|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pogovori o spolnih zorabah
22.8.2009 15:02:20   
christiana21
Odločila sem se, da odprem to temo, ker se mi zdi, da so spolne zlorabe še vedno tabu, ljudje še vedno premalo govorijo o njih, žrtve se sramujemo povedati kaj smo doživele, kdo je to počel in kakšne pravzaprav so posledice, ker pogosto okolica ne razume občutkov. Mnogo ljudi meni, da na zmenku dekle/ženska ne more biti posiljena/zlorabljena, da mož ne more posiliti (ker je pač mož),...

Ljudje, ki so kot otroci ali mladostniki preživeli zlorabo, se kot odrasli spoprijemajo s silno velikimi problemi: vprašanje lastne vrednosti, občutek manjvrednosti, občutek, da jih ljudje odklanjajo, nesposobnost občutiti samega sebe, se zaznati; občutek krivde, motnje pri koncentraciji in mišljenju, migrene in druge bolezni, strahovi in napadi panike, problemi pri prehranjevanju, nespečnost, brezup, depresije, nuje, zasvojenosti, promiskuiteta, prostitucija, agresivnost, kriminaliteta, samouničevanje, poskusi samomora, problemi pri medsebojnih odnosih, pri zaznavanju vsega okrog sebe, psihoze, samomor ...

Vsaka spolna zloraba je huda izkušnja, najhuje pa je, ko je zlorabljen otrok, ali pa mladostnik, ki svet spolnosti še ni spoznal in ga z zlorabo spozna na najbolj umazan, gnusen in nizkoten način.
"Zloraba otrok je umazan, svonjski suknjič, ki ga ne moreš sleči, tako ga nekako prineseš v vsak svoj odnos in vsakokrat, ko se ob kaj podrgneš ali koga objameš ali zagledaš čiste rjuhe na na novo postlani postelji, veš, da bo suknjič pustil za sabo svinjski smrad in vse pokvaril. Po navadi je že tako. Lahko se zaneseš. In to je zelo žalostno, ker se noben nov odnos ne more postarati. Mlad umre in prej ali slej se konča kot solzne packe v kakšnem dnevniku." (C. West: Prva oseba množine)

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
22.8.2009 15:11:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
22.8.2009 15:17:30   
christiana21
Hja...imaš prav, zame mi je itak vseeno, če kdo ve, ker svoje preteklosti ne skrivam, verjetno pa bi bilo za marsikatero žrtev lažje, če bi o tem pisala anonimno.
Kaj pa, če jo administrator prestavi k spolnosti?

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
22.8.2009 15:57:19   
*alja*
Ali pa omogočili da si lahko na tej temi anonimen.
Verjetno bi bilo dosti več izkušenj, odgovorov in vprašanj.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
22.8.2009 15:59:28   
christiana21
Hmmm...na koga se naj glede tega obrnem?

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
22.8.2009 20:07:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
22.8.2009 20:50:13   
christiana21
Sem pisala, bom videla kaj bomo rešiliuser posted image

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
25.8.2009 21:46:37   
Anonimen
Ljudem, ki to počnejo, še posebno otrokom, privoščim res vse najslabše na tem svetu!!! Poznam fanta, ki je bil zlorabljen kot otrok. Veliko let o tem ni govoril, se je le zapiral vase....ko je spoznal žensko njegovega življenja in sta razmišljala o otrocih, so njegove travme prišle na dan. Prepričan je bil, da ne bo dober oče in mož. Partnerici je povedal kaj se mu je zgodilo. Kot otroka, ga je kar nekaj let skozi razne igrice, slačil in otipaval mamin prijatelj...Seveda z raznimi grožnjami, da če tega pa tega ne naredi, bo kaznovan.... Nekako se je to nadlegovanje ustavilo in po nekaj letih (cca 12 let je imel), je vse povedal mami. In kaj je ugotovil? Da je mama to vedela in ni ukrenila popolnoma niččččččč user posted image Zdej ko je sam odrasel moški, se je začel s tem soočati in se poskuša tega znebit. Ne vem kdo je tu večja pošast: mamin prijatelj ali mama user posted image

(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
25.8.2009 22:34:26   
marta82
Christiana super, da si odprla to temo! Morda bo kdo, ki je zlorabo preživel lažje o tem anonimno pisal, kot pa "javno" govoril in tudi videl, da ni tako zelo osamljen primer. Veliko ljudi, ki so bili spolno zlorabljeni kot otroci namreč mislijo, da se to dogaja samo njim pa je žal žrtev zelo veliko. Prav tako je znan podatek, da je v sloveniji posiljena vsaka sedma ženska. Verjetno veste, vendar naj vseeno še enkrat napišem, da obstajajo brezplačne tel. številke kamor lahko žrtve pokličejo in se pogovorijo (lahko popolnoma anonimno) (npr. 080 11 55).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 10:03:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
26.8.2009 10:48:56   
christiana21
Jaz sem šla v tožbo, oz. država ga je tožila, ker sem bila stara manj, kot 15 let, ampak sem izgubila..
So pa procesi tožbe pri takih primerih, kot je spolna zloraba ali posilstvo, precej grdi in nehumani do žrtve kazenskega dejanja.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 10:52:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
26.8.2009 11:05:23   
Anonimen
Sama sem bila spolno zlorabljena kot majhna punčka, stara 6 let. Tajalo je do mojega 11 leta.
Zlorabljal me je mamin ljubček, ki je bil navzven prijazen. Ponoči ko je mama delala me je začel vabiti v posteljo. Najprej, da bi me pogrel, potem se je začelo z otipavanjem, rinjenem prstov.......
Že kot majhna se mi je zdelo, da nekaj ni v redu s tem, vendar me je potolažil, da to ni nič narobe, da ne smem nikomut povedati, da mi bo kupil kar bom želela....user posted image
Preko dneva mi je izkazoval očetovsko ljubezen katere sem bila željna, saj je nikoli nisem doživela. Tega človeka sem imela rada, ne glede na to kar mi je storil, saj sem odkrito povedano samo od njega dobila ljubezen, čeprav z današnjimi očmi gledano- sprevrženo ljubezen.
Posledice vsega tega čutim še danes.Manjka mi samozavesti, bežim iz ene odvisnosti v drugo, ne prenesem moških dotikov, v spolnosti ne uživam.......
Hujše od spolne zlorabe mi je pa dejstvo, da mi lastna mati ni verjela. To boli.Močno.
Sem pa zaradi vsega tega v življenju res pretrpela na vseh področjih.In še danes trpim, čeprav sem obiskala že kar nekaj strokovnjakov.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
26.8.2009 11:07:53   
christiana21
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

in je ta "osebek" potem še komu storil silo?


Ne vem, če je še komu kaj storil, vem pa, da ima dojenčka starega nekaj mesecev. 

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
26.8.2009 11:12:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
26.8.2009 12:20:36   
katicka
tudi jaz sem bila spolno zlorabljena od maminega polbrata pri enajstih letih in na srečo se je zgodilo samo enkrat.ker je živel pri nas doma in še zdaj, čeprav sama ne sem pač gledala pri njem neki film in je bilo enako kot pri anonimni. tega nisem nikomur povedala ker me je še sedaj sram in razen moj partner ne vem nihšče.imam grozne težave zaradi tega in težko zaupam ljudem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
26.8.2009 12:38:29   
christiana21
Katicka, meni je pomagalo pisanje o tem, kar se mi je dogajalo, pa tudi pogovarjala sem se veliko o svojih težavah, posledicah posilstev,... Res pa je, da je potreben čas. Nekatere posledice pa so mi ostale še vedno.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
26.8.2009 16:17:19   
mala zirafa
Grozljivo.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 1:20:38   
powerwoman
Pozdravljene punce!

Sočustvujem z vsemi, ki ste bile oz. skoraj bile zlorabljene ali spolno ali telesno (brez spolnosti samo otipavanje). Sem tudi jaz bila v mladosti zlorabljena od LASTNEGA OČETA.


Ja res je. Lahko me prezirate lahko me kritizirate, lahko pa samo mojo zgodbo preberete. Prosim pa ne za kakšne NEGATIVNE KOMENTARJE DAJATI, ker me bo to resno dotolklo, zakaj nisem kaj drugače naredila. PAČ SEM TAKO NAREDILA, KOLIKOR SEM ZNALA NAJBOLJE. Seveda bi marsikaj spremenila, ampak kar je je. Lahko se samo trudim, da gremo dalje. No da vam povem svojo zgodbo.

Se še vedno spomnim, ko smo se s kolegicami pogovarjale, kdo je komu in kdaj odvzel dolžnost. Ufffffffffffffffff sem si mislila, kaj naj jaz povem.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , Pa sem začela lagati, ali da sem še vedno nedolžna, ali pa da sem izgubila nedolžnost z **** osebo. Dajte si predstavljat no, da bi jim rekla da mi je lastni oče odvzel nedolžnost. Mislim HALOOOOOOOOOOO.

No da vam povem zgodbo. Naše oz. moje zlorabe so se najprej začele verbalno in telesno. Kot majhen otrok je mene in brata oče rad otipaval spodaj, in se delal, kao da nam bo pojedel meni luliko bratu lulčka. To mu je bila neka igrica. Nedolžna. Še pred strici in tetami je to delal, in se spomnim, da so se smejali, ker smo se jaz in brat kregali (otroci stari cca 5 let).
Ko so mi prsi začele rasti, je vedno govoril pred stricom ali obiski, kaj imam pod majico. Da nimam zlikane majice, ker mi majica štrli. Zato sem se začela sključeno držati ali pa obe roke pod majico, in jo rastegovati, samo da se niso videle moje prsi. Ni pa nič pomagalo, če sem karkoli rekla. Še mama mu je rekla, da naj neha, on pa ne in ne.

''Se prav spomnim, kako je takrat oče pretepel mamo do krvi, ker je vztrajala pri tem. ŽAL MI JE MAMI ZA TO.''

Se spomnim, da je brat prespal pri teti v sosednji vasi. Jaz sem želela tudi prespati tam. Oče je bil rahlo vinjen. Pa je rekel, da me bo odpelal, le da bova šla še na enega sokeca v eno gostilno, potem pa h teti. In jaz vsa vesela, ker nisem vedela kaj me čaka.

Šli smo po eni hribovski cesti na obe strani ceste pa je bil gozd. Se spomnim da je oče zavil v gozd na makedam, ker naj bi ga lulat tiščalo pa ni želel ob cesti. Nekaj časa je peljal, nato se je ustavil. Izstopil je iz avta in šel lulat. Zaslišala sem par vzdihljajev in si mislila, madona ta pa je imel poln mehur (seveda nisem takrat še vedela kaj pomenijo te vzdihljaji). Nato je vstopil nazaj v avto in rekel, da je malo zmatran. in si je sedež podrl. Nato je rekel, naj si ga še jaz, da naj pogledam zvezde kako so lepe. Nato sem se začela jaz tresti. Začel me je otipavati. Vedela sem, kaj to pomeni. Otrpnila sem. Jokala, se borila da bi mu pobegnila, pa ni bilo variante.

Nato sem se spomnila, da bi lahko rekla da me lulat in pobegnila kamorkoli. Raje naj me medved strga, kot pa da mi lastni očka kaj naredi. (moram pa povedati da sem ga do takrat imela neizmerno rada). in sem mu rekla. on pa me je zgrabil z eno roko za moje dolge lase z drugo roko za nogo in reku, da eno nogo dam ven in lulam. Ni mi drugega preostalo, kot da to naredim.

Nazaj sem se usedla. Parkrat me je udaril po trebuhu, da sem same zvezde videla. In sem otrpnela. Oče je začel prodirati vame, jaz pa nič. KOT DA NE BI BILA V SVOJEM TELESU. KOT DA SEM NAD SVOJIM TELESOM, IN OPAZUJEM VSE SKUPAJ. Res nisem čisto nič čutila. Nič. Niti trznila nisem.

On je opravil svoje, celo si je dovolil, da mu je pršlo vame.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Če samo sedaj pomislim, kaj če bi takrat zanosila???? GROZA.

In me je odpeljal h teti in reku, da bo ubil in mamico in brata in mene, če komu povem. Da on ne bo trpel take sramote.

BILA SEM TIHO.

Pri teti sem jokala. Me je vprašala kaj mi je, pa sem rekla da me fullll trebuh boli. Še vedno se spomnim, kako sem komaj čakala, da se stuširam pri teti, ker mi je iz moje ''lulike'' nekaj teklo ven.

Groza in strah. Nato se je to začelo ponavljati. Ne prepogosto hvala bogu, ker sem bila res vedno dosegljiva. Oče je bil tiran in bog in batina za našo družino. Saj če ga nisem ubogala, je mamo začel pretepati. Seveda sem popustila.

POANTA JE V TEM, DA SEM ZAČELA MAMO PRETEPATI TUDI JAZ, KER NI OPAZILA, DA JE NEKAJ NAROBE Z MENOJ.

Nisem znala drugače izraziti svojo bolečino kot s  pretepom moje mame. Delno sem mislila, da je tudi ona kriva, ker nisem želela da jo oče pretepa, zato sem raje šla z njim, da me zlorabi. NIKOLI DOMA. Vedno v avtu nekje v gozdu.

No pri osemnajstih letih (še ne polnih) se je zadnjič zgodilo, da me je zlorabil.  Takrat sem mamo zabodla z konico noža v dlan. (ne vem kaj mi je bilo, nisem jo nameravala, toda tako sem se nekako obrnila in jo ponesreči zadela v kuhinji).

TAKRAT PA SEM NOŽ VRGLA IZ ROK, ZAČELA KRIČEVITO JOKATI. In sem ji povedala kaj in kako. MAMA je bila šokirana. Niti ona ni vedela ne kaj ne kako. Vedela je le, da je oče toliko nor, da bi nas vse poklal. In to je skoraj tudi naredil. HB je samo grozil.

Mama je povedala teti, bratu, NIHČE NI VERJEL. Mislili so, da si zmišljujem, da sem pač ena izmed tistih mladoletnikov ki so hmmm niti ne vem kako naj se izrazim, da bom rekla vse, samo da dosežem svoje. V glavnem NIHČE MI NI VERJEL.

In sem šla do dr. Sem rekla, da ne želim, da gre to v karton. In  sem ji povedala. Še zdaj se spomnim njenih besed, ki jih nisem razumela; OPROSTILA BOŠ LAHKO, POZABILA NIKOLI.

Seveda sem še naprej živela pri starših, toda s polnoletnostjo so se tudi zlorabe končale. O njih ne duha ne sluha.



Psihološki stranski učinki spolne zlorabe: nisem več cenila svojega telesa. postala sem zelo agresivna. za žuranje sem se preveč pomanjkljivo oblekla, ker moje telo je bil le lutka, za doma pa do vratu zapeta, v starih razcapanih cota, da ja ne bi očeta spolno vzburila in da bi me spet poslilil. vdajala sem se spolnim odnosom z vsakim moškim. nisem bila vredna nikakršnega užitka. zanosila in rodila pri dvajsetih. sem začela se prehranjevati in utapljati vse skupaj v hrani. najbolj sem se veselila, ko sem zagledala, da sem se zredila. takrat sem vedela, da bom bolj grda, in ne bom privabljala poglede starejših moških na sebe. AJA, ko pa sem mami povedala za zlorabo, sem jo prenehala pretepati. pustila sem očeta prvega sina, ker me je želel telesno zlorabiti. ostala sem sama s svojim sinom v materinskem domu, bil je novorojenček.

Takrat me je mama poklicala, naj pridem domov, ker nimam strehe nad glavo, da mi jo bodo oni dali. In sem šla. Vse bom pretrpela za sina, sem si mislila. Tudi zlorabo. Samo da mojemu otroku ne bo nič manjkalo.

Seveda kakih pol leta ko smo se preselila s sinom h mojim staršem, smo pazili da ne bi bila nikoli sama z očetom.

Oče se je spremenil. Ni več bilo pogledov. Toda vseeno nisem marala, da me pogleda. Niti za roj. dan si nismo dali lupčka. Še vedno si ne damo. Za novo leto pa mi je smrt, če mi kdo reče, zakaj očetu ne dam poljub. NEEEEEEEEEEEEEEEE. Raje skočim z balkona dol. Seveda to vpije moja duša.

Sedaj sem stara čez trideset let. Imam dva prekrasna otroka. In moža. Rabila sem dolgo, da sem mu zaupala to. Sem mu rekla, da če sem se jaz sprijaznila s tem, da me je zlorabu in še vedno hodim h njemu na obisk in mami, da naj se tudi on.

Sem pa očeta maksimalno izkoristila. Vse sem morala dobiti, da je kupil zdaj molk. Seveda pa moram povedati, da ima neizmerno rad oba vnuka. Mu pomenijo vse na svetu.

Sem pa zasledila, ene parkrat, da je prijel starej sina za lulčka in se zasmeju in mu reku kao KAJ IMAŠ TUKAJ SPODAJ. Ko smo prišli domov, sem sinu rekla, da če ga kdorkoli TUDI JAZ, kdaj primem spodaj, da naj primaže eno tako zaušnico oz. ŠAMARO, KOLIKOR LAHKO z vso močjo.

In ga je res tudi udaril. Dedija mislim.Bravo sine moj.

Hočem povedati, da tožila ga nisem, ker naša država ima KATASTROFA ZAKON GLEDE TEGA. Če samo pomislim da bi ga pri 12ih letih tožila. Pet let zapora. Pri 17ih bi bil že vzunaj. Zakonsko bi ga morala mama sprejeti nazaj. Jaz pa še vedno ne bi bila samostojna zadosti. Lahko bi nas vse ubil. To pač tako razmišljam.


Današnje stanje moje psihe in telesa.
Še vedno se ne cenim. Imam preveč kil, kar mi prav ustreza, ker vem, da očetu nisem všeč in me ne gleda. Moj pravi, da če nimam problemov v življenju, ne znam biti srečna, in da se takrat vedno rada z njim skregam. Pretirano rada seksam, ker edino takrat se počutim vsaj malo vredna.

Rada se lepo oblečem. Tudi da se malo dekoltejčka vidi. Ko pa gremo h mojim staršem pa obvezno eno majico, ki ni čisto nič dekolteja. Da ga ja ne bi vzburjala.

Seveda me moj dragi podpira in posluša moje želje. Mi je predlagal tudi kako psihoterapijo, ker vidi, da se sama uničujem, in da sem že tudi pošteno bila uničena, vendar zavračam vsakršno pomoč. Nevem zakaj.


SE OPRAVIČUJEM PREDOLGEMU POSTU IN ČE JE NESMISELNO NAPISANO, TODA MOJI MOŽGANI BI POVEDALI VSE IN ŠE VEČ, TODA PRSTI NE DOHITEVAJO MOŽGANOV.

Želela sem deliti svojo zgodbo in povedati, da še dan danes ne vem, če bi ga prijavila. Saj se ne gre za to, ali bo on kaznovan ali ne, toda SRAM je tista stvar. Bila bi zaznamovana med ljudmi.

Aja pa še to. Pred pol leta, ko sem se z bratom skregala pošteno, sem mu butnila ven, da ko sem povedala za zlorabo, da me je srce bolelo in da me še vedno srce boli, ker mi ni verjel.

Brat je bil, kot da bi mu nož zarila v srce. RES MI NI VERJEL. Pojasnilo je bilo, da je mislil, da sem se zlagala, samo zato, ker sem želela nekaj doseči. Pa sem mu rekla, da ni res. In sem mu povedala vse podrobnosti. Čisto vse. Brat je jokal, jaz sem jokala, moj mož pa je mirkal otroka, medtem ko sem to govorila bratu. Reku je, da šele sedaj ve, zakaj se ne cenim in vse to.

Vseeno pomoči zaenkrat še ne želim. Mislim da nisem še toliko uničena, da bi jo potrebovala (čeprav moji govorijo(mama, brat, mož) da sem že preveč uničena).


Opravičujem se, nesmiselnemu pisanju, toda meni prav fajn dane, ko sem dala to ven iz sebe.

Moj mož pravi, da nisem sama kriva za zlorabe, jaz pa vem, da sem delno. Ker nisem želela da oče mamo pretepa. Vem da sem tudi sama kriva in da naj bi uživala, ker sem doživela orgazem parkrat, ko me je zlorabil. Če ne bi bila kriva, tudi orgazma ne bi smela doživljati.

Aja, orgazem edino sedaj lahko doživim, če si med spolnim odnosom sama pobožam zdraven po ščegetavčku.

Vem da sem psihopatka, ker sem orgazem doživela med zlorabo. Ko na to pomislim, bi najraje umrla. Kako je lahko mojemu telesu pasalo in doživelo orgazem, ČE PA SEM BILA ZLORABLJENA IN TO SPOLNO.

hMMMMM morda pa si zaslužim naziv ČUDAKINJA izprijena.


oK trenutek slabosti je bil to.

Važno je, da sem sedaj kolikor toliko srečna. Imam dva prekrasna sinčka. Eden devet let, eden leto in pol. In smo dokaj srečni. Kolikor jaz dovolim.user posted image user posted image user posted image hecam se.


Resnično upam, da bi čim manj takih zgodb tu gori o zlorabi, ker si tega ne želim niti SVOJEMU NAJHUJŠEMU SOVRAŽNIKU NE. Nihče si ne zasluži to.


Srečno punce in fantje. Veliko stvari je na svetu, ki nas lahko osrečijo.


Bodite v cvetju in mir z vami.

LP
Powerwoman

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 7:18:09   
christiana21
Powerwoman...zakaj toliko obtoževanje sebe? NISI KRIVA TI, NITI MALO. V določenem trenutku, je orgazem reakcija telesa, ne reakcija duše, uživanja. Veliko primerov zlorabe poznam, ko so punce doživljale orgazme med posilstvi, tako pač je.
Če ne želiš do strokovnjaka, obstaja knjiga zate, naslov je Pogum za okrevanje, avtorica pa je Ellen Bass.
V tej knjigi je veliko zgodb podobnih tvoji, knjiga ti bo pomagala marsikaj razumet. Poskusi.

Aja, pa ne opravičuj se predolgemu postu, zato sem naredila to temo, da nekateri lahko izlijejo svoja občutja, žalost, mogoče celo gnus in strah


_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 8:07:47   
sneguljčica
Powerwoman, žal mi je, da si morala toliko prestati.user posted image
Ne obtožuj same sebe, ker nisi kriva za to, kar se ti je dogajalo! Tudi za orgazme ne! Za kar se je zgodilo proti tvoji volji, ni nobenega opravičila. Upam, da boš kdaj zmogla toliko volje, da si boš poiskala pomoč, da se rešiš tega občutka krivde.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 8:54:12   
Anonimen
jaz sicer nisem bila spolno zlorabljena kot otrok, ampak kot najstnica. bilo mi je 16 let. naivnost in zaupanje v ljudi, sta me pahnila dobesedno v volčje žrelo. moški, takrat star nekje 35 let me je posilil, najprej pa pretepel in strgal oblačila v svojem avtu. ko je končal s svojim nagnusnim dejanjem, me je porinil iz avta, kot navadno smet. spomnim se da sem prišla v dijaški dom in kar oblečena stopila pod tuš in tam ostala najmanj kako uro. dolgo se nisem mogla znebiti občutka lasnte krivde in obsojanja same sebe.

čez nekaj časa, sem bila stara 17 ali 18 let sem štopala. ustavil mi je molčeč moški, ki naj bi me odpeljal do maribora. pri lenartu je zavil na neko stransko cesto, kjer je zapeljal do obrobja gozda. začel me je otipavati in govoriti, da me ni zastonj peljal in da je čas da plačam račune. takrat se mi je utrgalo. z eno roko sem ga sunila v mednožje, z drugo roko odprla vrata stoenke, pograbila svoj nahrbtnik in zbežala. ker je pa bil tam precejšenj hrib. sem se skotalila po hribu navzdol in se tudi pošteno potolkla. nisem točno vedela v katero smer naj grem. ko sem hodila po makedamski cesti je ustavil nek starejši par (stara sta bila nekje 70 let) in sta me prijazno odpeljala do maribora.

(odgovor članu christiana21)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 9:51:03   
powerwoman
Dober dan punce.

Hvala za besede glede orgazma. Resno sem mislila, da je z menoj kaj narobe, ker sem ga doživela.

Joj ko bi le vedele, koliko me je sram tega.

Svojemu možu sem čisto vse povedala, le ta del sem spustila. Nisem in nisem mu mogla povedati, da sem med posilstvi doživela orgazem. Enostavno nisem mogla, ne morem.

Imam pa vprašanje.


Zasledila sem, da se včasih (enkrat na leto ali dve leti) sanjam, da me spet spolno zlorablja, ali pa da želi mojega otroka zlorabiti, zato se raje jaz ponudim, da naj iz mene naj dela, kar želi, le otroka naj pusti pri miru. On je še vedno čista dušica, jaz pa nisem. 


C21 opravičujem pa se zato, ker mi je podzavestno ostalo to v mojih možganih, in se opravičujem, če sem kaj kriva. Ne morem se znebiti občutka krivde. Saj ga nimam vedno, toda nekje pod mojo dušo je sigurno.


Pa še eno vprašanje če lahko. Je pa gnusno.

Včasih, (mislim da kakšnih trikrat) pomislila, medtem ko sem se ljubila z možem oz. sva imela spolne odnose, pomislila da je moj oče na meni. ALI SE ŠE KATERI TO DOGAJA??????

Seveda se bojim, da ni mogoče kaj to pustilo čudne posledice na meni. Saj je veliko let že preteklo od tega.

AJA, pa še to da vam povem.

Kot veste, se še vedno srečujem z očetom. Vem pa, da ga pogledam v mednožje, če mu slučajno ne stoji, ko ima starejšega sina v naročju oz. na nogi sedi. Velikokrat se zalotim, da ga pogledam tja, ker se bojim, da se mu bo dvignil.


ANONIMNA - ni pomembno kdaj si bila posiljena oz. je skoraj do posilstva prišlo. Poanta je, da si zaznamovana v življenju, in si spoznala krutost tega sveta, ki si ga dovolijo narediti nekateri ljudje.

Še teroristi so boljši kot posiljevalci. Terorist te ubije, posiljevalec pa ti ubije le dušo, te zaznamuje in moraš s tem živeti.
Jaz osebno, vem da tega ne bom nikoli mogla preboleti oz. pozabiti.


Bodite v cvetju in mir z vami. (to mi mama vedno reče, ko se poslovive, ker ve, kako me grize vse skupaj). In mi dobro dene. Tako, da tudi to delim z vami.

LP PW


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 9:55:55   
powerwoman
Aja, še to naj povem.

Takrat ko sem neuradno povedala dr. za zlorabo, je rekla, da ona, tiste ki so ji zaupale isto zgodbo, da se je posilstvo zgodilo v avtu ali gozdu zgodilo v 80%.

Seveda sem šla tudi na psihološko testiranje ali kaj je že tisto. In sem delala test. Prišla po rezultate, kjer sem oz. mi je dr.P. povedal, da sem si po testih sodeč sama kriva, ker sem se vdala spolni zlorabi, ker sem se vdala zlorabi namesto borila.

ZATO se mi je pomoč zamerila. Raje sama berem literaturo. Evo sedaj imam tudi forum, kjer lahko povem občutke ki me pestijo.

Vedite, da bom več ali manj pogosto tu gori, ker me pogosto morijo čustva, ker se srečujem z pedofilom vsak dan.

Bodite v cvetju in mir z vami.


LP PW

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pogovori o spolnih zorabah
27.8.2009 10:08:18   
sneguljčica

IZVIRNO SPOROČILO: powerwoman
Seveda sem šla tudi na psihološko testiranje ali kaj je že tisto. In sem delala test. Prišla po rezultate, kjer sem oz. mi je dr.P. povedal, da sem si po testih sodeč sama kriva, ker sem se vdala spolni zlorabi, ker sem se vdala zlorabi namesto borila.



Kaj!!! user posted image
Očitno si po vsem, kar se ti je zgodilo, potrkala še na napačna vrata. Mislim, da bi si vendarle mogla poiskati pomoč, ker je to zate preveliko breme. Mogoče bi se mogla prej pozanimat, h komu greš, najti nekoga, ki je uspešno pomagal drugim.

(odgovor članu powerwoman)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?