|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdo s podobnimi težavami?
6.3.2009 16:39:30   
merita
Pozdravljeni

Že nekaj časa imam probleme, a me pri moji ginekologinji vedno odpravijo z istim odgovorom: "ovulacija". In še to me odpravijo kar sestre. Ginekologinja niti ne vem kako zgleda, pa sem pri njej že več kot eno leto. Na pregled me ne vzamejo.

Sedaj me pa zanima, če ima katera podobne težave, pa vsaj ve za kaj se gre. Jemala sem Logest nekaj let, nato prekinila za pol leta. Sedaj jih spet jemljem že skoraj eno leto. V času, ko se z njimi prekinila sem imela zelo močne (goste, temne in količinsko veliko) menstruacije. Sedaj so menstruacije še kar ok. Čeprav so včasih še vedno goste in temne. Odkar sem spet začela jemati tabletke sem imela veliko vnetji (oz mislim, da so bila vnetja ... pregleda nisem imela). Pri G so mi vedno samo napisali recept za vagisan in canesten. Po vagisanu sem vedno krvavela, zato ga nisem več uporabljala (klicala k G in so rekli, da ni problema če malo krvavim). Vnetje se je vedno ponovilo. Velikokrat me je bolel tudi spodnji del trebuha. Razumem, da so mi tabletke spet malce zmešale telo in se zaradi tega lahko pojavijo vnetja ipd.

Sedaj je nekaj časa dokaj ok (potrkam na les :)). Vendar pa se je pojavil drug problem ... kakšen teden dni pred menstruacijo (pred zadnjo tabletko) pričnem krvaveti. Ravno toliko, da moram stalno imeti dnevne vložke. Vedno imam tudi bolečine v spodnjem delu trebuha. To se ponavlja sedaj že tri mesece. Ali mi zna kdo povedati kaj naj naredim ... K ginekologu niti ne grem več, ker vem, da bo odgovor ovulacija. Skrbi me, da je kaj narobe. Ima katera podoben problem? Naj še naprej težim pri G, da me končno sprejme na pregled?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdo s podobnimi težavami?
6.3.2009 16:50:09   
Pigy
Zakaj pa ne greš k drugem G?

Jst sm mela enga pa je vedno na pregledu govoril, vse je ok. Ko sem po nekem času čist p..... in zamenjala G, me je novi samo napotil v bolnico  in od takrat je vse ok. Sem pa jst tud mela močne bolečine v spodnjem delu trebuha še posebej po menstruaciji, krvavela sem pa tud po 15 dni skupej.



(odgovor članu merita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdo s podobnimi težavami?
6.3.2009 17:20:48   
Felicita
merita... svaka čast da vztrajaš. že da ti rečejo 'ovulacija' ob jemanju tabletk (ko naj sploh ne bi imela ovulacije) pove dost o strokovnosti. in da ob dolgem krvavenju in stalnih vnetjih te noben tut povoha ne oz. napiše canesten... adijo pamet. jest bi menjala, pa prej še kakšno 'lepo' besedo namenila oz. napisala uradno pritožbo (njej ali/in zdravniški zbornici)

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Pigy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdo s podobnimi težavami?
6.3.2009 22:05:26   
melanija
Edini moj nasvet je da čimprej menjaš ginekologa, ker pri takih težavah in ker se ponavljajo bi te morala vsaj enkrat pregledat če ne večkrat.

Zavoljo svojega zdravja pojdi k drugemu ginekologu.

(odgovor članu merita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdo s podobnimi težavami?
6.3.2009 23:38:31   
Anonimen
Se strinjam s Felicio.
Ovulacija in tabletke pa ne gredo skupaj. KT so namenjene ravno temu, da ovulacijo preprečujejo - torej jo ni. Da ti tako diagnozo podajo brez pregleda, je, kaj naj rečem, nestrokovno? Da ti to reče sestra, pa tudi. Uradno ona nima nobenega pooblastila za podajanje diagnoze.

Torej ali menjaš ginekologinjo, kar pa vem, da je to danes zelo težko, ker jih manjka, ali pa fajn zatežiš za pregled in zahtevaš, da se opravi tako kot je treba.

(odgovor članu melanija)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdo s podobnimi težavami?
7.3.2009 19:33:58   
Gina
Če imaš vnetje, ki mu ne pomaga canesten, ti morajo dati druge reči. Ko meni ni nič prijelo, je dala moja G pregedat katero bakterijo imam. Odtakrat naprej je bilo vse ok. Mora te pregledat. Zamenjaj zdravnika.

Kar se tiče krvavitev pred M, pa ti po moje tablete ne primejo dovolj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdo s podobnimi težavami?
7.3.2009 20:47:24   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: merita

Pozdravljeni

Že nekaj časa imam probleme, a me pri moji ginekologinji vedno odpravijo z istim odgovorom: "ovulacija". In še to me odpravijo kar sestre. Ginekologinja niti ne vem kako zgleda, pa sem pri njej že več kot eno leto. Na pregled me ne vzamejo.

Sedaj me pa zanima, če ima katera podobne težave, pa vsaj ve za kaj se gre. Jemala sem Logest nekaj let, nato prekinila za pol leta. Sedaj jih spet jemljem že skoraj eno leto. V času, ko se z njimi prekinila sem imela zelo močne (goste, temne in količinsko veliko) menstruacije. Sedaj so menstruacije še kar ok. Čeprav so včasih še vedno goste in temne. Odkar sem spet začela jemati tabletke sem imela veliko vnetji (oz mislim, da so bila vnetja ... pregleda nisem imela). Pri G so mi vedno samo napisali recept za vagisan in canesten. Po vagisanu sem vedno krvavela, zato ga nisem več uporabljala (klicala k G in so rekli, da ni problema če malo krvavim). Vnetje se je vedno ponovilo. Velikokrat me je bolel tudi spodnji del trebuha. Razumem, da so mi tabletke spet malce zmešale telo in se zaradi tega lahko pojavijo vnetja ipd.

Sedaj je nekaj časa dokaj ok (potrkam na les :)). Vendar pa se je pojavil drug problem ... kakšen teden dni pred menstruacijo (pred zadnjo tabletko) pričnem krvaveti. Ravno toliko, da moram stalno imeti dnevne vložke. Vedno imam tudi bolečine v spodnjem delu trebuha. To se ponavlja sedaj že tri mesece. Ali mi zna kdo povedati kaj naj naredim ... K ginekologu niti ne grem več, ker vem, da bo odgovor ovulacija. Skrbi me, da je kaj narobe. Ima katera podoben problem? Naj še naprej težim pri G, da me končno sprejme na pregled?



Obup! Menjaj G. in to čimprej. Ne vztrajaj pri temu tepcu, naj te vzame na pregled. V kolikor jemlješ k. tabletke, ne moreš imeti ovulacije. Če bi v resnici imela ovulacijo, bi pomenilo, da te tabletke ne zaščitijo.
Da ti zdravi vnetja, ki jih ne vidi, to je tudi povsem nenormalno. G. mora vzeti bris, ti dati zdravila za lajšanje znakov vnetja, hkrati pa ugotovit povzročitelja tvojih vnetji, da ti lahko da ustrezno zdravilo.
To da te vsak ciklus po en teden skupaj boli in da krvaviš toliko časa, to tudi absolutno ni normalno.
Jaz bi reskirala in šla samoplačniško na en dober pregled. Potem pa bi zahtevala obisk pri svojem G. in bi mu kopije izvidov vrgla pod nos (če bi bilo resnično kaj narobe z mano) in mu jih nekaj napela. In seveda zamenjala G. ja.

(odgovor članu merita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdo s podobnimi težavami?
7.3.2009 20:53:32   
cursa
nobena druga krvavitev, razen menstruacija, ni normalna.

pravico imaš do poštene obravnave, zato zamenjaj ginekologa ali zahtevaj obravnavo izbranega ginekologa. ne razumem kako v letu dni še nisi prišla na vrsto za pregled.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdo s podobnimi težavami?
7.3.2009 21:05:12   
miška81
Čimprej menjaj ginekologa!

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?