|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  175 176 [177] 178 179   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 17:55:41   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: nmag

No tako sem jamrala,da se me je mogoče usmililo,že od treh imam popadke,kateri so sedaj postali kar močni in čakam moža da pride domov ter me odpelje v P,bomo videli kaj bo,se vam javim kasneje,če ne pa tako obvestim,mogoče pa res zamenjam BrinoBA,ki je šla danes domov.


Držim pestke, da bo porod čim lažji, vama z bebijem pa želim veliko zdravja. Čim prej nam sporoči lepo novičko, me pa dihamo s tabo.

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 4401
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 17:55:52   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: nmag

No tako sem jamrala,da se me je mogoče usmililo,že od treh imam popadke,kateri so sedaj postali kar močni in čakam moža da pride domov ter me odpelje v P,bomo videli kaj bo,se vam javim kasneje,če ne pa tako obvestim,mogoče pa res zamenjam BrinoBA,ki je šla danes domov.


Držim pestke, da bo porod čim lažji, vama z bebijem pa želim veliko zdravja. Čim prej nam sporoči lepo novičko, me pa dihamo s tabo.

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 4402
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 17:56:17   
*Junona*
Js pa ne morem postov objavit.user posted image

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 4403
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 17:57:42   
*Junona*
Ja, očitno jih lahko...in to še preveč.user posted image

Štorkljica, sva že dve...ampak to ima RR neke težave, ker meni javi napako, ampak vseeno objavi.user posted image


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4404
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 17:58:33   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: detelja

IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Toksoplazmoza in dojenje:

http://med.over.net/forum5/read.php?19,1002478

http://med.over.net/forum5/read.php?19,969618

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1582317,1582317#msg-1582317


hvala za info...


user posted image user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil *Junona* -- 6.4.2009 18:00:13 >


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4405
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 17:59:25   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: detelja

IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Detelja, v bližini moje hiše sta se pravkar sprehajala dva porodničarja. Pa sem ju vprašala, če bi pomagala kolegici pri porodu, če slučajno njen odpove... in sta čisto navdušena ...tako da, izvoli.



user posted image


user posted image



 bosta v redu  sam upam, da bosta pomagala in da ne bosta pod mizo ležala


A ti bi kr oba mela? Js sem misla, da boš s kpmk delila. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4406
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 18:31:26   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: detelja

IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Detelja, v bližini moje hiše sta se pravkar sprehajala dva porodničarja. Pa sem ju vprašala, če bi pomagala kolegici pri porodu, če slučajno njen odpove... in sta čisto navdušena ...tako da, izvoli.



user posted image


user posted image



bosta v redu  sam upam, da bosta pomagala in da ne bosta pod mizo ležala


A ti bi kr oba mela? Js sem misla, da boš s kpmk delila. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ja, pa veš da sem jaz dobra duša pa ju bom posodila kpmkuser posted image user posted image user posted image user posted image  saj če sta tako mišičasta bosta verjetno še en porod lahk z lahkoto zrihtalauser posted image user posted image user posted image user posted image  sam močno upam, da me bo nehalo grlo bolet in da ne bom spet prehlajea....jem vitaminčke itd...pijem čajčke...jem med...upam, da bo pomagalo...user posted image user posted image  

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4407
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:10:49   
Blancica
Kako se držite punce...jaz sem imela dans pregled in CTG, pa sem ga mogla delat dvakrat, ker je naš mali pri prvem spal, pa sem morala nekaj pojest in popit, pa jovo na novo...ahhhh....potem pa še k drugi zdravnici, ker je šla moja G že domov, in mi je potem še ta druga G naredila UZ...no in tako sem bila dans pri G rekordnih 3 ure in pol ;) kaj čmo .... no, ampak sedaj imam pa naslednji pregled šele po roku, če seveda ne grem prej v P...drugače pa 20.4. ponovni CTG... je pa pred mano še zadnjih 11 dni do roka...naš mali Lan, pa bo imel okoli roka 3 kg... bolj po mamici ;)
Sem pa izredno vesela, ker je zunaj tako lepo toplo in sončno....komaj čakam, da greva potem z sončkom na sprehode ;) user posted image
Punce, uživajte v zadnjih dnevih, vse ki ste na poti v P, veliko sreče, vse ki ste pa že dobile svoje sončke pa veliko lepih trenutkov user posted image
Res se zadnje čase bolj malo javljam, ampak sem kar naprej nekaj leteča in nimam obstanka, se tako težko spravim za računalnik user posted image samo zunaj bi bila in šibala okrog ;)
papa in uživajte


_____________________________

"11.4.2009 - 14.49 - Lan Tristan"

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 4408
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:17:04   
kpmk
IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: detelja

IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Detelja, v bližini moje hiše sta se pravkar sprehajala dva porodničarja. Pa sem ju vprašala, če bi pomagala kolegici pri porodu, če slučajno njen odpove... in sta čisto navdušena ...tako da, izvoli.



user posted image


user posted image



bosta v redu  sam upam, da bosta pomagala in da ne bosta pod mizo ležala


A ti bi kr oba mela? Js sem misla, da boš s kpmk delila. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


O kok fajn da je še eden zame user posted image

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4409
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:27:03   
brigita23
halo babuške....

sem malo boljše volje zdej, sem se prej naspala, potem pa šla na sonček mal uživatuser posted image user posted image user posted image .....vidim, da so neki pomočniki na rr...mmmmmm, detelja sej mi še ni treba danes naloge prevzet, a ne???

Kako si ti detelja rihtala na pregledu.....še nisem uspela za nazaj bratuser posted image

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 4410
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:28:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

Metuljčica.hejla ,lepo da si se nam javila  in čestitke za Tajo  in super da si bila zadovoljna z epiduralno.Mi bomo pa šli naravno user posted image
nmag.super za Brino ,da greta že domov user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ninca.lepo da si se nam javila in čim prejšnji porod user posted image
detelja.ja država oderuška,moj je moral zdaj 2 leti zaporedoma plačat čez 600e,letos ima pa hvala bogu komaj 14e za plačatuser posted image hvala za odgovore.Ja potem smo na istem k smo ble,ne vemo kako je s toxo ,kajne?user posted image
neateja:kako si ?lepo da se nam kaj javiš
nena.ojej ,no pa saj imaš do junija rok a ne ,tko da daš vsak mesec malo na stran in se ne bo poznalo tko.Je pa res da odkar je ta nov zakon je vse user posted image



Plačal' bomo že nekak, če ne drugo od regresa, toda tako škoda se mi zdi tega denarja, ko pomislim, kaj vse bi lahko kupila Eli za ta znesek user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu sonček85)
  Neposredna povezava do sporočila: 4411
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:30:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Detelja, v bližini moje hiše sta se pravkar sprehajala dva porodničarja. Pa sem ju vprašala, če bi pomagala kolegici pri porodu, če slučajno njen odpove...user posted image in sta čisto navdušenauser posted image user posted image user posted image ...tako da, izvoli.user posted image user posted image user posted image



user posted image


user posted image



Junona, kako si ti prijazna. user posted image user posted image user posted image Sam' da ne bo pol detelja hotela kar v P ostat? user posted image user posted image user posted image Ali pa bo na koncu imela 10 otrok, drugega za drugim, samo da bo lahko z njima rojevala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu *Junona*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4412
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:31:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

poka1 ,ki  ima 12.4 rok je baje že rodila punčko 23.3user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za poko1 in njeno princesko user posted image !

(odgovor članu sonček85)
  Neposredna povezava do sporočila: 4413
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:35:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

Junona in kpmk - Fajn se popikajta danes zvečer user posted image , jaz pa hitim malo na balkon, ko tako lepo sije sonček. Sem doma kar v japankah, jupi! user posted image  user posted image  user posted image


Hvala.user posted image user posted image

Uživaj na sončku.user posted image user posted image user posted image Daj bušiju malo vitamina D.user posted image



Sva pred kakšnimi 20 minutami ravno prišla iz sončka in je bilo tako fajn user posted image . Sva se vsedla v en kafiček, ki je tik ob PST, pa so vsi tako kadili (še ena z jointom se je našla user posted image ), da sva kar na hitrco popila in pobegnila na klopco. Tam pa naju je čakal pravi ptičji zbor. Je prišel en ptič (pojma nimam, katere vrste) in tako lepo zapel, kot bi prišel samo za nas tri user posted image user posted image user posted image . Se mi zdi prav majsko vreme, ne aprilsko, tako je vroče na soncu, da sva že skoraj iskala senčko user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu *Junona*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4414
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:36:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

poka1 ,ki  ima 12.4 rok je baje že rodila punčko 23.3user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Bravo!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sonček, kje ti vse to zvohaš? user posted image user posted image user posted image

Maš tut dober radar.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image če hočeš najdeš user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ta naš Sonček je prava detektivka user posted image user posted image .

(odgovor članu sonček85)
  Neposredna povezava do sporočila: 4415
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:41:03   
brigita23
IZVIRNO SPOROČILO: detelja

IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

IZVIRNO SPOROČILO: detelja

IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

IZVIRNO SPOROČILO: detelja

evo mene iz pregleda...še se nič ne dogaja...tehtamo 3600g, sem skoraj padla iz mize, ko mi je to rekla...no saj vem, da uz ni 100%..vaginalnega pregleda mi torkat ni delala...drugače pa je vse ok...če do petka ne rodim, grem v petek v P na prelged (ctg...)...plodovnice imam malo manj..prej sem imela 16 zdaj je 14...mene pa tako boli grlo...me prav zanima kdaj bomo šli rodit...

a ne, da sem bila pridna, da sem tako zgodaj pripravila zajtrkuser posted image


Super za pregled, samo da je z bebico vse ok. user posted image user posted image user posted image Ampak, zdaj te pa že orng matra, ali bo user posted image ali user posted image , a ne? user posted image Sem malo "žleht", a ne? user posted image user posted image user posted image

Mogoče te grlo boli zato, ker je bebica tako velika in ti dobesedno poje vse hranilne snovi, pa jih je za tebe zmanjkalo? user posted image Našopaj se z vitamini, pa čim več zdrave hrane, pa bo bolje, boš videla. user posted image
Za zajtrk si pa najbrž videla, sem te predlagala za posebno nagrado, toda moraš javit svoje "preference" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ja, sem videla...hmmm, se pustim presenetiti...kakega fajn pomočnika mi zrihtajte za pomoč pri porodu, če bo slučajno moj obupaluser posted image user posted image  pa še kakega, da mi bo grlo zdraviluser posted image user posted image ...glede spola pa me ful matra...pa zdaj sem še bolj zmešana glede teže...ker mi ene pravijo, da so fantki bolj taki težki, druge mi pravijo, da pupe...pol pa smo spet v temiuser posted image user posted image user posted image  sem pa tudi sama slišala, da so nekatere prvič rodile po 4 kg pa še čez težke otroke lažje kot pa drugič 3 kg težke...tako, da se pustim presenetit pa pol vam javim...


Ok, dogovorjeno, bomo zrihtali 2 konkretna pomočnika, a ne brigita23 in Junona? Jaz ne vem, če sem ravno prava oseba za to user posted image user posted image user posted image .
Kar se tiče teže otročka in poroda, pa pozabi na vse, kar ti govorijo in si samo zvizualiziraj, kako se odlično odpiraš - kot roža in si ravno prav odprta za tvojo bebico ... pa bo vse ok. Psiha dela čudeže user posted image .



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  tako je, mogoče pa bo pord čist lahekuser posted image user posted image user posted image user posted image

no, čakam pomočnikeuser posted image user posted image




aha...evo sem že našla...torej je vse ok....razen da se še nič ne dogajauser posted image user posted image , ja kaj češ bebiju se prav fino godi v tvojem lepem bušiju in se mu nič ne mudi na svet...user posted image  Kar se tiče kg, pa se res ne sekiraj...jst sploh vedla ne bom dokler ne bom rodila kok je otrok težek, ker nimam nobenega UZ več...kaj pa če je že čez 4kguser posted image user posted image user posted image ....bomo že spravile na svet te naše lulčke in lulike maleuser posted image user posted image ...joj naš bebi je danes tako živ, kot da se mu je strgal....kaj takegauser posted image , je pa pustil mamico na miru ko je pančkala in je on tudi malo spančkaluser posted image

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 4416
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:41:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brigita23

halo punce

evo mene končno domauser posted image .....mi je blo tak vroče, da sem zdle skor eno uro pod tušom stala, zdej pa mal počivatuser posted image ....

No da vam na kratko reportiram pregled...
CTG-bp, naš user posted image  zelo živahen...u glavnem lep CTG
urin- slabo št. bakterije
rast- primerna
naslednji CTG-16.4.
dobila pa sem vaginalno kremo in svečko...tako da pri nas tudi ne bo nič user posted image ....bomo kr malinov čaj pili.
Sem ji omenila da bi se testirala za streptokok, pa je rekla da ni potrebnouser posted image user posted image user posted image user posted image ...da ne spadam med ogroženo skupino, ker nimam povečanih izcedkov in vnetij, drugače pa je to testiranje v bolnici brezplačno.

To je pa tudi vse. Če sem kaj odprta ne vem, tudi koliko plodovnice imam ne vem, niti ali je že zmehčan MVuser posted image ....ker me vagianalno ni nič gledala.

Pa glavno, da našemu bebiju lepo srček bije in da je živahenuser posted image user posted image user posted image


Brigita user posted image user posted image user posted image za pregled! Za streptokok se ne sekiraj, tudi meni ni delala testa, saj tudi jaz nimam nekih preglavic z izcedki. Slab urin pa je najbrž posledica tega, da si imela pregled zgodaj zjutraj. Jaz sem tudi imela enkrat slabši urin, ko sem ga dala že pred 7h, pa sem G povedala, da pač ponoči ne morem ravno spiti enega litra in je zato urin zjutraj malo bolj rumen, toda čez dan je že čisto prozoren, ker pridno pijem vodo. Tako da sva se potem dogovorili, da sem prišla en drug dan bolj pozno dopoldan še enkrat dat vodo, pa G mi je rekla, naj se orng napijem vode, in je potem res bil urin ok. Pa dobrodošla v klub "nič user posted image , samo malinov čaj user posted image " user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu brigita23)
  Neposredna povezava do sporočila: 4417
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:44:36   
brigita23
IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: NenaLena

Junona in kpmk - Fajn se popikajta danes zvečer user posted image , jaz pa hitim malo na balkon, ko tako lepo sije sonček. Sem doma kar v japankah, jupi! user posted image  user posted image  user posted image


Hvala.user posted image user posted image

Uživaj na sončku.user posted image user posted image user posted image Daj bušiju malo vitamina D.user posted image



Sva pred kakšnimi 20 minutami ravno prišla iz sončka in je bilo tako fajn user posted image . Sva se vsedla v en kafiček, ki je tik ob PST, pa so vsi tako kadili (še ena z jointom se je našla user posted image ), da sva kar na hitrco popila in pobegnila na klopco. Tam pa naju je čakal pravi ptičji zbor. Je prišel en ptič (pojma nimam, katere vrste) in tako lepo zapel, kot bi prišel samo za nas tri user posted image user posted image user posted image . Se mi zdi prav majsko vreme, ne aprilsko, tako je vroče na soncu, da sva že skoraj iskala senčko user posted image user posted image user posted image .



user posted image user posted image user posted image user posted image mi smo se tudi takole kot vi potepaliuser posted image user posted image ...je blo prav fino....kako je lepa narava ko vse brsti in cveti...meni je res pomlad najlepši letni čas in zdej ko bomo dobili še user posted image , pa bo seveda še lepšiuser posted image .


_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4418
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:49:04   
malcekvita
drage nosečke in mamice,
z Jakobom sva prišla domov v petek in zdaj se poskušamo počasi ufurat v novo sceno... user posted image  prejle sem vam napisala en ful dolg post, res je da sem ga pisala dalj časa z daljšimi prekinitvami vmes, ker je tukaj moj dragi sinček, ki rabi mojo pozornost (dojenje, previjanje, podiranje kupčka, ipd).
pa dejmo provat, če bo tokrat kej več sreče user posted image
Porodna zgodba: drage moje, tiste, ki še čakate na dan D, želim vam, da bi imele tako zlato babco, kot sem jo imela jaz! Moja izkušnja iz porodne sobe presega vsa moja pričakovanja in to v pozitivnem smislu!
Začelo se je prejšnji teden z rahlimi, nerednimi popadki. V nedeljo smo imeli obiske, od mojega dragega teta je prišla in mi razlagala, kako zgledajo popadki. Pa odgovorim, da mislim, da vem, ker ga ravno čutim... Pa so se mi vsi smejali, mi niso verjeli user posted image . Ponoči iz nedelje na ponedeljek, sem se večkrat zbudila zaradi takih menstrualnih krčev, ki so bili neredni. V ponedeljek zjutraj pa so se kar gostili na 5, 7, 3 minute. Moj user posted image  ni vedel, ali naj gre v službo al naj me pelje v porodnišnico. Pa sem mu rekla naj gre kar delat, ker to verjetno ni to, ker se da lepo zdržat user posted image . Ob 8.30 sem ga klicala, da naj me vseeno pride iskat, da bi se šla vseeeno pokazat. Sprejela me je čudovita babca Nataša Likar, ki je tudi vodila moj porod. Ugotovila je,  da se gre zares... Vprašala me je, če mie lahko klistira in pobrije in sem seveda privolila, ker se mi zdi, da je vseeno fajn če je na porodni mizi čisto kolikor je to  mogoče. user posted image  ( mimogrede za klistiranje sem bila hvaležna, ker sem dobila še isto noč hude hemoroide in vesela sem bla, da mi ni bllo treba it kakat naslednji dan user posted image ). Odločila sem se za klasičen porod, ker se je dalo popadke zdržat, edino, česar me je bilo strah je bilo to, da me bojo mogoče morali rezat in šivat tam spodaj... Babca je ugotovila, da je postal maternični vrat trd in da se ne odpiram več. Tako smo čakali do 12h in ko ni bilo napredka (pomoje zaradi moje nesproščenosti), sem se odločila za EA. Porod je spet lepo napredoval, jaz sem se sprostila, popadke sem čutila, lulike pa ne, kar mi je blo najbolj važno user posted image . Ob 18.32 je iz mene skočila ena mehka kepica in naš Jakob je pokazal sposobnosti svojih glasilk user posted image . Midva z user posted image  sva se od sreče zjokala. Po porodu je prišel še zdravnik in ugotovil, da šivanje ne bo potrebno, ker ni bilo rezanja, ni bilo niti raztrganin. Še en razlog za veselje! Dragi je z nama z Jakobom ostal v porodni sobi še tri ure, kolikor sva z malim bila na opazovanju, potem je pa moral domov, midva pa na oddelek.

Z ekipo v porodni sobi sem bila prezadovoljna. Res. Na oddelkiu, pa je zgodba malo drugačna... Sestre (nekatere) so tako naveličane sebe in svojega poklica, da je kr hudo. Tam ti pokaže, kje je zvonec, na katerega pozvoni, če kaj rabiš, ampak boljše da ne prevečjrat... Ti si tam s svojim malim bitjecem, ki je popolnoma odvisno od tebe, ti pa ne veš kaj naj narediš z njim... No jao tem ne bom preveč pisala, ker sem nad oddelčnimi sestrami resnično razočarana! Nekatere so bile prva liga, sam jih ni bilo prevečkrat v službi, ko sem bla jst tam...

Zdaj smo mala družinica, končno skupaj doma in gremo novim izzivom nasproti. user posted image  Zdaj se moram posvetit svojemu dragemu sinčku. Uživajte še zadnje dneve nosečnosti, kajti potem vas spet čakajo novi, lepi časi.
pa pa drage moje, se še kaj oglasim, ko bo cajt to dopuščal seveda user posted image

< Sporočilo je popravil malcekvita -- 6.4.2009 19:51:30 >

(odgovor članu Blancica)
Neposredna povezava do sporočila: 4419
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:49:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: brigita23

IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: kpmk

IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: kpmk

IZVIRNO SPOROČILO: brigita23




je bla kr tak mal jezna ko sem ji omenila....češ jst se že spoznam na to, pol sem pa rekla da vem da je samoplačniški in da bi ga rada opravila....me je pa kr zabila češ, da pri njih se pa res to testiranje ne plačuje in da jst ne spadam med ogrožene vrsteuser posted image user posted image ...kako pa ve, če me vagianalno ni pregledala že kake 3 meseceuser posted image user posted image user posted image ....pa rekla je še, da ji naj povem koliko je bilo pozitivnih od tistih ki so se šle testirat...kao iz rr...pa sem rekla da jst vem za 2...pa je rekla "ja no"....user posted image


Svašta od G.
Včasih se pa res čudn obnašajo user posted image  
Po moje sploh če si sama prosla, bi te pa resl lahko dala testirat.


Fora je tut v tem, da če se slučajno pol vidi, da je bla porodnica okužena... se G zgovarjajo, da ni bila v rizični skupini za testiranje in si tako operejo roke.



Take stvari me pa res pogrejejo,.... že tko se mi zdi da mormo bit napol dr. da vemo kaj se dogaja in da same na kaj opozorimo, pol pa se še tko obnašajo,....
Itak moramo gledat s te strani da bo vse ok, sam če se kaj da preprečit ala pa tudi če je za miren spanec - hvala bogu,... sej konec koncev gremo tud na nuhalno, pa četav je vse ok, samo da smo pomirjene in lažje spimo,.... Joj ti Dr. Men gre full na živce ko sam neki pr seb gruntajo,... pišuka kot da jst razumem to gruntanje, povej najo kej, sej se gre za nas in naše user posted image  


Isto je pri cepljenju novorojenčkov proti rotavirusu. Nam je v mš povedala bab'ca, kajne Brigitka? Nobeden ti ne omeni posebej ceplenja, ker je itak samoplačniško, čeprav je zelo fajn, da je otrok cepljen. In lahko zamudiš primeren čas, ko se otroka cepi. In ta virus ni tako nedolžen. Res ne razumem, zakaj ne morejo nas seznanit pediatri s tem, sej je samoplačniško in države nič ne stane.



ja tudin to je resuser posted image ...pa veš da ga/jo bom dala cepit, sigurno...HB da zdej vemo da je treba to storit do 6 meseca in da je samoplačniško.user posted image


Tudi js bom tudi dala bebija cepit.


Jaz pa se bom poskusila izognit vsem cepljenjem, čeprav je to pri nas zaenkrat še protizakonito. user posted image Pa četudi so določene države v EU, ki imajo cepljenje kot možnost izbire. Sem brala kar nekaj prispevkov na strani od SVOOD, pa eno knjigo si bom sposodila, kjer piše prav o "varnosti" cepiv ... tako da bom orng razmislila, če bom pustila, da mojo Elo cepijo. Sploh pa ne v prvem letu življenja, ko si še gradi obrambni mehanizem. To moram še dobro preštudirati, saj se mi zdi kar pomembna stvar. Joj, izzivov ni ne konca ne kraja ... ni kaj, to je odgovornost starševstva.

(odgovor članu *Junona*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4420
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:50:16   
brigita23
NenaLena pri meni je z urinom isto jauser posted image ....imaš prav morda je res to, sam jst mam vedno slab urin, pa veš kaj mene zelo muči...imam namreč odpor do javnih stranišč in jst tam ko moram it v bolnici lulat, se že itak moram full psihično pripravit, potem pa še komaj spravim par kapljic iz sebe, četudi me zelo tiščiuser posted image ...in kako naj jst potem dam srednji curek, če ga niuser posted image user posted image user posted image user posted image  Ne vem no, pa zdej sem dobla eno kremo ko si jo moram 7 večerov zaporedoma dajati v nožnico, nato pa še svečkeuser posted image ...pa me sploh ni vaginalno gledala.
Bo že, a ne Nenčiuser posted image

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 4421
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:58:07   
brigita23
IZVIRNO SPOROČILO: malcekvita

drage nosečke in mamice,
z Jakobom sva prišla domov v petek in zdaj se poskušamo počasi ufurat v novo sceno... user posted image  prejle sem vam napisala en ful dolg post, res je da sem ga pisala dalj časa z daljšimi prekinitvami vmes, ker je tukaj moj dragi sinček, ki rabi mojo pozornost (dojenje, previjanje, podiranje kupčka, ipd).
pa dejmo provat, če bo tokrat kej več sreče user posted image
Porodna zgodba: drage moje, tiste, ki še čakate na dan D, želim vam, da bi imele tako zlato babco, kot sem jo imela jaz! Moja izkušnja iz porodne sobe presega vsa moja pričakovanja in to v pozitivnem smislu!
Začelo se je prejšnji teden z rahlimi, nerednimi popadki. V nedeljo smo imeli obiske, od mojega dragega teta je prišla in mi razlagala, kako zgledajo popadki. Pa odgovorim, da mislim, da vem, ker ga ravno čutim... Pa so se mi vsi smejali, mi niso verjeli user posted image . Ponoči iz nedelje na ponedeljek, sem se večkrat zbudila zaradi takih menstrualnih krčev, ki so bili neredni. V ponedeljek zjutraj pa so se kar gostili na 5, 7, 3 minute. Moj user posted image  ni vedel, ali naj gre v službo al naj me pelje v porodnišnico. Pa sem mu rekla naj gre kar delat, ker to verjetno ni to, ker se da lepo zdržat user posted image . Ob 8.30 sem ga klicala, da naj me vseeno pride iskat, da bi se šla vseeeno pokazat. Sprejela me je čudovita babca Nataša Likar, ki je tudi vodila moj porod. Ugotovila je,  da se gre zares... Vprašala me je, če mie lahko klistira in pobrije in sem seveda privolila, ker se mi zdi, da je vseeno fajn če je na porodni mizi čisto kolikor je to  mogoče. user posted image  ( mimogrede za klistiranje sem bila hvaležna, ker sem dobila še isto noč hude hemoroide in vesela sem bla, da mi ni bllo treba it kakat naslednji dan user posted image ). Odločila sem se za klasičen porod, ker se je dalo popadke zdržat, edino, česar me je bilo strah je bilo to, da me bojo mogoče morali rezat in šivat tam spodaj... Babca je ugotovila, da je postal maternični vrat trd in da se ne odpiram več. Tako smo čakali do 12h in ko ni bilo napredka (pomoje zaradi moje nesproščenosti), sem se odločila za EA. Porod je spet lepo napredoval, jaz sem se sprostila, popadke sem čutila, lulike pa ne, kar mi je blo najbolj važno user posted image . Ob 18.32 je iz mene skočila ena mehka kepica in naš Jakob je pokazal sposobnosti svojih glasilk user posted image . Midva z user posted image  sva se od sreče zjokala. Po porodu je prišel še zdravnik in ugotovil, da šivanje ne bo potrebno, ker ni bilo rezanja, ni bilo niti raztrganin. Še en razlog za veselje! Dragi je z nama z Jakobom ostal v porodni sobi še tri ure, kolikor sva z malim bila na opazovanju, potem je pa moral domov, midva pa na oddelek.

Z ekipo v porodni sobi sem bila prezadovoljna. Res. Na oddelkiu, pa je zgodba malo drugačna... Sestre (nekatere) so tako naveličane sebe in svojega poklica, da je kr hudo. Tam ti pokaže, kje je zvonec, na katerega pozvoni, če kaj rabiš, ampak boljše da ne prevečjrat... Ti si tam s svojim malim bitjecem, ki je popolnoma odvisno od tebe, ti pa ne veš kaj naj narediš z njim... No jao tem ne bom preveč pisala, ker sem nad oddelčnimi sestrami resnično razočarana! Nekatere so bile prva liga, sam jih ni bilo prevečkrat v službi, ko sem bla jst tam...

Zdaj smo mala družinica, končno skupaj doma in gremo novim izzivom nasproti. user posted image  Zdaj se moram posvetit svojemu dragemu sinčku. Uživajte še zadnje dneve nosečnosti, kajti potem vas spet čakajo novi, lepi časi.
pa pa drage moje, se še kaj oglasim, ko bo cajt to dopuščal seveda user posted image


joj kako si pa tole lepo napisalauser posted image user posted image user posted image ...tvoja zgodba mi je privabila solze v učkeuser posted image ...no samo da je šlo vse kot je treba, da si ti zadovoljna, da je vaš mali srček zdrav in da se imate lepo...ko pa ti bo dopuščal čas in pa seveda sinko, pa nas še razveseli z kakšnim svojim postom. Lep pozdrav vsemuser posted image

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu malcekvita)
Neposredna povezava do sporočila: 4422
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 19:58:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: malcekvita

drage nosečke in mamice,
z Jakobom sva prišla domov v petek in zdaj se poskušamo počasi ufurat v novo sceno... user posted image  prejle sem vam napisala en ful dolg post, res je da sem ga pisala dalj časa z daljšimi prekinitvami vmes, ker je tukaj moj dragi sinček, ki rabi mojo pozornost (dojenje, previjanje, podiranje kupčka, ipd).
pa dejmo provat, če bo tokrat kej več sreče user posted image
Porodna zgodba: drage moje, tiste, ki še čakate na dan D, želim vam, da bi imele tako zlato babco, kot sem jo imela jaz! Moja izkušnja iz porodne sobe presega vsa moja pričakovanja in to v pozitivnem smislu!
Začelo se je prejšnji teden z rahlimi, nerednimi popadki. V nedeljo smo imeli obiske, od mojega dragega teta je prišla in mi razlagala, kako zgledajo popadki. Pa odgovorim, da mislim, da vem, ker ga ravno čutim... Pa so se mi vsi smejali, mi niso verjeli user posted image . Ponoči iz nedelje na ponedeljek, sem se večkrat zbudila zaradi takih menstrualnih krčev, ki so bili neredni. V ponedeljek zjutraj pa so se kar gostili na 5, 7, 3 minute. Moj user posted image  ni vedel, ali naj gre v službo al naj me pelje v porodnišnico. Pa sem mu rekla naj gre kar delat, ker to verjetno ni to, ker se da lepo zdržat user posted image . Ob 8.30 sem ga klicala, da naj me vseeno pride iskat, da bi se šla vseeeno pokazat. Sprejela me je čudovita babca Nataša Likar, ki je tudi vodila moj porod. Ugotovila je,  da se gre zares... Vprašala me je, če mie lahko klistira in pobrije in sem seveda privolila, ker se mi zdi, da je vseeno fajn če je na porodni mizi čisto kolikor je to  mogoče. user posted image  ( mimogrede za klistiranje sem bila hvaležna, ker sem dobila še isto noč hude hemoroide in vesela sem bla, da mi ni bllo treba it kakat naslednji dan user posted image ). Odločila sem se za klasičen porod, ker se je dalo popadke zdržat, edino, česar me je bilo strah je bilo to, da me bojo mogoče morali rezat in šivat tam spodaj... Babca je ugotovila, da je postal maternični vrat trd in da se ne odpiram več. Tako smo čakali do 12h in ko ni bilo napredka (pomoje zaradi moje nesproščenosti), sem se odločila za EA. Porod je spet lepo napredoval, jaz sem se sprostila, popadke sem čutila, lulike pa ne, kar mi je blo najbolj važno user posted image . Ob 18.32 je iz mene skočila ena mehka kepica in naš Jakob je pokazal sposobnosti svojih glasilk user posted image . Midva z user posted image  sva se od sreče zjokala. Po porodu je prišel še zdravnik in ugotovil, da šivanje ne bo potrebno, ker ni bilo rezanja, ni bilo niti raztrganin. Še en razlog za veselje! Dragi je z nama z Jakobom ostal v porodni sobi še tri ure, kolikor sva z malim bila na opazovanju, potem je pa moral domov, midva pa na oddelek.

Z ekipo v porodni sobi sem bila prezadovoljna. Res. Na oddelkiu, pa je zgodba malo drugačna... Sestre (nekatere) so tako naveličane sebe in svojega poklica, da je kr hudo. Tam ti pokaže, kje je zvonec, na katerega pozvoni, če kaj rabiš, ampak boljše da ne prevečjrat... Ti si tam s svojim malim bitjecem, ki je popolnoma odvisno od tebe, ti pa ne veš kaj naj narediš z njim... No jao tem ne bom preveč pisala, ker sem nad oddelčnimi sestrami resnično razočarana! Nekatere so bile prva liga, sam jih ni bilo prevečkrat v službi, ko sem bla jst tam...

Zdaj smo mala družinica, končno skupaj doma in gremo novim izzivom nasproti. user posted image  Zdaj se moram posvetit svojemu dragemu sinčku. Uživajte še zadnje dneve nosečnosti, kajti potem vas spet čakajo novi, lepi časi.
pa pa drage moje, se še kaj oglasim, ko bo cajt to dopuščal seveda user posted image


Kako lepo je slišati, da ima ženska lep spomin na porod in da je potekal tako kot je ona želela. Res sem vesela zate malcekvita user posted image ! Je pa res, da je ogromno odvisno od babice, zato res škoda, da pri nas še nimamo te prakse, da bi žensko že v nosečnosti vodila ista babica, ki bi bila potem prisotna pri porodu in jo še obiskala na domu po porodu. V smislu ena babica na eno žensko, kar je tudi priporočilo WHO. Držim pesti, da bomo tudi me ostale, ki še čakamo na svoj dan, imele tako pozitivno izkušnjo poroda user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu malcekvita)
  Neposredna povezava do sporočila: 4423
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 20:02:04   
štorkljica
IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Ja, očitno jih lahko...in to še preveč.user posted image

Štorkljica, sva že dve...ampak to ima RR neke težave, ker meni javi napako, ampak vseeno objavi.user posted image



user posted image user posted image user posted image
joj hvalabogu da se nisem edina ponavljala.user posted image

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4424
   RE: Aprilčice 2009- IV.del
6.4.2009 20:04:35   
štorkljica
IZVIRNO SPOROČILO: malcekvita

Porodna zgodba: drage moje, tiste, ki še čakate na dan D, želim vam, da bi imele tako zlato babco, kot sem jo imela jaz! Moja izkušnja iz porodne sobe presega vsa moja pričakovanja in to v pozitivnem smislu!
Začelo se je prejšnji teden z rahlimi, nerednimi popadki. V nedeljo smo imeli obiske, od mojega dragega teta je prišla in mi razlagala, kako zgledajo popadki. Pa odgovorim, da mislim, da vem, ker ga ravno čutim... Pa so se mi vsi smejali, mi niso verjeli user posted image . Ponoči iz nedelje na ponedeljek, sem se večkrat zbudila zaradi takih menstrualnih krčev, ki so bili neredni. V ponedeljek zjutraj pa so se kar gostili na 5, 7, 3 minute. Moj user posted image  ni vedel, ali naj gre v službo al naj me pelje v porodnišnico. Pa sem mu rekla naj gre kar delat, ker to verjetno ni to, ker se da lepo zdržat user posted image . Ob 8.30 sem ga klicala, da naj me vseeno pride iskat, da bi se šla vseeeno pokazat. Sprejela me je čudovita babca Nataša Likar, ki je tudi vodila moj porod. Ugotovila je,  da se gre zares... Vprašala me je, če mie lahko klistira in pobrije in sem seveda privolila, ker se mi zdi, da je vseeno fajn če je na porodni mizi čisto kolikor je to  mogoče. user posted image  ( mimogrede za klistiranje sem bila hvaležna, ker sem dobila še isto noč hude hemoroide in vesela sem bla, da mi ni bllo treba it kakat naslednji dan user posted image ). Odločila sem se za klasičen porod, ker se je dalo popadke zdržat, edino, česar me je bilo strah je bilo to, da me bojo mogoče morali rezat in šivat tam spodaj... Babca je ugotovila, da je postal maternični vrat trd in da se ne odpiram več. Tako smo čakali do 12h in ko ni bilo napredka (pomoje zaradi moje nesproščenosti), sem se odločila za EA. Porod je spet lepo napredoval, jaz sem se sprostila, popadke sem čutila, lulike pa ne, kar mi je blo najbolj važno user posted image . Ob 18.32 je iz mene skočila ena mehka kepica in naš Jakob je pokazal sposobnosti svojih glasilk user posted image . Midva z user posted image  sva se od sreče zjokala. Po porodu je prišel še zdravnik in ugotovil, da šivanje ne bo potrebno, ker ni bilo rezanja, ni bilo niti raztrganin. Še en razlog za veselje! Dragi je z nama z Jakobom ostal v porodni sobi še tri ure, kolikor sva z malim bila na opazovanju, potem je pa moral domov, midva pa na oddelek.

Z ekipo v porodni sobi sem bila prezadovoljna. Res. Na oddelkiu, pa je zgodba malo drugačna... Sestre (nekatere) so tako naveličane sebe in svojega poklica, da je kr hudo. Tam ti pokaže, kje je zvonec, na katerega pozvoni, če kaj rabiš, ampak boljše da ne prevečjrat... Ti si tam s svojim malim bitjecem, ki je popolnoma odvisno od tebe, ti pa ne veš kaj naj narediš z njim... No jao tem ne bom preveč pisala, ker sem nad oddelčnimi sestrami resnično razočarana! Nekatere so bile prva liga, sam jih ni bilo prevečkrat v službi, ko sem bla jst tam...

Zdaj smo mala družinica, končno skupaj doma in gremo novim izzivom nasproti. user posted image  Zdaj se moram posvetit svojemu dragemu sinčku. Uživajte še zadnje dneve nosečnosti, kajti potem vas spet čakajo novi, lepi časi.
pa pa drage moje, se še kaj oglasim, ko bo cajt to dopuščal seveda user posted image



Čestitke najprej za tak lep porod in za malega Jakobauser posted image user posted image user posted image
Zelo lepo si napisala tole porodno zgodbo in strinjam se s tabo, da je res lepo in zelo pomembno met dobro, prijazno in izkušeno babico zraven.
Fajn se cartajte, pa čimveč spanca ti želim...srečno!

(odgovor članu malcekvita)
Neposredna povezava do sporočila: 4425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  175 176 [177] 178 179   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  175 176 [177] 178 179   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?