|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brezposelnost
16.7.2009 14:16:17   
Isabelle
Naslednji mesec mi poteče pogodba o zaposlitvi.Ne vem ali mi jo bodo podaljšali ali ne.Amapk se pripravljam na najhuje.
Zanima me kakšno pomoč dobiš in kako je z vsem tem ko je nosečnica brezposelna.Zanima me vse ker o teh stvareh nimam pojma in bi rada čimveč izvedela.

Vseeno pa potihem upam da mi vseeno podaljšajo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 14:35:57   
Anonimen
sem bila v podobni situaciji, pa se je prav fajn sešlo!user posted image
zdaj odvisno kdaj gres na porodnisko in kolko casa si bila zaposlena.

(odgovor članu Isabelle)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 14:40:28   
Isabelle
16.avgusta bo 9 mesecev od kar sem zaposlena.Na porodniško pa itak zdej še ne bi šla, ker je itak prezgodi ker se uredu počutim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 14:45:48   
Anonimen
na porodnisko gres 28 dni pred PDP-jem.
je pa tako:
ce si na dan nastopa porodniske brezposelna, in ce si bila v zadnjih treh letih vsaj 12 mesecev zaposlena, ti pripada 55% zajamcene place.
plus tega pa ti za vsak mesec zaposlenosti dodajo 2 %.
pri meni je bilo tako:
zaposlena sem bila do 2.2.2009, potem sem bila tri mesece prijavljena na zavodu za zaposlovanje.
ker sem bila v zadnjih treh letih zaposlena 24 mesece, mi na teh 55% zajamcene place pripada se 48%(24x2%)

(odgovor članu Isabelle)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 14:53:39   
Lunca1
Poskusi se zmenit, da bi delala do porodniške, potem naj ti pa prekinejo, če ti ne mislijo podaljšat. A boš pred porodom že imela 1 leto delovne dobe?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 15:14:59   
Isabelle
Sam meni mi poteče pogodba 16.avgusta.In me zanima kako je potem?Kolk časa dobivaš socialno na zavodu?In če tudi potem ko naj bi biu na porodniškem?

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 15:27:52   
Anonimen
sicualne podpore ne dobivas na zavodu. na zavodu za zaposlovanje dobivas nadomestilo.ce imas 5 let delovne dobe, si uravicen za 3 mesece po 70% povprecne place ki si jo dobivala.
ce nimas 5 let delovne dobe, ne dobis nic.
ce pred nastopom porodniske nisi bila zaposlena 12 mesecev v zadnjih treh letih, dobis od socialne nadomestilo za porodniski dopust v znesku 55% zajamcene place.
zato ti je lunca rekla, da se poskusi zmeniti, da bi bila zaposlena vsaj 12 mesecev.

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 16.7.2009 15:28:31 >

(odgovor članu Isabelle)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 15:30:06   
Anonimen
zato nam povej kolko imas delavne dobe vsega skupaj, kdaj gres na porodnisko, koliko mesecev si bila zaposlena v zadnjih treh letih, pa ti bomo znale kaj vec povedat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 15:32:48   
Isabelle
Jah, v kuuser posted image sem če mi ne podaljšajo, ker to je moja prva zaposlitev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 15:42:36   
Anonimen
ce ti ne podaljsajo, pejdi na center za socialno delo. kolegica zivi sama, in dobi 155€ socialne na mesec.
porodniske pa bos pol dobivala 55% minimalne place.zato se res probaj nekak zmenit, da ti podaljsajo do nastopa porodniske.

(odgovor članu Isabelle)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 16:45:42   
lunka1
Mene pa zanima tale primer:

Študentka, nič let delovnih izkušenj, le preko študenca. Diplomira 2-3 mesece pred porodom, se prijavi na zavod za zaposlovanje. Kaj lahko pričakuje?


Hvala, lp user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 16:46:59   
Anonimen
od € se mi zdi, da nic na zavodu za zaposlovanje.
porodniska pa 55% zajamcene plače.

(odgovor članu lunka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 16:51:04   
lunka1
Kje pa se ureja porodniška?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 16:52:18   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

sicualne podpore ne dobivas na zavodu. na zavodu za zaposlovanje dobivas nadomestilo.ce imas 5 let delovne dobe, si uravicen za 3 mesece po 70% povprecne place ki si jo dobivala.
ce nimas 5 let delovne dobe, ne dobis nic.

Odvisno je od tega, koliko časa ste bili zavarovani za primer brezposelnosti in sicer:

  • 3 mesece za zavarovanje od 1 do 5 let,

  • 6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,

  • 9 mesecev za zavarovanje od 15 do 25 let,

  • 12 mesecev za zavarovanje nad 25 let,

  • 18 mesecev za zavarovance, starejše od 50 let in za zavarovanje nad 25 let,

  • 24 mesecev za zavarovance, starejše od 55 let in za zavarovanje nad 25 let.


_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 16:53:11   
Nončika
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Kje pa se ureja porodniška?


CSD

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 16:53:27   
Anonimen
center za socialno delo. pri ginekologu bos priblizno 60 dni pred rokom dobila potrdilo in gres z njim na socialno.

(odgovor članu lunka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 16:54:37   
lunka1
hvala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 16:57:16   
Jaguarka
Kako je zdaj prav???
55% zajamčene plače ali 55% minimalne plače???

Ker v teh dveh pojmih je ogromnaaaa razlika.
Vsaka je drugače napisala...

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 17:38:27   
Anonimen
kakor vem(sem laik) sta minimalna olaca in zajamcena placa eno in isto. okoli 470 neto. ne vem. ne me za besedo drzat

(odgovor članu Jaguarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Brezposelnost
16.7.2009 17:41:13   
Anonimen
ups, se opravicujem. imas prav jaguarka--->http://www.durs.gov.si/si/aktualno/minimalna_in_zajamcena_placa/
se pravi 55% minimalne place!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Brezposelnost
5.8.2009 17:57:27   
Isabelle
No, moram javit da sem dobila pogodbo za nedoločen čas.Vse skbi so ble odveč. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Brezposelnost
5.8.2009 19:37:26   
soncnica 3
Hvala bogu, iskrene čestitke zate. Me prav veseli, da si dobola za nedoločen čas!!!!!
Super. Tudi jaz si želim otročička, pa me je starh, če mi bodo spet dali za določen čas, akj bo, ko se "vrnem". Res je hudo, če si v nagotovosti.

Še enkrat user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , iskreno čestitam in uživajuser posted image

(odgovor članu Isabelle)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Brezposelnost
5.8.2009 22:48:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Isabelle

No, moram javit da sem dobila pogodbo za nedoločen čas.Vse skbi so ble odveč. user posted image


o, super user posted image

(odgovor članu Isabelle)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Brezposelnost
6.8.2009 13:39:35   
vila MaLiNa
Tudi mene veseli, da so ti podaljšali in da obstajajo tudi taki delodajalciuser posted image

Imam pa eno vprašanje. Pred nastopom porodniške še nisem bila zaposlena, zaposlila sem se dan pred nastopom porodniške. Domov sem že dobila odločbo, da mi pripada 324€ bruto. Sedaj pa me zanima koliko je to neto, ker če vnesem podatke na tej strani http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp in seveda razpredelnico pustim prazno, ker še nisem bila zaposlena mi izračuna (http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp?action=I&step=3) 210€ neto. Ko pa podatek 324€ bruto vnesem v http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunSN.asp pa dobim vrednost 250€ neto. Kaj je sedaj pravuser posted image . Hvala za odgovore.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Brezposelnost
6.8.2009 16:12:07   
ZmajTolovaj
Po moje 250, ker je bilo že pred 2 letoma 232 eur (sem se lih tako zaposlila en teden pred porodniško). 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu vila MaLiNa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?