|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   1,5 mesec star dojenček...
24.8.2009 19:45:16   
anabanana1981
Me zanima če je to normalno,da je 1 in pol mesca star dojenček tudi do 4 ure pokonci,potem zaspi za približno pol ure in spet pokonci.Ob 21h pa gre spat in spi tudi do 6 ur skupi.No čez dan ni vedno toliko pokonci pride dan ko prespi cel dan,nato pa pride dan ko skoraj nič ne spi.Ali se to dogaja še kateri.Nevem zakaj je tako,pa ni nevem kako sitna,da bi jo kej šraufal,sam ne spi.Ali je možno,da je to od kave,je dojen ,spijem dve na dan!A se je katera kavi odpovedala med dojenjem?
Še eno vprašanje.Koliko minut približno naj bi toliko star dojenček pil.Moja pije po deset minut potem pa noče več.Patronažna mi je svetovala naj že uvajam svoj red,naj jo hranim na tri ure,samo jaz jo mam večkrat na zizi ker ji ne morem takrat ko dojim kr silt pol jošk noter zato da bo za dalj časa sita,al kako ?

hvala za vse odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
24.8.2009 19:47:16   
anabanana1981
Aja hotla sem še vprašat če mogoče nimam več mleka,kako veš da je potrebno še dodajat?Kaka enkrat do dvakrat na teden,pleničke so dost mokre...?

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
24.8.2009 19:50:54   
majana79
Naš je star 2,5 meseca pa se dojiva nekje na 2 uri, ko pokaže da je lačen.

Na živce mi gre posploševanje patronažnih... user posted image (recimo pediatrinja mi je rekla naj ga dojim tudi na eno uro, če je treba, patronažna pa da mora bit vsaj 2 uri razmika - to je bilo ko sva imela težave in nisem imela dovolj mleka...)

Glede budnosti pa žal ne vem, je pa po moje pač vsak otrok drugačen in potrebuje različno spanca. Naš npr. ponoči še vedno ne spi v kosu (se isto dojimo na 2 ali včasih celo! 3 ure), večina njegovih sovrstnikov pa. Si ne belim več glave s tem. Aja, hrani se pa v povprečju pol ure, je pač bolj počasne sorte (vem, ker ves čas golta, ampak na dolgo).

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
24.8.2009 20:07:26   
TIA22
Pri prvem sinu, sem dojila na 2h prve tri mesece. Pa nič ni spal ponoči in tudi bolj malo podnevi. Upam, da bo sedaj pri drugem boljeuser posted image

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
25.8.2009 6:49:41   
Hope2
Jap nekje poo 1 ali 2 mesecu je prišlo obdobje budnosti čez danuser posted image , tu pa tam je mogoče zadremal za par minutk. Pride pa mine, verjemiuser posted image .

Dojila sem ga na 1 do največ 2 uri. VČasih na 30 minut. Na 3 ure nisva nikoli prišla, razen ponoči, ker je spal v kosih po 3-4. Gledala sem svojega otroka, ko je hotel, je dobil, tako mi je svetovala sestra, patronažna in pediatrinja. Pametne babeuser posted image

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
25.8.2009 12:54:56   
tanja1980
pri nas je tako ze od zacetka, ce spi 3 ure skupi ze praznujemo...pravzaprav se sprasujemo, če ke kaj narobe. Bedi 3 ure, zakonka za 15-30 min in jovo na novo.

Dojim je ne, ker noce se vedno pit in si pumpam. Rada bi pa spoznala znanstvenika, ki zna takemu otroku uvesti red. Nasa je po zelji. Vcasih na 3 ure, vcasih na 1...vcasih se joce ko jesihar od lakotre potem pa spije 20 ml, drugic bo pa spila 150 ml...kdo bi vedel..

so pa otroci različni, če ti še kdaj prespi da, bodi kr srečna, jaz tega ne poznam:)


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
25.8.2009 18:05:27   
manna
Mislim da je to normalno, da čez dan ne spi. Tudi naša je približno od 1 meseca dalje spala vedno manj, zdaj ima 2,5 meseca in čez dan samo zadrema za kakšnih 20min, drugače pa je budna od jutra do večera. Zvečer zaspi ob 21h, ponoči se zbudi 1x ali 2x, vstajamo pa ob 6h. Pomaga pa, če kam gremo z avtom, ker v avtu zmeraj zaspi. 

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
25.8.2009 20:13:15   
anabanana1981
Itak,jaz jo tud hranim po občutku,sploh pa zdej ko je vroče včasih hoče pit že zarad tega ker se hoče sam odžejat ne pa najest,po moje.Ja ampak pol itak morš poslušat od tet do babic itd.. zakaj je spet na zizi če je glih jedla,joj kok tega ne maram.Ne razumem tiste  ljudi k  misljo da vejo več ,kaj je najbolš za otroka k lastna matii!Halooo user posted image
Sploh pa tista srednjeveška metoda za uspavanje "  kr pust jo nej se joka bo že zaspala".joj kok me to pogreje.
o.k fajn bodte ,čimanj krčkov,in čimveč spanja

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
29.8.2009 8:13:23   
Bety11
Edino, kar je pomembno v tvojem sporočilu je to, da lastna mati najboljše ve, kaj otrok rabi!!!...
 
"Panta rei"....(vse teče in vse se spreminja)

Vsak danje otrok drugačen, tudi ti.....Zelo hitro raste in se spreminja....

Doji in ti ni treba nič skrbeti....Če pa ne veš, ali kaj vpliva kava, ki jo spiješ, pa prenehaj piti kavo nekaj dni in boš hitro ugotovila...ž

Z mlekom se prenašajo tudi tvoja čustva....Zato skrbi in živciranjane rabiš....

Nasmešek in samo tako naprej....user posted image

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
18.9.2009 23:08:50   
Sempervivum
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Jap nekje poo 1 ali 2 mesecu je prišlo obdobje budnosti čez danuser posted image , tu pa tam je mogoče zadremal za par minutk. Pride pa mine, verjemiuser posted image .

Dojila sem ga na 1 do največ 2 uri. VČasih na 30 minut. Na 3 ure nisva nikoli prišla, razen ponoči, ker je spal v kosih po 3-4. Gledala sem svojega otroka, ko je hotel, je dobil, tako mi je svetovala sestra, patronažna in pediatrinja. Pametne babeuser posted image



Pri nas je podobno. Star je mesec in pol, pa skoraj nič ne spi cel dan. Kakšen dan pa tudi zvečer ne user posted image  Zaspi šele ob polnoči, pol enih user posted image  Upam res mine user posted image
Dojim ga sicer malo redkeje, če ful dolgo spi, ga tudi zbudim (čez dan), drugače pa ne gledam na uro. Ko rabi, dobi user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
19.9.2009 8:35:00   
rina22
Tudi jaz imam hčerko, staro 6 tednov, pa se isto dogaja. Včasih je kateri dan, ko je večinoma budna, včasih pa kateri dan spi skoraj cel dan. Mislim, da je to normalno, ker je pač vedno večja, in jo vedno več stvari zanima (vedno se ji kaj novaga dogaja).

Ponoči mi pa spi tudi 6 ur skupaj. Po navadi zaspi ob 10h pa spi do 4h, nato se naje, pa spi še do 7h. Nato pa odvisno od dneva dalje..

Se pa ne dojiva več. P mi je svetovala, da naj med obroki spije 50 ml čaja. Včasih ga spije, včasih pa tudi ne. To je itak malo veliko. Dam ji pač tolko, kolko hoče. Je pa na tri ure, včasih na 4. Spet odvisno od tega, kak je lačna. Večinoma pa je na 3 ure.

Če dojiš, baje ne rabi pit čaja, ker ima že tvoje mleko dovolj tekočine zanjo. Vsaj tak sem brala in tak so nas učili v MŠ. Vseeno pa ji ponudi vodo ali čaj, če se ti zdi, da je žejna. Bolje, da spije več, kot pa, da dehidrira. Samo po mojem mnenju do tega ne bo prišlo, če dojiš.


(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
19.9.2009 18:54:19   
marjetica8
normalno, normalno! Naš je bil isti,sam z razliko da se je tudi ponoči zbujal na 2 uri ali manj...Je blo en cajt prou obupno, ker nismo spali ne podnevi, ne ponoci! Zdej je star 4.5 mesca in ponoci malo boljse spi (beri na 3 - 4 ure), podnevi pa se vedno spi 2krat po pol ure. Najprej so bli krcki, zdej so zobcki...Pediatrinja me je "potolazla" da mine v roku 3. letuser posted image user posted image !

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
19.9.2009 21:22:26   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: anabanana1981

Kaka enkrat do dvakrat na teden,pleničke so dost mokre...?


Na teden??!!!
Toliko star otrok bi moral kakat 5x na dan!

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
19.9.2009 21:34:55   
anabanana1981
Ja men se je to tud zlo čudn zdel,ker ta prva je kar naprej kakala.Tko je : čez dan ma 2-3 krat umazano pleničko od kakanja ampak čist  čist mal,2x na teden se pa orenk pokaka.Sm vprašala patronažno če je to v redu,pa je rekla da ja ,ker je dojen!Če pa en teden do deset dni čist nč ne kaka je pa že problem.Drgač lepo prdobiva na teži in je pravi dobrovoljček,tko da mislim da ni nič narobe.
A res nobeni ne kaka tko ko nam????Tko poredko??

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
19.9.2009 21:44:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TIA22)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
20.9.2009 21:11:20   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: anabanana1981

Kaka enkrat do dvakrat na teden,pleničke so dost mokre...?


Na teden??!!!
Toliko star otrok bi moral kakat 5x na dan!


Ah, takšno posploševanje pa spet ni potrebno! Če se otrok dobro počuti, ga ne napenja, ni jokav, normalno jé mleko, potem je ok tudi enkrat ali dvakrat na teden. In če je kakec takrat normalne gostote in barve.

Naša je od začetka kaka dva meseca kakala vsake 2 ali tri dni enkrat. Zdaj pa enkrat na dan, vsak dan. Čisto odvisno od otroka.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
20.9.2009 21:50:21   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Na teden??!!!
Toliko star otrok bi moral kakat 5x na dan!

Ah, takšno posploševanje pa spet ni potrebno! Če se otrok dobro počuti, ga ne napenja, ni jokav, normalno jé mleko, potem je ok tudi enkrat ali dvakrat na teden. In če je kakec takrat normalne gostote in barve.

Naša je od začetka kaka dva meseca kakala vsake 2 ali tri dni enkrat. Zdaj pa enkrat na dan, vsak dan. Čisto odvisno od otroka.


Se strinjam - pri teh ta majčkenih je normalno vse od recimo 8x na dan (tako kot sta naša dva) pa do 1x na teden.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
20.9.2009 23:10:25   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: anabanana1981

Kaka enkrat do dvakrat na teden,pleničke so dost mokre...?


Na teden??!!!
Toliko star otrok bi moral kakat 5x na dan!


To pa sploh ni res. Za dojenega otroka je normalno tudi, če kaka 1x na teden ali še bolj redko.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
21.9.2009 16:37:36   
zaspancek1
Prav zanimiva so tale prerekanja o kakanju. Otrok lahko kaka tudi na 7 dni (nekateri pravijo celo 14) in ce nima nobenih problemov (ga ne napenja, blato ni trdo,....), je to cisto ok. Je pac med tistimi, ki so boljsi porabniki (in po mleku ne ostane ravno veliko). Moj  user posted image kaka skoraj vsak dan sele odkar je GH, prej pa je bilo to precej redko, pa ni bil nic zaprt. Se to - razlicna pravila za dojene in nedojene otroke - zakaj ze user posted image  

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
21.9.2009 16:43:12   
ZARA
Vsak otrok kaka kakor pač kaka. Eni na dve uri, drugi na dva dni. Saj ve tudi ne greste na WC, kadar drugi mislijo da bi bilo dobro za vas. S spanjem je pa enako. Moja pupsi je do 6 meseca samo jedla in spala.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
23.3.2010 13:47:26   
suzy87
anabanana... moj sonček je tudi star 1.5 meseca, pa je tut po ceu dan pokonc, ponoč pa spi tut po 6-7ur... sem povedala tudi pedijatrinji, pa je rekla, da to ni nič takega, da fajn, da vsaj ponoči spi :)) ... kar se pa tiče dojenja... moj je hotu skus bit na dojki, pa jest... pa po pu ure, al pa še več... pa je minil 10 minut pa je biu spet lačen... tko da smo na konc ugotovil, da nimam dovolj hranljivega mleka in mu zdaj dodajam po flaški. če ne drugače dojko rabi, da zaspi... mi je pa na začetku patronažna rekla, da ko bo lačen se bo že zbudu in hotu jest, tko da... ko bo lačna boš že vedla ;) ... lp

(odgovor članu anabanana1981)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
23.3.2010 20:21:40   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: suzy87

anabanana... moj sonček je tudi star 1.5 meseca, pa je tut po ceu dan pokonc, ponoč pa spi tut po 6-7ur... sem povedala tudi pedijatrinji, pa je rekla, da to ni nič takega, da fajn, da vsaj ponoči spi :)) ... kar se pa tiče dojenja... moj je hotu skus bit na dojki, pa jest... pa po pu ure, al pa še več... pa je minil 10 minut pa je biu spet lačen... tko da smo na konc ugotovil, da nimam dovolj hranljivega mleka in mu zdaj dodajam po flaški. če ne drugače dojko rabi, da zaspi... mi je pa na začetku patronažna rekla, da ko bo lačen se bo že zbudu in hotu jest, tko da... ko bo lačna boš že vedla ;) ... lp


user posted image

(odgovor članu suzy87)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
25.3.2010 11:51:44   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Jap nekje poo 1 ali 2 mesecu je prišlo obdobje budnosti čez danuser posted image , tu pa tam je mogoče zadremal za par minutk. Pride pa mine, verjemiuser posted image .

Dojila sem ga na 1 do največ 2 uri. VČasih na 30 minut. Na 3 ure nisva nikoli prišla, razen ponoči, ker je spal v kosih po 3-4. Gledala sem svojega otroka, ko je hotel, je dobil, tako mi je svetovala sestra, patronažna in pediatrinja. Pametne babeuser posted image



Podpis z razliko da je bil moj že kot novorojenček veliiiiko buden.

Poslušaj svoje srce in otroka, če je med podoji zadovoljen, živahen je polulan vsakič ko ga previjaš potem pomoje ni razloga za skrb da imaš premalo mleka.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 1,5 mesec star dojenček...
6.4.2010 14:51:31   
endrina

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Prav zanimiva so tale prerekanja o kakanju. Otrok lahko kaka tudi na 7 dni (nekateri pravijo celo 14) in ce nima nobenih problemov (ga ne napenja, blato ni trdo,....), je to cisto ok. Je pac med tistimi, ki so boljsi porabniki (in po mleku ne ostane ravno veliko).


Se podpišem pod tole izjavo. Moj prvi otrok je kakal 1x na 7-10 dni tako da smo si prav morali na koledarju označevati kdaj se je na zadnje pokakal. Količinsko je bila plenička polna, kakec pa ni bil trd ampak kompakten kot recimo senf. Ker je bil polno dojen, pediater k temu ni polagal neke panike. Ta drugi pa je pravi sračkulo. Na začetku je bil pokakan po vsakem dojenju, pol se je pri 2.mes. nekako umirlo na 2x dnevno, zadaj pri 4.mes. pa mi kaka na 2-3 dni. Tako da se mu to zelo spreminja. Smo veseli vsakič ko je pokakan. Noro, a ne?

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?