|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pričetek uvajanja
2.7.2009 19:51:56   
abc123
Smo na začetku uvajanja in me zanimajo vaše izkušnje. Danes sem pričela s korenčkom, ki sem ga skuhala in pretlačila z vilico ter dodala malo vode da je nastala kaša. Pikica se je pačila in izpljunila. Razmišljala da bi jutri dodala malo AM in korenček. Nja povem da riževe kašice že jeva, je lepo po žlički, vendar jih zadnja dva dni noče več veliko pojesti .
Vsako živilo naj bi uvajala 3,4 dni. Ali lahko npr. začnem s korenčkom, nato jabolko, cvetačo ipd. nato pa kar počasi začnem sadje dopoldne in v istem dvevu še zelenjavo pred kosilom, popoldne kašico ali moram najprej nadomestiti en obrok, nato drugega ipd.
Kakšne so vaše izkušnje s prvimi dnevi uvajanja? Kaj svetujete, priporočate?
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pričetek uvajanja
2.7.2009 21:22:26   
jera3
Midve sva začeli postopoma, najprej jabolko 3-4 dni, potem banano, potem oboje skupaj, nato hruško itd., potem ko sva dali sadje skoz, sva začeli z zelenjavo, zopet postopoma korenček s krompirjem, potem bučko, cvetačo, brokoli..., z rižem, kuskusom itd.

Na začetku in do približno devetih mesecev sem ji zelenjavo pasirala s paličnim mešalnikom, da je prišla gladka kašica, se mi zdi da jim je tudi bolj všeč če je čisto spasirano, sploh na začetku.

Na začetku je priporočljivo vsako novo živilo uvajati 3-4 dni, če bi bila slučajno kakšna reakcija, da veš od česa. 

Lp

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pričetek uvajanja
3.7.2009 7:05:03   
Hope2
Vsaka mama začne drugače. Delaj kot tebi paše in hkrati poslušaj otroka oz kaj on hoče. Vsaknasvet drugih mam vzemi za rezervo oz se opiraj na določene točke.

Jaz sem začela s korenčom, potem jabolko, bučke, krompir..... Eno živilo sem uvajala 2-3 dni, prvi dan 2-3 žličke, drugi dan okoli 5-7 žličk, tretji dan kokr je hotel. Tisti dan, ko sem uvedla novo živilo, nisem zraven mešala nobenga drugega živila, na tretji dan sem že včasih zmešala znano živilo. Kasneje po 1 mesecu se tega več nisem držala.
Nikoli nisem hrane pasirala s paličnim, ampak sem samo z vilico pretlačila, sprva zelo na fino in malo več vode, potem pa vedno manj. S koščki hrane zato ni imel nikoli težave.
Prvo žlico in vsako novo živilo je sprva mal pljuval, se kremžil in tresel, ampak že drug dan je jedel z veseljem.
MOraš vedet, da ni nujno da se alergija pokaže že prvi dan, največji bum je lahko šele ob drugem poskusu, zato na začetku bodi vztrajna in ne mešaj takoj 2 živilh hkrati.
Sprva sem tudi jaz k kakemu živilu dodala AM, predvsem, če kake zelenjave ni maral. Občasno sem dodala tudi riževe kosmiče. Po slabem mesecu uvajanja pa sem že kuhala riž, ajdo, polento. Vse to lahko skuhaš tudi na vodi, ki ti ostane od kuhane zelenjave ali sadja. Če lahko, pa kuhaj zelenjavo in sadje na sopari. Če ne pa daj res zelo malo vode, tolk da pokrije zelenjavo in tolk da pol to vodo celo pokuriš za mečkanje.
Aja prvi mesec sem mu dajala obroke le dopoldan (tako sadne kot zelenjavne), saj sem tako imela čas do večera videt možno reakcijo. Po 1 ali več mesecu pa sem celotno dopoldansko malico spremenila v sadno, opoldansko pa na pol zelenjavno, na pol pa še mleko. PO kakih 2 tednih pa že cel zelenjavni obrok.


(odgovor članu jera3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pričetek uvajanja
3.7.2009 12:07:02   
KOKICA32

Vsaka mama začne drugače. Delaj kot tebi paše in hkrati poslušaj otroka oz kaj on hoče. Vsaknasvet drugih mam vzemi za rezervo oz se opiraj na določene točke.

Jaz sem začela s korenčom, potem jabolko, bučke, krompir..... Eno živilo sem uvajala 2-3 dni, prvi dan 2-3 žličke, drugi dan okoli 5-7 žličk, tretji dan kokr je hotel. Tisti dan, ko sem uvedla novo živilo, nisem zraven mešala nobenga drugega živila, na tretji dan sem že včasih zmešala znano živilo. Kasneje po 1 mesecu se tega več nisem držala.
Nikoli nisem hrane pasirala s paličnim, ampak sem samo z vilico pretlačila, sprva zelo na fino in malo več vode, potem pa vedno manj. S koščki hrane zato ni imel nikoli težave.
Prvo žlico in vsako novo živilo je sprva mal pljuval, se kremžil in tresel, ampak že drug dan je jedel z veseljem.
MOraš vedet, da ni nujno da se alergija pokaže že prvi dan, največji bum je lahko šele ob drugem poskusu, zato na začetku bodi vztrajna in ne mešaj takoj 2 živilh hkrati.
Sprva sem tudi jaz k kakemu živilu dodala AM, predvsem, če kake zelenjave ni maral. Občasno sem dodala tudi riževe kosmiče. Po slabem mesecu uvajanja pa sem že kuhala riž, ajdo, polento. Vse to lahko skuhaš tudi na vodi, ki ti ostane od kuhane zelenjave ali sadja. Če lahko, pa kuhaj zelenjavo in sadje na sopari. Če ne pa daj res zelo malo vode, tolk da pokrije zelenjavo in tolk da pol to vodo celo pokuriš za mečkanje.
Aja prvi mesec sem mu dajala obroke le dopoldan (tako sadne kot zelenjavne), saj sem tako imela čas do večera videt možno reakcijo. Po 1 ali več mesecu pa sem celotno dopoldansko malico spremenila v sadno, opoldansko pa na pol zelenjavno, na pol pa še mleko. PO kakih 2 tednih pa že cel zelenjavni obrok.




BRAVO!!! Zelo dobro napisano! user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pričetek uvajanja
3.7.2009 13:39:46   
abc123
Hvala za nasvete - super, saj sem tudi sama mnenja, da je zdrava kmečka pamet še najboljša.
Včeraj sva probali korenček pa ni prišel do želodčka, je vse ven pljunila. Danes je od nekaj poskusov mogoče pol žličke prišlo do želodčka. Skuhala sem ga v malo vode, pretlačila z vilico in žličko ter dodala nekaj kapljic AM. Bom poskusila še popoldne pol žličke. Ko pa bo nekaj žličk pojedla bom prešla na novo živilo.
Kaj pa storite, če vam še po nekaj dneh probavanja ne uspe da bi pojedel vsaj žličko ali dve. A naj potem spremenim živilo in npr. poskusim z jabolkom?


(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pričetek uvajanja
3.7.2009 14:14:13   
Hope2
Ne sili ga, če noče pač noče, preideš na drugo živilo. Na začetku itak gre za uvajanje in sprobavanje, ne za redno hranjenj. MOgoče bo kasnej pojedel skombinirano z kakim drugim al pa mu bo še ratalo všeč

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 3.7.2009 14:15:00 >

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pričetek uvajanja
3.7.2009 19:56:47   
abc123
Ali lahko uvedem dve živili naenkrat? Npr. ker ji korenček ravno ni nekaj vau bi mogoče zraven dala še krompir al je to prekmalu in mora najprej sprejet eno živilo in potem dodam drugo?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pričetek uvajanja
7.7.2009 12:07:42   
MalaČebelica
IZVIRNO SPOROČILO: abc123

Ali lahko uvedem dve živili naenkrat? Npr. ker ji korenček ravno ni nekaj vau bi mogoče zraven dala še krompir al je to prekmalu in mora najprej sprejet eno živilo in potem dodam drugo?


Sama še sicer nimam izkušenj z uvajanjem GH, ampak jaz bi na tvojem mestu počakala s kombiniranjem živil. Po moje ne rabi enega sprejet, da daš drugo, ampak ko daješ prvo pač samo daješ prvo in ko daješ drugo, daješ samo tega... Tudi če prvega še ni sprejel, z njim nehaš in daš drugega.... No, tako bi jaz naredila...


_____________________________




(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pričetek uvajanja
7.7.2009 14:57:27   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: jera3

Midve sva začeli postopoma, najprej jabolko 3-4 dni, potem banano, potem oboje skupaj, nato hruško itd., potem ko sva dali sadje skoz, sva začeli z zelenjavo, zopet postopoma korenček s krompirjem, potem bučko, cvetačo, brokoli..., z rižem, kuskusom itd.

Na začetku in do približno devetih mesecev sem ji zelenjavo pasirala s paličnim mešalnikom, da je prišla gladka kašica, se mi zdi da jim je tudi bolj všeč če je čisto spasirano, sploh na začetku.

Na začetku je priporočljivo vsako novo živilo uvajati 3-4 dni, če bi bila slučajno kakšna reakcija, da veš od česa. 

Lp

Jaz sem storila enako. Ko je sadni obrok zadostoval, sva začeli pop nadomeščati z zelenjavo z rižem, kromp, polento itd. V enem mesecu sva nadomestili tri obroke, mleko pa pije le še zjutraj in zvečer. Stari sva 6mes. Kašic nikoli nisem in ne mešam z AM. Dodam malo margarine/masla ali pa olivnega olja za okus. Ko pa zmešaš še meso zraven, je pa itak ful boljše.

(odgovor članu jera3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pričetek uvajanja
7.7.2009 15:39:14   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Jaz sem storila enako. Ko je sadni obrok zadostoval, sva začeli pop nadomeščati z zelenjavo z rižem, kromp, polento itd. V enem mesecu sva nadomestili tri obroke, mleko pa pije le še zjutraj in zvečer. Stari sva 6mes. Kašic nikoli nisem in ne mešam z AM. Dodam malo margarine/masla ali pa olivnega olja za okus. Ko pa zmešaš še meso zraven, je pa itak ful boljše.


Jaz sem samo na začetku dodala eno do dve jedilni žlici AM (da bi kao rajši jedel) potem pa sem to ukinila ker sicer ima vsa hrana okus po AM in bo vedno pri vsaki hrani pričakoval okus po AM.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pričetek uvajanja
7.7.2009 15:42:25   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


potem pa sem to ukinila ker sicer ima vsa hrana okus po AM in bo vedno pri vsaki hrani pričakoval okus po AM.

Ja, točno tako.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?