|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   18-19 ur spanja
16.6.2009 12:40:23   
PC Baby
Ker za dojenčke 1-3 mesece velja, da naj bi dnevno spali 18-19 ur, me malo skrbi za našega, ki spi max. 10 ur z nočjo vred. A mislite, da bi to lahko imelo kakšne poslice v razvoju?

Pozabila sem vprašat P na pregledu, zdaj je pa že na dopustu... user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 12:45:26   
majči22
naša ni bila nič boljša, pa mislim da ni nobenih posledic....tako da brez skrbi...bo že sam pokazal kdaj je utrujen in kdaj potrebuje spanec
Ma jaz teh priporočil in tabelc nič ne gledam, ker vsak otrok je poglavje zase.user posted image


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 12:58:58   
Anonimen
Naša je v tem obdobju spala le ponoči in kake pol ure čez dan. Sedaj pri 5,5 mes pa kar v redu drema čez dan. Nič ne skrbi, to ni nič narobe, pač imaš otroka, ki manj rabi spanja ali pa ga mučijo krčki in ne more. Eni pa skoz spijo in so "lenivčki". Eno ali drugo je čisto normalno. Le ti si verjetno bolj utrujena. Naša se je še skoz jokala - drla, tako da sem bila čisto na koncu.user posted image

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 13:05:03   
misa4
Moja starejša je v enem kosu spala 17 ur,ko je bila stara 4mesece. Jaz sem jo kar pustila. Sine se pa več dere kot spiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 14:31:31   
Katy78
Naš Nik je tam od meseca in pol pa do kakšnega 4. meseca podnevi spal maksimalno 1-2 uri, pa še to ne v kosu, ampak parkrat po 15-30 minut. Ni in ni hotel zaspati, samo po rokah bi se nosil in okoli gledal. Kot da ne bi hotel zaspati ker bi se bal, da bo kaj zamudil. user posted image Edino ponoči je spal od 3 pa do 5 ur v kosu. Zdaj pa tale naš junak podnevi spi okoli 3-4 ure, tudi 5 ur je že nabral. user posted image  Ponoči pa tudi spi ca. 8-9 ur, zadnje čase brez vmesnega zbujanja. user posted image  Se mi zdi, da je nonstop zaspan. Ampak res, v roku ure do ure in pol odkar se zbudi, je že spet zaspan, si mane očke in postane siten. In tako gre cel dan. Če pa kdaj kam greva in da med dvema spancema mine več kot 2 uri, potem joj meni. Potem je toliko prečut, da ne more zaspat in je siten, siten, siten... Tko da se raje kar bolj doma drživa in pač sledim njegovemu ritmu spanja.

Ne skrbi, tudi jaz sem se sekirala, ker ni spal več kot 10 ur z nočnim spancem vred. Pediatrinja je rekla, da če lepo napreduje, ni razloga za skrb in da bo slej ko prej začel spati več. In res je bilo tako.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 15:06:38   
Najaa
Jaz imam dve hčerki, glede spanja sta kot dan in noč. user posted image  Prva je veliko spala samo 1.mesec, potem pa čez dan zelo malo in tudi zvečer je bil problem zaspat. Tako je že od začetka in še zdaj spi bolj malo. Tako smo pri skoraj 2,5 letih popolnoma ukinili dnevno spanje (edino če v vrtcu sama zaspi) in hodi pač ob osmih spat in spi celo noč. Prej pa problemi zaspat, podnevi in zvečer.
Pri tamali je zgodba čisto obrnjena. Stara je 4 mesece in je ful zaspanček. Podnevi je pokonvi največ 1,5 ure in potem spet spi. V kosu tudi do 4 ure. Ponoči tudi spi s tem, da je najdaljša tura 7 ur, potem je in spi dalje. Zvečer ni problemov zaspat, predvsem pa zaspi sama. user posted image
Je pač odvisno od otroka. Ne sekiraj se, ko bo rabil bo že spal.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 17:19:29   
Taddy78
Verjetno ti je kdo omenil da ko otroci spijo-rastejo...haha, potem bi moral naš biti pravi velikan...
Dosti otrok spi tako malo, pa ni nič narobe z njimi, tako da nimaš kaj skrbeti.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 18:48:48   
dreamhorse
Naša je danes stara tri tedne in je spala samo 4 urce dopoldan, pa sedaj spi 2 urci popoldan... me zanima, kaj bo ponoči..

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 21:13:25   
sanelaa
Naš je stra 7 mesecev. Že odkra se je rodil, zelo slabo spi, sploh čez dan. Čez dan že od novorojenčka dalje spi 3 do 4 krat na dan po pol ure. Točno pol ure in nič več, včasih se zgodi da malo dlje potegne. Pa je kljub nespanju zdrav in živahen otrok. 

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 21:41:11   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Verjetno ti je kdo omenil da ko otroci spijo-rastejo...haha, potem bi moral naš biti pravi velikan...
Dosti otrok spi tako malo, pa ni nič narobe z njimi, tako da nimaš kaj skrbeti.



Ja, tale je res bosa! Če bi bilo tako, bi bila moja ful majhna, je pa zelo velika punčka!user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 22:52:12   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Naša je danes stara tri tedne in je spala samo 4 urce dopoldan, pa sedaj spi 2 urci popoldan... me zanima, kaj bo ponoči..


koliko urc pa ima vaš dopoldan sicer? 4 urce dopoldan je pa ja dosti, a ni? user posted image

Naša tudi 2. in 3. mesec sploh ni spala čez dan, potem pa ponoči kvečjemu 12 ur. Potem se je pa to spremenilo, je začela več spati čez dan. Sedaj pri 11m pa spi 12 ur ponoči v enem kosu, čez dan pa še enkrat 2-3 ure. Sicer pa naša pediatrinja je zmeraj pozitivna - ko je naša malo spala, je rekla, ja, bo pa veliko iz nje, ker ne rabi veliko spanja, pa radovedno po svetu gleda, ko pa je začela več spati, pa je rekla, ja, fajn, dojenček rabi spanje. Tako da vedi ga user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 18-19 ur spanja
16.6.2009 22:53:11   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Verjetno ti je kdo omenil da ko otroci spijo-rastejo...haha, potem bi moral naš biti pravi velikan...
Dosti otrok spi tako malo, pa ni nič narobe z njimi, tako da nimaš kaj skrbeti.



Ja, tale je res bosa! Če bi bilo tako, bi bila moja ful majhna, je pa zelo velika punčka!user posted image


Ne, ne, to res drži user posted image  Ta drugi izraz je pa "en spanc al pa en žganc". user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 18-19 ur spanja
17.6.2009 8:56:41   
majči22
To, da otroci rastejo, med spanjem sem tudi jaz prebrala v eni knjigi o otroku.

_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




vedeževanje
danuska

Ali poiščete kdaj pomoč oziroma nasvet vedeževalke?

ja večkrat (9%)

ne še nikoli (66%)

občasno (25%)


Število vseh glasov: 80

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!