|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 8:00:24   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: TiaSara
Nasveti pediatrov se pa res menjajo tako hitro, da je že težko sledit. user posted image

Tudi to je žal res, ker sem v 10. letih doživela 4 različna navodila - pri zadnjem otroku sem junija lani izvedela ene smernice, septembra so se pa že spremenile in je P posredovala nova "navodila" stroke user posted image

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 9:39:22   
jan6leon
to že, zato pa sem poskusila samo z eno žličko. Bili smo že čist obupani s tem polivanjem, pa se zarad tega tud redil ni kot je treba, pa pediater tega ni odobraval. Moja sestrična je pediatrinja in sem jo vprašala kako je s tem. Rekla mi je, da lahko poskusim, ker pravila so menda vsako leto drugačna in da se je najbolje ravnat po otroku. Glede alergij pa je rekla tako, da jo lahko dobi al zdej ali pa čez tri mesece in da je zato priporočljivo, da se na začetku ponudi samo ena žlička in samo eno sadje, da se potem ve od česa je. Mi zdaj samo jabolko papcamo, ker pretiravat še ne mislim, je pa tud še največ na mleku in moram povedati, da ne poliva več velikih količin in redkeje. pri nas je uspelo, zato pa tudi pravim, da se je najbolje ravnati po otroku. Nas je pa vse mamice verjetno malo strah in vse poskušamo narediti najbolje za otroka in čimmanj škodovati.

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 11:13:41   
Anonimen
samo če otrok poliva, jabuk tega ne bo rešuuser posted image takrat mu pač zgostiš mleko z riževimi kosmiči, ziher mu pa ne daš naribano jabko, da ne bo več polivaluser posted image

(odgovor članu jan6leon)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 11:18:43   
nokes
IZVIRNO SPOROČILO: ajam27

Je katera morebiti začela z uvajanjem GH pri dopolnjenem 3. mesecu? Naš fantič ima tako močne krče, da ne pomagajo nobene kapljice ali masaža trebuščka. Tudi mleko smo že zamenjalil, pa nič. Joka po vsakem obroku najmanj 1 uro. Ker ne dojim ga hranim z adaptiranim mlekom. Prebrala sem, da pri zalivančkih lahko začneš z GH v 4. mesecu.
Prosila bi vas, da mi napišete svoje izkušnje.


jp, poznamo. pri nas je hči jokala neprestano, tako da so obroki trajali uro ali več, čeprav je pediatrinja "svetovala" naj jo hranimo max 1/2 ure, ostalo se kao napravlja. no, me zanima, če bi svojega otroka pustila lačnega pri 3 mesecih. user posted image   šli smo v bolnico, kjer so vsi testi bili negativni, in so nam zaradi suma na refluks predlagali mešanje adpatiranega mleka z rižolinom. od takrat hči je normalno, ni ne vem kakšen jedec, pa vseeno, joka ni več in obroki potekajo v miru. če želiš "recept", dobiš na ZS. aja, rižolino ni ravno GH, in tud ni prepovedan, ga dajejo nedonošenčkom v P!

_____________________________

nokes

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 11:32:54   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: ajam27

Je katera morebiti začela z uvajanjem GH pri dopolnjenem 3. mesecu? Naš fantič ima tako močne krče, da ne pomagajo nobene kapljice ali masaža trebuščka. Tudi mleko smo že zamenjalil, pa nič. Joka po vsakem obroku najmanj 1 uro. Ker ne dojim ga hranim z adaptiranim mlekom. Prebrala sem, da pri zalivančkih lahko začneš z GH v 4. mesecu.
Prosila bi vas, da mi napišete svoje izkušnje.


Je kriza, ko si v tem situaciji...... Vsi rećejo, da naj začnemo GH pri 4mes ali celo 6mes(to je prepozno zame) Pri naši sem začela pri 4mes, ker nisem imela nobene težave z njo in spi celo noč od 2mes naprej.
 
Jaz sem že imela debato na naših strani o tem par mesecev nazaj, ko sem rekla, da bo svoji dala malo gres (do polovico male žličke) v njeno mleko pri 3mes. Moja mama je to dalala moji sestri, ko je bila 3mes stara (12let nazaj) ker je tudi imela hudo krče in je takoj bila brez krčev in spala celo noč. Sedaj pri 12 let oz. kmalu 13 let je popolnoma zdrava.

Recept: v vrelo vodo dadaš od polovice male žličke gresa. To vreš za kakih 5min potem odstraniš od plate in dodaš mleko (AM ali karkoli uporabljaš) Mleko ni kaj bolj gost, vendar imam čist malo gres notri, da bo lepo v trebušku.......

Ta recept je moja mama dala ene gospe (2 leti nazaj), ker tudi ona je imela hude težave z user posted image  in je poskusila in ni bila par dni je prišla moji mami in jo  zahvalila......

Odločičtev je tvoj samo svoje izkušnje sem ti povedala user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 11:34:50   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: nokes

IZVIRNO SPOROČILO: ajam27

Je katera morebiti začela z uvajanjem GH pri dopolnjenem 3. mesecu? Naš fantič ima tako močne krče, da ne pomagajo nobene kapljice ali masaža trebuščka. Tudi mleko smo že zamenjalil, pa nič. Joka po vsakem obroku najmanj 1 uro. Ker ne dojim ga hranim z adaptiranim mlekom. Prebrala sem, da pri zalivančkih lahko začneš z GH v 4. mesecu.
Prosila bi vas, da mi napišete svoje izkušnje.
 

rižolino ni ravno GH, in tud ni prepovedan, ga dajejo nedonošenčkom v P!


Tudi to deluje user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 11:44:17   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

samo če otrok poliva, jabuk tega ne bo rešuuser posted image takrat mu pač zgostiš mleko z riževimi kosmiči, ziher mu pa ne daš naribano jabko, da ne bo več polivaluser posted image


Točno to. Lahko je tudi zato boljše, ker pri refluksu pridejo lepa obdobja brez polivanja in potem spet slaba. Naš je star 6 mesecev in že 1,5 mesec na GH, ima dopoldansko malico in kosilo za GH in pridejo obdobja, ko še vedno vse leti iz njega. Vsak dan pa itak vsaj malo poliva, kljub GH, kljub AR formuli in kljub zgoščenem večernem mleku.

Tak da za refluks lahko mleko zgostiš z riževimi kosmiči, z GH pa še vedno lahko počakaš, Mi smo do 4,5 meseca čakali, potem pa počasi, počasi začeli.

Gres pa nikakor ne bi dajala tako zgodaj, vsebuje gluten

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 12:18:03   
jan6leon
js mu dajem tud to hipp mlečno kašico , ki je od četrtega meseca dalje , eno merico namest ene merice mleka, da je še mičken bolj gosto. Se kar pozna in ne poliva več tok. nas je blo malce strah zaradi krčev, pa je super prenesel in zdaj to redno prakticiramo

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 13:44:25   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

samo če otrok poliva, jabuk tega ne bo rešuuser posted image takrat mu pač zgostiš mleko z riževimi kosmiči, ziher mu pa ne daš naribano jabko, da ne bo več polivaluser posted image


Točno to. Lahko je tudi zato boljše, ker pri refluksu pridejo lepa obdobja brez polivanja in potem spet slaba. Naš je star 6 mesecev in že 1,5 mesec na GH, ima dopoldansko malico in kosilo za GH in pridejo obdobja, ko še vedno vse leti iz njega. Vsak dan pa itak vsaj malo poliva, kljub GH, kljub AR formuli in kljub zgoščenem večernem mleku.

Tak da za refluks lahko mleko zgostiš z riževimi kosmiči, z GH pa še vedno lahko počakaš, Mi smo do 4,5 meseca čakali, potem pa počasi, počasi začeli.

Gres pa nikakor ne bi dajala tako zgodaj, vsebuje gluten



Oj! na to pa nisem pomislila, da gres vsebuje gluten, res je! Gluten lahko po 4mes in pred 7mes da ne pride do alergije.

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 14:24:15   
mateyka
Oj! na to pa nisem pomislila, da gres vsebuje gluten, res je! Gluten lahko po 4mes in pred 7mes da ne pride do alergije.


celiakija ni alergija, ki se lahko razvije. jo imaš ali pa nimaš te preobčutljivosti afaik (ne preneseš/prebavljaš glutena, ki je večinoma v pšenici). lahko pride do izraza prej ali kasneje v odrasli dobi (zakaj tako pozno izbruhne pri nekaterih, še ne vejo). mislim, pa da nove smernice (spet spremembe) pravijo, da je uvajanje poljubno in da z glutenom ni treba več čakat?

samo itak lahko zgostiš mleko z riževimi kosmiči?


< Sporočilo je popravil mateyka -- 14.5.2009 14:26:01 >

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 14:25:50   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

pa dojit res ne bi slo???al si ze cisto obupala?

user posted image



O bože...user posted image
Ja, mleko dobiš kadar želiš...Tleskneš s prsti in imaš prsi polne mleka user posted image


(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: GH v 3.mesecu?
14.5.2009 14:35:21   
Arwenko
Ja, to z glutenom drži...punčki od sorodnikov so to šele pri 3eh letih odkrili, prej pa je bila brez kakršnihkoli težav.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: GH v 3.mesecu?
16.5.2009 21:08:34   
TEDIGO
Naša punčka je imela tudi hude krče, čez cel dan, umirilo se je šele okoli polnoči in je bil mir tam nekje do 6 zjutraj (to pa za to ker jo je tako zmučilo, bila je vsa potna). Krči so bili bolj intezivni zvečer, vendar so bili prisotni cel dan. Tudi med spanjem je non stop stokala. Poizkusili smo vse možno od zamenjava mleka (jaz na žalost svojega nisem imela) do različnih kapljic (Milicon, Vetrovne,..), pri takih krčih je to samo pravljica, da kaj pomaga. Nič, kot da ne bi dali nič. Na koncu smo zvedeli za eno lekarno v Italiji, kateri ti naredijo nek prah iz zelišč glede na kilažo in starost otroka. Takoj je bilo boljše. Lekarna se nahaja naprej od Stare Gorice, kraj je Romans d'Isonzo (Farmancia alla Madonna), telefonska številka 0039-048-0190026. Otroku moraš dajati to dvakrat na dan pred jedjo, kura za 10 dni stane 12 EUR. Nam je bilo to edina stvar ki je pomagala, vse drugo kot da ne bi dali nič.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: GH v 3.mesecu?
17.5.2009 12:30:27   
ajam27
Evo, včeraj sem bila z našim Maticem pri prediatrinji in mi je svetovala naj še malce počakam z GH. Sicer mu že od 1. meseca dalje med obroki dajem čaj od komarčka, nesladkane kamilice ali pa navadno prekuhano vodo in pravi, da ni s tem nič narobe. Otrok je star 3 mesece in pol in kot po čudežu so KRČI MINILI! (Upam, da se nisem zarekla a že cel teden ga ni niti 1x zvijalo.)

Poje 180 ml cca.5 x dnevno. Se kar precej redi (ima 62 cm in 7.92 kg) a me je pediatrinja pomirila, da eni otroci potrebujejo več ,spet drugi pa manj. Tako, da hvala za vsa mnenja in izkušnje. Z GH pa ne bom čakala do dopolnjenega 6. meseca. Pač moj otrok že sedaj kaže interes za hrano in jo bo dobil prej. Bom pa še kakšen teden ali dva počakala potem pa začela z uvajanjem.
LP

(odgovor članu TEDIGO)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: GH v 3.mesecu?
19.5.2009 19:41:47   
terc
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

pa dojit res ne bi slo???al si ze cisto obupala?

user posted image



O bože...user posted image
Ja, mleko dobiš kadar želiš...Tleskneš s prsti in imaš prsi polne mleka user posted image




ja te prime prou jt srt user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: GH v 3.mesecu?
22.5.2009 13:38:07   
petruscha
Evo, da še jaz nekaj napišem, kar mi je moja mama povedala o meni,...

Stara sem bila tri mesece in sem fasala alergijo ma mamino mleko, z dojenjem je prenehala in je začela z AM, hkrati pa je začela že z uvajanjem GH.  Alergije  je bilo konec, jaz sem veselo papala in rastla.


(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: GH v 3.mesecu?
22.5.2009 21:45:27   
Anonimen
Prebrala sem vaše odgovore, pa me nekateri res čudijo. Sej ne gre zato ali otrok pri treh mesecih prenese gh ali ne - gre zato, da imajo naši malčki drugačne encime in da jim velikokrat gh povzroča težave - naš je star 11 mesecev, pa še zdaj zvečer ne je kruha, ker se potem celo noč premetava.

Jaz bi ti rekla, da se vsekakor posvetuješ s pediatrom, ker na vrat na nos uvajanje gh je nesmiselno. Tud tisto, da otrok spi celo noč, je en navaden larifari. Men so vsi pametovali, naj mu dam zvečer riž, da bo bolj spal - pa sm mu dajala (pri 6,5 mescih) - in kaj je blo - zbujanje 30x na noč - pa da ne boste mislile, da pretiravam. Sm bila kot zombi.

Res je ja - mi smo že zelo zgodaj dobili gh - pa "nam nič ne fali". Ja, kakor vzameš, nekateri mamo viška - jaz imam tolk alergij, da me je groza - na ajdo, cvetni prah, pršice, mačjo dlako, perje, cvetenje dreves... Ene 2x so me že komaj rešili. Tko da ti polagam na srce - ne hiti. Jaz vedno rečem, ko mi težijo, zakaj pa tega še ne, je pa onega, da ko bo imel vse zobe, bo tudi vse jedel.

Vem, da obstajajo AM za alergike, zato bi na tvojem mestu najprej poskusila s tem, ne z gh in niti slučajno ne s kravjim mlekom - ker če je otrok alergičen na KM, bo tko trpel , da je joj.

(odgovor članu petruscha)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: GH v 3.mesecu?
22.5.2009 23:12:55   
VRTNICA84

Sama sem začeloa z uvajanjem GH pri treh mesecih in je moja mala gospodična prav navdušena nad njo.user posted image user posted image user posted image user posted image

Vsak pač naredi kak mu paše in po svojem prepričanju.
Sepa str5injam z tem, da uvajanje GH stvari ne bo uredilo. Ampak še bo bolj zakompliciralo. Mislim glede krčev.




_____________________________

Ko se otrok rodi, si ne moremo kaj, da ga ne bi ljubili in skrbeli zanj.
Epictetus

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: GH v 3.mesecu?
29.5.2009 8:37:53   
jabi babi
dojit,dojit,dojit,joj kako silite s temu dojenjem!pač ene ne morjo!jst mam fantka 5,5 meseca sarega pa je tak velikan da nevem kaj bi mu tisto dojenje pomagalo.PRVE KAŠICE JE POSKUSIL ŽE PRI TREH MES.,SEDAJ PA ŽE PRIDNO PAPA VSO PRIMERNO ZELENJAVO IN SADJE IN JE PROV ZADOVOLJEN!poslušaj sebe in ne kompliciraj!!!!!!!

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: GH v 3.mesecu?
30.5.2009 13:38:37   
hedviga
user posted image user posted image

Še dobro da imamo vsaka svojega otroka, ker od toliko različnih mnenj se ma otrokom zmešat.

Moje mnenje je pa tako, da dokler je otrok zadovoljen in zdrav je lahko GH pri 3 mesecih ali pa pri 6. Al pa zarad mene pri 10.







_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu jan6leon)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: GH v 3.mesecu?
30.5.2009 13:41:45   
Dali*
Vsak po svoje...GH bo lahko otrok jedel še celo življenje, dojit se pa ne bo mogel celo življenje...seveda, če ima mamica mleko, lahko samo doji...ko pa otrok začne kazati zanimanje za drugo hrano, mu jo počasi ponudiš, sama ga pa ne bi silila k GH. 

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: GH v 3.mesecu?
1.6.2009 20:24:30   
uršula83
Jaz pa mislim da ni največji problem GH pri 3 mesecih zaradi alergij in ne vem česa, ampak zaradi zaletavanja, ker ne znajo jezika tako dat, da bi lahko hrano pogoltnili. No verjetno nekateri znajo, ampak večina pa ne. Moj sin je imel še pri 5 mesecih težave. Zdaj je mislim dojel kako mora naredit z jezikom.

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?