|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  95 96 [97] 98 99   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:09:16   
Nalina
Me je kar zmanjkalo! Tako mi lije, da sem si na 1 slabo uro menjal super tampone! Da ne govorim,d a ni prav nič prijetno. In sem šla mal spat pa je zdej mal boljš.

IZVIRNO SPOROČILO: dini

Nalina kašna je pa porodna hiša?


Dini gre za princip babiškega načina poroda. Kjer sicer ni zdravil za lajšanje bolečin, je pa babica, ki je samo tvoja in mož je skos pri tebi, ješ, piješ, greš na sprehod, menjaš položaje, rojevaš dlje in je zato manj raztrganin oz skoraj nič prerezov. Hkrati tudi ni dodajanja umetnih popadkov itn. Da ne govorim o odnosu, ki mene najbolj skrbi. Celo tako me je skrbelo, da sem imela fobijo pred porodom. Pojma nima, od kod je prišla, ampak jest sem se dobesedno tresla, ko sem slišala besedo porod. Potem mi je pa ena gospa, ki stvari vidi (hmmm) rekla, da bom dobila dojenčka. In se mi je skor utrgal. # dni sem se tresla, nisem mogla dihat ... Kr neki. No, mineva 1 leto in 2 meseca od tega in jaz se pomirjena. Nekaj je naredil čas, malo kristalčki, veliko večino pa mislim, da je naredila knjiga Modrost rojevanja. To je zame najlepša knjiga, ki sem jo prebrala, saj govori ravno  babiškem načinu rojevanja. V orvem delu ženske opisujejo svoje porodne zgodbe s pozitivnim pogledom, v drugem pa avtorica razloži vse o porodu in okrog njega. OD takrat jaz dejansko razmišljam, da bi bejbija oz. takrat sem šele začela čutit v tej smeri.

Več o knjigi sem napisala pri nas in si lahko pogledaš, če te bo zanimalo. http://www.carobni-svet.si/nosecnost_porod

No in po knjigi sem se začela zanimat za te zadeve in našla porodno hišo v avstriji, kjer jih je kar nekaj. Da se pa zmenit z babico tudi, da pride k tebi domov in rodiš doma. Sicer jaz raje vidim, če grem tja, vendar ... Je pa na žalost za plačat. Nikogar ne zanima, če želimo ženske imeti human porod. Tako, kot s tisto porodnišnico blizu Gratza.

Isabeaux brez besed sem. Bravo punca! ČEstitam ti za vso prehojeno pot in za željo in odločenost.

(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2401
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:10:52   
dini
O bogica user posted image

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2402
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:12:26   
dini
#kolk dni si misnla? Ko bi meni kšna gospa rekla da bom dobilauser posted image , že sanjam.

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2403
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:15:25   
Nalina
Dni?



(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2404
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:18:40   
dini
Ja, to si napisala-# dni sem se tresla, nisem mogla dihat ... Kr neki.

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2405
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:19:19   
Nalina
Aja!! 3 user posted image

Ej tolk mam dolgo lajtngo danes, da je to noro!

(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2406
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:22:40   
dini
Sej bouser posted image user posted image user posted image , a to knjigo si dobila v knjižnici?

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2407
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:24:55   
Nalina
Ne, midva jih imava pač v ponudbi in sem jo želela ocenit za časopis, tako da sem si eno kupila. Sem obsedena s knjigami, tako da knjižnica zame skoraj ne obstaja. Kakšne obleke, čevlji nekej ... knjiiigeeee user posted image Pa še slišala sem, da je zelo izposojena.

Lahko pa vprašaš. Skoraj sigurno jo imajo. Če pa je zelo sposojena si jo lahko rezerviraš pa je.

(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2408
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:27:31   
dini
Sploh nisem včlanjena v knjižnico, bi jo pa res rada prebrala.

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2409
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:32:14   
Nalina
Res je fajn. Jaz ti predlagam, da si jo kupiš, ker je knjiga taka, da če ti bo všeč si jo boš sigurno želela večkrat prebrat. Jaz jo imam pri postelji in kdaj pred spanjem preberem kakšno lepo zgodbo. Ni zelo draga. Stane nekaj pod 15 €.

(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2410
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:35:35   
dini
Ja draga res ni ja, drugače imam že eno od rojstev doma, sva jo skupaj kupla, pa ne vem če bi mu blo dobro, da bi si še to.

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2411
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:38:22   
Nalina
Potem ti pa predlagam, da greš v knjižnico, ko bošimela čas in si jo pregledaš. Za to ne rabiš bit včlanjena. Jo malo prebereš in vidiš, če ti je sploh všeč. ;)

(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2412
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:39:35   
dini
Me res zanima kakšna je.

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2413
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:43:07   
Nalina
Meni je bila zelo všeč. Res zeloo. Me zanima kakšna je Moj porodni načrt. Sporočim, ko preberem. Jo bom s sabo na dopust nesla, konec junija. Komej čakam!

(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2414
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:44:42   
dini
Lepooouser posted image user posted image user posted image user posted image , junij je naš.

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2415
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:48:01   
Nalina
user posted image user posted image Ja upam, da se bom lahko kopala, ko bom na dopustu, ker bo to pomenilo, da sem nosečka in bom knjigo itak mogla prebrat. user posted image user posted image

(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2416
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:48:03   
isabeaux
Živjo...se vračam, sva bla s tamalima na spprehoduuser posted image

Dini, kako pa ona ve da imaš prehodne jajcevode? A si bila na hsg preiskavi al kako?

Namreč zadeva se lahko že v enm samem ciklusu obrne na glavo....pr men se je ko sem imela izven m. nosečnost...no in ss...takrat so mi razložili, oz. zagnali paniko, ker je na uz videl da je jajcevod razširjen...namreč sicer se jajcevodov na uz ne more videt, ker v njih ni nobenega odboja...in ker so pretanki...tako da me res zanima kako je tvoja to vedela?user posted image

Kje pa maš g. ?

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2417
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:49:04   
dini
Ja naš more bit ja, tako so rekle.user posted image user posted image

Beri zs.

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 2418
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:54:53   
isabeaux
Nalina, veš saj ko si vržen v en tak kot, ti ni drugega kot da pozitivno misliš in je pol okuser posted image

Je pa res, da sva mislilla da bova potem sam pri hčerkici ostala, in sva 6 let bila v to prepričana, ker so mi rekli po porodu, da je bila čudež in da sploh ne morjo verjet, da imava kao lastnega otroka po naravni poti...ter da ni šanse da bova še kakega mela...no in pol so se spet zgodili 3 je ss - i....in spet v četrto je sinek ostal...za katerega pa so spet pri tem fijasku poroda govorili, da bi itak mogo biti ss, ker je placenta katastrofalna...da ne govorim, logično da je katastrofalna, če pa so jo iz mene strgali...kako da ne bi bila razcefrana...idioti.....no to je mož slišal...ko so to govorili, ko so mene že odpeljali v operacijsko, maliga na intenzivno, za njega pa so pozabli da me čaka v porodni, in so se babice in dohtarce zadaj menle....da tja padeš....

In sedaj smo tudi dali že 3 ss - e skoz in jaz sedaj govorim, če je dvakrat ratalo tako v četrto...pol bo pa še enkratuser posted image user posted image user posted image

Res pa si sploh ne morem mislit, kako je za tiste, ki še sploh nimate otrok...jao....spomnim pa se kako se je men ptakrat ko so mi prvič povedali, svet podrl....

Ampak sem živ dokaz da se motijo!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tako da POGUMNO PUNCE NAPREJ IN OPTIMISTIČNO UPAT NAPREJ IN SLEJ KOT PREJ BO user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 2419
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:55:20   
Nalina
PUnce eno neumno vprašanje ... jaz sem bila pri ginekologu ene 3, 4 leta nazaj. Takrat me je pregledala ampak samo normalni pregled. Kdaj te pa bolj natančno pregleda? Z UZ idr?

(odgovor članu dini)
Neposredna povezava do sporočila: 2420
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 17:56:40   
Nalina
Take dokaze imam jaz zeloooooo rada. user posted image

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2421
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 18:02:21   
isabeaux
V bistvu bi te morala z uz pregledat če se ti zdi da neki ne štima, če te pikajo jajčniki, ali pa če imaš neredne krvavitve...ali če te kaj boli...itd....

Sam je pa tko...moja g.  je zasebnica s koncesijo, in ima uz ter vse ostale zadeve pri sebi, eni g. pa tega nimajo, pa te morjo potem po napotnici poslat naprej....

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2422
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 18:07:22   
Nalina
Ahaaaa ... hvala! Jaz imam eno v zdravstven domu pa kolikor vem je tam UZ, ampak pregledala me pa že takrat ni, pa sem ji povedala, da imam zelo enredne menstruacije (sedaj veliko bolj) in da me boli prve dva dni. Tako da sedaj razmišljam, če bi šla k njej ali k zasebni s koncesijo, ki mi jo je priporočila prijateljica. Ne bi rada čakala 3 mesece, da bom na vrsti pa dejansko bi rada eno ginekologinjo, ki bo razumela, da b jaz porodno hišo. user posted image Pa ne vem, kakšna sploh je ta moja, ker tako dolgo nisem bila. 

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 2423
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 18:19:02   
isabeaux
Veš kaj naredi....bo najbolje in najhitreje.....zdaj imaš itak tečko, tak da maš en teden časa, a ne....

No pojdi se naročit, k tej zasebnici s koncesijo...pol pa če se bo dalo pojdi do tvoje in zahtevaj, da takoj pošljejo tvojo kartoteko k tej zasebnici, ker si tam naročena...al pa naj ti jo dajo, pa boš jo sama nesla...itak je kartoteka tvoja last....

No in potem, ko boš vedela da ima ta zasebnica kartoteko, pojdi k njej, in reči, če te lahko vzame prej kr imaš težave,....itak te v takem primeru mora vzet...

In tako boš lahko na vrsti pr novi g. že v dveh tednihuser posted image user posted image user posted image user posted image

Poskusiti ni greh...sicer pa mora it tko, kot sem ti napisala...sam boš pač mela mal letanjauser posted image splača pa se...

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu Nalina)
Neposredna povezava do sporočila: 2424
   RE: II pričakujemo maja 2009
31.5.2009 18:31:37   
dini
JUnij, junijuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

NIKOLI NE REČI NIKOLI!!!!

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 2425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  95 96 [97] 98 99   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  95 96 [97] 98 99   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3D/4D ultrazvočni pregled obraza
Kaj lahko vidimo s 3D/4D ultrazvočnim pregledom obraza pri plodu?
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?