|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v plenice?
25.3.2009 17:39:23   
PikaNogavicka
Nasa Pikica ze od zacetka 2009 nosi spodnje hlacke v posteljo. Proti koncu leta lani, je bila vecinoma suha, pa smo z novim letom opustili plenicke.

Zdaj je pa tako: vcasih je en cel teden skupaj suha, vcasih pa jo jutro za jutro najdemo v luzici. Ni videti, da bi bila zdaj, ko je Marec kaj bolj pogosto suha kot Januarja.

Razmisljam, ali naj jo dam nazaj v plenice, ali naj nadaljujemo brez. Zaradi umivanja posteljnine se ne sekiram (ja, je nadlezno, ampak gre).

Po eni strani se bojim, da to ni zdravo zanjo, da je toliko mokra.  Morda skoraj celo noc.

Po drugi strani pa, ce ji damo plenice, ali bo potem motivirana da se nauci hoditi na stranisce, ce jo ponoci tisci?

Ali morda prehitevamo cas in je s 5 leti se premlada? Ali smo jo prezgodaj potegnili iz plenic?

Mimogrede, "manj piti pred spanjem" ne deluje. Ona lepo vstane is postelje, gre v kopalnico in pije vodo. Smo odstranili kozarcek, in od takrat pije is roke...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
25.3.2009 18:00:06   
Anonimen
Moja bo septembra stara 5,pa ima še vedno plenico ponoči.P je rekel,naj jo kar pustimo,ker očitno še ni zrela za to.Eni pač prej ,eni kasneje.

Smo že probali brez pa je kr spala naprejuser posted image Pravi da spi,da ne ve,da jo lulat.Spi pa res trdo.

Mi bomo še počakali,ker moja itak vse kasneje dosežeuser posted image

(odgovor članu PikaNogavicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
25.3.2009 18:01:28   
Anonimen
Kaj pa da jo zbudis za lulanje, ko gres ti spat?

(odgovor članu PikaNogavicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
25.3.2009 18:07:46   
Anonimen
Mi smo tudi s tem poskusili a je Mašo tako težko zbudit,da nima smisla.Pa tudi P je rekel,da nima smisla zbujat.....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
25.3.2009 18:51:18   
kajajaka
Naša je sicer še zelo majhna, ampak za kolegice, ki imajo 5-letnike pa vem, da nihče od njih nima več plenic- niti ponoči. Jaz bi se s P pogovorila, ker se mi zdi to malo nenavadno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
25.3.2009 18:59:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Naša je sicer še zelo majhna, ampak za kolegice, ki imajo 5-letnike pa vem, da nihče od njih nima več plenic- niti ponoči. Jaz bi se s P pogovorila, ker se mi zdi to malo nenavadno...


Ne grejo vsi otroci po grafuuser posted image

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
25.3.2009 19:17:17   
Ajda A
ja točno tako - ne gre vse tako kot piše v knjigi. Naša je bla sicer suha ponoči in podnevi pri 2,5 letih od sestre bo pa 5 pa tud ne ve da se polula ker tako trdno spi. Očitno punčka še ni zrela za to, ampak jest ji pleničke ne bi dala nazaj gor ker potem bo še kasneje dosegla da se odvadi lulati v posteljo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
25.3.2009 19:28:26   
Anonimen
Men je P rekel,da mehur še ni zrel,da bi sporočil možganom,da je poln.Tudi čez dan,je bila do...ne vem točno do kdaj v plenicah.

A ta druga hčerka,že pri 18 mesecih kaže in gremo na wc lulat.Otroci so različni.user posted image

(odgovor članu Ajda A)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
25.3.2009 19:48:49   
nena m
Naš je bil pri 2,5 letih brez plenic podnevi, ponoči pa je še lulal v plenice. Od nekje 3 let dalje ni hotel več imeti plenice, se pa sam niti slučajno ni zbudil. Tudi, ko se je polulal je mirno spal dalje. Zato sva ga ponoči kar v spanju nosila na WC. Sicer so nama to nekateri odsvetovali, ampak pri nas se je to kar obneslo.
Kakšen mesec pred 5. rojstnim dnevom pa je bil suh tudi ponoči. Ko smo imeli pri 5. letih sistematski pregled, sem povedala P, da je suh šele kakšen mesec in je rekla, da se smatra, da je suh, ko je brez plenic vsaj 3 mesece in da če bo spet začel lulat v posteljo, naj pridem k njej, ker ima ene dobre tablete.
Mi jih potem nismo potrebovali, ker je bil od takrat suh, lahko pa vprašaš vašo P.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
25.3.2009 20:15:12   
end1
jaz je ne bi dajala nazaj v plenico. Moja ima tri leta in si je sama želela, da spi brez plenice. Najprej sem jo nosila na WC, sam se je vseeno polulala. Pa sem jo spet v plenice dala in se z njo pogovorila. Misilm pa da se je polulala ker se je odgrnila in jo je zazeblo. Ko je imela plenice suhe sedem dni zapored sem jih dala stran in zbudila se je, ter poklicala za lulat. 

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
26.3.2009 6:20:52   
CUKRČEK
Moja 4,5 letnica je tudi že bila suha ponoči. Potem je pa spet začela lulat. KAr naprej. Nekaj časa sem prala in prala, zdaj je pa spet v plenicah. Se ne mislim zezat. Ko bo dovolj zrela, bo že nehala. 

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
26.3.2009 8:52:29   
n.nati
Od ene moje znanke sin je tudi star 5 let pa se še polula ponoči, včasih se čez dan tudi pokaka - to pa mislim, da ni najbolj vredu, ampak ona se ničkaj ne sekira. Ne vem no

(odgovor članu PikaNogavicka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
26.3.2009 9:03:58   
Splišni
Poskusi jo najprej res ponoči enkrat dati lulat, mogoče takrat, ko greš spat, če greš bolj pozno. Sicer ne, da bi se zaradi tega "naučila" držati vodo, ampak da se res ne bi še kaj prehladila, če je mogoče večino noči mokra.
Ker to dajanje otroka lulat v snu (ponavadi se sploh ne zbudi, se ne zaveda, da lula) ni drugače nobena stopnja naprej pri kontroliranju lulanja, kvečjemu obratno, ga naučiš, da se tudi v spanju polula. To sem jaz nekje prebrala in se mi zdi kar logično. Ampak O.K., vsaj ne bo celo noč mokra ležala, pa mogoče je res že toliko stara, da bo mehur res vsak čas začel možganom sporočat, kdaj je poln, ker kot je že **** napisala, se to enkrat pač zgodi, pri nekaterih prej, pri nekaterih pozneje.

(odgovor članu n.nati)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
26.3.2009 9:11:48   
Lunca1
Jaz bi na tvojem mestu vztrajala in je ne bi dala nazaj v plenice. No naša je bila podnevi suha pri 2,5, ponoči pa po 3,5 letih. Smo imeli tudi skor vsak dan žehto. Potem sva jo začela dajat lulat 1x sredi noči, čez nekaj časa je začela sama hodit sredi noči, potem pa se je navadila in potegne do jutra. No 1x na mesec ji še uide, ravno danes. Se morajo navadit. pred nočnim odvajanjem je pa tudi naša imela čisto polno plenico zjutraj in sem bila prepričana, da še en čas ne bo suha.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
26.3.2009 9:15:34   
metuljčica1
Naša tamala(21m) je že dva meseca suha čez dan.Zdaj 14 dni pa tudi ponoči.Sem ji prvič pustila da je fejst pila kot ima navado preden je šla spat,se je cela polulala, zdaj ji pa malo pred spanjem omejim pitje.Lahko pije če je žejna ampak ne pustim nalivanja,pa obvezno gre lulat pred spanjem, se pa v 14 dneh ni enkrat polulala.Je suha do jutra pol jo pa damo lulat.Pa tavečja ponoči tudi ne hodi lulat, pred spanjem pa do jutra mir.Stara bo pa junija 5let.
Poskusi tako, da zvečer malo omejiš pitje, pa obvezno pred spanjem lulat.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 5-letnica in lulanje ponoci... nazaj v pl...
26.3.2009 14:49:50   
karin412
Po A. Voglu ji maži pred spanjem stopala s šentjanževim oljem. Jaz moji punčki, ko ji je kdaj ušlo, sem naslednji večer namazala in potem ni lulala. Provaj.

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?