|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   anketa o uvajanju v vrtcu postojna
9.3.2009 20:11:40   
sončika84
Živjo! Hodim na pedagoško fakulteto,smer predšolska vzgoja in pišem seminarsko nalogo na temo uvajanja v vrtec. Ker pa sama ne delam v vrtcu,da bi med starši izvedla anketo pa bi rabila malo vaše pomoči. ZAto vas lepo,lepo prosim, če mi odgovorite na kratko na naslednjih 5 vprašanj:

Kdo je vozil otroka na uvajanje?
Kaj je staršem in otroku pomagalo v času uvajanja?
Kakšno je bilo počutje otroka in staršev?
S čim so bili starši ne/zadovoljni pri uvajanju? 
Kako se je otrok spremenil odkar hodi v vrtec?

Zelo vam bom hvaležna,če mi lahko   do srede odgovorite na vprašanja.

< Sporočilo je popravil sončika84 -- 9.3.2009 20:12:54 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
9.3.2009 20:37:57   
Gina
A tudi za večje otroke, 3-letne, ki so prišli iz drugega vrtca v vrtec postojna?

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
9.3.2009 20:49:51   
sončika84
ja,lahko tudi za večje otroke, za otroke,ki so se prepisali,karkoli. samo da gre za uvajanje v vrtec.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
9.3.2009 21:00:07   
end1
sam za postonjskega sprašuješ

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
9.3.2009 21:07:45   
sončika84
ma konec koncev lahko tudi za kak drugi vrtec. 

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
9.3.2009 21:09:40   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: sončika84

Kdo je vozil otroka na uvajanje? Uvajali ga nismo tako, da bi nekdo od naju z njim dopoldne bil v skupini, smo ga pa pustili par dni samo do kosila v vrtcu (menjal je vrtec, star je bil dobra 3 leta).
Kaj je staršem in otroku pomagalo v času uvajanja? Prijazne vzgojiteljice, nekompliciranje vseh nas, pozornost, pozitiven odnos naju (staršev), bližina sestrice, ki je bila v isti stavbi (gre za dislocirano enoto vrtca), manjše število otrok zaradi heterogene skupine.
Kakšno je bilo počutje otroka in staršev? V redu.
S čim so bili starši ne/zadovoljni pri uvajanju? Sva bila zadovoljna.
Kako se je otrok spremenil odkar hodi v vrtec? Ni se bistveno spremenil.

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
9.3.2009 21:26:39   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: sončika84


Kdo je vozil otroka na uvajanje? jaz (jasli pri 11 mesecih), takoj ko sem končala porodniško
Kaj je staršem in otroku pomagalo v času uvajanja? prvi dan sem bila z njo, druga dva dneva pa je ostala sama
Kakšno je bilo počutje otroka in staršev? meni je bilo všeč, da lahko opazujem kako se odziva, sem pa imela srečo, ker je bila vesela družbe in se hitro ulovila
S čim so bili starši ne/zadovoljni pri uvajanju?  sam plus je
Kako se je otrok spremenil odkar hodi v vrtec? ne vem če se je spremenila, ker je v jaslih že od 11 mesecev in tam dejansko odrašča.




(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
9.3.2009 21:32:35   
komarka

IZVIRNO SPOROČILO: sončika84

1. Kdo je vozil otroka na uvajanje?
2.Kaj je staršem in otroku pomagalo v času uvajanja?
3.Kakšno je bilo počutje otroka in staršev?
4.S čim so bili starši ne/zadovoljni pri uvajanju? 
5.Kako se je otrok spremenil odkar hodi v vrtec?



1. jaz (torej mami)
2. priprava -program za starše in otroke v popoldansekm času, poznavanje prostora(prej smo lahko rpišli na obisk, preziveli cas v prostoru), pogovor z vzgojiteljicami oz. ravnateljico
3. dobro, malce stresno ob ločitvi. A ker sem zaupala vzg. je bilo sprejemljivo
4.sem bila zadovoljna
5.tezko natančno ocenim, saj se tudi sicer sedaj zelo spreminja. začel je s 13 meseci. Tudi doma je zelel da so stvari kot v vrtcu-urnik(čas spanja in malic), nekaj časa (morda teden, dva) je bil bolj občutljiv na moje oddaljevanje(preverjal kam grem),je tudi bolj odločen-jasno pove kaj hoče in tudi česa noče(npr če mu drug otrok kaj vzame)

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
9.3.2009 22:20:37   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: sončika84

Živjo! Hodim na pedagoško fakulteto,smer predšolska vzgoja in pišem seminarsko nalogo na temo uvajanja v vrtec. Ker pa sama ne delam v vrtcu,da bi med starši izvedla anketo pa bi rabila malo vaše pomoči. ZAto vas lepo,lepo prosim, če mi odgovorite na kratko na naslednjih 5 vprašanj:

Kdo je vozil otroka na uvajanje?
jaz torej otrokova mati

Kaj je staršem in otroku pomagalo v času uvajanja?
čimveč skupnega časa v prostoru skupaj z otroci in vzgojiteljicami, da se otrok navadi prostora, prisotnosti vzgojiteljice in otrok, da dobi občutek varnosti in tega, da mu je tam lepo, ker se lahko igra in druži z drugimi otroci

Kakšno je bilo počutje otroka in staršev?
obupno za mene in otroka, oba sva jokala in doživljala, da ne rečem kar psihične travme. pa ni bilo, da jaz ne bi hotela otroka dati v vrtec, ali da nisem prišla tja z najboljšimi željami, da se bo otrok hitro navadil, da se bo imel lepo, da se bo razumel (in jaz tudi) z vzgojiteljico... vse te želje in interesi in res hotenja so bila... a imajo v tem dotičnem vrtcu sistem uvajanja, ki je tak, da se otrok uvaja v npr. četrtek eno uro, v petek eno uro, v ponedeljek pa naj bi ga starš pripeljal v vrtec ob 7. uri in ga pustil tam samega do 15. ure (in naslednje dneve seveda tudi). češ, da se bo že navadil, da pa če joka, je to samo njegova trma (moj otrok je bil ob tem "uvajanju" star ravno 2 leti).

S čim so bili starši ne/zadovoljni pri uvajanju? 
najbolj nezadovoljna sem bila s tem, da mi niso pustili biti pri otroku, da bi se ta lahko uvajal v vrtec, ampak so mi pokazali na vrata in mi rekli, da tak je sistem in da bo otrok že nehal jokati (kao 5 minut po tem, ko bom odšla...). jaz sem potem dejansko šla ven, ker mi je bilo neznosno poslušati jok mojega otroka, se vrnila po 30 minutah in verjameš ali ne, otrok je še vedno jokal. skupaj z drugimi otroci, vsak v svojem kotu, eni obešeni za kljuko vrat, ki so bila zaklenjena, da otrok ne more ven... mislim, grozljivo. da ne rečem nečloveško. končalo se je tako, da sem se po dveh dneh agonije in joka otroka zbunila, da tako ne bo šlo več in potem so mi dovolili še par dni ostat pri njej vsak dan po kaki dve uri (o drugih otrocih, ki so še teden dni po začetkih enako presunljivo jokali, mi verjetno ni treba govorit). hvala bogu je to toliko pomagalo, da je potem hodila v vrtec brez joka, a vedno s strahom, upočasnjenim korakom pred vrati, solzami v očeh in večnim vprašanjem: a prideš pome? če tega nisi doživel, ne veš, kako je to obupno. ko otroka vsako jutro pospremiš v strah. še dobro, da je potem to prevzel oče, ker jaz ne vem, če bi lahko. še zdaj, pa je od tega će dve leti mi stopijo solze v oči. pa ne misliti, da sem neka mama, ki otroka veže nase in ga ne spusti in svoje občutke prenaša nanj. jaz sem otroka vedno spodbujala, ji govorila lepe stvari o vrtcu, bila "navdušena" nad vsemi vrtčevskimi stvarmi... ta težka izkušnja je bila v celoti krivda vrtca. na primer, mi niti poleti (konec avgusta, v vrtec je šla s septembrom) niso pustili, da bi bil otrok po 5 minut nekaj dni tam, da malo vidi, češ, da ti otroci itak ne bodo v njeni skupini, da zdaj ni čas uvajanja, da prostori niso pospravljeni... kar neki čudni izgovori. ne vem, kako da mi ni že takrat potegnilo, da nekaj ni ok.

Kako se je otrok spremenil odkar hodi v vrtec?
tisti čas, ko je bila v vrtcu (pol leta) je bila bolj preplašena, bolj se je bala neznancev, več je bilo nesigurnosti... zanjo vrtec ni bil dobra izkušnja. zdaj pri 4 letih jo bomo spet dali in že vse odtlej delamo na tem, da je vrtec fajn, da so tam otroci, igrače, da se igraš, ješ, se imaš fino in gotovo bo krasno (jo pa bomo dali v drug vrtec).

Zelo vam bom hvaležna,če mi lahko   do srede odgovorite na vprašanja.


in še za zaključek: dajte prosim na predšolski vzgoji, dajte čimveč govorit o individualnosti otroka. kako nek otrok nekaj potrebuje, nekdo drug pač ne. so otroci, ki praktično ne rabijo uvajanja in so nekateri, ki ga rabijo tudi kak teden. dajte otrokom priložnost, da se spoznajo s stvrami, da jih dojamejo, da vidijo, da so zanj varne, da ni hudega, če poleg njih ni mame. ne vem, ali tega res nimate? ker izkušnje staršev so tako različne, da si včasih mislim, da smo eni na luni, drugi pa na marsu... pri enih vrtcih je pomemben otrok, pri drugih sistem. ah, joj...

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
10.3.2009 9:09:00   
sončika84
roberta, ko sem tole brala sem postala čisto zgrožena!!! Grozno. Ne morem verjet,da se kaj takega res dogaja. Jaz mislim,da je bil sistem samo izgovor,ker vem,da nja bi uvajanje potekalo 3-4 tedne in ne 3 dni. Žal mi je da si naletela na take vzgojiteljice,ki tega ne spoštujejo in ki ne spoštujejo individualnosti. Naj ti povem,da se na faksu o tem veliko pogovarjamo in smo si s profesorji enotni, da je treba upoštevat vsakega otroka zase,saj ima vsak svoje navade,strahove... Večina mojih sošolk dela v vrtcu,kot pomočnice,pa so mi vse rekle,da upoštevajo individualnost. Sicer je res,da v glavnem uvajanje traj 7-14 dni,ampak vedno gledajo na otroka in njegove potrebe. Če je pač otrok bolj sramežljiv in se ne ujame hitro in veliko joka,potem pač podaljšajo uvajanje. Res mi ne gre v glavo,kako so pri vas lahko tako delali. Sploh,ker ej bila stara 2 leti in taki rabijo še več časa. Očitno jim je bilo vseeno za otroka,sistem pa so prilagodili svojim željam in potrebam,kar je zelo žalostno. vsekakor upam,da to neb o vplivalo na tvojo hči, ne zdaj pri ponovnem vpisu in ne kasneje v življenju.  

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
10.3.2009 9:09:46   
sončika84
aja,roberta, a to se ej dogajalo v postojnskem vrtcu ali kje drugje? 

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: anketa o uvajanju v vrtcu postojna
11.3.2009 10:07:32   
sončika84
najlepša hvala vsem za odgovore,ki so mi bili zelo v pomoč. Temo lahko zaklenete ali jo izbrišete,kakorkoli, odgovorov sem dobila zadosti,sedaj pa veselo na delo. lep pozdrav

(odgovor članu sončika84)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?