saj se bo poraba umirila in se boš čez kaka dva meseca spraševala, kako lahko še vedno samo toliko poje. Brez skrbi, ti ga kar nahrani kolikor želi.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko adaptiranega mleka
2.3.2009 20:19:16   
dushka
Živjo ajam27, vidim da si že rodila. Čestitke.

Moja Taja je stara 11 dni in poje že 7 obrokov pa 80 ml na dan. Rodila se je pa s porodno težo 2,600 kg. Na začetku je pa malo jedla, ker je skoz spala in je shujšala na 2,300 kg. Zdaj ima pa približno 2,700 kg. Imam pa tudi premalo mleka in ji moram dodajat Aptimil.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko adaptiranega mleka
2.3.2009 21:57:41   
Katjusa
nam je patronažna rekla, da mu mormo dat tolk, da sam mal not pusti.... Če te je strah, da so obroki preveliki ga pa lahko budiš naprimer na vsake 2,5 ure in bo temu primerno mel več obrokov vendar manjših....
a 90ml čist pocuza al pusti kej not? v glavnem ponudi mu tolk da vsaj malo pusti.

ja mislim če se zbudi uro po hranjenju in joka, da so to krči, imamo enak problem sicer se ponavad zbudi prej k v eni uri in išče nekaj za tolažbo, če mu ponudim mleko seveda zagrabi in čist malo pocuza potem pa meče ven...
ponudi mu med obroki čaj (kumina, komarček).....
 

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko adaptiranega mleka
3.3.2009 11:37:52   
dushka
IZVIRNO SPOROČILO: dushka

Živjo ajam27, vidim da si že rodila. Čestitke.

Moja Taja je stara 11 dni in poje že 7 obrokov pa 80 ml na dan. Rodila se je pa s porodno težo 2,600 kg. Na začetku je pa malo jedla, ker je skoz spala in je shujšala na 2,300 kg. Zdaj ima pa približno 2,700 kg. Imam pa tudi premalo mleka in ji moram dodajat Aptimil.


Sem narobe napisala. Stara je 18 dni in ne 11 dni.

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko adaptiranega mleka
5.4.2009 15:20:45   
Sanja23
živjo, jst bi pa tut neki vprašala.jst mam bolj mal mleka pa mu moram dodajat.zaenkrat mu dajem od nestle bebo ampak mi jo bo zmankal pa sm že kupila aptamil.upam da se lahko zamenja mleko.sm probala z dvemi obroki pa mu je pasalo.star je 3 tedne pa ga dojim iz obeh dojk pol mu moram pa še cca. 60 ml dodatka dat.mu lahko pri vsakem dojenju dam dodatek?čeprav zadnje dni mi poje po 90 ml al pa še mal.pol pa ko kaka ma v blatu take bele pikice.je to normalno?
dručače pa je bil naš Tai zelo priden tko do nekje drugega tedna, je spal ponoči od polnoči pa skoraj do petih.zdej pa joka na vsake 2 ure ampak ga podojim in še dodatek mu dam

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko adaptiranega mleka
6.4.2009 12:25:17   
dushka
Pri vsakem obroku mu lahko daš dodatek, toliko da ne bo več lačen.

(odgovor članu Sanja23)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko adaptiranega mleka
15.4.2009 0:52:09   
črticaa
moj tamau je tud jedu ap jedu pa jedu,  zj je 10 tednou pa sva že na 210 vode (230 mleka), sicer je zj začel jest sam 4 obroke tko damu bom zmanšala na 180 vode,.... sam se mam pa fino k celo noč spi :)

tamau je bil rojen u 38tednu pa 3460 je mel:)

sam neki se ne strinjam-- moj se zna prenajest, on bo pojedu kokr mu dam poj pa vse polije vn al pa bruha,.. tko da ne čist temu vrjet da se ne prenajedajo 

aja kdaj ste začele dajat 2.-ko, k učasih je blo 4 mesce zj je pa pri6 mesecih

lp

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko adaptiranega mleka
26.4.2009 23:30:20   
yania
Moj 2 in pol mesečnik tudi poje vseee...kolikor mu naštimam. Glede prevelike lakote , pa je tako; nam  je P rekla, da nedonošen pač rabi malo več, da nadoknadi, da je razlika če ti poje 90 ml donošen ali pa nedonošen user posted image , ker kao po izračunu naj bi okrog 55ml mogel....ma ne vem, vsak pravi drugače.
je pa bil rojen v 36 ted.in 4 dni....2260, po 25 dneh  je imel 3800...

_____________________________

TIMon je bil tako neučakan kot mamica, zato je malo pohitel....in zapel: ne čakaj na marec, na praznik ženaaaa

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?