|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pudli
27.10.2008 19:54:57   
Laubica
Ker smo se odločili za nakup kraljevega pudla -bom vesela čisto vsake informacije o njih -slabe -ali dobre-predvsem pa če pozna kdo kakšno dobro vzrediteljico v SLOuser posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pudli
29.10.2008 18:30:46   
Laubica
Kaj res nima nihče pudlauser posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pudli
29.10.2008 22:19:47   
Ribica **
Preberi si se na pesjanar.si ali na mojpes.net ali na mojpes.com

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pudli
30.10.2008 9:52:01   
Ryssa
Moja sestra ima pritlikavega. Kolikor vem so na splošno pudli ful čustveni in navezani. To sem nekje prebrala in tudi sestrin je tak. Naj bi bili najbolj čustveni psi user posted image  

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pudli
30.10.2008 17:40:24   
Laubica
ja hvala obema

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pudli
15.11.2008 21:16:43   
Maj78
Mi smo imeli celo generacijo pudljev, sicer pritlikavih,ampak sem celo življenja gor rasla z njimi, tako da če te kej zanima vprašaj, za kraljeve pa ne vem za nobeno leglo trenutno vem da jih je imela G. Tisu iz Šmarje Sap ampak se je prenehala ukvarjat z vzrejo pudljev.

_____________________________

Naj vam v srcu vsak dan sije sonček, pa čeprav zunaj še tako dežuje!

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pudli
16.11.2008 21:49:48   
Laubica
Maj -ja hvala-povej mi prosim o karakterju-,ne vem ali imajo radi otroke in mačke?Kaj vam je tako všeč pri njih da ste jih vedno imeli,kako je z dlako?

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Maj78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pudli
18.11.2008 12:18:22   
Pandica
Laubica  pojdi malo pobrskat na kakšen "pasji" forum, tam boš našla vse kar te zanima o določeni pasmi, vzrediteljih, z lastniki lahko poklepetaš, menjaš kakšne izkušnje itd...
Sama imam sicer že celo življenje pse, ampak žal ne pudljev, tako, da ti o njih res ne znam povedati kaj koristnega iz prve roke user posted image


_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pudli
18.11.2008 12:28:16   
Mišni
Vprašaj viv. Oni so imeli pudla. Sicer ni bil uradno kraljevski, se je pa zato obnašal toliko bolj KRALJEVSKO.user posted image  Znajo biti kar gospodovalni menda.

Čeprav mi smo ga imeli včasih, oz. moja stara mama ga je imela, ko sem bila jaz otrok. In kaj sva vse s setroi počeli z njim ... ma čistio vse nama je dovolil. Sva ga oblačili v otroške žabice, kapico sva mu gor dajali, igrali smo se, da je bil on otrok in sva ga dajali po šivalni stroj spat in ne vem kaj vse smo se še vse šli in je v vsej igri popolnoma in zelo rad sodeloval. Res je bil carski, ampak tudi ni bil kralejvski.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pudli
18.11.2008 14:01:34   
Ryssa
Em, nekaj bi še dodala. Pudlji so tudi izredno ljubosumni. Pa vsake toliko jih je treba peljat k frizerju postrižt.
Če imate mačko še od prej in boste nabavili mladega pudlja, ne bi smelo biti težav ker se bo navadil. Prvo pes, potem pa mačka bi znal biti pa problem zaradi ljubosumnosti. Ta "naša" pudljica rada napada mačke.
Otroke ima pa rada, zaenkrat še ni bilo slabih izkušenj.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pudli
18.11.2008 20:04:13   
Laubica
Ja hvala za informacije-mogoče še kera ve če so podvrženi kakim boleznim-tako kot mopsi -ko so kar skoraj vsi bolaniuser posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pudli
19.11.2008 0:54:27   
Leiah
Sama sem imela dva pudla. Bolezni katerim so podvrzeni so srcno popuscanje, sumi na srcu, pa mogoce se kaj pa se sedaj ravno ne spomnim. Seveda to govorim za manjse pudle in ne kraljeve. Kakor mi je znano so kraljevi najbolj mirni in skulirani med pudli. Manjsi psi so, bolj so zivcni, to velja skoraj za vse majhne pse. Baje da tudi ne lajajo dosti, za razliko od manjsih. So pa zeloooo ucljivi. Ampak rabijo pa res ogromno nege, da se jim dlaka ne sprime. Poleg rednega cesanja, tudi redna strizenja.
Do drugih zivalih so prijazni, seveda ce jih bos tega dosledno ucila. Jaz sem imela najprej macko doma in sem potem pripeljala psa in ga je muca prav lepo sprejela in sta se lepo igrala. Ko pa je muca umrla, sem domov pripeljala novo muco in tudi takrat ni bilo nobenega problema. No muca se ju je morala najprej navaditi in sprostiti, ker ni bila vajena pasje druzbe. Ko so se bolje spoznali so bile spet dirke po stanovanju.
Moja psa sta bila prijazna do otrok, ce so bili otroci do njih - nista nikoli nobenega ugriznila. No starejsi kuza se jim je rajsi umaknil, tamlajsi pa je vedno od veselja cvilil ko je videl kakega otroka, vcasih je bil ze malo nadlezen, ker je hotel vsakega pozdraviti. Si predstavljas kako je bilo ko je sla mimo nas skupina otrok iz vrtca user posted image  
Obilo srece s kuzkom!

_____________________________

Lp

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pudli
19.11.2008 7:53:22   
Splet.Ka
Mi imamo pudla, star je že 15 let in šele zadnje leto se mu malo pozna, da je med starejšimi. In to tako, da se hitreje utrudi, ko šiba naokoliuser posted image .

Zdi se mi, da je pri pudlih vse odvisno od tega, kako in česa jih na začetku naučimo/navadimo.

Pri nas je bil navajen na 4 člansko družino z očetom kot glavo družine. Ko očeta ni bilo več, se mi zdi, da se je težko znašel. In njegove dobre lastnosti so v moji družbi "popustile" tudi, ko sem šla študirat v LJ, ko sem domov pripeljala fanta...

No, še vedno mu lahko počnem vse, kot pravi Viv.user posted image  Tudi moja hčerkica lahko vse počne z njim in čisto je nor nanjo.

Je pa to zelo zelo iznajdljiv pes in je treba paziti pri vzgoji. Na primer ko je bil majhen, sem ga naučila, da hodi poleg mene lepo mirno, privezan ali odvezan. Ko je šla z mano na sprehod teta, ga je kar malo za hec nonstop podkupovala s hrano. Tako da še po 15 letih njej dobesedno "skače po glavi", ko jo vidi...doma, na sprehodu...še posebej, če je zraven hrana (rojstni dnevi...).user posted image

Mi ga k frizerju peljemo na 2 do 3 mesece. V glavnem gre kar pogosteje kot jaz.user posted image

Pa res se je zelo hitro naučil lulanja in kakanja zunaj (živimo v stanovanju). In nobenega problema ni bilo, ko smo ga čez dopoldne puščali doma, ko smo bili otroci v šoli, starši pa v službi.

Še to...bolezni res ni imel...je imel pa nekajkrat vnete uhlje...in zdaj v starosti smo mu morali 2x dati sčistiti zobni kamen.

V glavnem, super pes!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pudli
19.11.2008 10:32:08   
Laubica
Leiah in SPLET.KA-RES najlepša hvala za izčrpne informacije to je vse kar sem želela vedetuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pudli
19.11.2008 15:22:53   
Maj78
Joj oprosti sem pozabila na to temo.

Tako kot so ti predhodnice napisale, jih je potrebno kopat in strižt in sicer kar 4-5 na leto, pa česat.
So drugače kar hitro učljivi da bi bili ljubosumni jaz nimam take iskušnje je pa res da so kraljevci malo drugačni od pritlikavih zato ker so tudi večji.
Kar se pa bolezni tiče pa je čisto odvisno od vzreje, podvrženi so srčnim boleznim, rakastim stanjem, bolezni oči in uhljev zaradi dlake, dobro je vedeti da se jim mora populiti dlaka izven notranjega ušesa, tako da uho diha. In je res da si izbere enega gospodarja na katerega se blazno naveže. So pa to psi kateri so bili včasih vzrejeni za lovce, tako da imajo tudi ta nagon, poznam pa nekega kraljevca kateri je odraščal z kraškimi ovčarji in je čisto pravi čuvaj je 'podedoval' vse lasnosti kraških ovčarjev.

_____________________________

Naj vam v srcu vsak dan sije sonček, pa čeprav zunaj še tako dežuje!

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pudli
19.11.2008 15:52:54   
Arwenko
Laubica...če boš izbrala res dobrega vzreditelja, tudi če ne bo najbližji in najcenejši, se nimaš kaj bat glede bolezni. Pozanimaj se na vzrejni komisiji katere preglede in papirje morajo imet in kateri so priporočljivi. Potem si daj te papirje od staršev tudi pokazat. Zberi vzreditelja, ki se ti bo zdel najbolj primeren, zanesi se na svoj občutek, opazuj njega, njegove pse in kakšen odnos imajo med seboj. Pa veliko sreče pri iskanju.

(odgovor članu Maj78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pudli
19.11.2008 16:41:56   
lino
tudi mi imamo pudlja-pritlikavega. Pudlji so zakon. Bolezni-vneta ušesa. Zelo učljivi in ubogljivi, tudi skljupani so, če jim kaj ne paše, vendar pa vsaj naš ni bil nikoli hudoben in ima predvsem rad otroke, kot je že ena omenila-cvili od veselja, ko jih vidi.
Kar se tiče dlag, ga je res potrebno negovati in voziti k frizerju, čeprav z malo vaje ga lahko ostrižemo tudi sami, ne smemo pa pozabiti, da so pudlji edini, ki jih lahko imajo celo astmatiki, ker ne spuščajo lak (seveda pod pogojem, da so negovani in striženi). SUPER SO!
Na tvojem mestu, bi se pozanimala kar na veterinarski postaji, kjer ti ponavadi vljudno priporočajo leglo ali vsaj vzreditelje v bližini, nikakor pa psa ne kopuj preko neta, ker jih uvažajo in nato preprodajajo. Pomembno je videti celotno leglo (vsaj mamo in mladiče) in povprašati po boleznih, prednikih,...
Pa srečno!user posted image  

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pudli
19.11.2008 21:09:11   
Laubica
Še enkrat hvala-jaz sem klicala kinološko in so mi povedali za vzediteljico iz Kopra -sva se že pogovarjali in v nedeljo gremo k njeni kolegici gledat te lepotce -ker jih ima ta gospa tudi in februarja gremo tudi v Koper-zelo sta obe prijazni uslužni tako sta mi tudi ogromno razložili in vse kar me zanima jo lahko pokličem in vprašam,mogli bomo pa počakat na leto 2010-ker bo takrat imela leglo-malo je dolgo samo bomo rajši čakali kot kakšnega kozla vstrelili.Sem zelo vesela vaših pozitivnih odgovorov in nasvetov

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pudli
25.11.2008 21:24:59   
Laubica
Moram vam sporočit da bomo predvideno avgusta drugo leto že ponosni lastniki kraljevega pudla iz Rjekeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pudli
11.12.2008 21:59:05   
Laubica
Za prodajo so 3 čudoviti beli mini pudli  www.pudle-moretto.com  poglejte tudi na hrvaški forum ŠAPICE tam je o vseh pasmah ogromno napisanega

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pudli
17.12.2008 20:39:59   
Laubica
user posted image evo ti 3 se prodajajo

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pudli
17.1.2009 23:25:34   
* Mateja *
Mi imamo tudi pudlico, majhno oz mini in lahko rečem vse samo pozitivno o pasmi. razen to, da hitro zamerijo. Drgači pa so to krasni psi.
Če pudla lahko primerjam sedaj z višavcem, ki ga imam eno leto, se gre višavc skrit. je veliko bolj štorast pes. Simaptičen na drugačen način. Naša pasja frizerka ima tudi legla, na severnem >primorskem. Ima pa bele mini. če te zanima!

Al ste definitivno že odločeni?

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pudli
18.1.2009 21:13:27   
Laubica
Ja Mateja 1000%user posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pudli
2.7.2009 0:09:05   
Kraljicka
Ojla laubeki...po nesreči sem zasledila tole debato in vse kaže, da se je že zaključila :-( No, kakorkoli, imam kraljevca oz. damico in če vas še kaj zanima, kar veselo z vprašanji na dan.
Pesjanarji imamo različne izkušnje. Je že res, da ima pes neke značajske osnove, a večji del je odvisen od lastnika in njegove doslednosti. Odvisno, česa si želiš in kakšno vlogo kuža predstavlja v tvojem življenju. Moja buba je blazna družabnica in uživa v dolgournem divjanju v naravi, slabo pa prenaša sprehode po mestu (zakaj pa bi jih? če je nujno, že potrpi tudi to). Obožuje vse "živo", kar se premika po dveh ali štirih nogah (prodana duša:-)). Nobenih problemov z malčki, z drugimi kužati, niti z mački. Manjši problem predstavljajo race oz. splošno vsa perjad (takrat pa nastopi strast in vse ostalo odpove :-))) )
Kar je pa najlepše - učenje trikov!!! Juppiiii, to pa znamo sto na uro.

Skratka, kraljevc je best dog ever!! Večno mlad in norčav in ne pušča dlak...česa bi si še želeli? No, jaz bi si vsekakor želela manj pubertetniških izpadov v prvih letih. Nekaj jih je ostalo še zdaj (pri 6ih in pol), a so vse redkejši:-) Tako je. Pudelj nikoli ne odraste.

Pa pa...pa čimveč sreče pri izbiri mladička..veselje pa je oz. še bo nepopisno ;-)

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pudli
2.7.2009 19:54:01   
Laubica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hvala za odgovor naš bodoči član se je 17.6 skotil in ta mesec 17. si ga gremo izbrat ker imajo 7 malčkov -tak da bo težkooooooooooooo delouser posted image -vsi smo že precej nestrpni in komaj čakamo na njegov prihod.
Povej mi kakšno hrano mu dajete?Jaz sem mislila da bi ga samo z briketi hranla povej je to ok in kerei so vredu ,pa še to kakšne barve je vaš?Naš je beluser posted image


_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Kraljicka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?