|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   provlemi s krvnim tlakom po porodu
23.3.2009 9:08:58   
alkimistka1
Živjo,

Mene pa zanima ima še katera podobne probleme kot jaz. Rodila sem 4 mesece nazaj s CR - zaradi medenične vstave. Tlak se mi je po  porodu zvišal in ostal zvišan tudi po CR in sicer v porodnišnici na okoli 130/90 cca... Pred tem sem imela tlake merjene doma okoli 110/60-70, pri ginekologinji sicer vec zaradi strahu. Ko si sedaj merim tlak ga imam 105-110/90 - spodnji je še kar povišanuser posted image , samo v mirovanju pade na 80.  Je še katera tukaj s podobno težavo in če je kako se je to rešilo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: provlemi s krvnim tlakom po porodu
23.3.2009 9:40:33   
Anonimen
Jaz sem imela skos normaln pritisk,v vsaki nosečnosti pa resne probleme z njim.Sploh v drugi nosečnosti sem imela fejst povišanega,tako,da sem morala tudi v lj na preiskave.Od drugega poroda je 9 mesecev in imam še vedno višji pritisk,mi je moja g rekla,da mi bo najbrž ostal.Jaz si ga redno merim,pazim pa tako,da se ne najem prefejst,da se ne naprezam,ker potem ratam takoj zadihana in rdeča,srce mi bije kot pri norcih in tlah je visok.Mi je pa že os.zdravnik rekel,da me bo dal na nadaljne preiskave,sam sem sama tak lena,da se mi ne da do njega.Se morem vzet v roke in it,da ne bo prepozn.Drugače pa,če se res na da drugače,dobiš neke tabletke za uravnavanje pritiska.

(odgovor članu alkimistka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: provlemi s krvnim tlakom po porodu
23.3.2009 11:22:59   
kajajaka
N, to pa res ni visok pritisk... do 140-100 ga načeloma sploh ne zdravijo. Jaz ga imam sedaj s tabletami 140-90 in mi dr. pravi, da je krasen... (v nosečnosti sem ga imela 160-100 do 170-110)...

Sicer pa je tudi moj pritisk vztrajal prvih par mesecev po porodu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: provlemi s krvnim tlakom po porodu
24.3.2009 17:21:25   
sanela2
Jaz sem rodila 7 mesecev nazaj, v nosečnosti se mi je pritisk povečal prej pa nikoli nisem imela problemov s tem. Imela sem 160/98. zato sem tudi 14 dni prej rodila, dan po porodu pa sem imela 170/110. V bolnici so mi dali tablete ampak se ni zmanjševal. Ko je patronažna prvič prišla k meni in me je zagledala (bila sem še vedno vsa zatečena), me je takoj urgentno poslala k zdravniku, uredila je da so me takoj sprejeli. Dali so mi druge tablete, moja zdravnica mi je napisala napotnico za kardiologa. Tam so me čisto celo pregledali EKG in vse kar je treba, ko mi je zdravnik naredil ultrazvok srca je ugotovil da sem imela srce za 30% povečano in zato tudi takšen pritisk. Takoj mi je napisal recept za čisto druge tablete katere še danes pijem in jih bom do konca življenja. No vglavnem sem hvaležna patronažni sestri da je tako urigirala kot je, ker visok krvni tlak je lahko zelo nevaren in vsakemu bi priporočila takojšen pregled pri zdravniku, če opazi da ima povečan visok pritisk.  

(odgovor članu alkimistka1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: provlemi s krvnim tlakom po porodu
25.3.2009 11:50:30   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: alkimistka1

Živjo,

Mene pa zanima ima še katera podobne probleme kot jaz. Rodila sem 4 mesece nazaj s CR - zaradi medenične vstave. Tlak se mi je po  porodu zvišal in ostal zvišan tudi po CR in sicer v porodnišnici na okoli 130/90 cca... Pred tem sem imela tlake merjene doma okoli 110/60-70, pri ginekologinji sicer vec zaradi strahu. Ko si sedaj merim tlak ga imam 105-110/90 - spodnji je še kar povišanuser posted image , samo v mirovanju pade na 80.  Je še katera tukaj s podobno težavo in če je kako se je to rešilo?


Sama sem imela takoj po porodu (normalen porod, sicer mesec dni prezgodaj) zaradi visokega RR terapijo z Methyldopo STADA 250mg / 8 ur.
Pritisk se je gibal nekje 170/130. Tablete sem jemala en mesec, postopoma sem zmanjševala dozo, nakar je pritisk izvenel. user posted image

Diagnoza ni bila postavljena nikoli in še danes ne vedo (ne vem) zakaj je do tega prišlo... user posted image  user posted image

(odgovor članu alkimistka1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?