|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
29.4.2005 19:21:20   
KMALU
Tako naj bi potekal 1.pregled ( po mnenju strokovnjakov ):

*Vsaka nosečnica naj ginekologa obišče čimprej po izostanku redne menstruacije ali vsaj ob drugi izostali menstruaciji (približno pri 8. tednu nosečnosti).

.........................
Nosečnici odvzamemo kri, iz katere določimo:
1. krvno skupino in Rh faktor
2. hemogram - krvno stanje; če ugotovimo slabokrvnost, poiščemo vzrok in jo zdravimo
3. krvni sladkor
4. testiranje na toksoplazmozo, hepatitis B, sifilis
5. prisotnost katerikoli protiteles
Potrebujemo tudi vzorec urina za naslednje preiskave:
1. pregled sedimenta
2. določitev prisotnosti beljakovin
3. določitev prisotnosti bakterij

Ob prvem obisku nosečnico tudi izmerimo, stehtamo in izmerimo krvni tlak.

Meni na 1.pregledu ni naredil nic od tega. Zakaj?
Samo UZ in mi je povedal, da je nosecnost v maternici, da je viden mehurcek (dobila sem tudi slikico ), a da se plod se ne vidi.
Potem me je narocil cez 1 mesec...
Bo vse to naredil na 2.pregledu?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
29.4.2005 19:25:31   
Anonimen
To je bil 1 uz, da so nosecnost le potrdili.Kasnje boš verjetno vse dobila-torej na 2 pregledu.:)
Tehtanje,pritisk pa lulanje bos imela na vsakem pregledu!Vsaj sama imam tako:sloncek:

(odgovor članu KMALU)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
29.4.2005 19:56:32   
mammy26
ponavadi se tašen temeljit pregled naredi med 8 in 12 tednom, kajti sedaj je plodek še premajhen da bi lahko opravil vse potrebne preiskave. Malo še počakaj pa bo.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
29.4.2005 20:54:07   
mujcek
jaz sem imela včeraj na pregledu drugega G, ki je mojega nadomeščal in fantič se verjetno še komaj uvaja. Bila sem tako razočarana; tja sem prišla s kupom vprašanj, pričakovanj,... Dobro pričakovanja so bila presežena, ko sem videla dve pikici, drugače sem ga opomnila, da mi mora vzeti bris-na 1 leto in mi je pametoval, da ni več treba vsako leto, če sta zadnji 2 leti ok; stehtali me niso, pritiska mi niso izmerili,... Samo UZ in napotnice za laboratorij. Še materinsko knjižico mi je pozabil napisat, tako da sem ga mogla opomniti, za izračun PDP sem ga mogla opomnit; skratka še sreča, da sem vedela, kaj približno je treba na 1. pregledu, da sem ga lahko opomnila.

Upam, da bo na drugem boljše; pa da ne bo kakšne dodatne pikice G našel ;)

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
30.4.2005 10:31:06   
KMALU
Prvic, ne panicarim.
Drugic , nimam se kaj unmirit, ker sem mirna.
tretjic, zdi se mi da si edina nervozna ti, saj drugace ne bi napisala taksnega sporocila.

Ce ne zelis odgovorit nekomu, ki pac nekaj vprasa, ti ni treba. Tukaj je veliko takih, ki z veseljem povedo kakoje bio pri njih.

Pa se tole. Napisala sem le zakaj je bilo pri meni drugace kot pri nekaterih oz drugace kot pise v raznih revijah.
:zmeden2:

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
30.4.2005 10:33:27   
KMALU
..nadaljevanje:
Ce mi pises sporocilo, se vsaj podpisi oz pisi s svojim NICKOM. Pa tudi to, da nisi bila na pregledu, kljub temu da si vec casa noseca kot jaz, mene pravzaprav ne zanima ( to je tvoj problem ) in tega nerabit VEDET ( kot si napisala )...
Vsak poskrbi za svojega otroka kakor zeli - eni gremo takoj na pregled, se pozanimamo glede stvari ki nas zanimajo, vprasamo,..., eni pa cakajo ce jim bo slucajno kdo kaj rekel - kot pravim, vsak naj naredi kakor mu pase!

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
30.4.2005 11:56:35   
zi&mm
Pozdravljena Kmalu,

no, jaz sem sicer 2tedna pred porodom in naj ti povem, da je tako kot tebi ginekolog opravil le uz v 6t nosečnosti, na naslednjem pregledu pa vse potrebne izvide, na ostalih pregledih pa vedno pregleda vodo, te stehta, zmeri pritisk in 4x-5x med nosečnostjo naredi UZ. Sicer pa je najbolje, da pred pregledom pri gin.vprašaš babico ali sestro, ki je v ordinaciji in ti ona vse pove, če pa te še kaj zanima pa vprašaš gin.
Sicer pa lepo mirno skozi nosečnost saj si komaj na začetku, da ne po nepotrebnih težav; vsaka skrb je lahko posledična; to ti bo tudi gin.reku; no, vsaj meni je moj.
Če imaš možnost, pojdi v knjižnico in si sposodi knjigo Mati in otrok, kjer je vse lepo napisano, narisano in bo nosečnost potekala kot je treba.

Srečno :nosecka:

Pozdravček z :morje:,

Mili ( :nosecka: še 18dni)

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
30.4.2005 12:31:25   
Jessy
Veš, Kmalu, tudi pri meni prvi pregled ni bil tak, kot je med priporočili.
Tudi meni je na prvem pregledu le z UZ pogledal, če nosečnost je in kje je (v 6. tednu), ker se ploda ni videlo sva isto proceduro ponovila še v 8. tednu. Takrat mi je vzel tudi bris.

Šele naslednjič, torej v 12. tednu, pa sem dala kri, vodo, tehtanje, pritisk....skratka vse, kar naj bi se naredilo že prvič.
Ampak se nisem nič sekirala, da je tako! Sem pač kri dala malce pozneje (se bojim injekcijskih igel)!

Nič ne skrbi, tudi ti prideš na vrsto s temi procedurami!

lp, Jessy

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
1.5.2005 10:49:06   
SISI25
Tudi jaz sem imela prvič le UZ in sicer pri 8 tednih, potem na drugem pregledu pa so mi naredili ostalo. Tako da brez skrbi. Prvič želijo verjetno le potrditi nosečnost.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
2.5.2005 8:42:17   
Yasminka
Tudi meni so naredili le UZ in mi vzeli kri - glih tolk, da so mi potrdili nosecnost (7 teden). Ostalo pa se pride na naslednjem pregledu. Te pa cist razumem... tud jaz si zelim, da bi se ze kaj bolj natancno vedelo in vidlo. Ampak to se vse pride.... Pozdravcek. Y

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Zakaj pa sem dobila le UZ?
2.5.2005 10:17:16   
Meceno
No , KMALU , vidim da si zdrava :nosecka: , vendar malo preveč napeta :ups:, saj anonimnež ni htel nič takega , :ups: , vsaj meni ne :zmeden2:

Sicer pa si si prečitala tudi že to , da otrok vsaki dan raste in da je teden dni velika razlika , se pravi , če bi šla danes na pregled bi že videla srčeka oz bebo .
Sama pa sem šla na pregled prvič v 8.tednu in sicer tako mi je G. predlagala oz ko sem imela redni pregled sem ji omenila da sem noseča 4.tedne, pa me je poslala domov in naročila čez en mesec :((
Pa sem bila jezna kot:hudicek: .
Sedaj sem pa v 29.tednu in mi tudi ni kaj všeč , sploh pri šparanju z ultrazvoki , grem pa zato na samoplačniškega pa je ;)
Aja , mi pa je v 13. tednu prvič začela vagati , pritisk in urin , ...



Lp Meceno

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?