|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pristala na dodajanju - prosim za kak nasvet
2.9.2009 0:22:20   
anika87
Hvala punce za odgovore. Milerja nažalost nimam blizu, samo po te dozirke se mi najbrž ne bi splačalo it...
Sem bla v BC prej popoldne in mi ni nič pokazala te posodice, ki si mi jo Splišni pokazala.
No kakorkoli, všeč so mi bili tile lončki od TT, so se mi zdeli praktični, ker so majhni, pa še v prazno flaško ga lahko porinem, da prišparam prostor v torbi. Sicer imam Aventove flaške, ampak gre vseeno not.
user posted image


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pristala na dodajanju - prosim za kak nasvet
2.9.2009 23:41:42   
L1ana
Še moj namig, kako zunaj, na terenu (na primer na klopci v parku user posted image ), sčarati tisti del, ko moraš dati najprej en del vode in nato še preostanek:
  1. nalijem v flaško polno količino vode iz termovke (ponavadi imam v termovki rahlo bolj vročo vodo, ker nikoli ne vem, koliko se bo shladila, in pa posebej eno flaško z vodo, ki se pa itak shladi, tako da potem nekako namešam približno ustrezno temperaturo - to dobiš filing sčasoma)
  2. nato je en del odlijem v pokrovček od termovke (na začetku sem bila blazno natančna, da je bilo ja odlito 1/3, sedaj delam "od oka")
  3. iz disperzijske stresem AM v flaško in pretresem
  4. dolijem še tisto vodo iz pokrovčka termovke ter še 1x pretresem.
Če grem od doma za dalj časa oz. kam, kjer se stacioniram za dlje časa (na primer k staršem ali kam na kak piknik), potem vzamem s seboj škatlo oz. lonček z AM in dozirko ter nož user posted image za ravnanje.

Kar se pa čaja tiče, ga jaz skuham zjutraj, ga ohladim in nato dajem skozi cel dan po malem (kasneje je seveda na sobni temperaturi). V teh vročih dneh najbrž kar paše tudi user posted image , da je nekoliko manj topel, pozimi oz. ko bo hladneje, pa bo treba najbrž tudi čaj prenašati v kakih termo torbicah.

Aha, in še glede količine AM: meni je pediatrinja rekla, da pri polnem hranjenju z AM ne gre tako kot pri dojenju, ko otroku pustiš, da poje, kolikor hoče, ampak da moraš upoštevati njegovo težo. Pediatrinja mi je predlagala formulo 150 ml (pripravljenega mleka, ne vode) na kilogram teže. Torej za recimo 5300 gr težkega otroka: 5,3 * 150 ml = 795 ml - to naj bi bila zgornja meja, koliko lahko poje na dan. To seveda potem razdeliš na količino obrokov, kolikor jih pač ima (če jih ima na primer 6, potem bo vsak obrok cca- 130 ml, da bo skupaj cca. 800 ml). Seveda ne kompliciraj do mililitra natančno. user posted image Za spodnjo mejo pa se - mislim, da - uporablja 120 ml (torej 5,3 kg*120 ml=636 ml na dan).

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pristala na dodajanju - prosim za kak nasvet
7.9.2009 21:57:37   
Želvi
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Delam vedno frišnega, sproti. Nalijem vodo, dodam tolk žličk kolk je zahtevano za tisto količino vode in zmešam.
Če kam grem nalijem toplo vodo v termovko, v flaški imam mal mrzle vode, ki ji pol dodam toplo iz termovke, da je glih prave T. V aventovi posodici pa imam odmerjeno količino mleka ter vse vsujem v flaško in zmešam.

Čaj sem kuhala 1-2x na dan. Ni pil vedno frišnega. Pogrevala pa ga nisem, je pil na sobni temperaturi.



Sama počnem popolnoma enako user posted image .

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pristala na dodajanju - prosim za kak nasvet
7.9.2009 22:11:24   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: L1ana


  1. nalijem v flaško polno količino vode iz termovke (ponavadi imam v termovki rahlo bolj vročo vodo, ker nikoli ne vem, koliko se bo shladila, in pa posebej eno flaško z vodo, ki se pa itak shladi, tako da potem nekako namešam približno ustrezno temperaturo - to dobiš filing sčasoma)
  2. nato je en del odlijem v pokrovček od termovke (na začetku sem bila blazno natančna, da je bilo ja odlito 1/3, sedaj delam "od oka")
  3. iz disperzijske stresem AM v flaško in pretresem
  4. dolijem še tisto vodo iz pokrovčka termovke ter še 1x pretresem.


To je pa komplicirano.....preveč. user posted image user posted image  Mislim tisto vodo prelivat sem pa kje.... pa po možnosti moram še ta velikega kje lovit... Pol bi vse polila.



_____________________________

So what....

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
7.9.2009 23:30:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pristala na dodajanju - prosim za kak nasvet
8.9.2009 11:03:17   
lilka
Jaz sem dodajala pri prvem otroku in tudi zdaj:

- zjutraj prekuham vodo v posodi za kuhat kavo, ki jo imam novo samo za to jo uporabljam
- ko je lačen vodo segrejem, odmerim količino vode v flaško zdej nrpr. 90 dodam 3 merice AM in pomešam in malo še ohladim pod pipo. Tako sem delala prvič tako delam tudi zdej. Če kam gremo, pa nesem vdod v termovki.
- kupujem Aptamil v avstriji v tgovini Bipa ker stane samo 13 evrov
- dam mu toliko kot popije, zdej npr. 90, čez kakšen teden bo pa več, pač probavam ko ima premalo mu dajem pač več, kaj piše na škatli me ne obremenjuje....

< Sporočilo je popravil lilka -- 8.9.2009 11:07:08 >


_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pristala na dodajanju - prosim za kak nasvet
9.9.2009 1:18:09   
L1ana
Jah, ne vem no, meni se ne zdi komplicirano ... vzame le nekaj sekund dlje (doma imam vedno en lonček na pultu, v katerga odlijem en del vode, na terenu si pomagam s pokrovčkom od termoske). Poanta je v tem, da če bi pisalo v navodilih za pripravo hrane, da tega ni treba početi, tega ne bi počela (z velikim veseljem user posted image ). Ker pa v navodilih piše (govorim za AM Aptamil), da je treba dati najprej 2/3 vode, prašek, pretresti in nato doliti še 1/3, pač delam tako. Navodila za uporabo konec koncev le imajo nek smisel, a ne? user posted image Seveda odlijem to eno tretjino bolj "od oka" in ne natančno ... 

No, kot zanimivost:
se mi je pa zgodilo, da sem isto vrsto hrane (kupila pri istem prodajalcu) in je bila vedno različna deklaracija z navodili za uporabo - pri eni je pisalo, da moram odliti najprej polovico, dodati prašek, premeštati in dodati drugo polovico; pri drugi je pisalo, da odlivanje ni potrebno ... pa bodi pameten ... user posted image  

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?