|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   15m in visoka temperatura
17.7.2009 14:57:20   
J.L.
hčerka mi je zakuhala na skoraj 40stopinj. zjutraj sve bile pri DR., da se izključi vnetje sečil, pediatrinja pa je potrdila virozo. glede na to da je vikend, me zanima kdaj je potrebno otroka peljti v bolnišnico, v primeru, da zbijanje z vsečkami ni uspešno? namreč je dobila svečko v rito pa je po 2h še vedno enaka temperatura, kljub ohlajanju. bojim se da ponoči preseže 40. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 15m in visoka temperatura
17.7.2009 15:05:45   
eva1
Zvečer ji daj voltaren svečko, da bo vsaj se malo spočila!
Drugače pa naj dovolj pije...če pa vročine ne uspete zbit, pa pojdite v bolnico,da te ne bo skrbelo!

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 15m in visoka temperatura
17.7.2009 15:42:21   
J.L.
dala sem ji paracetamolovo svečko, voltaren je verjetno kaj podobnega po sestavi?
bomo videli kako bo z zbijanjem. končno jo je uspelo zbiti vsaj malo, upam lahko le, da bomo pri tem uspešni tudi ponoči.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 15m in visoka temperatura
17.7.2009 16:13:52   
eva1
Voltaren svečka je drugačna sestavina in tudi deluje dosti bolje...je pa tako da je ne predpišejo lih radi, ker temparaturo zbije tudi do 3-4 stopinje v 1 uri..kar je seveda veliko..po drugi strani pa sem govorila z zdravnikom na infekcijski ki je rekel, da bolje da dam otroku Voltareen, kot da ga celo noč kuha na 40, tak da jaz imam voltarene doma, uporabila sem jih mogoče 3x kadar je bilo res hudo..ponavadi pa pri bakterijskih zadevah ne moreš tako dobro zbiti vročine kot pri virozah!
Aja v bolnici, se veliko poslužujejo voltarenov, veliko bolj kot sirupom in svečk ki so na podlagi paracetamola!

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 15m in visoka temperatura
17.7.2009 16:58:02   
mulan
Voltaren je res boljši, močnejši, mi ga tudi imamo za hude temperature. Samo se ne sme pretiravat z njim.

Si probala ohlajat v kopeli? Ali pa z mokro rjuho na notranji strani stegna? Ne dela glih čudežev, ampak če s paracetamolom ne uspeš spustit, to vsaj malo zniža T. Piši, če rabiš navodila.
Mi smo enkrat že doživeli tako T, ki je nismo in nismo uspeli zbit. Sem se bala vročinskih krčev, pa smo jo dali ponoči na veliko posteljo in sva bila enkrat en, enkrat drug stisnjena k njej, da bi takoj vedeli, če je kaj narobe. 
Dežurnemu pa pojdi, če malo spije oz. dolgo nič ne lula, pa če se nič ne odziva na okolico. To so nekateri znaki dehidracije.
Če je viroza, bo minilo že čez kak dan, vsaj pri nas je.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 15m in visoka temperatura
17.7.2009 22:05:04   
bina30
Otroci od 10 do 15 kg lahko dobijo 2 svečki naenkrat 4x na dan. Vsaj tako piše na mojih - Paracetamol. Jaz sem mojemu sinu sicer samo enkrat dala 2, je pa pomagalo kar hitro.

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 15m in visoka temperatura
18.7.2009 7:07:05   
frulica
sinek je star tri mesece.danes se je zbudil in je bil celi vroč,naredila sem mu kopel in mu dala svečko.temperaturo je imel 37,7.pravijo,da do 38 ni vročina,ampak mene vseeno zelo skrbi,kaj je lahko narobe.
ali je to normalno,ob teh temperaturah ki so zunaj?
kam it z otrokom k zdravniku,med vikendom ko moj pediater ne dela.
maribor-hvala vsem ki mi boste pomagali

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 15m in visoka temperatura
18.7.2009 7:24:52   
bina30
Frulica, v Vošnjakovo - 1. nadstropje je dežurni zdravnik.
Drugače pa ni panike pri taki vročini, kot jo ima tvoj dojenček. Če si mu merila v ušesku, je tako treba 0,5 odštet, pa tudi drugače ni to nič. Taki mali se hitro pregrejejo, recimo tudi med hranjenjem jim temperatura naraste.
Če pa se želiš prepričat, pa pojdi k dežurnemu.

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 15m in visoka temperatura
18.7.2009 7:38:46   
frulica
merila sem mu pod pazduho.zdaj mu je sicer padla temperatura in sladko spančkauser posted image user posted image .cel dan je na vošnjakovi zdravnik dežuren?

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 15m in visoka temperatura
18.7.2009 12:32:34   
bina30
Mislim, da do 19h ali do 19.30, drugače je treba v bolnico, samo ti odsvetujem, če res ni kaj nujnega, ker moraš najprej na urgenco (tam čakaš ko butl), da ti dajo napotnico za pediatrijo.

Moj 4,5m ima tudi včasih povišano TT, samo mi je moja patronažna rekla, da ga ne rabim preveč oblačit (no je bilo še bolj hladno), ker se hitro pregreje, sploh ker je bolj buckasti (rodil se je 4530g, sedaj 8,5kg).

Brez panike! LP

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 15m in visoka temperatura
19.7.2009 6:45:11   
frulica
zgleda,da ga muči trebušček,ker se v petek cel dan ni mogel pokakatuser posted image ,pol pa se je zvečer .včeraj pa je pol vročino dobo.popoldne smo šli ven in takoj je spet vroč postal,ko smo prišli domov je imel vročino 37,7 vendar ni bil več vroč.zdaj sma se napapala in spet je normalno.ko se zbudi mu bom zmerila vročino.ko spančka se čuje tako rahlo jamranje,tako da mislim da je trebušček.upam le da bo dobro in mu bo vročina padla.bom kar na jutri počakala in šla k svoji pediatrinji....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 15m in visoka temperatura
19.7.2009 9:43:12   
frulica
ob osmih je bila temperatura 36,8.user posted image user posted image

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 15m in visoka temperatura
19.7.2009 10:09:11   
frulica
neeeeeeeeeeee,ob desetih je narasla ker sma se najedla in igrala,na37,4.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 15m in visoka temperatura
19.7.2009 20:15:47   
PC Baby
Kam pa pelješ otroka v Ljubljani če je nujno in tvoj pediater ne dela? ponoči na Metelkovo - kaj pa podnevi?

PS: Sprašujem čisto preventivno.

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 15m in visoka temperatura
20.7.2009 13:18:25   
Taula
V ZD kjer imaš P, tudi če ne dela tvoj P ga sprejmejo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?