|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
14.3.2009 20:55:12   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: freha

tud moji so pr 3m iz glave, zrven so zagotovile da se to tako dela in da bi jo drugače prevečkrat piknile ker se ne najde drugje žila. proklete lažnivke!


joj veš kako hudo je gledat ko dojenčku ne najdejo žile po roki, jaz sem od hudga kmal skup zlezla.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
14.3.2009 22:33:28   
Balonchy
Ponavad iz prstka, lahko pa kjerkoli, če ne najdejo "dobre" žile!

Zagotavljam pa, da iz glave malčke najmanj boli...
Malčkov pik skoraj ne boli... bolj jih "moti" to, da se jim rokico, nogico, glavico drži pri miru in ne morejo le te premikat po svoji mili volji!

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
15.3.2009 8:44:24   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: freha

tud moji so pr 3m iz glave, zrven so zagotovile da se to tako dela in da bi jo drugače prevečkrat piknile ker se ne najde drugje žila. proklete lažnivke!


O Jezus Kristus, ja pa je bilo že katerega dojenpčka konec, če so mu iz glave vzeli kri? Dejte se nehat toliko obremenjevat. Boh da mu iz kje vzamejo, pa pregledajo, pa ukrepjao, če kaj ni v redu.



Bravo.
Itak da je bolj pomembno, da mu sploh vzamejo in kaj ugotovijo. Iz kje, je pa vseeno. Boli čisto isto, sam iz glave zgleda bolj hudo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
15.3.2009 9:29:36   
vandame
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: freha

tud moji so pr 3m iz glave, zrven so zagotovile da se to tako dela in da bi jo drugače prevečkrat piknile ker se ne najde drugje žila. proklete lažnivke!


joj veš kako hudo je gledat ko dojenčku ne najdejo žile po roki, jaz sem od hudga kmal skup zlezla.



se strinjam da je huje da otroku iščejo žile po roki pa probavajo najprej na eni pol na drugi, tko k so moji v bolnici zej sam  da zagleda je cel vrišč.

je pa res da iz glavice še najmanj boli, sam vidit je mal grozno, sam da ti ga pa špikajo ene 10× po rokah da dobijo je pa še huje.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
15.3.2009 20:53:04   
evelin
Naši so ji prejšnji teden, stara je dobre 4 mesece in so ji vzeli iz prstka na desni roki

_____________________________

27.10.2008 se je rodila naša pikica Maša :)
30.11.2011 se je rodila naša bibica Žana :)

(odgovor članu vandame)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
18.3.2009 21:56:19   
danana
V Ljubljani so nasemu fantu vzeli kri:
1) v porodnišnici iz petke (po rojstvu)
2) v zdravstvenem domu iz prstka (6. mesecev)
3) na infekcijski bolnišnici iz žile, kasneje so mu se kanalcek vstavili (8. mesecev).

Jokal je v vseh primerih. Je pa res, da so se najbolj namučili, da so našli žilo na rokici.

(odgovor članu evelin)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
18.3.2009 22:40:44   
ronja
Če ne najdejo žile na roki, potem iz glave.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
19.3.2009 15:02:21   
švicarka
Mojemu user posted image  so vzeli iz žile na glavi. Ko sem zdravnico vprašala, če res ni druge možnosti, mi je odgovorila, da je preiskušeno najmanj boleče za dojenčka, čeprav se sliši grozno - "iz glave". Pravzaprav bi bilo boljše rečeno "iz žilice pod kožo glave", je še dodala. Sva pa bila v Celju na odvzemu ravno včeraj.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
19.3.2009 15:16:30   
emaa
Če gre za majhne količine iz prstka ali iz rokice. Za večje količine pa iz glave. Res ne vem zakaj se zgražate, mojemu sinu so šele na zadnji kontroli lahko vzeli dovolj krvi iz roke, pa je star že dve leti, prej pa vedno iz glave, saj za teste, ki jih morajo narediti rabijo kar nekaj ml krvi in mu je drugače kri prehitro koagulirala pa so ga morali še enkrat špiknit. 

(odgovor članu švicarka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
19.3.2009 19:35:12   
freha
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: freha

tud moji so pr 3m iz glave, zrven so zagotovile da se to tako dela in da bi jo drugače prevečkrat piknile ker se ne najde drugje žila. proklete lažnivke!


O Jezus Kristus, ja pa je bilo že katerega dojenpčka konec, če so mu iz glave vzeli kri? Dejte se nehat toliko obremenjevat. Boh da mu iz kje vzamejo, pa pregledajo, pa ukrepjao, če kaj ni v redu.



Bravo.
Itak da je bolj pomembno, da mu sploh vzamejo in kaj ugotovijo. Iz kje, je pa vseeno. Boli čisto isto, sam iz glave zgleda bolj hudo.


Se popolnoma strinjam da če je za otrokovo zdravje pomembno pol kr naj vzamejo. moja izkušnja pa je boleča zato (za kar sem pozabla napisat) ker so iskali IgE kazalce za alergijo in ni nič pokazal je bla še premajhna (3 mesece). Džizus pa kaj si zdravnica pa še nimaš prakse da se ne pokaže tok zgodi, za ka si ji pol mogla jemal kri? To me je najbolj razkurl, da so naši malčki poskusni zajčki.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Uhančki.
пеперутка16

Kdaj mislite, da je pravi čas za luknjanje ušes?

Takoj po rojstvu. (6%)

Do prvega leta. (0%)

Do sedmega leta. (11%)

Ko si jih otrok želi. (83%)


Število vseh glasov: 18

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!