|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
2.3.2009 20:37:20   
tanja22
Pozdravljene,

grizenje je razvojna faza otroka. Pri enih pride bolj do izraza, pri enih manj, pri drugih a sploh ne. Otrok lahko grize, ker ga boli čeljust ko mu rastejo zobje, ker ne zna reči da sovrstniku ne posodi igrače, ki mu jo le ta puli iz rok ali pa zaradi iskanja pozornosti. Najbrž je še kakšna možnost :-)
Vem da situacija ni lepa za starše ugriženih otrok in tistih ki grizejo, a se lahko hitro obrne...pa ponavadi je tako, da otroci doma tega ne počnejo, v vrtcu pogosteje. Tisti, ki imate otroka in je doma tudi že ugriznil, veste da je lahko to sekunda nepozornosti. Tudi v vrtcu je tako, sem stala pol metra zraven, ko sta mirno sedela za mizo in čakala malico pa ga je ugriznila. Nič nisem mogla. Res je da sva na to deklico veliko bolj pozorni, ter da ji zjutrej ena od naju posveti 10min 100% pozornost in je boljše, a še vseeno se kdaj pripeti...  

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
3.3.2009 9:57:41   
zmajči25
Moja je tudi bila lani večkrat pogrižena, celo v ličko jo je ta fantek tako ugriznil, da so se poznali vsi zobje na obrazu, da ne naštevam ugrizov v roko, stegno, uho, hrbet, tudi do krvi.... Groza! Bila sem seveda besna, saj se to ni zgodilo enkrat ali dvakrat ampak se je ponavljalo kar nekaj časa. Vzgojiteljice so se mi seveda opravičile, vendar niso bile one krive, saj se to zgodi v trenutku. Zahtevala sem, da temu fantku ne dovolijo več priti blizu moji tamali in edino to je zaleglo. Je pa ta fantek grizel tudi druge otroke in ne samo mojo in so ga zato držali bolj na razdalji tudi od drugih otrok in edino to je pomagalo. Če bi moja grizla, bi tudi sama predlagala vzgojiteljicam, da ji ne dovolijo zraven ostalih otrok, če drugo ne bi zaleglo.

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
3.3.2009 10:25:36   
ninocka
Moj mlajsi je tudi enkrat dobil ugriz od enega fantka. Vzgojiteljici nista niti videli kaj je bilo, opazili sta med previjanjem in me na to opozorili. Pa nisem delala nobene drame, pa scene, pa ne vem kaj se...
Joj, mislim, pri 11 mesecnih otrocih zahtevat, da se ne grizejo...user posted image
ene mamice pa tudi pretiravajo v nulo - sam da ma en flekec al pa praskico, pa je ze cela stala. Kot da se pa njej doma to ne more naredit? A vzgojiteljica pa naj si oci ven obrne, da bo neenkrat vseh 14 otrok gledala, al kako?
Nas mlajsi je ful prevec pogumen za svojo starost in posledicno tudi blazno neroden. Meni doma, ko stojim zraven njega, se zvrne in pade direkt na glavo, al pa s stola...sem vzgojiteljicam povedala, da pac taksen je, da se ne sekiram in da se tud njim ni treba. Vcasih pride s kasno busko domov, ga pa vedno namazejo, da mu ublazijo.

Me je pa starejsi ene parkrat  ful mocno ugriznil - ko se je stiskal in crkljal pri meni, od same navdusenosti in ljubezni zgleda ni vec vedel, kako naj mi to vse pokaze in me je...ugriznil. Tolk da so se mi njegovi zobki poznali user posted image





_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
3.3.2009 10:51:57   
metuljčica1
Pri nas je to grizenje trajalo kakšen mesec, dva.Potem je pa sama od sebe nehala grist.Smo jo ves čas opozarjali da se to ne dela in da ni prav.Ampak pri 1letu je pač to ni najbolj zanimalo.Je bilo neko obdobje, ki je na srečo hitro minilo.Zdaj je stara 20m in ji sploh ne pride več na pamet da bi grizla.Je imela tudi obdobje ko je kar tepla brez vsakega razloga, pa jo je tudi to minilo.Ko gre otrok enkrat v vrtec se moreš pa navadit da se kaj takšnega zgodi.Jaz imam doma samo dve nagajivki pa hitro pride do nesreče in bušk, tako da tudi v vrtcu nikoli ne kompliciram ko se prevrne.Je pa res da je v mešani skupini in ni najbolj prijetno, ko se kakšen 5letnik zaleti vanjo.Ampak kaj naj, takšna skupina je lahko se sprijaznim ali pa jo izpišem.Je na začetku imela 2x zatečeno ustnico, ker je padla,ampak so mi vzgojiteljice lepo razložile kaj je bilo.

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
3.3.2009 16:15:47   
muha primaruha
Ena mamica je zapisala, da se doma 'grizejo' v igri. Saj vem, da deluje to čisto nedolžno, ampak malčku je težko razložiti, da je grizenje včasih dovoljeno, spet drugič pa ne. Zato se je dobro tudi doma izogniti grizenju (tudi s strani starša). Tudi če otrok ugrizne drugega v igri (ne v samoobrambi ali napadu), ga lahko celo do krvi.
Pri nas se večkrat igramo prstno igrico 'odpri-zapri' - na koncu gre takole: a ko usta se odprejo, hitro steci in se skrij (in prstki se skrijejo za hrbet). Ob tem se pogovarjamo o zobkih, ki lahko grizejo kruh, sadje... ne smemo pa gristi otrok....
Če pa že pride do ugriza, pa staršu povemo, kaj in kako se je zgodilo, ne povemo pa, kateri otrok je grizel.


(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
4.3.2009 13:16:11   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: muha primaruha

Ena mamica je zapisala, da se doma 'grizejo' v igri. Saj vem, da deluje to čisto nedolžno, ampak malčku je težko razložiti, da je grizenje včasih dovoljeno, spet drugič pa ne. Zato se je dobro tudi doma izogniti grizenju (tudi s strani starša). Tudi če otrok ugrizne drugega v igri (ne v samoobrambi ali napadu), ga lahko celo do krvi.
Pri nas se večkrat igramo prstno igrico 'odpri-zapri' - na koncu gre takole: a ko usta se odprejo, hitro steci in se skrij (in prstki se skrijejo za hrbet). Ob tem se pogovarjamo o zobkih, ki lahko grizejo kruh, sadje... ne smemo pa gristi otrok....
Če pa že pride do ugriza, pa staršu povemo, kaj in kako se je zgodilo, ne povemo pa, kateri otrok je grizel.




Mogoče mislš mene? Si mal narobe razumelauser posted image  Sem napisala da se čist lepo igramo (ne grizemo, seveda neuser posted image ) in ona ugrizne, ne vem, a iz ljubezni...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu muha primaruha)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
4.3.2009 13:17:47   
birdy
****, misnla sem na tiste ki namerno nagajajo, tepejo, da ne omenjam zafrkavanja... Pa ajde, to pride kasnej, v jaslih ne.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
4.3.2009 19:52:31   
muha primaruha
Oprosti birdy, sem prehitro prebrala.

No, pri nas smo imeli otroka, ki se je metal po ostalih otrocih, če so le ti sedeli oziroma ležali. Po posvetovanju s starši je prišlo na dan, da se ta otrok na podoben način doma igra z atijem. Doma so s tem prekinili in tudi ta otrok se je umiril.
Včasih pa se ne da določiti, zakaj otrok nekaj počne (grize, ščipa, potiska...). Je pač potrebno biti malo bolj pozoren in ne delati slona iz muhe (npr. ni primerno, če otroka zato označimo za hudobnega, nevzgojenega...). Najmanj 'prepirčkov' je takrat, ko so otroci zaposleni in imajo dovolj prostora ter miren kotiček, kamor se lahko umaknejo, če jim gneča preseda.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
9.3.2009 18:47:19   
FIA 80
Strinjam se s Tanjo22. Res je tako!

(odgovor članu muha primaruha)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
9.3.2009 21:47:35   
komarka

IZVIRNO SPOROČILO: muha primaruha

Je pač potrebno biti malo bolj pozoren in ne delati slona iz muhe (npr. ni primerno, če otroka zato označimo za hudobnega, nevzgojenega...). Najmanj 'prepirčkov' je takrat, ko so otroci zaposleni in imajo dovolj prostora ter miren kotiček, kamor se lahko umaknejo, če jim gneča preseda.



SE popolnoma strinjama. Otrok z grizenjem dostikrat sprošča stres.

(odgovor članu muha primaruha)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
10.3.2009 14:18:29   
renata9
Pri nas, če hoče ugrizniti, mu jasno rečemo, da ne sme in mu ponudimo plastično igračko, ki jo lahko grize. Seveda si tega ne zapomni prvič, vendar sem mnenja, da mnogi starši dopuščajo in jim je celo smešno, da jih otrok grize. Otrok tako sprejme vzorec vedenja, misloč, da je to nekaj popolnoma "vsakdanjega" in dopustnega. 

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
10.3.2009 14:35:02   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: renata9
Pri nas, če hoče ugrizniti, mu jasno rečemo, da ne sme in mu ponudimo plastično igračko, ki jo lahko grize.


Še boljše bi bilo, če bi mu dali kaj za jest.

(odgovor članu renata9)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
10.3.2009 16:56:19   
renata9
Zakaj za jesti??? Saj ni lačen, ugrizniti želi zaradi potešitve dražečih in občutljivih dlesni!! Otrok na ta način (da mu ponudiš igračo, ki je namenjena blaženju bolečin pri rasti zob) poveže dražjaj in predmet, sicer pa poveže dražljaj in osebo, ki je takrat poleg njega- v vrtcu otrok, doma starš itd.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
11.3.2009 14:03:42   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: renata9

Zakaj za jesti??? Saj ni lačen,


Saj jaz sem samo hecam. Sori, sem pozabila tega smajlija dat: user posted image

(odgovor članu renata9)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Otroci v vrtcu grizejo
11.3.2009 14:21:05   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: renata9

Pri nas, če hoče ugrizniti, mu jasno rečemo, da ne sme in mu ponudimo plastično igračko, ki jo lahko grize. Seveda si tega ne zapomni prvič, vendar sem mnenja, da mnogi starši dopuščajo in jim je celo smešno, da jih otrok grize. Otrok tako sprejme vzorec vedenja, misloč, da je to nekaj popolnoma "vsakdanjega" in dopustnega. 


V to pa močno dvomim.  Mene je naša tako ugriznila, da bi jo v lahko afektu pošteno mahnila, ker sem od bolečine videla  zvezde...pošteno sem se morala držat nazaj, da je nisem, ne pa da bi mi bilo smešno.

Mi smo našo z občutkom ugriznili nazaj, da je videla da to ni prijetno. Ampak takrat je bila stara leto in pol in je zaleglo. Potem je bilo na vrsti ščipanje...tega pa smo se komaj znebili. S pupo sploh nisem upala v otroško družbo, ker je vsakega,  do katerega je segnila konkretno uščipnila.

Stiskalo me je kako bo v vrtcu...pa ni bilo nič, nobenega ščipanja, grizenja nič. Doma pa ga še vedno nastrada dedi. sem ji ravno včeraj rekla, da se naj odloči....ali ga bo nehala ščipat ali pa ne bo smela k njemu. Sploh nisem vedela da njega še vedno ščipa, on pa ima krvave krasteuser posted image ...sem mislila, da so od psičke, ker sam ni hotel povedat.

(odgovor članu renata9)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?