|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 dni ni kakal
2.3.2009 18:26:31   
**Petra**
Čer!

Imam eno vprašanje. Naš 7 mesečnik ni kakal že 4 dni, pred tem je cca. 3 dni kakal velikokrat na dan po čisto malo (kakec v velikost dveh fižolov - kakec ni bil trd - nazadnje je tako kakal v četrtek) od petka pa ni kakal nič.
 
Naj grem jutri k P z njim??? Kakšne podobne izkušnje?
 
Hvala vsem user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 dni ni kakal
2.3.2009 18:54:02   
Doll
Zaradi tega,da ga izpostavljaš raznim okužbam -ne
če ne kaže znake zaprtja je vse ok.
Drugače pa kupiš v lekarni lacteon sirup

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 dni ni kakal
2.3.2009 19:26:09   
urška
če otroček ni siten oz. jokav, ker bi ga bolel trebušček ne rabiš hodit k P. ali pa če nima napetega trebuščka. poskusi najprej s kakšnimi "naravnimi" zadevami. recimo da mu daš pit kompot iz kuhanih suhih sliv. sploh naj veiko pije. pa ne sladkih stvari, najbolje kar vodo. pa ne dajaj mu kuhanega korenčka. ta namreč zapira.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 dni ni kakal
2.3.2009 19:47:36   
brigita_rak
Probaj mu dati 1 -2čajno žličko  kuhanih sladkih kamilc .Mojemu je to pomagalo.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 dni ni kakal
2.3.2009 22:12:47   
LenaG
Če je dojen je to še normalno, če pa ni  pa svtujem poklicati pediatra, preden greste k njemu. Še prej pa, danes, preizkusite domača zdravila:
- čez noč namočiš suhe slive in daš zjutraj za piz
- v 1dcl kamiličnega čaja daš 4 žličke sladkorja (mi je svetovala pediatrinja) PAZI Čaj ne sme biti postan, ker postan kamilični čaj baje zapira
* slišala sem tudi, da  pomaga, če dasš v ritko malo masla (kot svečko)
* pa še polno drugih stvari je, vendar se vsega zdaj ne spomnim.

Vsekakor pa ne jesti korenčka, ker kot so že napisale, zapira.

< Sporočilo je popravil LenaG -- 2.3.2009 22:13:38 >

(odgovor članu brigita_rak)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 dni ni kakal
2.3.2009 22:28:02   
anikabd

Mojemu sedem mesečniku pomaga  čežana iz jabolk. Do zdaj je vedno delovalo. user posted image
Prej, ko sva se samo dojila, sem jaz jedla kompot iz jabolk in suhih sliv ali pa čežano.

(odgovor članu LenaG)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 dni ni kakal
2.3.2009 22:37:50   
urška
za jabolčno čežano sem tudi jaz slišala, pa ne vem, a morajo biti jabolka res čisto sveža, torej še nič oksidirana (rjava)? 

(odgovor članu anikabd)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
2.3.2009 22:49:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 dni ni kakal
2.3.2009 22:54:41   
urška
pa donat lahko daš dojenčku?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 dni ni kakal
2.3.2009 22:58:02   
Jelcy
Lahko mu das majhen koscek trdega mila (za roke) v ritko...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
2.3.2009 23:04:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4 dni ni kakal
3.3.2009 8:34:36   
urška
ker jaz sem tudi takoj pomislila na donat, pa nisem hotla napisat, ker sem mislila, da to za dojenčka ni u redu. pa hočejo pit mehurčke, al jih je treba ven spravit?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4 dni ni kakal
3.3.2009 9:44:23   
petra.
lp
pri nas smo imeli strašne probleme,nismo kakali po 8 dni.pri P sem dobila na recept laktozo in mu jo dajala sigurno en mesec,ker brez nje ni kakal.ko je bil zelo zaprt sem donat pretresala da so šli mehurčki ven in ga malo pogrela da je bil topel. pomagale so tudi svečke iz masla(daj jih za 10 min v skrinjo da jo boš lažje vstavila) in pa MOČNO sladkane kamilice(v vrelo vodo jih namočiš res samo toliko da spustijo barvo,2 do 3krat potunkaš vrečko) in pa še ena stvar,ki je pri nas najbolj pomagala,palčko za ušesa sem na debelo namazala z bepanthenom in mu jo potisnila v ritko,samo tega ne smeš delati prevečkat da ga ne razvadiš(tako je meni rekla P)
zdaj ko je star 4 mes in je začel z gh kaka 2 krat na dan,sam,brez kakršnekoli pomoči
veliko uspeha

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4 dni ni kakal
3.3.2009 9:58:55   
Splišni
Kamilice res čisto na hitro prevri, precedi in FEEEEJST sladkaj, najbolje z laktozo, to je mlečni sladkor, ki ga kupiš v lekarni. Lahko pa tudi z navadnim sladkorjem. na deci kamlic daš recimo 2 veliki, polni žlici sladkorja. To bi ga moralo odmašit.

(odgovor članu petra.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4 dni ni kakal
3.3.2009 21:53:16   
LenaG
in kako je danes? je že boljše? Je pomagalo kaj od naštetega ali kaj drugega?

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4 dni ni kakal
4.3.2009 12:03:48   
slovenka
Naša, ko je bila še polno dojena, enkrat ni kakala 10 dni, pa so mi v lekarni rekli, da je normalno do 20 dni. Ampak sem ji še tisti dan skuhala kamilični čaj - čisto malo pomočila vrečko v vodo in se je še med pitjem čaja tako pokakala, da sva oba z mojim imela delo user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu LenaG)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4 dni ni kakal
4.3.2009 21:22:29   
majaS80
jaz čez noč namočim 3 suhe slive v vodo in potem zjutraj v tej vodi prevrejem slive za 5 minut, vse skupaj zmiksam in na tej vodi nareidm mlečni obrok - zajtrk...  od takrat naprej vsak dan aka bres težav user posted image

_____________________________

MajaK

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?